logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:37




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2022, 16:47       Заглавие:  .44 Спешъл
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 10 Мар 2022, 16:17
Мнения: 4
Здравейте другари :)

Надявам се скоро да се сдобия с разрешително за притежание на КНО с цел самозащита и смятам да боцна един SW 626 V-Comp .44 cal. Значи като е гарга, да е рошава, а и все нещо трябва да тежи в потурите... Въпроса ми е, може ли от някъде да се намерят .44 спешъл в България или трябва да се упражнявам само с магнуми. Щото тогава ще трябва да си взема и втори чифт ръце. Освен това да не се окаже, че подобни патрони има само във vip-a и още 2-3 гъзарски магазина на родна земя... Ако въпроса с набавянето на муниции е проблемен, тогава с голямо нежелание ще си взема същия модел с 8 патрона в .357.

Наздраве


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2022, 17:46       Заглавие:  Re: .44 Спешъл
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
357

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2022, 18:35       Заглавие:  Re: .44 Спешъл
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
PufGun написа:
357


Подкрепям колегата за 357 ! Аз често съм много краен и в случая сигурно ще съм . Не знам кой ти е набил в главата 44 ?!! 357 е достатъчен за късо О.О. и имаш по-голям избор на боеприпаси (видове). Ако в момента не заделях за друго щях да имам Рюгер аласкан в 357 , 8 заряден . Идеален за това за което казваш , че го искаш
Момчил написа:
с цел самозащит
.

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2022, 18:44       Заглавие:  Re: .44 Спешъл
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
https://guns.bg/bg/revolver-ruger-krh-3 ... 5-a-017815

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2022, 20:56       Заглавие:  Re: .44 Спешъл
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Глупости на търкалета!!!
.357 може на .44 само вода да му носи - личен опит.
А Спешъл няма смисъл. За лек откат ползвам CCI с алуминиевата гилза, те са си малко по напомпани спешъли, нищо че пише магнум на кутията. Иначе отката им е минимален, ама точно заради недостатъчната си скорост, нищо че са холоупойнт не експандират и си прошиват прасето.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2022, 08:27       Заглавие:  Re: .44 Спешъл
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
dobri написа:
Глупости на търкалета!!!
.357 може на .44 само вода да му носи - личен опит.
А Спешъл няма смисъл. За лек откат ползвам CCI с алуминиевата гилза, те са си малко по напомпани спешъли, нищо че пише магнум на кутията. Иначе отката им е минимален, ама точно заради недостатъчната си скорост, нищо че са холоупойнт не експандират и си прошиват прасето.


Сега това дето ще го свършиш с 44 ще стане и с 357, но малко по ефтино и по лесно за намиране.
Има и друго, но малко кой за каквото робува и каквото пасе ;)

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2022, 10:23       Заглавие:  Re: .44 Спешъл
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Момчиле, аз се присъединявам към глупостите на търкалета за .357Маг.
.44 на лов е голяма работа - спор няма!
Обаче тук говорим за самозащита (или поне ти така казваш). При самозащитата пласирането на изстрела е много по-важно от калибъра. И доколкото .357 си е повече от достатъчен за двукраки - според мене се огледай в него. Аз лично ако ще избирам револвер за самозащита - бих се спрял на нещо в .357, което обичайно ще нося заредено с .38 wadcutter-и, а .357 ще слагам в гората или за нещо по- така - напр. в стрелбище да се направя на корав мъжага или просто да ми подрипне стрелката на адреналинометъра :D

Гореказаното важи само за стрелба с фабрични патрони, закупени с мои лични средства. Ако ще се стреля с релоуд или с патрони, закупени от някой друг (а аз само да ги превръщам в трясък, дим и празни гилзи) - там важат съвсем други правила (законови, финансови, морални и др.).

DISCLAIMER: Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице, организация, държавен или общински орган или техни звена и подразделения. С написаното целя единствено да участвам в информационно - справочната дискусия, която се води в този форум, и казаното от мен в никакъв случай да не се счита за съвет или препоръка към някого, или за насърчаване на някакъв модел на поведение и/или мислене.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2022, 12:38       Заглавие:  Re: .44 Спешъл
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 10 Мар 2022, 16:17
Мнения: 4
Благодаря за съветите. Явно ще е 357 магнум, а пък след време .44 за прасенца когато изкарам разрешителното. Последен въпрос - 5 инча револвер става ли за ccw или е прекалено голям. Тези с късите дула около 2-3 инча не ме кефят много поради ред причини, но все пак - every gun is better than the one left at home.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2022, 13:31       Заглавие:  Re: .44 Спешъл
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Момчил написа:
Благодаря за съветите. Явно ще е 357 магнум, а пък след време .44 за прасенца когато изкарам разрешителното. Последен въпрос - 5 инча револвер става ли за ccw или е прекалено голям. Тези с късите дула около 2-3 инча не ме кефят много поради ред причини, но все пак - every gun is better than the one left at home.


Чета те и се смея... 44 кал. и прасета PDT_Armataz_01_22

Батков няма да е сам PDT_Armataz_01_22

Жив и здрав и да покажеш чапа

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2022, 13:41       Заглавие:  Re: .44 Спешъл
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
Момчил написа:
...5 инча револвер става ли за ccw или е прекалено голям. Тези с късите дула около 2-3 инча не ме кефят много поради ред причини...


Това чудо, как точно мислиш да го разнасяш "скрито", както се изисква от закона? Имаш ли идея колко тежи един револвер в такъв калибър и с такива размери?
Примерно Ruger GP100 тежи празен 1233 гр. с 5 инчова цев и с 210 гр. по-малко ако е с 3 инчова. :wink:
2,5" или 3" за самоотбрана е напълно достатъчна - все пак евентуална престрелка ще се води на разстояние под 10 метра, за да мине за самоотбрана. :-)

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2022, 13:54       Заглавие:  Re: .44 Спешъл
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Вземи си оръжие с което ще може да тренираш редовно! Аз имам попадение в 2" кръг от 7м за 1.87s от кобур апендиксово с Астра .357. Но тренирам редовно със същия револвер в 9х19.

Това са резултатите от няколко месеца тренировки и после проверка с .357 S&B при цена на .357 от 0.8 лв. колкото ти е и 9х19 не виждам какво те спира.

http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... 3&start=30


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2022, 15:22       Заглавие:  Re: .44 Спешъл
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 10 Мар 2022, 16:17
Мнения: 4
Павлин Андреев написа:
Това чудо, как точно мислиш да го разнасяш "скрито", както се изисква от закона? Имаш ли идея колко тежи един револвер в такъв калибър и с такива размери?

Мислех си да го разнасям в диагоналка - малко пенделска схема, но докато си намеря висящ кобур за под мишницата...Разбира се това са размишления на пълен оръжеен дилетант, затова питам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2022, 15:49       Заглавие:  Re: .44 Спешъл
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Проблем при револвера за удобство при носене не е дължината на цевта, а широчината на барабана, освен че издува и обива.
Проблем за самозащита ще е че не съм виждал никъде да продават fmj-та. 44 , може и да има.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2022, 16:03       Заглавие:  Re: .44 Спешъл
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
.44spl са предимно или Софт пойнт или изцяло оловни проектили.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2022, 16:07       Заглавие:  Re: .44 Спешъл
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 10 Мар 2022, 16:17
Мнения: 4
.38 Super написа:
.44spl са предимно или Софт пойнт или изцяло оловни проектили.
Задължително ли трябва да е FMJ за самозащита? Софт пойнт или оловни законни ли са?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ritter, Viceroy и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer