logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 10:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2022, 22:24       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2022, 09:58
Мнения: 102
Няма за какво соре. Според мен първото оръжие(само се въздържах да ме съм Джон Уик от старта), първата кола и първата ковра са да начешеш его и краста. Рано или късно повечето отиваме на глоги, голфу и чехълО.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2022, 23:11       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
lyudmilt написа:
Няма за какво соре. Според мен първото оръжие(само се въздържах да ме съм Джон Уик от старта), първата кола и първата ковра са да начешеш его и краста. Рано или късно повечето отиваме на глоги, голфу и чехълО.

Ширпотребата полимерки си рипат, и там си требе плътен хват в горната част на дръжката. На полимерния "хеклер" шийката на дръжката е прекалено изтънена (идея на инженери, които със сигурност не стрелят), което прави уплътняването на хвата сложна работа!

Та, ако ще пробваш различни световно наложени стандарти за време и точност - ще ти е трудно! П-30 е същият кенеф! Обаче ако ще си стрелкаш чат-пат за кеф, без да гониш някакви постижения като комбинация от време и точност - няма лошо!

А и в крайна сметка, за това е форумът (поне аз така го приемам). Олете един познат на "щаера" на Нонка Матова (полимерката) - туул, който категорично за нищУ не става! Мъчи се той, мъчих се аз... накрая ми писна, викам му - пробвай същото с 19-ка - човекът вече е с 19-ка. :-)

Друг случай, метална "берета" (не си спомням вече модела)... чоУек, т'ва става да си чупиш орехчета само с него - не и не! Мъчи се, ряза се (щото ще зарежда), накрая му изхвърча блока на половин метър пред него след зареждане (пред свидетели) - човекът вече е с 17-ка Ген.5.

Има си неща, които вече са наложени и се знаят... но както споменах и в предния си пост - в излишни спорове нямам нито време, нито нерви да влизам. А и да стигнеш до истината по емипричен път - и в това си има съответните позитиви. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2022, 18:40       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
Благодаря за многото и полезни мнения!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2022, 18:47       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
boreto написа:
SFP е чуден пистолет. Трудно е с мерници, пълнители и части, да знаеш! На мен Валтер ПДП много ми допадна, приема глокови мерни прибори, което е плюс. Пистолет без кобур…не е добра идея, сам ще се убедиш.

А Г19 си е обичаен заподозрян с всичките му кусури.

Валтер PDP ми стоеше доста широк в ръката при все, че беше със средния размер вложки. Гледах компакта и фулдайза на 4 инча. Компактът изглеждаше доста малък, а фулсайзът не беше лош, но с доста широка ръкохватка.
Не искам кобур, защото не смятам да го нося ежедневно, а само на вилата и до стрелбището и има предвид чанта с дръжки, а не тип чанта тип “банан” за през кръста или през рамото, но все пак може би ще взема за обучението за боравене.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2022, 18:57       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
Blade ™ написа:
Първо да ти кажа, че познавам много бивши и настоящи служители на реда. От тях знам, че в дома и вилата в България много рядко могат да те нападнат, ако си здрав мъж на средна възраст. Могат да те нападнат вкъщи, ако си прегърбена баба с бастун на 85 години, която живее сама близо до много проклети роми, защото повечето работят здраво и са читави.

В тоя ред на мисли, ако си вземеш пищов го носи в теб на дълъг път, защото на дълг път стават проблемите с разни мутри. А не вкъщи, освен ако не пускаш музиката до дупка на яки тонколони и не дойдат съседите да ти изтупат здраво шинела. :happy:

За вкъщи и вилата си вземи пушка, ако не си ловец или спортист. Най-лесно и без разрешително си вземи мощна въздушна пушка калибър 45 примерно. С оловни куршуми прави дупки доста по-големи от 9х19.

За пищова до 1600 лева Глок 45 или Валтер PDP този с 18 патрона и цев 4 инча, който има размери като на Глок 45.

Защо тези размери???? Ами защото 4 инча цев е удобна за носене колкото и Глок 19. Но малко по-голямата ръкохватка на Глок 45 и Валтер PDP с 18 патрона дават много по-стабилен захват по време на стелба. Освен това :-баланса на пистолет с цев 4 инча и ръкохватка със 17 или 18 патрона е много по-добър. Баланса а важен!

Напълно съм съгласен с написаното, но нашата вила е насред гората и доста близо до западната ни граница, а последните години това не е много безопасно. Не става въпрос само за тъмнозелените братя, но и за всякакви други опасности /не дай си Боже/. При нас снове, макар и на разстояние и дървената мафия. Те така. А пък и с жена и дете в нищото….
Това с пушката е добра идея!
Никога не съм имал проблем на дълъг път, надявам се и да нямам, та да не дърпам дявола за опашката по-добре да не го нося. 100% има дразнещи елементи по пътищата, та нека се сдърпаме, нека се напсуваме, нека си бием по два шамара, а не де тръгнем в състояние на афект да се гърмим и то за глупости - на кой му е по-голям :D двигателя.
Пистолетът ще е само за защита на семейството вкъщи и на вилата и за мой личен кеф и разтоварване след и по време на тежкия работен ден :-)
Пак ще погледна 45 и ПДП


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2022, 19:05       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
PV написа:
Пишеш първи пистолет, колега - аз го избрах моят първи пистолет като отчитах, че времето за закупуване е ограничено, този, който изпадна и ми беше най-удобен като хват, като производство беше на разумна средна възраст, не от най-новите и с най-модерните системи за безопасност, но с годините свикнах с него, по-нататък за втори път купих от по-ново поколение, по-удобен и ергономичен, и двата втора ръка ги взех и мога да кажа, че дали ще е чисто нов и втора ръка няма абсолютно никакво значение. В момента каквото и да купя, и Макаров бих си купил, за самоотбрана има значение ако наистина си във вероятност да водиш престрелка - по-големия пълнител - 15-18 патрона. За всекидневно носене е трудна работа да носиш по-обемист пистолет, особено лятото. Та, по първия въпрос, пистолета е редно сам да си го избереш, кой колко ще ти е удобен, зависи каква длан имаш. Препоръчвам ти да не се ограничаваш само във ВИП-а, там цените са много високи, има и по-малки магазини, имат и втора ръка пистолети, има и обяви тук във форума и в olx.
Човек или клуб за обучение. Има инструктори много и във форума, и извън него. На лични мога да ти пиша лични впечатления от някои. В стрелбата си има развитие и нива, важното е да не се ограничаваш само с един иструктор, или само една стойка, само един начин на вадене и пр. Вземи пистолета, почети малко за хват, мерене, стойки. Ще намериш начин да се научиш. Голяма е ползата и от стрелбата на сухо в домашни условия.
Патрони - нямаш право да държиш повече от 45 - това са разрешените ти боеприпаси. Квото си купиш на стрелбището - изстрелваш го на място. По закон е така.
Кобур - според пистолета, купи си 2-3 различни, за да установиш кой ще ти най-удобен за твоите цели. Чанта - по закон пистолета трябва да се носи само в кобур на кръста. Но предлагат и чантички в магазините. Различен тип, може да е през рамо, може пред гърдите и др. Принципно пак по закон пистолета трябва да се носи скрито. За мен чантичката пред гърдите е толкова характерна, че от 100 м. си личи - "аз нося пистолет".
И по последната точка - оръжейник, бих казал - по-спокойно, пистолета не е кола, да се разваля често, каквото и да се счупи или повреди става изключително рядко, и каквото и да се наложи да се смени, е относително просто. Във всяко стрелбище, магазин има оръжеен майстор. А може след време и ти да станеш такъв.

Благодаря! Ходих във ВИП, защото там са налични повечето фаворити на едно място. Може да ме насочиш към някой друг читав магазин на ЛС. Пиши и за инструкторите :-) Кобурите не са ми интересни, защото не смятам да го нося ежедневно, но ще видим. Ще ми се първият ми пистолет да е от магазина, а после живот и здраве като се понауча това - онова и навлезна в материята - и втора ръка. Поздрави!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2022, 19:08       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
Ritter написа:
http://www.thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=21807
Ей ти една прилична оферта. За 1200лв приличен пистолет и кобури, останалите 400лв от бюджета ги вкарваш в инструктор и патрони.
ИМХО

Гледах го няколко пъти и долкото съм чел и гледал - е хубав пистолет, но ми ще с оглед на моите нужди и това, че няма да го нося ежедневно в кобур на кръста, да е фулсайз. Особено за желанието ми да стрелям редовно, макар и непрофесионално и на чисто аматьорско ниво. Иначе офертата наистина е добра


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2022, 19:14       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
lyudmilt написа:
Здравейте от мен, като също чисто нов, но четящ.
Мислех предните дни да пиша по същата тема, но реших за себе си, че ще взема SFP9, та в момента е в КОС.

Едва ли е удачно да давам мнение, но гледах доскоро абсолютно същите неща, като колегата.
На мен sfp то ми допадна изключително много, поради ергономията, сравнително голям човек съм и мога да го прикрия(има и суб-компакт).

Всички съвети, които получих от приятели и познати ( служители на реда и инструктори по стрелба) бяха Глок 5та, а най-добре Глок 45, може и ЧЗ, като препоръчваха 75 или направо Шадоу, които обаче на мен ми идваха в повече, въпреки че стрелбата със 75 ми е много приятна.

Към момента обаче, доколкото знам във VIP вече нямат sfp стандартен. Има и малко проблем с наличието на кобури, единствено успях да поръчам condition red и се надявам да пристигне.

Надявам се да съм бил полезен.

Благодаря! Всичко е полезно :-)
Жалко, че вече го няма. Ако реша да е той, ще го търся на друго място или ще изчакам. Съветите на повечето ми приятели са като на твоите хора - 45, ЧЗ или 17/19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2022, 19:29       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
ubboto написа:
zlost написа:
Та въпросите ми са:
1. Кой да бъде пистолетът? :D
2. Да ме насочите към човек/клуб за последващо обучение след сдобиването.
3. Съвет за избор на муниции и изобщо мога ли реално да си купувам допълнителни патрони над допустимите и налични 45 след прострелването или мога да си купувам колкото искам, но само на стрелбището и да ги изстрелвам там?
4. Съвет за подходящ кобур /за всеки случай/ и чанта за пистолета.
5. Съвет за оръжейник в София за поддръжка на избрания пистолет.

Малко дълго стана :-) , но се опитах да бъда максимално изчерпателен за реалните ми нужди и предпочитания. Поне знам за какво ми трябва :D
Благодаря предварително за отговарите! Приятна събота и неделя!
Златан

Добре дошъл във форума, zlost! :tu:

Какъв да бъде пистолетът—зависи изцяло от това, колко навътре възнамеряваш да навлезеш в стрелянето. В този ред на мисли—има туул-ове, които стават; такива под въпрос… и туул-ове, които за нищо не стават!

С пълноразмерен Глок /45, 17, 34/ няма как да сбъркаш като за първи пищов, на който в рамките на 1-2 години да заучиш базата. Субкомпакт като 43/ 43Х за първи пищов—не препоръчвам.

За спортен наскоро се двоумих между STI “Edge” и “Шадоу-2”, като надделя второто. Споменавам го това, щото да скочиш направо на спортен пищов, без да можеш да стреляш—само ще мъчиш оръжието. Все едно да караш спортен автомобил само на първа скорост.

CZ-P 10C, пострелях доволно и с трите варианта като големина—за 10 бързи и събрани изстрела (има такъв стандарт)—за разлика от 17-ката—трябва си намествам хвата, което не ме кефи. Туул за мене под въпрос, но щом има хора, които ги кефи—лошо няма!

SFP9–тотално сбъркан туул, сорЕ за съфорумеца по-горе—ако има по-високо изисквания като стрелкови постижения—ще се мъчи, мъчи, и накрая пак ще го смени!

Относно техниката на стреляне—нещата вече са си стандартизирани и унифицирани. Има си доволно наложени стандарти, на чиято база всеки сам може да се види къде се намира в световния ефир. А ако не можеш да стреляш—ти е виновен таймерът, дрилът, субектът—да!

В началото—задължително с инструктор! Не си правя реклама, а точно обратното—и август вече ми е пълен, така че тук не мога да помогна! Ориентирай се към някой ИПСЦ клуб—там ще научиш нови и полезни неща както от водещите тренировките, така и от останалите колеги от клуба.

На цена от 0,70-0,80 лв. за 1 бр. 9х19—да търсиш сам топлата вода, не знам колко е удачно! Но съм забелязал, че има хора, които по този начин търсят самите себе си.

Съвети за шорткът към успеха на база своя личен опит. С горното си мнение не ангажирам никого с нищо, а в спорове нямам нито време, нито нерви да влизам.

Каквото и да решиш и избереш—успех желая! :armed:

Ето това мнение чаках :-)
Засега не мисля да навлизам в дълбокото, просто да се науча да стрелям спокойно, със самочувствие, да познавам добре пистолета, възможностите му и поддръжката му. А после? Кой знае, нали апетитът идва с яденето :-)
И аз поради същите причини съм се насочил към пълноразмерен пистолет. Искам да се науча. За спортен като и ако му дойде времето.
Cz P10 пълноразмерен в момента няма почти никъде, само в .45. Всички компакти, които гледах - ПДП, SFP, 43 и 43x не ми харесаха. Нито ми стоят в ръката, нито ми са удобни спусъците като разстояние, а не като тежест. Някак леки и дебалансирани ги усещам. За скрито ежедневно носене и вадене на улицата от кобура - сигурно са перфектни, това е им целта доколкото разбирам, на аз няма такава нужда, а и сигурно на стрелбището ке доста по - посредствени като резултати заради късото дуло.
Съгласен за калибъра.
Аз не бързам :-) Може да се включа в графика директно за септември :-) , ако е удобно, разбира се!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2022, 19:37       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Ако си се спрял на глок, в зависимост от големината на ръцете ти или 34, ако са по големи, или 19 ако са по малки.
Всичко друго е компромис.
17ката е стандарт, но при положение че има 34 е неоправдано да вземеш 17.
Залагаш на женския принцип - по-дълго, по-добре.... PDT_Armataz_01_22
19ка и производни.....
Доста по голям и рязък откат, по труден контрол на оръжието. Но ако ти пасва на ръцете...това е пистолета.
Просто прецени според големината но ръцете си.
Успех!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2022, 19:53       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
lyudmilt написа:
Няма за какво соре. Според мен първото оръжие(само се въздържах да ме съм Джон Уик от старта), първата кола и първата ковра са да начешеш его и краста. Рано или късно повечето отиваме на глоги, голфу и чехълО.

:D Ама верно


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2022, 19:59       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
delf написа:
Ако си се спрял на глок, в зависимост от големината на ръцете ти или 34, ако са по големи, или 19 ако са по малки.
Всичко друго е компромис.
17ката е стандарт, но при положение че има 34 е неоправдано да вземеш 17.
Залагаш на женския принцип - по-дълго, по-добре.... PDT_Armataz_01_22
19ка и производни.....
Доста по голям и рязък откат, по труден контрол на оръжието. Но ако ти пасва на ръцете...това е пистолета.
Просто прецени според големината но ръцете си.
Успех!

:D Жените са умни, какво щяхме да правим без тях :D Ще пробвам 17/19/45 и ако някъде намеря да има наличен 34


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2022, 20:50       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Без да съм 100% сигурен, 17 17L и 34 не се различават по ръкохватката, а само по дължината на затворния блок и цевта. Но ако смяташ да носиш постоянно пищова, се ограничи със 17, особено ако ще караш и кола. Не че не може, но е неудобно, а дори и малкото притискане на вътрешните органи, рано или късно, ще ти бъде припомнено.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2022, 21:06       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
Absolut написа:
Без да съм 100% сигурен, 17 17L и 34 не се различават по ръкохватката, а само по дължината на затворния блок и цевта. Но ако смяташ да носиш постоянно пищова, се ограничи със 17, особено ако ще караш и кола. Не че не може, но е неудобно, а дори и малкото притискане на вътрешните органи, рано или късно, ще ти бъде припомнено.

Ясно! Мисля да го нося в чанта - до мен на предната седалка или в раницата на задната седалка, затова се дърпам от обсъждането за кобурите. Не смятам да го нося на кръста, поне на първо време. Смятам да е нещо подобно: https://guns.bg/bg/chanta-beretta-za-pi ... 0-a-028697


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2022, 21:10       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
Ако реша да е Глок - към 3та /доколкото ги има/, 4та или 5та генерация да се насоча? Или има разлика, ако е 17/19/34/45?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Viceroy и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer