logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 11:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2022, 09:28       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1284
hitman47 написа:
Е ся , като мине 24.07 ше го документираме с Слаф4У.
Бива, ама аз трябва и да презареждам... Искам Хендикап бонус ;P

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2022, 11:17       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
JDredd написа:
Моля за помощ с превода на: "Must shoot cold with exception of zero confirmation".

“Zero confirmation in this regards is just making sure your handgun is zeroed before doing the drill. Red dots or iron sights, no matter.”

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2022, 07:51       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
slaf4u написа:
JDredd написа:
Моля за помощ с превода на: "Must shoot cold with exception of zero confirmation".
По смисъл бих си го привел така: отиваш на стрЕлбището, можеш да гръмнеш веднъж да видиш, че оръжието гърми съгласно мерниците и захващаш дрила-без загряващи упражнения и други дрилове преди това

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Мина ми през ума това, но после си викам: “За празна бирена бутилка на 70 метра нулиране не му трябва на пищова, по такава голяма мишена на двойно по-малко разстояние—за чий?!” И почнах да се чудя дали това не в някакъв идиом, който аз не знам.

После като ми върнаха мириканците отговор се чатнах, че стрелбата с РД се разпространява като зараза навсякъде, а там нещата се рядък и специфичен тип драма. PDT_Armataz_01_22

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2022, 17:34       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
В очакване да ми го върнат от КОС, да питам за съвет за кобури. Реших да го нося. Като го взех, си купих един платнен на Джоралти, апендиксов, който е Ок, но ми се ще да е или кожен, или кайдексов, че ми е нещо много халтав. Взех си и много добър колан на 5.11 за целта.
Дайте идеи за марка, модел, материал, дори и от съвместимите с Глок. На 100% предпочитам да е апендиксов и IWB. Нямам толкова широки дрехи, поне не летни, за носене отстрани, а за носене отздад с това постоянно каране на кола - не става. За зимата може да взема нещо за отстрани, но пак вътрешен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2022, 19:11       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1284
zlost написа:
В очакване да ми го върнат от КОС, да питам за съвет за кобури. Реших да го нося. Като го взех, си купих един платнен на Джоралти, апендиксов, който е Ок, но ми се ще да е или кожен, или кайдексов, че ми е нещо много халтав. Взех си и много добър колан на 5.11 за целта.
Дайте идеи за марка, модел, материал, дори и от съвместимите с Глок. На 100% предпочитам да е апендиксов и IWB. Нямам толкова широки дрехи, поне не летни, за носене отстрани, а за носене отздад с това постоянно каране на кола - не става. За зимата може да взема нещо за отстрани, но пак вътрешен.
Платнен Жоралти за апендиксово носене на страйкър - само ако вече си си направил децата...
Казват, че за С модела стават всички кобури на Г19 - виж за пълноразмерния и Г17 това не важи! За IWB, аз ползвам кайдекс. Нося го (1911) на 4.30 - 5 часа и нямам проблеми с колата, но зависи от кола, седалки, позиция на шофиране и т.д. . За апендиксово носене си трябва хубав кобур, който да ти пасва и да ти държи пистолета залепен за тялото (шкембето).


Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2022, 19:27       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
:D Направил съм ги :D Това, че стават всички на Г19 е много добре. Ще погледна какво има. Лошото е, че ако няма насока от личен опит за конкретен модел/марка ще трябва да карам на принципа - проба-грешка, докато намеря точния. Но и ти си прав, че няма как да е ясно предварително кой е за моето шкембе или кръст. Ще трябва да побвам как е на 4-5 часа спрямо седалката, че съм с две коли - малка и голяма.
Та давайте препоръки за нещо пробвано


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2022, 19:58       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1284
От моя страна - Alien Gear. Ако имаш опция за изпращане от щатите - това е най-доброто което съм носил. Предполагам, ще е по-удобно за по-килограмо-симпатични господа. Иначе можеш да пробваш: https://www.facebook.com/groups/1074398 ... ?ref=share



Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2022, 21:10       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2022, 11:50
Мнения: 48
Здравейте,
И аз като колегата съм новобранец, та умирам да споделя опит :-)
За мен concealment express за скрито носене проработи много добре. Лек с чуваем клик и удобен за продължително носене. Не е евтин....
За твоето желязо е този:
https://zarimex.eu/hibriden-kobur-conce ... yasna-raka


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2022, 21:21       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
slaf4u написа:
От моя страна - Alien Gear. Ако имаш опция за изпращане от щатите - това е най-доброто което съм носил. Предполагам, ще е по-удобно за по-килограмо-симпатични господа. Иначе можеш да пробваш: https://www.facebook.com/groups/1074398 ... ?ref=share



Sent from my SM-N986B using Tapatalk

И аз на картинка най-много харесвам Alien Gear и то този модел, където са 4 в 1, но нямам представа дали изпращат до България, а нямам близък, който да ми го вземе и изпрати. Аз съм 187/95 и нямам представа дали ще ми е Ок, но най-вероятно ще стане.
За линка - за жалост нямам фейсбук и не мога да вляза в групата. Има ли друга възможност за достъп до групата? Поздрави!


Последна промяна zlost на 22 Юли 2022, 21:27, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2022, 21:24       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
ish написа:
Здравейте,
И аз като колегата съм новобранец, та умирам да споделя опит :-)
За мен concealment express за скрито носене проработи много добре. Лек с чуваем клик и удобен за продължително носене. Не е евтин....
За твоето желязо е този:
https://zarimex.eu/hibriden-kobur-conce ... yasna-raka

Баси, много яко изглежда. Като се върне пищовът, отивам да го меря. Ти с какво си го напълнил кобура :D похвали се


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2022, 21:43       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
ish написа:
Здравейте,
И аз като колегата съм новобранец, та умирам да споделя опит :-)
За мен concealment express за скрито носене проработи много добре. Лек с чуваем клик и удобен за продължително носене. Не е евтин....
За твоето желязо е този:
https://zarimex.eu/hibriden-kobur-conce ... yasna-raka

Сега погледнах в американския сайт, че конкретно този модел е за носене на 4, 6 или 8 часа. Ти къде го носиш?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 05:30       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
zlost написа:
да питам за съвет за кобури. Реших да го нося. .......с това постоянно каране на кола ...

Моята препоръка е да се купи кайдексов кобур за вътрешно носене, Ляв, с централна щипка и да се носи външно отдясно.
За кола, за седене в директорски стол, за постоянно ставане и сядане в кола това е най-удобно.
Кобура трябва да бъде възможно най-семплия, кайдекс от двете страни. Кайдекса държи добре пистолета, не прибавя дебелина към пищова, като е на централна щипка ъгъла на носене може малко да се променя(самонагажда) от облегалката на стола или колата.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 07:31       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2022, 09:58
Мнения: 102
Понеже минаваме по един път през седмица пак ще се изкажа :D
Взех си condition red iwb кайдекс, ми отврат, изобщо не е за мен. Ранички по корема, бели ми кожата, а бе голяма грешка се оказа. Минах през камуфлажа да видя дали ще помогнат. Еми взех ATA gear, кобура с холдър за пълнител(мека връзка между тях). Взех и едно евтино коланче на tasmanian tiger и забравих, че нося пищов, пък дори и втори пълнител. Съвета ми е да пробваш няколко модела, клякай, сядай, ставай. Кобура на АТА ми излезе 200лв, но съм напълно ОК с тая цена, спрямо комфорта и възможностите. Иначе аз лично доста гледах alien и t-rex arms.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 07:50       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2022, 09:58
Мнения: 102
Забравих да добавя, че колана на tasmanian е леко еластичен, което беше обратно на вижданията ми, но момчетата в камуфлаж ме посъветваха да пробвам и се оказа много добър за скрито носене и удобство.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 07:57       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
Благодаря за съвета! Сега видях, че има с централна щипка и за двете ръце:
https://zarimex.eu/kobur-concealment-ex ... lyava-raka
https://zarimex.eu/kobur-concealment-express-za-cz-p10c
Ще ги пробвам и двата на всички позиции, включително и за лява ръка за външно на 3 и 4 часа


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer