logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2022, 13:43       Заглавие:  OZ9C Изглежда доста интересно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Ако някога чувствата между мен и 19 ката ми охладнеят,вече имам първа резерва PDT_Armataz_01_22
Адмирации към ЗЕВ ,че са напипали точният човек за консултант..."точният" по много причини ;)

"the first time when I kill anyone in combat was with the pistol...." Интересен човек,може да се види ингилизката школа :D


_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2022, 15:36       Заглавие:  Re: OZ9C Изглежда доста интересно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Тоя е убиец, аз го следя в Инстаграм, че ми е по-лесно там. Пистолета му е съвсем нов за мене, не и Зев като фирма, не и компенсатора.
Мой приятел полицай си направи неговата 34ка с такъв точно компенсатор и малко спортни карантии и твърди, че пищова седи в целта като закован.
не съм стрелял с него но съм го въртял доста в ръце, изглежда малко тромав с дългият блок и тоя компенсатор но сигурно върши работа.
Тоя пищов е интересен, ще поровя за повече информация, сигурно има интересни решения. Благодаря за видеото Кенширо сан :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2022, 21:46       Заглавие:  Re: OZ9C Изглежда доста интересно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
34-ка на стероиди за $2К и отгоре, и то у Америчко. PDT_Armataz_01_22

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2022, 00:27       Заглавие:  Re: OZ9C Изглежда доста интересно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
И аз така го виждам грубо, макар и фрейма да е модулен и ъгъла на дръжката да е на 1911, но пък рекламният елемент някак си ми се губи като му знам репутацията на тоя юнак Крейгхед, заслужава си да се поинтересуваш кой е...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2022, 22:19       Заглавие:  Re: OZ9C Изглежда доста интересно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
но пък рекламният елемент някак си ми се губи като му знам репутацията на тоя юнак Крейгхед, заслужава си да се поинтересуваш кой е...

Точно с рекламния елемент ЗЕВ тук са уцелили 10-та, ИМХО, без значение, че едва ли коментираната личност е работила точно с техните пищови на терен. PDT_Armataz_01_22 До школата на ингилизте иначе се докоснах още през 2005 г. с Том Морис и сина му (председателят на международната федерация по карате тогава) - А.П. в силните си години ги беше поканил за една седмица в БГ, и аз имах уникалния шанс по извънслужебна линия да гледам/ слушам/ стрелям заедно с тях. На практика всичко по-нататък като мои лични концепции - се базира на попитото от тях тогава. Та, толкоз за ингилизката школа - може би най-добрата в света от време оно, ИМХО!

За пищова вече, без да се пипне и пробва - няма как да кажа нещо повече, но определено изглежда интересно, да!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2022, 23:33       Заглавие:  Re: OZ9C Изглежда доста интересно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
SAS са много по-различна бира от другите служби, а тоя е като непослушното дете на службата, цял живот си търси умишлено м-у кои шамари да се навре…
Аз участието на Зев го виждам повече с рекламата, тея изрези по блока вършат работа разбира се но са ми малко помпозни, цветовете също… Предполагам, аз съм твърде консервативен… :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2022, 00:24       Заглавие:  Re: OZ9C Изглежда доста интересно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
тея изрези по блока вършат работа разбира се но са ми малко помпозни, цветовете също… Предполагам, аз съм твърде консервативен…

То и от летите джанти на колата няма някакъв приложен смисъл, а точно обратното - само излишни главоболия като ги ожулиш или изкривиш някъде, но гъзарията няма нищо общо! Та и тука така - от това принципно работен пищов не ти е най-удачният вариант по ред причини, но ако дойде един ден в БГ и аз имам тогава едни излишни 5 бона - бих скокнал определено! PDT_Armataz_01_22

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2022, 16:55       Заглавие:  Re: OZ9C Изглежда доста интересно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........



След 27 та минута е интересно,отдавна го бях гледал,че сега се сетих.... Браунинг Хай Пауър е записал първите точки.

Интересното е ,че и GBRS , модерни ветерани от тюлените ,които рекламират новият зиг ,бутат яко към подобен вид компенсатор. Пазара диктува :D

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2022, 23:13       Заглавие:  Re: OZ9C Изглежда доста интересно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
Интересното е ,че и GBRS , модерни ветерани от тюлените ,които рекламират новият зиг ,бутат яко към подобен вид компенсатор. Пазара диктува.

Липсва ми единствено "триджикона" отгоре, за да е гъзарията пълна. PDT_Armataz_01_22 Подкастът иначе е много добър! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2022, 23:48       Заглавие:  Re: OZ9C Изглежда доста интересно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ken6iro написа:
Браунинг Хай Пауър е записал първите точки.

Интересното е ,че и GBRS , модерни ветерани от тюлените ,които рекламират новият зиг ,бутат яко към подобен вид компенсатор. Пазара диктува
Хай-Пауъра си е класика при SAS ти поне го знаеш, а и пищова е чудесен, аз имам приятел с такъв и съм пострелял доста, много добра ергономия...
И аз гледам, че тея компенсатори нещо навлизат доста, някой монтирани на цевта, други на рамата, за да се избегне момента със отключването ако се сбориш с някой, има доста различни модели... Скоро гледах един доста по-малък, почти триъгълен, и доста скъп дееба, иначе изглеждаше добре и имаше добри отзиви.
Странното за мене поне е, че бягат от рязаният блок на компенсираните цеви, но режат блоковете от страни за да ги олекотят, за мене абсолютно ненужна концепция за работно оръжие но аз разбира се може и да бъркам...
Бая се загледах в тоя квадратен компенсатор защото си го представих на една 19ка. Дръжката е приличен размер за нормален хват а блока е достатъчно къс за да не изглежда два метра дълъг като на пълноразмерните модели, като му сложиш тоя блок отпред. Има полицейски излишъци и подобни, 19ките са по $400 и нещо кинта, не са милиони, фабрични Глокови цеви с резби се намират, рядко, но не е сложно ако не бързаш. Тоя комп не съм го ровил но едва ли ще струва повече от колкото самата цев. Интересно е че ще тежи отпред и освен компенсирането, и това ще помага за дулното повдигане. Лично аз бих сложил заглушител, ще излезе малко по-скъпо но ефекта ще е почти същият мисля.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 06:20       Заглавие:  Re: OZ9C Изглежда доста интересно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
.38 Super написа:
ken6iro написа:
Браунинг Хай Пауър е записал първите точки.

Интересното е ,че и GBRS , модерни ветерани от тюлените ,които рекламират новият зиг ,бутат яко към подобен вид компенсатор. Пазара диктува
Хай-Пауъра си е класика при SAS ти поне го знаеш, а и пищова е чудесен, аз имам приятел с такъв и съм пострелял доста, много добра ергономия...
И аз гледам, че тея компенсатори нещо навлизат доста, някой монтирани на цевта, други на рамата, за да се избегне момента със отключването ако се сбориш с някой, има доста различни модели... Скоро гледах един доста по-малък, почти триъгълен, и доста скъп дееба, иначе изглеждаше добре и имаше добри отзиви.
Странното за мене поне е, че бягат от рязаният блок на компенсираните цеви, но режат блоковете от страни за да ги олекотят, за мене абсолютно ненужна концепция за работно оръжие но аз разбира се може и да бъркам...
Бая се загледах в тоя квадратен компенсатор защото си го представих на една 19ка. Дръжката е приличен размер за нормален хват а блока е достатъчно къс за да не изглежда два метра дълъг като на пълноразмерните модели, като му сложиш тоя блок отпред. Има полицейски излишъци и подобни, 19ките са по $400 и нещо кинта, не са милиони, фабрични Глокови цеви с резби се намират, рядко, но не е сложно ако не бързаш. Тоя комп не съм го ровил но едва ли ще струва повече от колкото самата цев. Интересно е че ще тежи отпред и освен компенсирането, и това ще помага за дулното повдигане. Лично аз бих сложил заглушител, ще излезе малко по-скъпо но ефекта ще е почти същият мисля.


Да..по Ирачко има много останали Хай пауър,играл съм си там...уникално здраво нещо ,като се сметне и нивото на подръжка на място :D

Иначе от модерните джаджи ,определено този компенсатор за мен има повече смисъл от бързомерец на пищоф ,но аз съм фен на минималистичният и опростен подход ....еле па за късо ,което нося всеки ден :wink:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2022, 22:21       Заглавие:  Re: OZ9C Изглежда доста интересно
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
ken6iro написа:
...но аз съм фен на минималистичният и опростен подход ....еле па за късо ,което нося всеки ден :wink:

+1000 :tu:
"Less is more" Минимализма на Глок е неговият спартански дух. :armed:

И аз като теб, когато видях ZEV OZ9C Elite Compact в Заримекс се прехласнах на пръв поглед. Ето го пищова: https://zarimex.eu/en/zev-oz9c-elite-co ... e-cal-9x19 После хванах в Ръка Глок 45 и разбрах, че това е пистолета в който има всичко, което искам. Глок 45 е подходящ за носене във вътрешен кобур колкото Глок 19. Но е с по-удобна и изчистена от излишния релеф за пръстите ръкохватка спрямо Глок 19 ген. 3 и ген. 4. Също така толерансите между цев и блок при Глок 45 са по-малки (по-стегнат пищов е) това се разбира още при първите 100 изстрела от лекото протриване на покритието в контактните зони на цев и блок. Патронника на Глок 45 също е по-стегнат от този на Глок 19 генерация 3 и 4. Спусъка на Глок 45 е по-добър от спусъка на Глок генерация 3 и 4.

Щях да забравя серетацията в предната част на блока и заоблянето при отвора за цевта. Правят боравенето с Глок 45 по-лесно и бързо. Новият тип нарези на цевта плюс "короната" на дулният срез са много важни за една добра цев като тази на Глок 45. :armed:

Глок 45 ми харесва повече в своя минимализъм от натруфеността на ZEV OZ9C Elite.

Единствено бих добавил минусов конектор, огледално полиране на УСМ и хубави "светещи" мерник и мушка на Truglo TFX /TFX Pro.

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2022, 00:26       Заглавие:  Re: OZ9C Изглежда доста интересно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
:tu: +1 за Г45, също доста го харесвам.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2022, 22:23       Заглавие:  Re: OZ9C Изглежда доста интересно
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Стрелях на една тренировка с такъв Зев на мой приятел. Този пистолет е всичко, което глок не е - удобен, супер спусък и стреля супер флет без да го стискаш като откачен. Ъгъла на ръкохватката му свикнах за един пълнител време и има много готина вдлъбнатина за месестата част на лявата длан - супер подобрява хвата! Общо взето, само цената не ми хареса :)

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2022, 08:25       Заглавие:  Re: OZ9C Изглежда доста интересно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
И аз му щраках. Много приятен наистина. Въпросът с надеждността, по опит на потърпевши, остава все още отворен. Не трябва да се сравнява с глока, въпреки че изглежда като глок.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 28 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer