logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2008, 10:08       Заглавие:  CZ 75 SP01 Shadow
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Фев 2008, 15:54
Мнения: 183
здрасти
имате ли представа на къде мога да стрелям с CZ SP01 Shadow?
на Герена няма и в ВИП-а няма
джим-а до колкото знам е в ремонт, а освен тези 3-те не знам никакви други стрелбища в София.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2008, 15:51       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Ела утре (вторник 20.05) на стрелбището на Г.Лозен и може да ти излезе късмета!
ДИНАМИК има клубна тренировка и има 2 Shadow-a

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2020, 23:34       Заглавие:  Re: CZ 75 SP01 Shadow
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Ехаааа, каква стара тема изкопах :D

Привет на всички!

От съвсем скоро и аз съм в клуба на собствениците на Шадоу 1, и имам един въпрос-молба: ако някой си е слагал на пистолета затворна задръжка с thumb rest като тази от линка https://www.ipscstore.com/en/sport-guns-et-parts/8676-eemann-tech-slide-stop-with-thumb-rest-for-cz-75-black.html - моля да сподели впечатления!

Мисля да си остана в Стандарт, а този удължен лост на предпазителя си плаче просто за тандем с един thumb rest. И душевната ми борба е дали да разчитам на изделието от горния линк, или направо да скачам на отделен thumb rest: https://www.ipscstore.com/en/sport-gun-accessories/8719-eemann-tech-adjustable-thumb-rest.html

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2020, 08:15       Заглавие:  Re: CZ 75 SP01 Shadow
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Аз много се чудих за предпазител с тъмб рест.
Купих си и го продадох след една стрелба.
Причината е, че ми пречеше на късите пръстенца да стигна затворната задръжка оптимално.
На този етап, поне за мен мога да кажа, че комплект по-леки пружини и rear sights с фиброоптични влакна се оказа доста по-добро капиталовложение.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2020, 09:40       Заглавие:  Re: CZ 75 SP01 Shadow
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Дред, добре дошъл в клуба!
Скоро ще разбереш в какъв филм си се вкарал :D
По темата, слагал съм на 2011 и впечатленията са ми от там. Първо си прецени дали левия ти палец стои там, щото при различните хватове е различно. Един път е много напред все едно държиш ложа на пушка (стил раннен Артьом или Ерик Графел) друг път много назад чак дясната ръка отваря място отзад на лявата (стария американски стил тип Рон Айвъри-мир на праха му). Та добре си прецени при теб как е. Като недостатък ще загубиш функцията на затворната задръжка като такава т.е. няма да задържа затвора в задно положение при свършване на патроните.
Не на последно място много малка ми изглежда площа която натискаш към един квадратен сантиметър, а площа е важна когато ще поемаш ударите от отката.
Ако избереш класическа с дупки, вече има много модели с реголировка и така ще нагласиш нея по ТЕБ, а не обратното.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2020, 13:00       Заглавие:  Re: CZ 75 SP01 Shadow
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 16 Яну 2007, 19:49
Мнения: 105
Честито и от мен,страхотен патлак за спорт! :tu: Искам само да добавя,че затворната задръжка при СП 01 е чарк,който се чупи на определено време(според зависи,при мен на около 5к),така че комбинацията затворна задръжка/тъмб рест вероятно е временно решение...+1 за втория вариант.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2020, 13:08       Заглавие:  Re: CZ 75 SP01 Shadow
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
още един глас за дупчи смело рамата и си слагай хубав ТР .. точно където ти е палеца и хвата, както обясни Тошко :)

ПП: на моето чезе .. дори махнах смело затворната задръжка PDT_Armataz_01_22, скъсих му хода, сложих мой буфер и лека тройно навита пружина

Всеки уважаващ себе си стрелец - трябва да има какво сух, така и мокър пистолет :) Честито :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2020, 14:58       Заглавие:  Re: CZ 75 SP01 Shadow
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
JDredd написа:
От съвсем скоро и аз съм в клуба на собствениците на Шадоу 1


Честито само радост да ти носи.

Тая криза те напълни с "железа" Марголин, CZ - браво. :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2020, 15:32       Заглавие:  Re: CZ 75 SP01 Shadow
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Включвам се отново за да благодаря на всички, които се отзоваха и ми дадоха безценни съвети как да продължа. Няма да изброявам поименно, че рискувам да пропусна някого :armed:
Благодаря и на всички, които ми подариха части !

На този етап тунингът ми се състои в следното: сменени чирени (в абсолютния № 1 за мене бордо металик) и добавена фуния; сменена пружина на чука с 11 либрова; козметични процедури по сиъра и чука. Всъщност оригиналният чук го запазих в непокътнат вид, а сложих пак такъв, но с авторска намеса върху него.

В резултат на горното спускането стана... абе ще го кажа така: няма нищо общо с Глок :D Не, сериозно (то и преди нямаше) - така неусетно откача в SA, че аз самия идея си нямам кога откача - голяма благодат PDT_Armataz_01_22
Сега наново ще се уча да спускам :D
DA също значително се подобри.

Ето и снимки:

Изображение

Изображение

За в бъдеще задължително ще сложа и спортен дисконектор. Още съм отворен за мнения дали да е на Eemantech, оригиналния на CZ или някакъв друг.

Също така смятам и да пострелям малко и да си преценя според усещането дали да не сменя още някоя пружина. Слава Богу - пружини имам мнооооого и най-разнообразни :D

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2020, 15:37       Заглавие:  Re: CZ 75 SP01 Shadow
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
жестоко е станал :)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2020, 17:09       Заглавие:  Re: CZ 75 SP01 Shadow
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Пищова е производство 2010 ....дано да е от читавите,че имаше една голяма серия,дето... :x :x ...

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2020, 17:26       Заглавие:  Re: CZ 75 SP01 Shadow
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Кажи, кажи!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2020, 00:45       Заглавие:  Re: CZ 75 SP01 Shadow
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
така неусетно откача в SA, че аз самия идея си нямам кога откача - голяма благодат PDT_Armataz_01_22


на мен това ми звучи опасно, дано да е грешка на езика ;)
истинския динамичен стрелец трябва да знае кога точно ще откачи и да го контролира ... иначе става малко мънки история

иначе цвета е топ :tu:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2020, 06:59       Заглавие:  Re: CZ 75 SP01 Shadow
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Истинският динамичен стрелец ще се научи да знае - просто още не е свикнал. А и като сложиш радостта и вълнението при първите опити с новата играчка - съвсем трудно става.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2020, 07:29       Заглавие:  Re: CZ 75 SP01 Shadow
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Кажи, кажи!

Моята "шадоука" беше от първото производство - 2007г., като някакви по-значителни ядове съм имал единствено с ресетващата пружина. След две счупени такива - ми навиха една на ръка, и така безпроблемно изкара над 15К изстрела.

Другото, към което бе капризна, са пружините на пълнителите. Омекнат ли повече - почваше да засича. Редовно сервизиране на пружинките, и други ядове аз поне не съм имал за 15К изстрела с всякакви боеприпаси.

А, и затворната задръжка е хубаво да се сменя на около 5К изстрела, въпреки че аз не съм чупил такава. Моята изкара между 5К и 10К преди да я сменя профилактично.


п.п. Честито и от мен за новата придобивка! :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III и 44 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer