logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:28




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2022, 11:32       Заглавие:  Какво можем да променим в хода и усилието на CZ P 10
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Въпреки, че съм се самообявил за Царя на Глока нямам никаква представа какво е положението при CZ P 10 .
При Глока мога да променя хода, усилието, пре и овертравела, мога да променя субективното усещане но не зная нищо за CZ.
Моля, ако някой нещо е правил, да сподели!
Аз, досега като съм пипал CZ съм казвал, че е достатъчно хубав но приятелите с CZ-та станаха много и взеха да ме притискат.
Какво от къде се купува, какво се променя, а, бе всякаква информация ще ми помогне.
Тормозят ме приятели на които преди съм им правил Глоците и те сега очакват същата драстична промяна и при CZ-тата.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2022, 14:19       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на CZ P 10
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
За промяна на усилието нямам идея, за купуването трябва първо да се види тук във ВИП дали имат резервни части според мен.
Иначе в ipsc store има чарколяк.
https://www.ipscstore.com/en/1048-cz-p- ... =1048&n=24

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2022, 17:23       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на CZ P 10
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Бях си купил сет пружини за страйкъра, но нямах успех с нито една от тях, в смисъл стана ненадежден.

Карам с оригиналните части, като съм сменил спусъка (само видимата част, не целия сет вътре) с плосък, алуминиев.
Поне според мен се работи по-добре с такъв. Останалото полирах леко за по-мазна работа.

Чаркалаци за ЧЗ-то съм поръчвал от тези:
https://eshop.czub.cz/en/pistole/serie-cz-p-10.html
https://xrayparts.it/en/116-cz-p10-spare-parts

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2022, 22:07       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на CZ P 10
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
https://bararms.com/?product=%d0%ba%d0% ... 0%bd%d0%b0

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2022, 08:23       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на CZ P 10
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Спусъкът на Р10-ката си е добър и фабричен. Проблемът е, че дори и фабричният спусък е по-лек от 2.27 кг.

Иначе най-сполучливия тунинг за модела е от НВ индъстрис https://hbindustries.net/store/shop/cz- ... igger-kit/

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2022, 15:39       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на CZ P 10
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Mr. Smith написа:
Спусъкът на Р10-ката си е добър и фабричен. Проблемът е, че дори и фабричният спусък е по-лек от 2.27 кг.

Иначе най-сполучливия тунинг за модела е от НВ индъстрис https://hbindustries.net/store/shop/cz- ... igger-kit/
Сложих такъв като взех пистолета и бих казал, че разликата е огромна в начина по който се усеща спусъка и спускането като цяло. Ресета също стана по-отчетлив.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2022, 18:39       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на CZ P 10
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Mr. Smith написа:
Спусъкът на Р10-ката си е добър и фабричен. Проблемът е, че дори и фабричният спусък е по-лек от 2.27 кг.

Иначе най-сполучливия тунинг за модела е от НВ индъстрис https://hbindustries.net/store/shop/cz- ... igger-kit/


И защо да е проблем,че е по лек от 2,27 кг?

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2022, 06:29       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на CZ P 10
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Longbow написа:
Mr. Smith написа:
Спусъкът на Р10-ката си е добър и фабричен. Проблемът е, че дори и фабричният спусък е по-лек от 2.27 кг.

Иначе най-сполучливия тунинг за модела е от НВ индъстрис https://hbindustries.net/store/shop/cz- ... igger-kit/


И защо да е проблем,че е по лек от 2,27 кг?


Прав си, не е това проблема :tu: “Проблемът” всъщност е, че все още се срещат динозаври, които не правят разлика между ДА/СА и страйкъри, какъвто е и Р10, и за който това не важи, ако приемем, че при него теглото винаги ще е повече от 1.36 кг. Всичко това, разбира се, е само в ипсц контекст, извън него няма значение.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2022, 12:01       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на CZ P 10
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Mr. Smith написа:
Прав си, не е това проблема :tu: “Проблемът” всъщност е, че все още се срещат динозаври, които не правят разлика между ДА/СА и страйкъри, какъвто е и Р10.

Благодаря на всички отзовали се!
От днес имам двама приятели, които са доволни своите CZ P 10 F.
Купих пружини "за олекотяване на спусъка" от БарАрмс. Полирах с дремел където каквото се сетих и видях в Ютубето. Спусъците не станаха по-добри от полирането. Просто тия двамата имат пари и стрелят много. Явно, каквото е имало да се заглади се е загладило.
Спусъците станаха около 1.4 кг, с отчетливо спускане без предупреждение, ресета и преди си беше хубав.
Случайно и на двамата им полирах, където и каквото се сетя и на Глоците 43 и им сложих пружини на иглата от БарАрмс. Всички пищови стрелят без проблеми. Засега. Колко изстрела ще бъде така не зная. Ако науча, ще пиша.
А!, и двамата не пожелаха да прежалят пари за алуминиев спусък за 65€!.
Те и двамата имат Шадоу2 Ориндж, които аз съм пипал и явно предполагат, че CZ P10 няма да стане Шадоу Ориндж.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2022, 07:25       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на CZ P 10
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Камене, ами що не го вземеш тва дремелче в СтЗ към края на месеца и да тръгнеш малко едно глоче, пък аз с удоволствие ша почерпя :tu:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2022, 10:52       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на CZ P 10
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Забравих да се похваля.
И аз взех комплект пружини от БарАрмс за P10-ката, направих и една тренировка с около 300 патрона, нямам засечки, спусъкът се усеща добре.
Доволно. Също да се похваля, че смених 2-те малки пружинки без да свалям спусъка, а само 2-та пина от задната страна.
Отне ми известно време, докато се усетя как точно да стане, без да има шанс да повредя пружините, но успях. :D

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2022, 21:53       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на CZ P 10
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
BornToDrink написа:
Забравих да се похваля.
И аз взех комплект пружини от БарАрмс за P10-ката, направих и една тренировка с около 300 патрона, нямам засечки, спусъкът се усеща добре.
Доволно. Също да се похваля, че смених 2-те малки пружинки без да свалям спусъка, а само 2-та пина от задната страна.
Отне ми известно време, докато се усетя как точно да стане, без да има шанс да повредя пружините, но успях. :D

За теб похвала, за мен полезен feedback, благодаря за което! :tu:

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2022, 22:55       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на CZ P 10
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Днес с моят приятел и колега от форума, Изпълнителният Директор на концерна BarArms :armed: :wink: - Mr Thegunpowderman, известен още като Слав4у, докато отработвахме заданието Dicken Drill( за успехите, или липсата на такива при това задание, ще се спрем друг път..евентуално :joke: ), монтирахме и тествахме комплект олекотени пружини И на Шадоуката ми. По принцип Шадоу има чудесен спусък. Но след смяната на бойната пружина, пружината на иглата и пружината на спусъка, спускането може да се опише само с една дума- приказка! Регулацията на хода на спусъка, дългата цев и компенсатора, дължа на друг приятел и колега оръженосец от форума- Tekami. В резултат пищова стана още по- приятен и лек за стрелба и съответно точността се подобри драстично! ( Стига задпистолетното устройство да не се излага като кифладжия..) Тествахме оръжието с фабрични 124гр FMJ на Селиер, 147гр на ППУ, релоуди с 123гр помеднени, с 5.0гр, 5.6гр и 5.8гр на SB618. Оръжието функционираше безотказно! Така че, стоката на BarArms си я бива.
Естествено, с този лек спусък и с такава конфигурация на хардуера, скачам вече в Дивизия Оупън! Аз и без това в Продукция изпозастрелях де що имаше бабички :oops: , така, че .. продължавам напред!

Прикачени файлове:
IMG_20220804_190950.jpg
IMG_20220804_190950.jpg [ 1.99 MiB | Прегледано 3950 пъти ]

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2022, 20:29       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на CZ P 10
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Viking написа:
Днес с моят приятел и колега от форума, Изпълнителният Директор на концерна BarArms - Mr Thegunpowderman, известен още като Слав4у, докато отработвахме заданието Dicken Drill( за успехите, или липсата на такива при това задание, ще се спрем друг път..евентуално ),

Това много ми прилича на моята "шадоука" (първата в БГ, пристигнала още в началото на 2007 г.). Аз така душманската й пилих ръбовете на предпазителя. :DD Със стоков "Глок" и фабрични патрони оня ден - 6,5 секунди с попадения 7/10 (да му пробвам лимита). С "шадоуката" всеки път трябва да влизат 10/10 за около 6 секунди - стегнете се! :danger:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Авг 2022, 12:36       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на CZ P 10
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
ubboto написа:
Viking написа:
Днес с моят приятел и колега от форума, Изпълнителният Директор на концерна BarArms - Mr Thegunpowderman, известен още като Слав4у, докато отработвахме заданието Dicken Drill( за успехите, или липсата на такива при това задание, ще се спрем друг път..евентуално ),

Това много ми прилича на моята "шадоука" (първата в БГ, пристигнала още в началото на 2007 г.). Аз така душманската й пилих ръбовете на предпазителя. :DD Със стоков "Глок" и фабрични патрони оня ден - 6,5 секунди с попадения 7/10 (да му пробвам лимита). С "шадоуката" всеки път трябва да влизат 10/10 за около 6 секунди - стегнете се! :danger:


Не е по темата Геле, но Петко стреля със 75 BD Compact, а аз ей така лекичко отстрани припявах с .45-цата с едно презареждане колкото да запиша участие.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer