logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:05




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 08:05       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
lyudmilt написа:
Понеже минаваме по един път през седмица пак ще се изкажа :D
Взех си condition red iwb кайдекс, ми отврат, изобщо не е за мен. Ранички по корема, бели ми кожата, а бе голяма грешка се оказа. Минах през камуфлажа да видя дали ще помогнат. Еми взех ATA gear, кобура с холдър за пълнител(мека връзка между тях). Взех и едно евтино коланче на tasmanian tiger и забравих, че нося пищов, пък дори и втори пълнител. Съвета ми е да пробваш няколко модела, клякай, сядай, ставай. Кобура на АТА ми излезе 200лв, но съм напълно ОК с тая цена, спрямо комфорта и възможностите. Иначе аз лично доста гледах alien и t-rex arms.

Хм, сега ги погледнах, но има само за Г17. За ЧЗ специално няма, а за Г19, който най-вероятно ще стане, са изчерапни. Но така или иначе ще се разходя до магазина. Има други интересни работи :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 08:23       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2022, 09:58
Мнения: 102
Разходи се, много са точни момчетата. АТА до колкото разбирам са щатски части, сглобени в Украйна, та за жалост май няма да има скоро зареждане.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 10:00       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Удобството при носене си е субективно, но ако ще е специално за носене—пробвайте и кожените налични кобури (има майстори, които шият), по възможност без метална щипка!

Изображение

Кайдексът е номер едно за стреляне, но за носене кожата поне на мен ми ляга много по-удобно.

А и да вкараш джиджан метален пищов в кайдекс—си е кощунство! PDT_Armataz_01_22

Покритието по блока и на полимерките може да се надраска от кайдекса.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 12:11       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2022, 11:50
Мнения: 47
zlost написа:
ish написа:
Здравейте,
И аз като колегата съм новобранец, та умирам да споделя опит :-)
За мен concealment express за скрито носене проработи много добре. Лек с чуваем клик и удобен за продължително носене. Не е евтин....
За твоето желязо е този:
https://zarimex.eu/hibriden-kobur-conce ... yasna-raka

Сега погледнах в американския сайт, че конкретно този модел е за носене на 4, 6 или 8 часа. Ти къде го носиш?


Нося Глок 17, скрито отпред апендиксово от дясната страна. Просто така ми седи най-прибран и не личи много. Понякога съм го носил и странично, пак скрито и седи също много прибрано.
Този с централната щипка добавя още малко дебелина към комбинацията и за това предпочетох със странична щипка. Рабира се трябва да се пробва индивидуално.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 18:07       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
ubboto написа:
Удобството при носене си е субективно, но ако ще е специално за носене—пробвайте и кожените налични кобури (има майстори, които шият), по възможност без метална щипка!

Изображение

Кайдексът е номер едно за стреляне, но за носене кожата поне на мен ми ляга много по-удобно.

А и да вкараш джиджан метален пищов в кайдекс—си е кощунство! PDT_Armataz_01_22

Покритието по блока и на полимерките може да се надраска от кайдекса.

Съгласен! А има ли кожени за вътрешно носене? Не става ли много обемно всичко? Аз съм “за” ушиване на кобур. Координати на майстори?
И някъде май мярках кайдексов с кожена/велурена вложка отвътре


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 20:15       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
ish написа:
zlost написа:
ish написа:
Здравейте,
И аз като колегата съм новобранец, та умирам да споделя опит :-)
За мен concealment express за скрито носене проработи много добре. Лек с чуваем клик и удобен за продължително носене. Не е евтин....
За твоето желязо е този:
https://zarimex.eu/hibriden-kobur-conce ... yasna-raka

Сега погледнах в американския сайт, че конкретно този модел е за носене на 4, 6 или 8 часа. Ти къде го носиш?


Нося Глок 17, скрито отпред апендиксово от дясната страна. Просто така ми седи най-прибран и не личи много. Понякога съм го носил и странично, пак скрито и седи също много прибрано.
Този с централната щипка добавя още малко дебелина към комбинацията и за това предпочетох със странична щипка. Рабира се трябва да се пробва индивидуално.

Как успяваш да го събереш Г17 и да ти е удобно? Аз го пробвах апендиксово и ми стигаше до …. средата на крака :D Г19 и ЧЗ са перфектни, а на 45 ми стърчеше пълнителя и ми се забиваше в корема. Ще пробвам вариантите


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2022, 07:02       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
Кайдексът е номер едно за стреляне, но за носене....
А и да вкараш джиджан метален пищов в кайдекс—си е кощунство! PDT_Armataz_01_22
Покритието по блока и на полимерките може да се надраска от кайдекса.

Разбира се, че ще се надраска. Пистолета няма да бъде дълго такъв какъвто е бил в деня в който си го купил. Пищовите се надраскват, протриват, чукват се тук-таме и получават следи от употреба.
Ако предположим, че нормалния живот на едно CZ е около 50 хил. изстрела, то само за патрони ще дадеш около 30 хил. лв. Отделно за стрелбище, мишени,учител, губи-време да ходиш да стреляш.... Много важно, че ще дадеш още няколко хил. лв. за нов пищов.
Пищова е консуматив с който си стреляш патроните.
Затова търсим функционалност на кобура. Пищова и кобура се носят скрити. Никой няма да ти ги гледа.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2022, 09:04       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Цитат:
Разбира се, че ще се надраска. Пистолета няма да бъде дълго такъв какъвто е бил в деня в който си го купил. Пищовите се надраскват, протриват, чукват се тук-таме и получават следи от употреба.

Дотук във форума има едно поне 5 теми за дребни козметични забалежки, с питанки нормално ли е (да се получи) това?! Хора всякакви, няма как да знаеш кой колко му се втелясява, и утре като му се получат деругите по новите “качествени” покрития от някой стегнат кайдекс—няма да може да си гледа пищова. Затова и казах, МОЖЕ да се надраска пищова от кайдекса.

Джиджан метален пищов да нахлузиш в кайдекс е кощунство от естестическа гледна точка—колумбийски наркобос с пластмаса в друга пластмаса никога няма да видиш, едно 1911 при всички положения ще ми стои много по-добре в чукана кожа.

Аз пищов отдавна не нося (не ми трябва към момента), но ако се носи, хубаво е да се има предвид, че с оръжие на кръста в ръкопашен бой не се влиза! Ако нещата ескалират, трябва да го извадиш извън обсега на горните и долни крайници на противника, щото няма и да разбереш как пищова ти ще си смени притежателя… а на оня отсреща няма как да знаеш на коктейл от какви наркОтици е, или просто колко му е акъла!

Преди 15 години, върви си един хубав групов бой, и гледам един търчи и размахва пищов като моя (Рюгер-П 89), после си гледам кобура—празен! :punch: Но аз тарикат, с бързия кобур от “Надстрелването”—на улицата! И като говорим за функционалност на работния кобур, за носене в хубаво същият да има някакъв тип “ритеншън”—закопчалка, бутон и пр. Да, най-вероятно ще ти забави първият изстрел с четвърт секунда… но ако наистина си го опрял до четвърт секунда—нещата по подразбиране хич не са добре!

Преди време бяхме почнали да ги отиграваме тия неща на малко по-твърд “Форс-он-Форс”, но почнаха да стават много демиджи по-хората… и ги спряхме. Но по същество, ако се намираш в обсега на горните и долни крайници на противника—пищова само ще ти пречи. Ако не си го извадил дотогава, задълже трябва да си отвориш дистанция преди това.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2022, 09:26       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Тука правих интересен експеримент с кобури преди време: https://www.facebook.com/angel.zlatanof ... 89311/?d=n

Гръмнатият кобур е на “Блекхоук”. Без значение от кобура, най-много сакатлъци се получават при прибиране на оръжието обратно с патрон в патронника.

Мека и лигава кожа може да ти влезе (и е влизала) в спусковата скоба и да ти натисне спусъка, а в кайдекс с пищова може по случайност да вкараш нещо от дрехите в кобура… част от ризата или въженце от тактическите гащи се рецепта за беля… така че прибирането винаги трябва да става бавно и внимателно… ако усетиш, че ти е нужен повече натиск от обичайното—спри! И огледай дали всичко е наред! Другите дупки по подовете на стрелбищата са от прекомерно олекотени спусъци в комбинация с несвикване с хардуера… и други недомислени и откровено малоумни тунинги на работен пищов.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2022, 11:29       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
Ама наистина трябва да има лайк бутон във форума. Как да адмирираш ценните и верни мнения на Ангел и Камен, макар и от различни гледни точки. Напълно подкрепям мнението на Камен, но като си знам как обичам всичко да ми е чисто, подредено и в перфектен външен вид - по-скоро съм към мнението на Ангел. Но пък, както каза Камен всяко оръжие по-рано или по-късно се надрасква и протрива, та наистина по-добре от първия момент да е с удобния кобур, който е кайдексовия. Ще видя как е за апендиксово носене и на 3 и 4 часа. Така и не разбрах - има ли кайдексови с кожена/велурена вложка вътре в тях?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2022, 12:03       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Кожен или платнен кобур никога няма да ти направи деруги по блока в резултат на енергично вадене и прибиране както кайдекса и твърдата пластмаса… при кайдекса има опция за кобур с щипка, който ти държи само спусковата скоба (в Бургас правят такива, харесват ми)… проблемът там е, че оръжието ти се опира на голо в тялото, но пък така е максимално прибрано… и няма да го дереш при вадене и прибиране… моят Глок е на гъз визуално и отдавна не му се втелясвам, но деруги по чисто нов пищов и мене ще ме дразнят първоначално. Ако ще стреляш обаче, трябва да се свиква с това—от кайдекса по-добро няма.

Платненият кобур за вътрешно носене на ЧЗ ми харесва, но не знам дали още ги произвеждат… не можах да гръмна с него горе на видеото, платът е хубав… щипката е стабилна метална, а не пластмасови ч.кии като на веги, джоралтита, блекхоуци и пр… кобури при всички положения ти трябват минимум 4-5, и този на ЧЗ за мен си струва.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2022, 12:41       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2022, 09:58
Мнения: 102
zlost написа:
Ама наистина трябва да има лайк бутон във форума. Как да адмирираш ценните и верни мнения на Ангел и Камен, макар и от различни гледни точки. Напълно подкрепям мнението на Камен, но като си знам как обичам всичко да ми е чисто, подредено и в перфектен външен вид - по-скоро съм към мнението на Ангел. Но пък, както каза Камен всяко оръжие по-рано или по-късно се надрасква и протрива, та наистина по-добре от първия момент да е с удобния кобур, който е кайдексовия. Ще видя как е за апендиксово носене и на 3 и 4 часа. Така и не разбрах - има ли кайдексови с кожена/велурена вложка вътре в тях?
Има "хибридни", има и чист кайдекс с велур вътре. Наскоро говорих с Йордан Димов (bg kydex), той прави по поръчка и ако искаш добавя за скромни пари велур вътре. Хибридни и тук има по магазините, но рядко, повечето, които видях са универсални, които мен лично не ми хареса.
Иначе поне моя кобур се захваща основно за спусковата скоба, а самия кайдекс би следвало да е по-мек материал от покритието, та не знам колко е сериозно износването от него.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2022, 15:23       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
zlost написа:
..... всяко оръжие по-рано или по-късно се надрасква и протрива, .....



Safariland правят кобури от един полимерен материал брандиран като SafariSeven™. Не драска оръжието ( поне не и моя HK45Tac) и на мен ми харесва повече от кайдекса.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2022, 19:04       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
ubboto написа:
Кожен или платнен кобур никога няма да ти направи деруги по блока в резултат на енергично вадене и прибиране както кайдекса и твърдата пластмаса… при кайдекса има опция за кобур с щипка, който ти държи само спусковата скоба (в Бургас правят такива, харесват ми)… проблемът там е, че оръжието ти се опира на голо в тялото, но пък така е максимално прибрано… и няма да го дереш при вадене и прибиране… моят Глок е на гъз визуално и отдавна не му се втелясвам, но деруги по чисто нов пищов и мене ще ме дразнят първоначално. Ако ще стреляш обаче, трябва да се свиква с това—от кайдекса по-добро няма.

Платненият кобур за вътрешно носене на ЧЗ ми харесва, но не знам дали още ги произвеждат… не можах да гръмна с него горе на видеото, платът е хубав… щипката е стабилна метална, а не пластмасови ч.кии като на веги, джоралтита, блекхоуци и пр… кобури при всички положения ти трябват минимум 4-5, и този на ЧЗ за мен си струва.

Дааа, май ще свиквам. Платнен за вътрешно носене на ЧЗ не съм срещнал, та ако някой мерне някъде, да праща линк


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2022, 19:12       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
lyudmilt написа:
zlost написа:
Ама наистина трябва да има лайк бутон във форума. Как да адмирираш ценните и верни мнения на Ангел и Камен, макар и от различни гледни точки. Напълно подкрепям мнението на Камен, но като си знам как обичам всичко да ми е чисто, подредено и в перфектен външен вид - по-скоро съм към мнението на Ангел. Но пък, както каза Камен всяко оръжие по-рано или по-късно се надрасква и протрива, та наистина по-добре от първия момент да е с удобния кобур, който е кайдексовия. Ще видя как е за апендиксово носене и на 3 и 4 часа. Така и не разбрах - има ли кайдексови с кожена/велурена вложка вътре в тях?
Има "хибридни", има и чист кайдекс с велур вътре. Наскоро говорих с Йордан Димов (bg kydex), той прави по поръчка и ако искаш добавя за скромни пари велур вътре. Хибридни и тук има по магазините, но рядко, повечето, които видях са универсални, които мен лично не ми хареса.
Иначе поне моя кобур се захваща основно за спусковата скоба, а самия кайдекс би следвало да е по-мек материал от покритието, та не знам колко е сериозно износването от него.

Не съм още много наясно. Дай пример за хибриден и за чист кайдекс с велур вътре, за да се ориентирам какво гледам и за какво да гледам. Може и контакт на Йордан Димов на лс.
Ти беше взел този на АТА с калъф за пълнител?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer