logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 15:39




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2022, 10:21       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
moderna написа:
Според мен,не е почтенно глокаджии да дават съвет за купуване на Глок. Глокаджиите са като секта. Тяхната Вяра е правилна, другите са еретици.
За да стреляш с Глок са необходими специални изисквания. Ръцете ти да са с подходящ размер, физическата подготовка е важна и е необходим съответния манталитет. Трябва да си старателен, отговорен и внимателен. Глока грешки не прощава. Боб Вогел, като хване 34-ката ,тя не се вижда. Гледам клипове на @ubboto и Скот Джедлински, е, ми те са по 100 кила и само мускули.
Сега, Глока бил най- масовия пищов. Масов е ,при цена на търговете по 70 долара как няма да е масов. За рекламите по филмите да не говорим. Глока е един силно рекламиран пищов, като качеството му отдавна не е такова, каквото беше.
Що никой не казва, че да се научиш да стреляш с Глок трябва да изгърмиш поне 5 хил. патрона сам или поне 1000 с Учител. То, това са пак пари.
Аз познавам около 20 глокаджии в България и от тях само 5 могат да стрелят. Трима познавам лично, на двама съм гледал клипове. Познавам 10 с CZ P10 и от тях 9 могат да стрелят. Познавам 5 с Гранд Пауер и петимата могат да стрелят, но в никой случай не го препоръчвам. От 20 с Шадоуки 20 могат да стрелят. С Танфолио всеки може.Проверявано е многократно.
Да се дава съвет на нов колега, избери си каквото ти легне в ръката пак, мисля не е правилно. Аз, като съм имал повече от 10 пищова, като хвана Валтер в магазин ми идва да си го купя веднага. Валтера ми е удобен, изпипан, пластмасата му качествена..., добре, че съм стрелял с няколко Валтера и съм се опазил от тази грешка. Същата работа със Зигове, Щаери, Берети и други. На пипане и гледане са хубави.
След толкова писане, моят съвет днес е, CZ P10. По-добре F, отколкото C.
Тук не обсъждаме,че пищова бил за самоохрана. Досега никой, никъде не се самоопазил с пищов. Пищов се купува за кеф и за стреляне. Не казвам гърмене. Глок гърми всеки път, но стрелбата е трудна и кефа е съмнителен.

Супер! Много благодаря :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2022, 10:24       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
JDredd написа:
ubboto написа:
Да си вземеш чисто нова "тройка", значи да се набиеш в старите концепции в комбинация с новото качество, което е под всякаква критика! Че познавам и хора с "тройка" от магазина.
Геле, я да видим правилно ли те разбрах: новите тройки в магазина не са останки от партиди, произведени в доброто старо време със старите технологии, а са правени сега с MIM и всички останали хитрини, наред с Ген. 5, така ли?

zlost написа:
да попитам все пак за мнението ти за USP
Въпросът не е към мен, но да хвърля моите 2 ст.: в динамична стрелба преди 15-тина години имаше една дузина USP-та, но в рамките на 3-5 години окапаха до 0. И повече никой не се появи с USP. Проблемите им бяха идентични: засечки без очевидна причина - няма нищо счупено, износено, разместено, халабаво и прочие. Патроните - фабрични. Отделно от това пълнителите за ХиК са доста по-скъпи от на останалите масови брандове, а за достъпността до резервните им части народът е създал песента "Мъко моя ненагледна".

Ясна работата :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2022, 15:48       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
moderna написа:
..........


Продавам глоците! PDT_Armataz_01_22

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2022, 21:44       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
JDredd написа:
Геле, я да видим правилно ли те разбрах: новите тройки в магазина не са останки от партиди, произведени в доброто старо време със старите технологии, а са правени сега с MIM и всички останали хитрини, наред с Ген. 5, така ли?

Поне така ми казаха във ВИП-а, когато си купувах моя Ген.4. Но да не се изказвам неподготвен, познат наскоро си взе нова Ген.3, и ще го помоля да ми снима номерата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2022, 22:05       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
moderna написа:
Според мен,не е почтенно глокаджии да дават съвет за купуване на Глок. Глокаджиите са като секта. Тяхната Вяра е правилна, другите са еретици.
За да стреляш с Глок са необходими специални изисквания. Ръцете ти да са с подходящ размер, физическата подготовка е важна и е необходим съответния манталитет. Трябва да си старателен, отговорен и внимателен. Глока грешки не прощава. Боб Вогел, като хване 34-ката ,тя не се вижда. Гледам клипове на @ubboto и Скот Джедлински, е, ми те са по 100 кила и само мускули.
Сега, Глока бил най- масовия пищов. Масов е ,при цена на търговете по 70 долара как няма да е масов. За рекламите по филмите да не говорим. Глока е един силно рекламиран пищов, като качеството му отдавна не е такова, каквото беше.
Що никой не казва, че да се научиш да стреляш с Глок трябва да изгърмиш поне 5 хил. патрона сам или поне 1000 с Учител. То, това са пак пари.

Хм, съгласен, но отчасти! Да, за Глок си требе здрави рЪце (не е толкоз до килата). С боксьорчета по 80 кила, които тренират редовно - за две-три тренировки, хватът им си остава плътен (неразместен) за поредица от няколко бързи и точни изстрела. В същото време с ИТ-та, чиято физическа дейност се ограничава до цъкане с мишката, това за една година ходене по мъките - пак не става! Там, ако ще е Глок, препоръчвам само 34-ка (19-ка в никакъв случай), с превес към "Шадоу - 2", разбира се! Но като не можеш да стреляш - и "шадоуката" само я мъчиш, сплитове от 0,13 - 0,14 сек., които ми се получават с новото "Шадоу-2" - на ИТ-тата пак им идват тегави.

Малко встрани от темата, STI "Edge" много ми пасна! Бих се радвал и на други мнения, но мисля, че и с този пищов няма как да сбъркаш.

За полимерките вече, аз лично ги пробвам на Guerilla Approach Consistency Drill-a: https://www.youtube.com/watch?v=BD7I-qexy0I

Чз-та/ валтери/ хеклери и пр. - още на първия ред по малките кръгчета ми се налага да прехвана (наместя хвата), а не е като да не се опитвам да ги стискам.

За какво ти е пищов вече - отиваме хептен в дълбоки води. Навремето някои се спасиха от отвличания, имаше и каубойски изпълнения, но сега засега е мирно и спокойно - да! Аз примерно, пищов в ежедневието не нося! В чужд бизнес не се бъркам, чужди булки не задявам, да ме отвлекат - за мене пари няма кой да плати, а ако някой толкоз е опрял до джобните ми пари, ако съм сам (без жената) - ще извадя и ще му ги дам, сериозно! Пищова го вземам единствено като се случи да тръгна по планините.

От друга страна обаче, едва ли някой може да ти гарантира, че предвид напечената геополитическа обстановка, нещата и у нас няма да се сговнясат от днес за утре. А концепции, тренировки, задоволителни резултати и пр. - от днес за утре няма как да ти се получат! Но и тук вече излизаме встрани от темата за личната самоотбрана и първия пищов.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2022, 22:34       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
zlost написа:
    Здравейте!
    Отскоро съм потребител във форума, но успях да прочета доста мнения по въпроса, който ме интересува - избор на първи пистолет.
    На мен ми трябва за home defence /не дай си Боже/ - вкъщи и на вилата, която е в гората, а и по-важното- да се науча да стрелям добре, но любителски. Нямам амбиции за спортна стрелба и явяване на състезания.
    Смятам да отделям по няколко часа седмично за тренировки, а от един момент нататък и просто за стрелба за удоволствие и разтоварване.
    Няма да нося пистолета ежедневно, а ще стои в касата или в чанта /ще помоля за съвет и за нея/ на път към вилата или стрелбището.


    Вземи си един Глок 19, по възможност сетов. Ще ти върши чудесна работа. И не се занимавай с професорите от форума щото много баби - хилаво дете. След няколко години, ако глока не ти харесва, ще знаеш и ще си купиш каквото ти трябва.

    _________________
    Диян Димов
    СК "Вектор"


     
    Върнете се в началото
      Профил Започни разговор  
     
      Сподели темата във Facebook
     
    Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2022, 22:47       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
     
    Оръжеен гуру
    Оръжеен гуру
    Offline

    Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
    Мнения: 18473
    Познато ИТ олете на 19-ка, и той по съвети на разбирачи, които не могат правилно да си хванат пищова (за стреляне въобще не говорим), и не правят разлика между 17-ка и 34-ка като поведение на оръжието по време на стрелба. Но и на него хватът му лабав, и не става! Мъчи се, мъчи се, викам му - ходи пробвай една 34-ка: "Бил Дрил-а ми се получи от първия път" - ха, здрасти!

    А и 45-цата за мен до голяма степен обезсмисли 19-та като концепция за ежедневно носене. Виж, вече ако искаш пищова да ти е максимално скрит и прибран - 43Х. Ся, то верно, че достигането до истината по емпиричен път при всички положения си има своите позитиви (на едно дете колкото и да му приказваш, че котлонът пари, докато само не пипне и не се опари - не вярва)... но тука все пак не сме деца, и ако някой може да не повтаря грешките на други (свързани с пари, нерви, нови разрешителни и пр.) - пак е нещо!

    _________________
    Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


     
    Върнете се в началото
      Профил Започни разговор  
     
      Сподели темата във Facebook
     
    Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2022, 23:12       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
     
    Оръжеен гуру
    Оръжеен гуру
    Аватар
    Offline

    Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
    Мнения: 1082
    Местоположение: Въъъййй....маняк!
    ubboto написа:
    JDredd написа:
    Геле, я да видим правилно ли те разбрах: новите тройки в магазина не са останки от партиди, произведени в доброто старо време със старите технологии, а са правени сега с MIM и всички останали хитрини, наред с Ген. 5, така ли?

    Поне така ми казаха във ВИП-а, когато си купувах моя Ген.4. Но да не се изказвам неподготвен, познат наскоро си взе нова Ген.3, и ще го помоля да ми снима номерата.


    Ето номер на нова 3та генерация.
    Четирите букви казват всичко...


    Прикачени файлове:
    SmartSelect_20220705-000956_Gallery.jpg
    SmartSelect_20220705-000956_Gallery.jpg [ 333.59 KiB | Прегледано 1942 пъти ]

    _________________
    GLOCK4ЕTA.... :)
    Ruger PC Carbine
    CZ 52 "Дъртака"
    Beretta 1301 Comp.
    Иван Желев
     
    Върнете се в началото
      Профил Започни разговор  
     
      Сподели темата във Facebook
     
    Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2022, 23:30       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
     
    Картечар
    Картечар
    Offline

    Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
    Мнения: 105
    ubboto написа:
    За какво ти е пищов вече - отиваме хептен в дълбоки води. Навремето някои се спасиха от отвличания, имаше и каубойски изпълнения, но сега засега е мирно и спокойно - да! Аз примерно, пищов в ежедневието не нося! В чужд бизнес не се бъркам, чужди булки не задявам, да ме отвлекат - за мене пари няма кой да плати, а ако някой толкоз е опрял до джобните ми пари, ако съм сам (без жената) - ще извадя и ще му ги дам, сериозно! Пищова го вземам единствено като се случи да тръгна по планините.

    От друга страна обаче, едва ли някой може да ти гарантира, че предвид напечената геополитическа обстановка, нещата и у нас няма да се сговнясат от днес за утре. А концепции, тренировки, задоволителни резултати и пр. - от днес за утре няма как да ти се получат! Но и тук вече излизаме встрани от темата за личната самоотбрана и първия пищов.

    Мисля, че написаното е баш по темата. И по темата за личната самоотбрана, и за първия пистолет, и за смисъла и необходимостта от ежедневното носене, и за способността да се избягват крайности и конфронтации, и за необходимостта от правилна концепция и качествени тренировки…


     
    Върнете се в началото
      Профил Започни разговор  
     
      Сподели темата във Facebook
     
    Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2022, 23:32       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
     
    Оръжеен гуру
    Оръжеен гуру
    Offline

    Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
    Мнения: 18473
    И от други места, Ген.3 със сигурност още се произвежда. А тук се посочват някои външни разлики между старото и ново производство на Ген.3, които ти се явяват най-малкият проблем: https://www.glocktalk.com/threads/gen-3 ... s.1890979/

    Истински случай отпреди година-две с чисто нова 17-ка Ген.4 - пада от масата на земята, и се чупи ударника! А след 3-4К изстрела на нов Ген.3/ Ген.4 - всеки сам може да си измери износването на ударника, и да го сравни с това на по-старите същи генерации на далеч по-голям настрел.

    _________________
    Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


     
    Върнете се в началото
      Профил Започни разговор  
     
      Сподели темата във Facebook
     
    Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2022, 23:37       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
     
    Картечар
    Картечар
    Offline

    Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
    Мнения: 105
    ubboto написа:
    Познато ИТ олете на 19-ка, и той по съвети на разбирачи, които не могат правилно да си хванат пищова (за стреляне въобще не говорим), и не правят разлика между 17-ка и 34-ка като поведение на :-оръжието по време на стрелба. Но и на него хватът му лабав, и не става! Мъчи се, мъчи се, викам му - ходи пробвай една 34-ка: "Бил Дрил-а ми се получи от първия път" - ха, здрасти!

    А и 45-цата за мен до голяма степен обезсмисли 19-та като концепция за ежедневно носене. Виж, вече ако искаш пищова да ти е максимално скрит и прибран - 43Х. Ся, то верно, че достигането до истината по емпиричен път при всички положения си има своите позитиви (на едно дете колкото и да му приказваш, че котлонът пари, докато само не пипне и не се опари - не вярва)... но тука все пак не сме деца, и ако някой може да не повтаря грешките на други (свързани с пари, нерви, нови разрешителни и пр.) - пак е нещо!

    До питам. За пореден пост има намесен ИТ :D Предните пъти се удържах, ама вече не мога :-) За чий му е на един ИТ пистолет? :shock:


     
    Върнете се в началото
      Профил Започни разговор  
     
      Сподели темата във Facebook
     
    Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2022, 23:46       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
     
    Оръжеен гуру
    Оръжеен гуру
    Offline

    Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
    Мнения: 18473
    zlost написа:
    За чий му е на един ИТ пистолет?

    И смешно да ти прозвучи - стрелянето е високоинтелектуално занимание. :-) ИТ-тата задълбочено мислят и много добре анализират нещата, и от тях излизат доста читави стрелци.

    Инак с най-добрия си приятел се отказах да се занимавам - железен мъж, но дървен шоп! :DD Скъса ми нервите, и му викам накрая: "Дай ги тези пари за две мешани скари с 5 бири, или иди на риба - само губиш както моето, така и твоето време."

    _________________
    Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


     
    Върнете се в началото
      Профил Започни разговор  
     
      Сподели темата във Facebook
     
    Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2022, 23:50       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
     
    Снайперист
    Снайперист
    Offline

    Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
    Мнения: 202
    Според мен най-оптималният пистолет като цена спрямо качество и носене спрямо стреляне е Глок 45 и Глок 19Х. :armed:

    Респект към Камен (Модерна), но CZ Р10F e неудобен за носене във вътрешен кобур. А CZ Р10С е неудобен за стабилен захват при стрелба, защото има къса ръкохватка.

    Глок 45/19Х е събрал най-доброто от двата "свята". Захвата при стрелба с пълноразмерен пищов (ръкохватка с размерите на Глок 17/34). И цев 4 инча (като на Глок 19) удобна за скрито носене във вътрешен кобур.

    Според мен, който има пищов с разрешително за лична самоотбрана. Трябва да го носи винаги. Освен на мачове, концерти и протести разбира се. Защото един път в живота си ще видите как терорист стреля в метрото или по полицай паднал на земята ранен. И цял живот ще съжалявате, че сте гледали безпомощно.

    Няма да ви натежат тези 800 грама пищов. Но ще ви тежи цял живот, че не сте го носели когато е трябвало.

    _________________
    Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

    Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


    Последна промяна Blade ™ на 04 Юли 2022, 23:54, променена общо 1 път

     
    Върнете се в началото
      Профил Започни разговор  
     
      Сподели темата във Facebook
     
    Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2022, 23:53       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
     
    Картечар
    Картечар
    Offline

    Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
    Мнения: 105
    Нямах предвид интелектуалния потенциал на ИТ, а нуждата му от оръжие. Ясно е, че интелигентен и разбран човек има по-голям шанс да се справи с каквото и да е било


     
    Върнете се в началото
      Профил Започни разговор  
     
      Сподели темата във Facebook
     
    Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2022, 23:58       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
     
    Оръжеен гуру
    Оръжеен гуру
    Offline

    Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
    Мнения: 18473
    zlost написа:
    Нямах предвид интелектуалния потенциал на ИТ, а нуждата му от оръжие. Ясно е, че интелигентен и разбран човек има по-голям шанс да се справи с каквото и да е било

    Личните нужди и виждания на хората не ми влизат в работата, и при положение, че същите са в унисон със закона - съответно не ме и интересуват. :-)

    _________________
    Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


    Последна промяна ubboto на 04 Юли 2022, 23:59, променена общо 1 път

     
    Върнете се в началото
      Профил Започни разговор  
     
      Сподели темата във Facebook
     
    Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
    Напиши нова тема Отговори на тема  [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Следваща


    Кой е на линия

    Потребители разглеждащи този форум: 888, JDredd, PV и 44 госта



     
    Иди на:  

    Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
    This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer