logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 22:54




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2022, 19:41       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
Добро око си хвърлил :D Колкото по-рошава е гаргата, толкова по-добре.
Аз съм “за” да се организираме. Драсни на лс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2022, 22:00       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2022, 11:50
Мнения: 48
Свиркайте като се организирате - аз съм за!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2022, 19:12       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
Аз пък да се оплача. На 13.07. взех пистолета. На 14.07. го оставих за прострелка. Сега в петък на 05.08. отидох до КОС-а да видя аджеба докъде са го докарали, т.е. Три седмици след оставянето му. Разрешителното ми беше готово и си го взех, но пистолетът го нема :D Всички пистолети от 14.07. простреляни, а моят го няма. Бил го оставил в касата при него. Търсиха, ровиха, няма го. Викат - оръжейникът излезе в отпуска до края на август, елате в началото на септември. Викам им: Абе вие е*ахте мамата на цялото лято. Ама кво да правя, ще чакам. Нямам думи


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2022, 19:49       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Едно време оръжейниците си имаха приемен ден и час. Отиваш и го оставяш ЛИЧНО и се разбираш с него. После някой мъдър е решил, че най-добре да се оставя кой кога може и където може, да няма сърдити "Ама аз не мога в среда, дай го ти", ама аз не мога от 10 до 12 в сряда дай го ти". В един момент оръжейника се занимава с оръжие кой, когато свари да му го остави. Някой ако е запознат да сподели на кой е редно да се остави оръжието за прострелка, на КОС или на оръжейника? Аз преди като си давах първия пистолет ми казаха: оръжейника приема среда от 10 до 12......ако искаш. После всеки гражданин реши явно, че не е когато оръжейника може и е определил час, а кой когато свари....Ясно, че има и някой, който не е съвестен и не му дреме за хората, но не бих казал, че са мнозинство.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2022, 19:55       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
Събират пистолетите на гише в КОС. След това ги съхраняват в касата при тях и като дойде ден четвъртък /деня за носене при оръжейника/, ги събират и му ги носят с протокол всичките. Аз уцелих ден четвъртък. Полицайката ми га прие и докато го извеждаше, колегата полицай изкара всички натрупали се пистолети от касата до крака й и изчака да обработи и моя, за да го вземе и него. Взе го, но сега го няма. Всички от дата 14.07. са готови, а моят - не. Дори попитах дали оръжейникът не си го е взел да си постреля през отпуската, като те направо подскочиха - ама как съм можел да си го помисля


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2022, 20:01       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Ако се вникне в моя пост по-дълбоко, май ще се разнищят нещата, не за конкретния казус, а по-принцип. Криворазбраната цивилизация ......


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2022, 14:43       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Дек 2018, 13:31
Мнения: 12
6tangata написа:
Едно време оръжейниците си имаха приемен ден и час. Отиваш и го оставяш ЛИЧНО и се разбираш с него. После някой мъдър е решил, че най-добре да се оставя кой кога може и където може, да няма сърдити "Ама аз не мога в среда, дай го ти", ама аз не мога от 10 до 12 в сряда дай го ти". В един момент оръжейника се занимава с оръжие кой, когато свари да му го остави. Някой ако е запознат да сподели на кой е редно да се остави оръжието за прострелка, на КОС или на оръжейника? Аз преди като си давах първия пистолет ми казаха: оръжейника приема среда от 10 до 12......ако искаш. После всеки гражданин реши явно, че не е когато оръжейника може и е определил час, а кой когато свари....Ясно, че има и някой, който не е съвестен и не му дреме за хората, но не бих казал, че са мнозинство.....


Аз пък отидох лично до СДВР да го оставя за прострелка. От рецепцията ми казаха вътрешния на оръжейника, обадих му се по телефона на рецепция, слезе някакъв 60+ годишен рокер с дълга коса и целия в татуси, взе го и след 30 минути ми го върна. Това без да имам някакви връзки, познати или каквото и да било :??:

Иначе...във връзка с поста на колегата, който няколко страници назад сподели как бил стрелял по горите...не ми се рови да го цитирам, но за пореден път се изумявам какви австралопитеци имат достъп до оръжие :confused:
че и пишат тук


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2022, 17:31       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
lyudmilt написа:
zlost написа:
lyudmilt написа:
[quote="zlost"]Ама наистина трябва да има лайк бутон във форума. Как да адмирираш ценните и верни мнения на Ангел и Камен, макар и от различни гледни точки. Напълно подкрепям мнението на Камен, но като си знам как обичам всичко да ми е чисто, подредено и в перфектен външен вид - по-скоро съм към мнението на Ангел. Но пък, както каза Камен всяко оръжие по-рано или по-късно се надрасква и протрива, та наистина по-добре от първия момент да е с удобния кобур, който е кайдексовия. Ще видя как е за апендиксово носене и на 3 и 4 часа. Така и не разбрах - има ли кайдексови с кожена/велурена вложка вътре в тях?
Има "хибридни", има и чист кайдекс с велур вътре. Наскоро говорих с Йордан Димов (bg kydex), той прави по поръчка и ако искаш добавя за скромни пари велур вътре. Хибридни и тук има по магазините, но рядко, повечето, които видях са универсални, които мен лично не ми хареса.
Иначе поне моя кобур се захваща основно за спусковата скоба, а самия кайдекс би следвало да е по-мек материал от покритието, та не знам колко е сериозно износването от него.

Не съм още много наясно. Дай пример за хибриден и за чист кайдекс с велур вътре, за да се ориентирам какво гледам и за какво да гледам. Може и контакт на Йордан Димов на лс.
Ти беше взел този на АТА с калъф за пълнител?
Хибриден https://zarimex.eu/shirok-hibriden-kobu ... -19-19x-45

Кайдекс с алкантара на снимката, моя грешка за велура

За контакт имам само фейсбука на момчето, а разбрах, че не ползваш.
https://www.facebook.com/groups/1074398 ... ?ref=share






Изображение[/quote]
Начи Даката в Бургас определено е твоя човек.
За 10на години само той ми прави кайдексовите неща и не знам колко приятели и познати съм му пратил.
Ето последното нещо дето ми направи преди 3-4 дена … с алкантара
Изображение
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2022, 19:50       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
Изображение[/quote]
Начи Даката в Бургас определено е твоя човек.
За 10на години само той ми прави кайдексовите неща и не знам колко приятели и познати съм му пратил.
Ето последното нещо дето ми направи преди 3-4 дена … с алкантара
Изображение
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk[/quote]
А може ли негов телефон? Може и на лс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2022, 19:51       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
zlost написа:
Изображение

Начи Даката в Бургас определено е твоя човек.
За 10на години само той ми прави кайдексовите неща и не знам колко приятели и познати съм му пратил.
Ето последното нещо дето ми направи преди 3-4 дена … с алкантара
Изображение
Изображение

А може ли негов телефон? Може и на лс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2022, 08:34       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
Най-накрая си взех пистолета преди седмица:) Сега ще взема кобур/и и следват тренировките и обучението


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2022, 08:07       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
Та изводът след две седмици вътрешно носене - апендиксово и отстрани на 3часа, е че шкембето не ми позволява такива волности :D Вече имам отпечатък на кръста от емблемата на ЧЗ, та затова ще потърся вариант за външен кобур. Крайно време да звънна на Даката


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2022, 10:43       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
zlost написа:
Та изводът след две седмици вътрешно носене - апендиксово и отстрани на 3часа, е че шкембето не ми позволява такива волности :D Вече имам отпечатък на кръста от емблемата на ЧЗ, та затова ще потърся вариант за външен кобур. Крайно време да звънна на Даката

Но за жалост той няма калъп за моя пистолет и вариантът е, ако мина през Бургас. Живи и здрави!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2022, 17:00       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Отиваш в БулАрмс. Има "палачинка" кайдекс на КондишънРед

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2022, 13:59       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2022, 13:38
Мнения: 87
Здравейте. Да не отварям нова тема, ще си позволя да ползвам тази на колегата. Дано няма нищо против. Та и моят въпрос е за закупуване на първо КНО. Оръжие, рядко ще нося. Ще се ползва основно за стрелба по мишени. Та на база оглед и четене/гледане на ревюта се ориентирах към два модела. Коренно различни, но и двато ми харесват много. Допускам, че накрая изборът ще е спонтанен, но все пак да питам и тук. Едниния пистолет е Beretta 92X Performance, другият е CZ Shadow 2. Та, сякаш клоня повече към ЧЗ, но там има неща, които, не ми допадат. Първо - сините чирени и второ стърчащата пета на пълнителя. В Чешки сайт открих да продават оригинални части - там имат черни чирени и 17 зарядни пълнители, които не стърчат. У нас, не намирам такива неща да се продават, та вариант е да се поръча от чужбина евентуално. Беретата чисто визуално много ми допада, там нямам забележки относно вида, но сякаш ЧЗто ще е по - удачния избор. Бях заглеждал и Зиг Зауер p320 моделите и Ruger SR 1911, но все към това ЧЗ ме тегли и това е… А и мисля, че 9х19 за моите нужди е напълно достатъчен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer