logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 21:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2022, 23:59       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Online

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
Blade ™ написа:
Според мен най-оптималният пистолет като цена спрямо качество и носене спрямо стреляне е Глок 45 и Глок 19Х. :armed:

Респект към Камен (Модерна), но CZ Р10F e неудобен за носене във вътрешен кобур. А CZ Р10С е неудобен за стабилен захват при стрелба, защото има къса ръкохватка.

Глок 45/19Х е събрал най-доброто от двата "свята". Захвата при стрелба с пълноразмерен пищов (ръкохватка с размерите на Глок 17/34). И цев 4 инча (като на Глок 19) удобна за скрито носене във вътрешен кобур.

Според мен, който има пищов с разрешително за лична самоотбрана. Трябва да го носи винаги. Освен на мачове, концерти и протести разбира се. Защото един път в живота си ще видите как терорист стреля в метрото или по полицай паднал на земята ранен. И цял живот ще съжалявате, че сте гледали безпомощно.

Няма да ви натежат тези 800 грама пищов. Но ще ви тежи цял живот, че не сте го носели когато е трябвало.

И аз започвам да се ориентирам в тази посока - 45.
За съжаление P10 С и F няма почти никъде, дори за проба.
По принцип съм съгласен за ежедневното носене и не е до тежестта, но работата ми е такава, че няма как да го направя при този ритъм /10-12 часов работен ден/, ежедневно минаване през поне 2 скенера на институции, постоянно шофиране и говорене по телефона и т.н.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2022, 00:05       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2011, 11:56
Мнения: 435
Местоположение: Русе
zlost написа:
Нямах предвид интелектуалния потенциал на ИТ, а нуждата му от оръжие. Ясно е, че интелигентен и разбран човек има по-голям шанс да се справи с каквото и да е било


Привет колега.
Извинявай, но тук започваш мааалко като КОСаджия да задаваш едни провокативни въпроси, лекинко нелепи.
:happy:
Нуждата на човек от нещо, си я определя само и единствено той. И нуждата на ИТ от оръжие, е същата като на адвокат, доктор, инженер, рекламен агент, преводач, градинар от руското посолство и т.н. Те ИТ-тата да не са някакви олигофрени? :DD

Сега по темата. Човек бе било редно да си купи каквото му харесва. Освен ако няма да ходи на олимпиада, и да гони високо спортно майсторство. С всяко оръжие и система, ще се научиш да боравиш безопасно и акуратно, ако имаш желание и проявяваш старание.
На Бат Геле (ubboto) съветите са писани със златни букви, и ако наистина си дошъл за насока и ще си вадиш изводи, си ги запиши и осмисли.

Това са моите 2ст. И, няма как някой да ти каже какъв пистолет да си купиш. Все едно да питаш какво гадже да си хвана. :tu:

_________________
Митко Тошев
Саргон
Ruse Glock Gen4 Team
Толерантност и апатия са първите признаци на едно умиращо общество". Аристотел (384–322 пр.н.е)


Последна промяна MUFC на 05 Юли 2022, 00:06, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2022, 00:05       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Online

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
ubboto написа:
zlost написа:
Нямах предвид интелектуалния потенциал на ИТ, а нуждата му от оръжие. Ясно е, че интелигентен и разбран човек има по-голям шанс да се справи с каквото и да е било

Личните нужди и виждания на хората не ми влизат в работата, и при положение, че същите са в унисон със закона - съответно не ме и интересуват. :-)

Това е ясно. Казах го в кръга на шегата


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2022, 00:16       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Online

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
MUFC написа:
zlost написа:
Нямах предвид интелектуалния потенциал на ИТ, а нуждата му от оръжие. Ясно е, че интелигентен и разбран човек има по-голям шанс да се справи с каквото и да е било


Привет колега.
Извинявай, но тук започваш мааалко като КОСаджия да задаваш едни провокативни въпроси, лекинко нелепи.
:happy:
Нуждата на човек от нещо, си я определя само и единствено той. И нуждата на ИТ от оръжие, е същата като на адвокат, доктор, инженер, рекламен агент, преводач, градинар от руското посолство и т.н. Те ИТ-тата да не са някакви олигофрени? :DD

Сега по темата. Човек бе било редно да си купи каквото му харесва. Освен ако няма да ходи на олимпиада, и да гони високо спортно майсторство. С всяко оръжие и система, ще се научиш да боравиш безопасно и акуратно, ако имаш желание и проявяваш старание.
На Бат Геле (ubboto) съветите са писани със златни букви, и ако наистина си дошъл за насока и ще си вадиш изводи, си ги запиши и осмисли.

Това са моите 2ст. И, няма как някой да ти каже какъв пистолет да си купиш. Все едно да питаш какво гадже да си хвана. :tu:

:tu: Далеч съм от КОСаджиите :D Съгласен с всичко


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2022, 00:55       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 19 Ное 2009, 22:42
Мнения: 87
Аз мисля, че колегата по ще се обърка вече от съвети. Затова да попитам, колко време имаш да го купиш? Защото малко трябва да поотлежат идеите и предложенията. За да си ги прекараш през личната преценка и здравия разум. Знам, че ти се иска да решиш въпроса колкото се може по-бързо, и аз така навремето тъй като ми изтичаше срока взех общо взето първият по-читав пистолет, който ми изпадна. Но, по съвети едва ли ще избереш най-доброто. Най-доброто в повечето случаи е враг на доброто. Купи това, което ти се види приемливо, нямаш нужда, а и няма да избереш в рамките на срока, който имаш перфектното оръжие.


moderna написа:
Досега никой, никъде не се самоопазил с пищов. Пищов се купува за кеф и за стреляне.

Това ми се струва много неуместно твърдение, колега. В противовес на разумните неща, които си писал по-горе. За някои е за кеф, за други - може и да се самоопазят, колкото и да не ти се вярва. Пояснявам - в носенето и използването при нужда на оръжие спасява живот, по-често здравето от възможни телесни повреди. Трябва да се подчертае обаче, че спасяването в България върви с "екстри" като съдебни саморазправи благодарение на законовата юридическа перверзия "превишаване на пределите на неизбежна отбрана". Оръжието помага прислучайни слещи с дребни бандити и случайни бабаити. Просто трябва да имаш готовност и за последствията. Още си спомням за двамата бандити, които тръгнаха да убиват ей така случайно, едно момче и момиче някъде по пътищата, мисля че 90-те години беше, та на убиеца съучастника се разколебал нещо, оня убил и него.
Ако реши някой да те застреля в гръб, и не го видиш, в този случай наистина пищова няма да помогне.
Имаше и една престрелка пак 90-те години - наемен убиец тръгнал да убива "бизнесмена" Георги Пехливанов, известна личност в мутренските среди. На убиеца му засякъл пищова, Пехливанов извадил своя, даже законен бил, и го гръмнал. Един от много малкото случаи на безусловно оправдана от съда неизбежна отбрана.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2022, 08:11       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Господа, благодаря за информацията относно наличието на производство на Ген. 3 в наши дни! Това беше сериозен пропуск в информираността ми, който се дължеше на самозаблуждение.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2022, 08:40       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 747
Местоположение: Тутракан
MUFC написа:
И, няма как някой да ти каже какъв пистолет да си купиш. Все едно да питаш какво гадже да си хвана. :tu:

Може и да не съм прав, но ако десетина приятели сме пробвали и ползвали това гадже, получили сме медицински проблеми, не е ли правилно да споделим с колегата?

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2022, 08:59       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
JDredd написа:
Господа, благодаря за информацията относно наличието на производство на Ген. 3 в наши дни! Това беше сериозен пропуск в информираността ми, който се дължеше на самозаблуждение.

Ако искаш адекватна информация за производството на Глок. Когато имаш път към София отиди в магазин Старфорс и питай собственика, ако е там. За митовете и легендите относно старото и новото производство на Глок. :-)

В кратко ще ти кажа неговото мнение, ако ми имаш доверие разбира се. :) Новото поколение Глок са не по-малко качествени от старото производство. Има разлики в дизайна и покритието между поколенията. Но всички поколения на Глок са качествени. Ако има счупени бързо Глок то това е от дефектни патрони - босненски боклуци, ментета на Magtech и разни соц. шитове от Путинистан.

Иначе може и да вярваме... на една колежка, понеже чула съседка и, на която лелята и била казала, че чула баба си, която видяла лично.. брей!.... :happy:

Човека от магазина е умен, стабилен и внася Глок от много години. Само цитирах неговото мнение. Ако искаш го питай и сам. :tu:

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2022, 09:05       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
moderna написа:
MUFC написа:
И, няма как някой да ти каже какъв пистолет да си купиш. Все едно да питаш какво гадже да си хвана. :tu:

Може и да не съм прав, но ако десетина приятели сме пробвали и ползвали това гадже, получили сме медицински проблеми, не е ли правилно да споделим с колегата?

Да, но факта, че ти питаш какво и как да подобрим в спусъка на CZ P10 говори достатъчно. :) http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... =1&t=21839

За Глок има части и тунинги колкото искаш. Също и мнения и начини за подобрения. Глок е по-добрия пищов според мен. Имал съм три пищова CZ и пет пищова Глок все пак. :-)

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2022, 11:33       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Дек 2018, 13:31
Мнения: 12
Да дам и аз моите 5 стотинки по темата, като човек (всъщност IT), притежаващ оръжие от няколко месеца и които е бил изправен пред същата дилема:

Дойдох във форума с нагласата да наравя същата тема. Само че видях, че има вече няколко такива и просто изчетох тях. И заключих, че перфектното оръжие не съществува и че това е малко като въпроса за първата кола. Та започнах да обикалям по стрелбища и да крънкам да пробвам възможно най-много различни пистолети. Бях ходил и преди доста, но тогава фокусът беше върху стрелбата ми, а не върху различните марки и модели и разликите между тях.
Та пообиколих си месец-два, точно колкото да не изтече срока за закупуването на оръжие, харесах си разни оръжия, от които никъде нищо нямаше налично и накрая, ни в клин, ни в ръкав се оказах с едно чисто новичко Shadow. Защо го взех ли, ами защото беше любов от пръв поглед, въпреки, че не бях стрелял до тогава с него. Бях стрелял с ЧЗ75, но нещо ми беше дървено в него. Но този шадоу....Първо, че ми се стори, че като материали и изработка беше много над всичко останало, което бях гледал, второ, че ми лепна в ръката, трето, че спусъкът му беше като моята пишка - къс и мек, четвърто, което мога да потвърдя след няколко стотин патрона - както каза един колега по-напред, с ЧЗ Шадоу всеки може да стреля. И стрелбата с него е наистина удоволствие. Усеща се моментално - докато с почти всичко друго се боря с отката, тук просто стрелям и всичко се случва от само себе си, някак си плавно и мазно.
Минуси за мен има, но те са незначителни. Първият е, че беше доста над бюджета ми. И моят беше около 1.5-1.6к, но този пистолет ми излезе 2.1к. Вторият е, че, разбира се е малко голям и неудобен за носене, въпреки, че и аз не го нося никъде, освен на стрелбището. Казвам малко, защото, всъщност като го окачих на колана се оказа доста по-удобен и скрит, от колкото предполагах. Особено с един малък 15-заряден пълнител от обикнковено ЧЗ75. И третият недостатък е, всъщност беше, че ми беше по-труден за зареджане от масовите глоци, хеклери и тн. Казвам "беше", защото след първия месец още му свикнах и го зареждам с лекота.

И накрая, имам няколко упрека към създателя на темата.
Първо, както и друг правилно отбеляза, поведението ти е малко като на косаджия. Първоначално ти самият казваш, че работата ти не налага и не изисква носене на оръжие, после обаче, защо му било на едно IT оръжие...Ние също имаме вили в гората, жени за защитаване. Освен това, последно като проверих, стрелбата беше и спорт. Та това е малко все едно да питаш за какво му е на едно IT тенис ракета, например.
И второ - колега ти предоставя линк към lex.bg, на което ти отговаряш, че си достатъчно добре запознат с нормативните уредби и правни норми. Но не си до толкова запознат, че да знаеш, че не можеш да имаш повече от 45 патрона и че си длъжен да носиш пистолета в кобур по тялото, а не в чанта. Все неща, които лично на мен ми набиваха в глават неколкократно по време на курсовете още първите 2 часа....Та това е леко притеснително за мен, по-притеснително от IT с оръжие дори.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2022, 11:56       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Online

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
moderna написа:
MUFC написа:
И, няма как някой да ти каже какъв пистолет да си купиш. Все едно да питаш какво гадже да си хвана. :tu:

Може и да не съм прав, но ако десетина приятели сме пробвали и ползвали това гадже, получили сме медицински проблеми, не е ли правилно да споделим с колегата?

Колегата Паунов ме е изпреварил :D Така е като блея по задачи :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2022, 11:59       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Ми я вземи цитирай точно къде в Законът пише за кобур, и там подобни глупости.
Докато за раята една измислена наредба за провеждане на курсове има някаква тежест извън самото провеждане на курса, раята да се сърди на самата себе си за това, че е просто рая.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2022, 12:11       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Картечар
Картечар
Online

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
kempa написа:
Да дам и аз моите 5 стотинки по темата, като човек (всъщност IT), притежаващ оръжие от няколко месеца и които е бил изправен пред същата дилема:

Дойдох във форума с нагласата да наравя същата тема. Само че видях, че има вече няколко такива и просто изчетох тях. И заключих, че перфектното оръжие не съществува и че това е малко като въпроса за първата кола. Та започнах да обикалям по стрелбища и да крънкам да пробвам възможно най-много различни пистолети. Бях ходил и преди доста, но тогава фокусът беше върху стрелбата ми, а не върху различните марки и модели и разликите между тях.
Та пообиколих си месец-два, точно колкото да не изтече срока за закупуването на оръжие, харесах си разни оръжия, от които никъде нищо нямаше налично и накрая, ни в клин, ни в ръкав се оказах с едно чисто новичко Shadow. Защо го взех ли, ами защото беше любов от пръв поглед, въпреки, че не бях стрелял до тогава с него. Бях стрелял с ЧЗ75, но нещо ми беше дървено в него. Но този шадоу....Първо, че ми се стори, че като материали и изработка беше много над всичко останало, което бях гледал, второ, че ми лепна в ръката, трето, че спусъкът му беше като моята пишка - къс и мек, четвърто, което мога да потвърдя след няколко стотин патрона - както каза един колега по-напред, с ЧЗ Шадоу всеки може да стреля. И стрелбата с него е наистина удоволствие. Усеща се моментално - докато с почти всичко друго се боря с отката, тук просто стрелям и всичко се случва от само себе си, някак си плавно и мазно.
Минуси за мен има, но те са незначителни. Първият е, че беше доста над бюджета ми. И моят беше около 1.5-1.6к, но този пистолет ми излезе 2.1к. Вторият е, че, разбира се е малко голям и неудобен за носене, въпреки, че и аз не го нося никъде, освен на стрелбището. Казвам малко, защото, всъщност като го окачих на колана се оказа доста по-удобен и скрит, от колкото предполагах. Особено с един малък 15-заряден пълнител от обикнковено ЧЗ75. И третият недостатък е, всъщност беше, че ми беше по-труден за зареджане от масовите глоци, хеклери и тн. Казвам "беше", защото след първия месец още му свикнах и го зареждам с лекота.

И накрая, имам няколко упрека към създателя на темата.
Първо, както и друг правилно отбеляза, поведението ти е малко като на косаджия. Първоначално ти самият казваш, че работата ти не налага и не изисква носене на оръжие, после обаче, защо му било на едно IT оръжие...Ние също имаме вили в гората, жени за защитаване. Освен това, последно като проверих, стрелбата беше и спорт. Та това е малко все едно да питаш за какво му е на едно IT тенис ракета, например.
И второ - колега ти предоставя линк към lex.bg, на което ти отговаряш, че си достатъчно добре запознат с нормативните уредби и правни норми. Но не си до толкова запознат, че да знаеш, че не можеш да имаш повече от 45 патрона и че си длъжен да носиш пистолета в кобур по тялото, а не в чанта. Все неща, които лично на мен ми набиваха в глават неколкократно по време на курсовете още първите 2 часа....Та това е леко притеснително за мен, по-притеснително от IT с оръжие дори.

Благодаря, колега за споделеното! Опитах се да се пошегувам с ИТ и беше тъпо, за което съжалявам. Не съм искал да засегна някого.
Не съм КОСаджия, а юрист с цялата обремененост на професията си и глупавите въпроси, които задаваме. Линкът беше за неизбежната обрана, а не препратка към изискванията на ЗОБВВПИ. Вярвай ми, че съм наясно и с постановката за кобурите, и за 45те патрона. Мое е решението /дори и подлежащо на санкция/ как ще предвижвам пистолета си. Не става въпрос да се разкарвам из града с чантата, а пътувайки с колата до вилата или стрелбището да е до мен в чанта за оръжие /а не пазарска такава/. Въпросът ми за 45те патрони по-скоро целеше отговор /и то на ЛС/ дали може да се направи нещо различно по-въпроса, било и то до голяма степен неформално и нередно. При такъв отговор аз сам щях да преценя дали си заслужава да върша глупости. Не се принеснявай за мен, вярвай ми! Опитай се да го караш с малко повече чувство за хумор, аз го правя за моята професия


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2022, 12:43       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
kempa написа:
Но не си до толкова запознат, че да знаеш, че не можеш да имаш повече от 45 патрона и че си длъжен да носиш пистолета в кобур по тялото, а не в чанта. Все неща, които лично на мен ми набиваха в глават неколкократно по време на курсовете още първите 2 часа....Та това е леко притеснително за мен, по-притеснително от IT с оръжие дори.


Добър ти ден колега ! А сега се върни там където са ти ги набивали тези неща и им прати много здраве от мене ( че чеп за зеле не става от тях).
И ти седни да прочетеш .
Има право да съхранява ДО 50 бр. боеприпаси в калибъра за притежаваното от него оръжие . И има право да го носи в кобур , чанта на кръста , през рамо , раница , куфар , каквото се сетиш с условието да не е видно . А със здраве !

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2022, 14:48       Заглавие:  Re: Отново съвет за избор на първи пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Blade ™ написа:
Новото поколение Глок са не по-малко качествени от старото производство. Има разлики в дизайна и покритието между поколенията. Но всички поколения на Глок са качествени. Ако има счупени бързо Глок то това е от дефектни патрони - босненски боклуци, ментета на Magtech и разни соц. шитове от Путинистан.

Което е категорично невярно, много поздрави! Стрелбищната 19-ка Ген.2 на "Локото" (можеш и ти да ходиш да гръмнеш с нея), е на над 200К изстрела! А Глоците след 2015 -2017 г. производство, масово почнаха да фърлят боба на има няма 30-50К изстрела! Затова, ако ще е чисто ново от магазина - сам Ген.5! Поне MIM иглата там ти е конструктивно по-масивна, и няма такава вероятност да ти се счупи при падане на пищова на земята (както се случи с един Ген.4). А и засега гаче 5-ките държат.

А освен, че новите Глоци са боклуци, ми и БРАКА приоритетно пътува към пазари като нашия! Шупла на тягата да се види се невъоръжено око :punch: , ударник на 2К да се износи като след 20К и т.н. Снимки на едни наши каталясали Глоци ги завъртях през всичките големи оръжейни ФБ групи, никой в Щатите не е виждал такова нещо - люспи на челото на затвора и счупена крайна задна част. От кофти патрон, пищова се чупи по коренно различен начин - кабумва и целият става на трески.

И, нормално, при леене на метал с противоналягане (и да не е съвсем точно, MIM технологията е нещо такова) - си е в реда на нещата не всичко да ти е първо качество. Както при дънните платки примерно, качество от 10 до 1, под 6 американците го водят брак, а нашите взели межди 3 и 4. :DD Всичко това, ако ти пасва повече Ген.3 като дизайн - да се търси втора ръка, ще изкара много повече от новото произвдство. С Ген.4 - същата работа! Тук-там излизат 4-ки производство 2010-12 г. - ако не е Ген.5, аз самият бих се спрял на такъв вариант.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 05 Юли 2022, 14:49, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer