logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 13:47




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2022, 08:21       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Темата е интересна, чисто оръжейна, и може да се разглежда от няколко аспекта:

1.) Пищова. Първият ми 9мм пищов отпреди 20 години бе "Рюгер" П-89 (няма да повторя), полимерният 9мм страйкър също за нищо не става - RUGER Security 9 май беше модела. В спорове и дискусии не ми се влиза, просто аз лично - определено ще пропусна!

А и тук самият пищов иде твърде голям за скрито носене. За чий ти е?! Е, да се фукаш, че ти имаш Рюгер в 5,7х28, и така да се превърнеш в център на внимание.

2.) Боеприпаса. Приемаме, че 5,7х28 дупчи бронежилетки от определен клас - срещу противник с бронежилетка основното ти оръжие винаги е дългото! А там мазаляка като концепции в Европа е страшен - яко оувърпрайснатите боклуци на Хеклер - МП-5/ МП-7. Да се спреш на 4,6х30 за основно дълго, вместо на нещо в 5,56 - требе наистина да си много тъп, в БГ е същото на места, а и както споменах - по Европа едно, че концепциите са мазаляк, и друго - корупционните практики, разбира се. За да ти продават впоследствие патрони на 3-5 кинта бройката, първо трябва да ти набият съответните пръчки.

Специално тази тема съм я бистрил бая с Ерик Перкинс (инструктора на чикагския SWAT) - вместо 5,56 да слезеш на 4,6 в МП-7 или да се подпичкосваш с МП-5 в 9х19 си е пълна простотия!

3.) Закона. Не се сещам за законово ограничение, което да забранява придобиването на КНО в 5,7х28, стига оръжие и боеприпаси да стигнат в доволно количество и до нашия пазар. Комплексирани гъзета в БГ има доволно, така че и пазар не мисля, че ще липсва.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2022, 18:49       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
От практична гледна точка, цената на боеприпаса е определяща. И в реална ситуация, с 9x19 няма да пробия бронежилетка, но цял пълнител със сигурност ще травмира обекта на стрелбата...

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2022, 22:03       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
delf написа:
И в реална ситуация, с 9x19 няма да пробия бронежилетка, но цял пълнител със сигурност ще травмира обекта на стрелбата...

Още повече, че под и над бронежилетката също имаш цели. А и тия с бронежилетките по правило с ДНО, ти от своя страна да им противодействаш с КНО - си е нонсенс отвсякъде.

В Австрия нали полицията тръгна с пищаци да спира един с автоматичен "калашник" - ми, попиля ги отвсякъде.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2022, 10:34       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Пистолетът е наличен във ВИП-а и може да бъде закупен от всяко лице, притежаващо валидно разрешение за придобиване на ОО, издадено по надлежния законов ред. Няма ограничения кому такова оръжие може да бъде продадено - ФЛ, ЮЛ или държавна и/или общинска структура.
Патроните: в момента патрони в неговия калибър няма. Според служителите във ВИП-а това се дължи на нестиковка /човешка грешка/ при оформянето на поръчките и доставките, а не на някаква забрана за внос и/или продажба на вътрешния граждански пазар. През месец септември т.г. ще бъдат доставени и патрони на производителя Hornady. И тук вече е тънкият момент: поради сложното администриране на такива сделки и изключителната динамика на пазара не се знае с какъв тип куршуми ще бъдат патроните, които ще пристигнат. Следователно съществува обективна възможност те да са снарядени с куршуми, които по нашия закон попадат в определението за експанзивни и да не могат да бъдат придобивани и носени с разрешение за самоотбрана. Но за лов и спорт (хипотетично) това не би било проблем. С други думи казано, в най-лошия случай пистолетът и патроните ще може да се купуват за лов (и чисто хипотетично - за спорт).

Самият пистолет на мене лично ми стои някак странно в ръката - в смисъл такъв, че не мога да оприлича на нищо друго, което съм хващал. Като размер си е големичък, но пък е доволно плосък с всички произтичащи от това последици. Спусъкът му го слагам точно в средата на личната ми класация на out of the box страйкъри - е, пипвал съм по-добри, но има къде-къде по-лоши. Със сигурност може да се ползва в тоя му вид и не е наложително по него нещо да се доработва.
С изтеглен блок цевта му (чисто визуално) някакси тънее, но това е защото окото ми е свикнало да гледа все 9+ мм цеви :P

Изображение

Ето и една сравнителна фотография с Г27:

Изображение

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2022, 10:54       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
JDredd написа:
Патроните: в момента патрони в неговия калибър няма. Според служителите във ВИП-а това се дължи на нестиковка /човешка грешка/ при оформянето на поръчките и доставките, а не на някаква забрана за внос и/или продажба на вътрешния граждански пазар. През месец септември т.г. ще бъдат доставени и патрони на производителя Hornady.

Дред, благодарско за ревюто! :tu: За патроните вече - понастоящем няма .44 МАГ, няма .357 ЗИГ, .45 АУТО с клизма от ВИП. Така че причината по-скоро е в НЯМАНЕТО на патрони, а не в нестиковка/ човешка грешка при оформяне на поръчките. Да, ще трябва да с вкара някакво количество в 5,7х28, за да могат все пак да си развържат "рюгерите", но оттам насетне - става забавно! Настана време, де требе да си съобразяваш покупката на оръжие преди всичко с това, дали има или няма патрони за него на пазарЯ. PDT_Armataz_01_22

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2022, 19:12       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
За размера съм като жените, колкото повече, толкова повече!
С 34ка съм, имам и 17ка, тоест все пълноразмерни пистолети. Та в тоя ред на мисли и тоя май ще ми пасне...
Не и цената на патрона, де....

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2022, 00:44       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Хубаво ревю Г-н Съдия, относно патроните, аз бих казал, че ще е много трудно да се внесат/намерят, от тези които дупчат жилетки…
Те се намират и тука трудно, имаше някакво положение именно с тях но просто не си спомням, някъде, някой, сигурно има доста по-надеждна информация за бронебойните.
Относно Хорнади, мисля те правят два модела, едните мисля бяха Критикъл Дефенс със червен полимерен конус на върха и другите - ловни, Ви Макс, със син конус. Само знам, че хората с 5.7 пищови предпочитат тези със синият конус.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2022, 06:56       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
P.S всеки FMG 5.7 ще "дупчи" стандартна жилетка, изобщо не е необходимо да е "специален". 5.45х18 го прави, със скромните си 120 джаула.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2022, 07:44       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Фев 2020, 13:12
Мнения: 1289
JDredd написа:
Пистолетът е наличен във ВИП-а и може да бъде закупен от всяко лице, притежаващо валидно разрешение за придобиване на ОО, издадено по надлежния законов ред. Няма ограничения кому такова оръжие може да бъде продадено - ФЛ, ЮЛ или държавна и/или общинска структура.
Патроните: в момента патрони в неговия калибър няма.


Не съм предполагал, че накога може да бъде измислено нещо, по-безсмислено от ПСМ-а, но ето- ето го

_________________
إِنْ شَاءَ ٱللَّٰهُ‎


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2022, 13:06       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
JDredd написа:
Пистолетът е наличен във ВИП-а и може да бъде закупен от всяко лице, притежаващо валидно разрешение за придобиване на ОО, издадено по надлежния законов ред. Няма ограничения кому такова оръжие може да бъде продадено

Много благодаря за ревюто г-н Съдия! :tu: Ти си истински фен на оръжията! :armed:

Искам да споделя, че има масово достъпни калибри като 9х19 и 357 Зиг. Които дупчат меки бронежилетки клас IIIA. При това не със стоманен бронебоен куршум. А с куршум изцяло от мед.

Ето това са двата патрона в 9х19 и 357 Зиг.

.357 Sig 65gr. Xtreme Defender https://www.underwoodammo.com/357-sig-6 ... ender.html

9mm Luger +P 68gr. Xtreme Defender https://www.underwoodammo.com/9mm-luger ... ender.html





Ето и съпоставка на 5.7х28 с няколко други пистолети калибри.



Според мен .357 Sig 65gr. Xtreme Defender е най-оптималният пистолетен патрон. Защото съчетава голяма пробивност с голяма терминална балистика. Дизайна на куршума има ефекта на бургия и завърта тъканите около ръбовете на куршума. Така прави огромна дупка в меки тъкани. Който не вярва може да пробва да пробие парче месо с кръстата отверка на винтоверт. Тук сме имали спор с убото как е възможно такъв дизайн куршум да прави дупка колкото на отворен куршум JHP. Ами може, защото се върти около оста си и ръбовете на куршума завличат меките тъкани. Повтарям, който има винтоверт да пробва да пробие парче месо и ще види какво ще стане. Не е като да се пробие с чук и пирон. :-)


Странно защо все още никой не е внесъл тези патрони в България. При положение, че не са експанзивни и не се отварят. А също не са и бронебойни с ядро от стомана. Реално тези патрони (куршумите им) не са забранени. Ако струват дори и 3 лева бройката. Не мисля, че има чак такива съперници да не дадат 150 лева за 50 броя за личното си оръжие. И да си тренират с обикновени FMJ на нормални цени.

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2022, 14:55       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
6tangata написа:
P.S всеки FMG 5.7 ще "дупчи" стандартна жилетка, изобщо не е необходимо да е "специален". 5.45х18 го прави, със скромните си 120 джаула.

Колега, първо остроумията по повод изтрито то ти мнение са ненужни. Само предизвикват други остроумни мнения, несвързани с темата, за това и всичките се трият.
Защо си имал изтрито мнение аз не знам, не ме и интересува, не съм го трил аз.

Конкретно по темата, не всеки 5.7 ще дупчи левъл 3 пистолетна защита, има се предвид плоча, не само софт боди армър.
Патрона за който говоря че се намира трудно го прави, това е този с означение Т6В.
Ако също така си направиш труда да прочетеш краткото ми мнение, ще видиш че никъде не споменавам, че двата модела на Хорнади не дупчат софт армър. Просто споменах, че има специално създаден патрон който ще дупчи не само меката ризница но и левъл 3 балистик плейт. Според АТФ всеки пистолетен патрон със куршум от плътна мед, се смята бронебоен, и от там и популярното означение, не съм си го измислил аз.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2022, 15:52       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Мен пък изобщо не ме интересува твоето мнение ;) Ако и ти си чел и малко схващаш и се интересуваш, ще откриеш, че масовите жилетки на служителите на реда не са най-добрите и най-новите, от там и намека, че подобни патрони няма да се позволят на физически лица...примера е с ПСМ, пистолети има...патрони ще се намерят, но не се разрешават двата компонента заедно за физически лица, без роднини да високите етажи, а може би и изобщо.Искам някой да ме банне, защото пак почвам да пиша неволно, а форума е по-зле и от преди сами го виждате.....ако не още по зле....щяло да го има, щото Гошо казал на Пешо, който чул от Иван.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2022, 16:22       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Ти изглежда коментираш без да четеш много защото основната идея по която е писано до сега е именно такава. Това не е наистина причина за банване а ако искаш да обсъждаш форума - има други места, не в тема за конкретен боеприпас.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2022, 11:15       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
.38 Super написа:
Според АТФ всеки пистолетен патрон с куршум от плътна мед, се смята бронебоен, и от там и популярното означение, не съм си го измислил аз.

Не се заяждам бат Данчо. Но мисля, че тези куршуми се продават напълно свободно в САЩ и западна Европа - https://lehighdefense.com/355-caliber-6 ... count.html

Поради спецификата си дупчат жилетки level IIIA. Но официално не се водят бронебойни в Европа и България. Според мен и в САЩ. Защото се продават свободно и всеки може да си ги релоудва в 9х19 или 357 Зиг.


_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2022, 11:45       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
6tangata написа:
Ако и ти си чел и малко схващаш и се интересуваш, ще откриеш, че масовите жилетки на служителите на реда не са най-добрите и най-новите, от там и намека, че подобни патрони няма да се позволят на физически лица...примера е с ПСМ, пистолети има...патрони ще се намерят, но не се разрешават двата компонента заедно за физически лица, без роднини да високите етажи, а може би и изобщо.

Ако МИЛИЦИОНЕРСКАТА логика на разсъждения продължава да бъде толкова сбъркана - много жалко, наистина! Първо, гражданин да стреля по служител на реда - това значи да тръгне да стреля срещу ДЪРЖАВАТА!!! Та, дори и да ги опатка (и да не го убият) - после к'во праи?! Доживотната присъда му е в кърпа вързана! И за чий?!?!

Второ, ПИЩОВА е чикиджийски инструмент - да ти помогне колкото да не те бият някъде. Бай ти Петко от Лясковец, ако не беше с ловен "калашник", а с ПСМ примерно - к'во щеше да направи?! Да пръдне от зор най-много!

Трето, не БГ гражданите се явяват потенциална заплаха (още повече, че всеки гледа чинно да си ПАЗИ РАЗРЕШИТЕЛНОТО), а гладните пришълци от Североизток, и от двете страни! Войната в Украйна до края на годината ще е приключила (най-много да останат да тлеят някои локални конфликти), и до 2 години и при нас ще стане забавно (както бяха хърватите навремето). С пищаци никой няма да тръгне да ти се подпичкосва, а вече ти кажи коя жилетка надеждно спира "калашник", както и какъв трябва да ти бъде визьорът на каската!

За коментирания "рюгер" вече, лично познавам колекционери в БГ с над 60-70 пищова. Та, и той ще се продаде в ограничените количества, в които се намира.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer