logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 10:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2022, 08:48       Заглавие:  Почистване на цеви
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Слагам в тази тема този видео материал


Причината е, че забелязах след почистване с робла цевта на FNAR ( хромирана) губи "кондиция" т.е. имам навик след стрелба цевта да се почисти максимално докато изчезне съмнание за мръсотия в нея.
Това, което ще споделя може да породи усмивки в накои юзери, но добре е да се помогне на следващите за да няма драми.
Като за начало за всички, които ще прочетат или препрочитат тази тема ще споделя следното.
Дълги години съм стрелял с армейски боеприпаси, които не помедняваха хромираните цеви на армейските оръжия. Учил съм, че се получава помедняване, че се чисти с РЧС :DD :D , но така и не се сблъсках с този проблем.
Първата ми лична карабина е SLR -95LHMB в калибър 7,62 х39 мм, като същата е ползвана само и единственно с механични мерни прибори. Чистих я по начина по който съм чистил зачислените ми през годините АК -47, АК - 74Н и АКС - 47, като същата на механични мерни прибори си правеше грепи от по 3 см на 100 метра, а в най лошия случай 5 см на 100 метра. След няколко години ползване реших да и почистя цевта с бронзова четка с цел сваляне на евентуални налепи нагар в браздите... Резултата след почистването бе кошмар в стрелбата ( групираност над 20 см на 100 метра)и ми трябваха 20-30 изстрела да се кондиционира цевта. След време пак приложих този елемант и отново. Казах си КРАЙ, никакви бронзови четки, а само смазка и почистване на нагара с четинена пластмасова четка и парцал. Така оръжието си бе същото, драмите изчезнаха.
Подариха ми FNAR, който първоначално ползвах с бързомер. С този мерен прибор трудно можете да наприте изледване поведението на цевта.... та с бързомер оръжието си правеше уникални групи под 1 МОА ... минах на оптика и както се казва прогледнах и веч можех да изследвам самото поведение на цевта.
След почистване на оръжието с Робла соло мил и дезактивирането на същото миризливо чудо с балистол ..., оръжието започна да прави интересни неща...
1- ви изстрел при суха цев на 15 см над мерната точка, а останалине 3 или 4 изстрела от сериата се събираха в група с размер 5 см което никак не е приемливо.
Започнах да питам приятели и те казаха "НАМЕРИ НАЧИНА ЗА ЧИСТЕНЕ НА ТВОЯТА ЦЕВ" . То чистенето е ясно, но и самите куршуми с това медно отлагане ме дразнаха и от там робла ... Да, ама НЕ. Стигнах до заключение, че цевта си има нужда от някакво омедняване и не какво да е, а правилното.
Отидох на стрелбището и направих нещо като отъпкване.
Изстрел - обиране на грубия нагар; пръскане с балистол ; разтриване с четинена четка, бърсане до сухо. Тази процедура я направих първоначално 4 пъти. Минах на серии от по два изстрела като тука направих тази процедура с чистенето два пъти, като още на втората серия забелязах, че цевта си влезе в режим и започна да прави прогнозирани групи от 0,5 - 0,7 МОА на 100 метра.
Накратко помедняването помага и това с " ОТЪПКВАНЕТО" е просто едно кондициониране на цевта като не се позволава да се получи сандвич от нагар и мед за да се избегне корозия. След сваляне напълно на медта си иска правилно кондициониране или вкарване в работен режим.
Наскоро си взех БОР ТЕЧ - ЕЛИМИНАТОР и на него пише, че след почистване няма нужда да се кондиционира цевта та и това ще проверим как работи.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2022, 15:05       Заглавие:  Re: Почистване на цеви
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Всеки е минал през подобна сага и всеки може да разкаже експерименти и опит. Мързелът и съветите на Bartlein (производител на цеви) и моя gunsmith (монгократен рекордьор bench rest) ми помогна да намеря пътя - Hopees #9 gun cleaner с няколко парцалчета за нагара на 200-300 изстрела. Няма четки, няма търкания. И то само за дългите Long Range пушки. Цеви като .22, .223, .357 (карабина), 30-30 почти никога не са чистени. Да не говорим за гладкоцевните.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 07:08       Заглавие:  Re: Почистване на цеви
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
PufGun написа:
Слагам в тази тема този видео материал

Благодаря за видеото и за коментарите!

До момента чистех съвсем лаишки, когато въобще чистех след стрелби, но видеото постанови, че трябва да започна "утъпкването" с нова цев, което определно ме натъжи и стресира... Тате ще ми купи нова пушка, ама друг път PDT_Armataz_01_31

Слава Богу PufGun, твоите описания поне на мен ми казват, че има шанс за използваните ми вече цеви - поне да подобря състоянието им.

Коментарът на Yank също внася успокоение за 5.56 цевите - скоро ще разбера как стои въпроса ...

Единственото, което ме учуди (но и зарадва като възможност) във филмчето беше, че авторът чисти срещу посоката на излитане на куршума, а на мен някой ми беше вменил от време оно, че се чисти от патронника към дулото! Много ще се радвам някой да потвърди че и посоката дуло-патронник също е допустима.

Според мен, не би трябвало да има разлика, но нека чуем мението на по-опитните колеги...

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 07:45       Заглавие:  Re: Почистване на цеви
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
MolonLabe написа:
PufGun написа:
Слагам в тази тема този видео материал

Благодаря за видеото и за коментарите!

До момента чистех съвсем лаишки, когато въобще чистех след стрелби, но видеото постанови, че трябва да започна "утъпкването" с нова цев, което определно ме натъжи и стресира... Тате ще ми купи нова пушка, ама друг път PDT_Armataz_01_31

Слава Богу PufGun, твоите описания поне на мен ми казват, че има шанс за използваните ми вече цеви - поне да подобря състоянието им.

Коментарът на Yank също внася успокоение за 5.56 цевите - скоро ще разбера как стои въпроса ...

Единственото, което ме учуди (но и зарадва като възможност) във филмчето беше, че авторът чисти срещу посоката на излитане на куршума, а на мен някой ми беше вменил от време оно, че се чисти от патронника към дулото! Много ще се радвам някой да потвърди че и посоката дуло-патронник също е допустима.

Според мен, не би трябвало да има разлика, но нека чуем мението на по-опитните колеги...


Пак ти споделям, забравете това "ОТЪПКВАНЕ" това си е чиста проба кондициониране на цевта, защото идеална цев от тези дето са масови няма, а и другите силно се съмнявам дали при изработката не оставя накой кусур.

Вчера направих следващото изледване на поведение на оръжието и въпросното чистене. Обращам внимание на думата ЧИСТЕНЕ.
След последната стрелба почистих цевта с ELIMINATOR BORE CLEANER на bore tech като за него пишеше, че
"Bore Tech Eliminator е 100% без амоняк и безопасен за цевта. Той няма да ецва или уврежда стоманите на цевта и може безопасно да се остави да се накисва в отвора за безкраен период от време. В допълнение, елиминаторът съдържа и краткотрайно средство за предотвратяване на ръжда, което предпазва и кондиционира отвора на огнестрелното оръжие след почистване. Просто навлажнете последния си пластир с Eliminator и отворът ви ще бъде защитен срещу ръжда и корозия до 2 седмици. "
Какво очаквах от това прословуто кондициониране да избегна драмата след сваляне на медта да стрелям няколко пъти за да влезе в режим.
Въпросното кондициониране си го искаше отново.
Та какво се случи....
... да забелязах подобрение, но отново не съм доволен.
Отидох на стрелбището, като в коридора поставих две мишени на два щита. На високия щит поставих мишена за полицейска стрелба за изпълнение на упр. 12 П , на която залепих две лепенки за залепване на дупка в мишената, като целта бе след първите изстрели да премина към тях с цел изследване на поведението.
На ниския щит поставих спортна мишена за прецизна стрелба, като към нея добавих още 4 бр такива лепенки.
Преди самото започване на стрелбата почистих до сухо цевта само с парцал ( далеко съм от мисълта, че само с парцал ще се свали всичко, но колкото толкова, а и преди омразното хоби на Бързилов нищо, че е ловец - лова само на едно такова почистване ще разчитам т.е. пълно симулиран на това което ще правя или ще се случва). Поставих мерника на кратност 25. Избрах за мерна точка големия красив Х или кръст и стрелях ... и бам отново прогнозиран изстрел на 12 часа с превишение 10 см над мерната точка. Пръскане с балистол, търкане с четинена четка и бърсане до сухо и спиране да пуска черно. Втори изстрел отново прогнозиран на 5 см над мерната точка. Отново смазване , четка и чистене; трети изстрел отиде 5 см в ляво от втория в кобминация с въпросното бързо почистване; четвърти изстрел отиде на 1 см спрямо втория + отново бързо почистване.
От там минах по двете кръгчета, които бях залепил на мишената и като забелязах как аха аха ще се случат нещата. Там стрелях на серии от по два изстрела с поредно бързо почистване.
Минах на спортната мишена, но патроните с които започнах баха с барут NCD -02r свършиха т.е. и самия барут ми свърши и преминах на патрони с барут SSNF 55/360 стрелях серия от 4 изстрела и резултата бе група под 1 МОА с лекинко превишение. Дадох 5 клика надолу и започнах да стрелям по кръгчетата.
ЗАБЕЛЕЖКА: Две снимки ще прикача в следващия пост поради техническа причина.
Остана и последния тест без постоянното отмеднаване на цевта, което правя винаги след всяка стрела, като същото ще направя скоро...

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


Последна промяна PufGun на 23 Юни 2022, 07:58, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 07:52       Заглавие:  Re: Почистване на цеви
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
На последната снимка едното избягало долу на 5 часа е моя грешка.
Да допълня цевта е хромирана и си пареше т.е изстрел на минута не съм правил, а умишленно я натоварих.

Все пак се самозарядка :D или semi auto :joke:
По втората мишена и лепенката стрелях на кратност 16


Прикачени файлове:
IMG_20220622_145045_293.jpg
IMG_20220622_145045_293.jpg [ 263.1 KiB | Прегледано 4268 пъти ]
IMG_20220622_094447_967.jpg
IMG_20220622_094447_967.jpg [ 915.32 KiB | Прегледано 4268 пъти ]
Screenshot_20220623-084925.png
Screenshot_20220623-084925.png [ 1.15 MiB | Прегледано 4268 пъти ]

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 08:06       Заглавие:  Re: Почистване на цеви
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
MolonLabe написа:
....
Коментарът на Yank също внася успокоение за 5.56 цевите - скоро ще разбера как стои въпроса ...

Единственото, което ме учуди (но и зарадва като възможност) във филмчето беше, че авторът чисти срещу посоката на излитане на куршума, а на мен някой ми беше вменил от време оно, че се чисти от патронника към дулото! Много ще се радвам някой да потвърди че и посоката дуло-патронник също е допустима.

Според мен, не би трябвало да има разлика, но нека чуем мението на по-опитните колеги...


Правилното е наистина патроник дулен срез, но когато имаш такива мръсни и несервизни цеви се налага да работиш точно така дуло патронник. Пример:
АК е точно шибана мръсна несервизна пушка и затова при чистене на дулния срез в дебелите книги се казва да се ползва капачката на ЗИП - а; с борснейк неможе да почистих оръжието както трабва т.е. само обирах отгоре отгоре всичко; за т.н. несервизни цеви се ползва специална приставка да не се търка шомпола в ръбовете на коронота

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 08:29       Заглавие:  Re: Почистване на цеви
 
Ветеран
Ветеран
Online

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
PufGun написа:
да не се търка шомпола в ръбовете на коронота

Според мен това е причината да не се препоръчва чистене от дулото към патронника. Опасността да се увреди короната на дулния срез е голяма. Но има пушки, които няма как по друг начин да се почистват напр. ловните, самозарядни карабини, като Браунинг, Уинчестър, Ремингтън.... При тях няма достъп откъм патронника.

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 19:38       Заглавие:  Re: Почистване на цеви
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31367
Местоположение: Sofia
Баян написа:
PufGun написа:
да не се търка шомпола в ръбовете на коронота

Според мен това е причината да не се препоръчва чистене от дулото към патронника. Опасността да се увреди короната на дулния срез е голяма. Но има пушки, които няма как по друг начин да се почистват напр. ловните, самозарядни карабини, като Браунинг, Уинчестър, Ремингтън.... При тях няма достъп откъм патронника.


има, но е по сложно, и бавно - не се бута, а се тегли
риска за коронката е много голям, особено с гъркав шомпал при изтегляне да не се допира коронката

особено, при лек шкайф с абразивни полиращи пасти .. имаме колега който си сисипа така ТРГ в 338

ПП: обаче повече коронки има повредени от кофти компесатори - от газова ерозия

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 19:44       Заглавие:  Re: Почистване на цеви
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31367
Местоположение: Sofia
PufGun написа:
забравете това "ОТЪПКВАНЕ" това си е чиста проба кондициониране на цевта, защото идеална цев от тези дето са масови няма


това не е вярно
целта на отъпкването е да се заглади равномерно цевта - имаме бороскопи и сме ги изследвали
след първи изстрел става почти цялата - в мед
ако се продължи - се протриват грапивините частично

затова се сваля до нула медта и се стреля пак, и се вижда как спира да отлага мед .. след един момент

хубави къстом цеви, като ЛотарВалтер, Люжа и други топ марки - само един изстрел, почистване и са готови
на цеви които са сингъл кътед - са нужни десетина изстрела, като след всеки почистване - за да спре да отлага мед

просто е - вижда се на бороскопа! как спира да отлага мед .. няма какво да се мисли, а се вижда :) кога е готова цевта

PufGun написа:
и другите силно се съмнявам дали при изработката не оставя накой кусур.

въобще не се съмнявай, защото нямат никакви кусури :)
поръчкови, къстом спортни цеви .. са безупречни, вкл и изработката на патронниците

затова и цената им е такава ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 19:46       Заглавие:  Re: Почистване на цеви
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31367
Местоположение: Sofia
чистене, без бороскоп .. не е гаранция че сте го направили както трябва
цената им вече е около 100-150 лева .. и си заслужава

купете, гледайте какво и как чистите - стреляйте и сами ще се уверите в по горе написаното :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 20:32       Заглавие:  Re: Почистване на цеви
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
Може ли едно разяснение за кои цеви става дума, за нарязваните или за кованите, или пък няма значение, все си искат това отъпкване с всичките му чистения?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 20:54       Заглавие:  Re: Почистване на цеви
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
kcv написа:
Може ли едно разяснение за кои цеви става дума, за нарязваните или за кованите, или пък няма значение, все си искат това отъпкване с всичките му чистения?


За кована хромирана цев това с утъпкването не е необходимо.
П.П. При ползване на куршуми на ППУ такова чудо като помедняване нямам защото ризницата е по - твърда.

ЗАБЕЛЕЖКА : Ето един коментар от един човек, който чува много занаята за разлика от някои...

"

Konstantin Konev

Я все стволы чищу одинакого.
1. Убрать пороховой нагар. Любой carbon remover или даже нейтральное масло.
2. Убрать медь. Эти составы имеют запах нашатырного спирта.
Для стволов из нержавейки не рекомендуется деражать в стволе дольше 15 минут. Использовать пластиковые ершики. Медные будут растворяться самим средством для чистки. Чем эфффективнее раствор, тем больше будет удаляться медь из ствола и дольше вы будете чистить. Из-за этого многие стрелки расстраиваются. :) Вы сами решите когда вам уже надоело и ствол достаточно чистый ;)
3. Несколько раз убираем грязь при помощи патчей (хлопок). И наносим обычное нейтральное масло для защиты от ржавчины.

Обкатка для новых стволов (условно):
1 выстрел - чистка х 5 раз;
3 выстрела - чистка х 5 раз;
10 выстрелов - чистка х 5 раз;
Вначале будет чиститься долго. В конце несколько проходов шомполом и уже чисто.

Кроме того многие стволы имеют внутрение стрессы в метале и начинают хорошо стрелять только после первых ~100-150 выстрелов."

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 22:39       Заглавие:  Re: Почистване на цеви
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
PufGun написа:
За кована хромирана цев това с утъпкването не е необходимо.
...


Благодаря, хубаво е да се уточняват нещата, нали.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 23:28       Заглавие:  Re: Почистване на цеви
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31367
Местоположение: Sofia
Пишете остарели неща ... Вземете си бороскоп, пробвайте, гледайте и тогава пак

Амоняка прави нераждаемите стомани - трошливи
В амонячните заводи/цехове се подменят трябите (неръждаеми) на всеки две години

Хромирани цеви
Вижте грапавината на руски хром - гладък и свети като огледало, Арсеналски - сив и грапав като цимент и т н. Има и немски които след хромиране се подлагат на полиране

Утъпкването е преди всичко за високопрецизни цеви, а не за такива без особена претенция ;)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2022, 11:29       Заглавие:  Re: Почистване на цеви
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Много полезна дискусия! Е, несъмнено поражда и въпроси...

Моля за отговор на два въпроса:

Ако цевта вече е стреляна и не чистена (3/5 или 1000/1500 изстрела) възможно ли е да се постигне някаква позитивна промяна и как?

IvoIII би ли пуснал линк за бороскоп, моля?

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer