logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:13




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2022, 09:05       Заглавие:  Ruger 5.7
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
Привет братя по оръжие. :armed: Пускам тема за този интересен пищов, защото вече се продава в България. Има го наличен в тези магазини: https://guns.bg/bg/pistolet-ruger-57-ka ... z-a-030600

Ако някой е стрелял с него или го е държал в ръце на живо нека сподели впечатления.




_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2022, 12:07       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Провери ли дали има патрони?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2022, 08:20       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
6tangata написа:
Провери ли дали има патрони?

Нямах време да отида на живо. Но предполагам, че от магазина все още не са ги качили на сайта си. За другите стрелбища освен това на ВИП-а в София вероятно няма патрони все още. Ако се предлага и дълго оръжие в този калибър за ловци и спортисти. Вероятно патрони ще се намират.

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2022, 09:29       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Така слушайки са само догадки, че ще има....;) Дано има....ама проверката е висша форма на доверие, както казваше една моя учителка ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2022, 11:35       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
За мен си е бутиков пистолет с много ограничено предназначение.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2022, 14:25       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
slaf4u написа:
За мен си е бутиков пистолет с много ограничено предназначение.

Баш тамън :tu: !
Такива "дупчилки" като тоз ругър, ПСМ и др подобни са с прекалено ограничено приложение за масовия законопослушен стрелец, да не кажа - никакво.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2022, 14:36       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Е, как моля ви се господа ! Като му кажат на масовият потребител с пари,
че патрона дупчи жилетки, и веднага ще ръгне към КОС… PDT_Armataz_02

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2022, 15:36       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
6tangata написа:
Така слушайки са само догадки, че ще има....;) Дано има....ама проверката е висша форма на доверие, както казваше една моя учителка ;)

Дай да проверим дали има патрони и да го пробваме. :armed: Пък после нека ни се смеят, че сме масови потребители с пари. :-)

Колеги, това е ОРЪЖЕЕН ФОРУМ. Предполага се, че тук влизат истински фенове на оръжията. А не бай Ставри имащ само един пищов АП. Който е пазач в поликлиниката и му дреме на дедовия за оръжията. Нали? :-)

Какво значи бутиков пищов за един оръжеен фен? Ами значи нещо ново, различно и ИНТЕРЕСНО. :-)

Това е все едно да питаш някой, който скача с парашут защо го прави. Ами защото може и иска! :-)

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2022, 16:35       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Когато на пазара се появи подобен клас оръжие с разрешения брой боеприпаси, които да се купят веднага според мен може да се обсъди. Аз бих си го купил като второ, трето и т.н. тук ключа за бараката е в това дали официално ще ти разрешат да имаш, или да внесеш такъв тип боеприпас.....както казах много хора искат ПСМ, аз също....ама го, има и патрони, ама ЙОК....поне за граждани и служители на не високо ниво не се предлага :) ...някой може и да го има с патрони.., но аз лично нямам информация. Дори да се внесе 5.7х28 според мен в БГ веднага службите, ще писнат и няма да е за дълго твоя собственост...това са мой мисли на база опит...може с право да писнат....в ръцете на някой това си е доста "притеснителен" пистолет с 21 патрона....да в САЩ го има...ама полицията не е с макаров с 8 патрона........


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Май 2022, 00:21       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
6tangata написа:
Дори да се внесе 5.7х28 според мен в БГ веднага службите, ще писнат и няма да е за дълго твоя собственост...

Дори и да не писнат, при цена на боеприпаса между $1 и $5 бройката в Щатите: https://www.wikiarms.com/group/5.7x28

3 кинта и нагоре за един пистолетен патрон - не, мерси! PDT_Armataz_01_22

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Май 2022, 03:06       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
За спортистите това няма ли да е интересно оръжие? Настилна треактория и за разлика от FN Five-Seven нямал проблеми с надежността и високата цена. Аз не съм достатъчно добър стрелец с пистолет, за да преценя, но отката на 5.7 го чуствам много по-мек от 9мм, без да е рязък. Определено бих препоръчал за млади стрелци, или жени с по-лека структура. FN си бешр провал, но боеприпаса е интересен а и Ruger не са фирма, която генерира неуспешни проекти.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Май 2022, 05:43       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
За "нов" стрелец и ако търсиш неангажираща стрелба и министъра на финансите ти е близък роднина си ОК. Иначе отиваш на стрелбището и казваш: дай ми 50 патрона 5.7 да пострелям малко, ето ти 150 лева примерно, вместо 15 лв. за .22LR. За профи спорт на бърза, трябва да направят нова девизия ли как се казва ;), а и пак ще останат да тренират близките роднини......Рюгера е лекинко голям, не ми се вижда приятен за стрелба от жена, а пък за скрито носене е екстра, стига да имаш добър шлифер.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Май 2022, 07:31       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Чета, трия и пак чета... Но нещо ми се губи:
1. Многониковият автор на темата, бате Геле и Щангата са доказани софиянци.
2. Най-големият магазин и складът на фирмата вносител (цитирани в първия постинг още) се намират в град София.
3. Как пък нито един от тримата не скокна до там и да провери:
- има ли е действителност за продажба такъв пистолет?
- има ли за него патрони налични за продажба?

На фона на горното всички разсъждения по темата има ли го няма ли го и колко струва ми стоят някакси... не на място.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Май 2022, 07:39       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Тук няма да се съглася. Дали има патрони ако някой е чел постовете ми му става ясно. Затова спрях да пиша 1 година. Щото 90% говорят ала бала портокала. Не помня някога да съм говорил неща, които ЛИЧНО не съм проверил. Пак отива на това да спирам да пиша......не ми е целта да влизам във форума и да се нервирам. Не че съм някой много важен ама имам известен опит с нещата....пък и да отварям очите на случайни хора.....аре стоп ;) Да си пише колегата 100 ника.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2022, 07:10       Заглавие:  Re: Ruger 5.7
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
6tangata написа:
Когато на пазара се появи подобен клас оръжие с разрешения брой боеприпаси, които да се купят веднага според мен може да се обсъди. Аз бих си го купил като второ, трето и т.н. тук ключа за бараката е в това дали официално ще ти разрешат да имаш, или да внесеш такъв тип боеприпас.....както казах много хора искат ПСМ, аз също....ама го, има и патрони, ама ЙОК....поне за граждани и служители на не високо ниво не се предлага :) ...някой може и да го има с патрони.., но аз лично нямам информация. Дори да се внесе 5.7х28 според мен в БГ веднага службите, ще писнат и няма да е за дълго твоя собственост...това са мой мисли на база опит...може с право да писнат....в ръцете на някой това си е доста "притеснителен" пистолет с 21 патрона....да в САЩ го има...ама полицията не е с макаров с 8 патрона........

Не се интересувам от придобиването на това оръжие по ред причини. :-) Първата причина е липсата на патрони по стрелбищата. Втората е цената на патроните около един долар или около 2 лева за патрон. Според мен тази цена от около 2 лева за FMJ 5.7x28 е гавра с клиента. При условие, че един патрон FMJ 357 Зиг има по-тежка гилза, по-тежък куршум и повече количество барут.

Не мисля, че технологията за производство на един патрон FMJ 357 Зиг е по-различна от технологията за производството един патрон FMJ 5.7x28. И при положение, че при 357 Зиг имаме по-голямо количество и маса на скъпите цветни метали и барут. То е съвсем логично 5.7х28 да има по-ниска цена от 357 Зиг. Но няма. Защото така работи пазара. :-)
Оскъдноста определя цената до голяма степен.

Благодаря ти за мненията по темата. :tu: Пуснах я защото пищова и калибъра са интересни. Бих пробвал пистолета на стрелбището, когато внесат патрони. Ако някога стана ловец и патрона стане на цената на 357 Зиг. Тогава бих си купил на ловно разрешително този пищов.

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer