logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 06:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 100 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 07:19       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
PufGun написа:
Стари -нови... Оръжието е създадено да доставя удоволствие на душата, на притежателя. Хайде да не търсим косури. Не е купено А война а да си стреля на стрелбишето. След като на него му харесва значи оръжието е хубаво.
Край

П.П. имаш си тема за ремъците, патрулите , раниците. Пишете там.
П.С. Повярвай, неможе да ми кажеш нищо интересно на тема патрул.


Стари/Нови ... Явно в командирското сандъче нищо не пише за ремъка на шмайзера

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 08:06       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
PufGun написа:
Стари -нови... Оръжието е създадено да доставя удоволствие на душата, на притежателя. Хайде да не търсим косури. Не е купено за война,а да си стреля на стрелбишето. След като на него му харесва значи оръжието е хубаво.
Край

П.П. имаш си тема за ремъците, патрулите , раниците. Пишете там.
П.С. Повярвай, неможе да ми кажеш нищо интересно на тема патрул.


Стари/Нови ... Явно в командирското сандъче нищо не пише за ремъка на шмайзера

В УКС и КЯ -73 пише:
1. Темата е "Калашник - ролекс- що е то?
2. Мъжкия кодекс гласи, че нетрябва да се обижда мъж на
- жена;
- сабя;
- кон;
- пушка.

По темата за ремъка казах, че лично Вие имате пусната тема някъде в раздела за Т - class,но след като я оцапваме темата ще Ви отговоря, един хубав двуточков ремък с възможност за преминаване към едноточков и с бърза регулировка ще върши идеална работа за SIG 553r.
На тема "Патрул" най - добронамерено Ви съветвам да не ми коментирате, защото разходката на раница и оръжие на един километър са нищо. Това, че някой съдия по време на Ваше състезание е изминал докато съдийства 18-20 км това е "като разходка в парка". Всеки работен ден съм с минимум 10 км и 10 кг раница и отдавна съм спрял да си " Играя на войници".
Ако все още сте в Бургас си вземете една раница с 10 кг и веднага ще ви дам два маршрута за пробен патрул в ПГМ да видим след като ги минете какво ще ми кажете т.е. накво сте свършили открили . Ще ви оставя с един компас и лист хартия. Компаса за посоката, а хартията да си начертаете маршрута.
Приятен ден.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 08:10       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 568
Местоположение: София
Шефе (Ivo 3) почваш да си противоречиш, а ма яко.

Първо несъответстват на концепцията - да защото изначало не са създаде и за разните модерни тактики.

Второ, сандъчето е правено изначало за съвсем дфуги дейности, а и тогава не е имало толкова фешън деънкулки.

Изначало АК е зъздаван на базата изводите от ВСВ, който насити пространството пред себе си с повече проектили, той печели локалния конфликт. И забележи тогава са излизали един срещу друг, и то с масовка, на прекалено близка дистанция, докато тия които са сепресягали на "по-далечна" дистанция, сабили в пъти по-малко.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 08:30       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Цитат:
Блуфорс имат опция .. двуточнов с бърза регулировка да става едноточков, едната закачалка има женско QD :)
да се каже - бърза регулировка, пак не е достатъчно да е бърз ремъка.

То ремъци и да има, ха тури ги на гол АК-47/ АКМ! Моят съм го вързал със “свински опашки” :DD , за работа/ война не става, естествено… но тази дебилна русофилщина няма логика да продължава вечно… ще дойде пак утре Бай Американец и ще каже “Работа с тактически ремък” (а там се изпълнява, без да се философства)… и да имаме все пак някаква обща култура и по тази тема! За мен лично, важно е като правя “shoulder transitions”, без значение от движение или укритие—ремъкът да не ми пречи и да не ме души. Навън вече, трябва да имаш опцията да си го завъртиш отзад на гърба, ако ти се наложи да влачиш ранени и т.н. и т.н.

Подобни монтажи с въжета и карабинери масово гледам при украинците (далеч по надеждно е от “свинските опашки”… бтв, и на мен ми е там закрепването)… демек, всеки се оправя както може. PDT_Armataz_01_22

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 09:00       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ivo III написа:
По темата ... нито Калашмата, нито Ролекса не отговарят на съвременните концепции за ремъци

На АК-47/ АКМ им е простено, щото са концепция на почти 100 години. Швейцарският “ролекс”, обаче… :oops:

Което от своя страна не е изненада—в “Хеклер” и “Зиг” е пълно с инженери, които не стрелят!

Да вземем Зиг Про (служебният пищов в армия, ВП, служби)—требе да си прост като дъното на шотландска гайда да туриш изпъкнали лостове на задръжката и декокера там, където уплътняваш хвата! В резултат—блока никогаш не ти остава на ЗЗ, а ако стреляш с по-висок и плътен хват—се случва да ангажираш декокера по време на стрелба. :punch: Да, язе обръщам с Про-то служебни Глоци на поразия не щото пищова става за нещо, а щото нивото на стреляне в БГ е супер ниско (но това е друга тема).

Стрелял съм и със скъпи СА “зигове”—да, пипнати са, но нещата пак не са така, както трябва да бъдат! 320 X-5 “Легион” вече е супер, но това е нова и коренно различна концепция!

Да се върнем на темата, авторът на статията не коментира новата американска пушка (също продукт на “Зиг”), а се прехласва по сбъркана още на първо четене платформа! Как да е модерната щурмова карабина ли?! Ми, вижте полския “Грот”!

В БГ, понеже схемата е за големи началници навсякъде да се инсталират мега тъпанари—държавните структури стават магнит за най-големите боклуци на пзарЯ, в повечето случаи яко оувърпрайснати на всичкото отгоре! :DD

Ако ще е Зиг, да е възможно най-големият кенеф (Зиг Про)… ако ще в тунинг на “калашник”—пак да е възможно най-голямото г.но (по-зле от Подобрения ми е трудно дори да си го представя като вариант)… и някой друг оувърпрайснат кенеф като “ролекса” просто ще направи нещата “фул хаус”. PDT_Armataz_01_22 А и на тези цени—и комисионните сигурно ще добри. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 12:08       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
За протокола само по отношението на ремъците: с щатния ремък за автомата е драма, спор няма! Но за спорта и транспорта, пробвайте на АК платформа ремък от СВД или ПК - маааалко по-лесно стават някои неща

Отново, само за протокола да попитам Ivo III и uboto: колко настрел имате на “Подобрения”?

Както е модерно, за един прЕятел питам!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 12:32       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2022, 11:50
Мнения: 48
ubboto написа:
...Моят съм го вързал със “свински опашки” :DD , за работа/ война не става, естествено… но тази дебилна русофилщина няма логика да продължава вечно…
...Подобни монтажи с въжета и карабинери масово гледам при украинците (далеч по надеждно е от “свинските опашки”… бтв, и на мен ми е там закрепването)…

Интересна гледна точка относно меките връзки към пушките демонстрират от IDF след седмата минута на това рекламно клипче:
https://youtu.be/WHDCOGX4_fE?t=424


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 17:53       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Израелският монтаж е тих обаче проблема с паракорда е, че трябва да се проверява и подменя периодично,
освен това е капризен на възли и някой път се развързва, рядко но се случва.
Иначе е сигурно най-тихият и гъвкав монтаж който е възможен...
Понеже имам същият ремък, мога да кажа 2 думи за плюсове и недостатъци, монтиран на АР,
извинявам се че продължавам с ремъците в тази тема но не можах да намеря споменатата от Цоньо тема за ремъците...

Плюсове - много здраво направен, ако се вземе оригиналният а не еърсофт китайското менте.
Удължението работи добре когато му свикнеш, почти като със всеки друг ремък.
Ринга за едноточковият вариант е достатъчно голям за да не го "търси" човек много и е солидно закачен.
Относително тих ремък, полимерните ключалки са много стегнати и няма шанс да се отключат сами при закачане някъде,
особено ако са заключени.

Минуси - ако трябва да се работи бързо с него, ключалките са трудни за намиране, малки са и при изгубени финни моторни реакции са твърде пипкави за работа,
модела с двете челюсти е добър но не става за бърза работа, особено ако трябва да се търси бутона за заключване на ключалката.

Аз предпочитам този тип окачване на ремъка когато е двуточков защото като се премести на едноточков, оръжието не виси много надолу,
поне при мене това е случая, пушката е със 16" цев но приклада е малко по-дълъг, и компенсатора също, така, че при мене товаа е неудобство, не наистина проблем...
СЪщо така при окачване зад ръкохватката, пушката виси по-отвесно, което при жилетки и разни носители отпред е плюс защото целият сетап е по-прибран.

Изображение

Проблема със шума аз съм го решил 50% с използването на облото, метално ухо на Магпул, което го сложих не толкова заради шума, колкот заради факта, че не е ръбесто и шанса да обеля някой пръст при по-бърза маневра с ложата е доста по-малък. Много солидно окачване с два м-лок болта. Има лек шум от полимерната ключалка но на 3-4м от оръжието не се чува при маневриране.

Изображение

Моят проблем е със задното окачване на ремъка - КР-а при дръжката пречи на ръката защото се мандахерца навсякъде и също така това е най-шумната част от ремък/окачване. Не е проблем когато не се бърза.
Всички препоръчват окачването отзад да е при затилъка на приклада но ако се направи там, КР-а не е най-удобното решение а аз не мога да вържа самият ремък там, няма как да му махна токата в края без да го прецакам, също така няма как да го закача само ремъка, няма ухо или нещо подобно.
Не е болка за умиране когато човек му свикне, просто е шумно и някой път ремъка се мота около рамото ако се закачи там с този тип КР окачване. Не съм пробвал още със закачане вътре в приклада, предполагам ще е по-добре.
Също така открих, че КР-са не е най-бързият възел, особено с ръкавици.

Изображение

Знаам, че жандармеристите по морето преди време ползваха такива ремъци но нямам никакво мнение от тях дали са им вършили работа или не, ще е интересно да се разбере кой-какво ползва и защо.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 20:07       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tojito написа:
За протокола само по отношението на ремъците: с щатния ремък за автомата е драма, спор няма! Но за спорта и транспорта, пробвайте на АК платформа ремък от СВД или ПК - маааалко по-лесно стават някои неща

Отново, само за протокола да попитам Ivo III и uboto: колко настрел имате на “Подобрения”?

Както е модерно, за един прЕятел питам!


Sent from my iPhone using Tapatalk

И без да имам настрел на Подобрения, бъркам че е кенеф ли?! PDT_Armataz_01_22 Още тогава се аргументирах в 7 или 8 точки кое му е сбърканото, а най-големата изначале простотия е от АК-47 да тръгнеш да правиш тактическа карабина… не чавка требе да ти е изпила мозъка, ми и аз не знам какво… но, голямото БГ началство навсякъде е такова… ако не друго, поне смаяхме чужденците—и Джим Фулър се хвана за главата, комуникацията ни у ФБ е публична и още си стои.

Ако искаш да вършиш работа, хващаш 5-10 младока от тези, които могат да стрелят… да пробват и да споделят мнение. Негово величество ТАЙМЕРА има последната дума, разбира се!

Пробвахме в една редица новите полимерни “чезеТа”, още на първия пълнител ми стана ясно, че и това не става… но не казвам нищо, за да не се подвеждат младоците по авторитета. Питам после, как е… и тримата “не”, като повтарят 1:1 нещата, които аз си мисля наум.

Проблемът иде, когИ нЕкой дебилен тъпанар, инсталиран за голям началник (а той е инсталиран за голям началник именно щото е дебилен тъпанар :happy: ), се засили да мисли! Нали от кумова срама и аз бях в комисията за Зиг Про (до втория не ме допуснаха, разбира се)… хем левак, хем и дебил—той ще решава!

Но всичко това вече ми е точно през оная работа… другата събота на Лозен ще стреляме Дикен Дрила (да го пуснем овреме и по американските групи)… по диагонал требе да съберем 30-на метра… с дългото ще го врътнем от укритие с прехвърляне на рамото… х10 от страна по черния кръг на B8… който е сигурен в способностите си, да слага една “стоянка” на масата до моята… и оставяме оръжията да говорят. :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 20:32       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
tojito написа:
За протокола само по отношението на ремъците: с щатния ремък за автомата е драма, спор няма! Но за спорта и транспорта, пробвайте на АК платформа ремък от СВД или ПК - маааалко по-лесно стават някои неща

Отново, само за протокола да попитам Ivo III и uboto: колко настрел имате на “Подобрения”?

Както е модерно, за един прЕятел питам!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Преди да почнеш да работиш в арсенал българския символ на бездарие брезентовите ремъци бяха достатъчно дълги.
Пример: Когато служех с АК -74 Н произведен в завод Фридрих Енгелс с лого 10, а от 1989 година до ден днешен веч е символ на бездарие. Та преди си
мвола на бездарие ремъка бе достатъчно дълаг та като го отпуснех спокойно минаваше над основата на мушката, а токата бе някъде около мерника.
Отделно за втори път ми се случва да стрелям с патрони произведени след 2000 година в едни черни дълги кутийки наредени та от кутия от 20 патрона 4-5 непалят. Отделно имаха уникални различена дължина и видима разлика във формите на куршумите.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 21:35       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Така е, аз ги накарах да скъсят ремъците - икономии от маТриал …

Па тоз твоя карък с патроните, не го знам какъв е … на практика и на живо видя, че с твоите патрони направих по свита група от теб. Да не би нещо СЛР-а да се е прецакал - ударник, УСМ …


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2022, 22:46       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
tojito написа:
Така е, аз ги накарах да скъсят ремъците - икономии от маТриал …

Па тоз твоя карък с патроните, не го знам какъв е … на практика и на живо видя, че с твоите патрони направих по свита група от теб. Да не би нещо СЛР-а да се е прецакал - ударник, УСМ …


Sent from my iPhone using Tapatalk


С моите не си стрелял защото точно такива нямаш. Бернаул СПОРТНО ЛОВНИ с подобрена групираност.

Отделно:
1. Ударника няма нищо общо с това как ще групира;
2. УСМ на моя си е прекрасен просто така си е езлязал от завода;

Закачка:
От групата, която стреляхме само два бяха на почти еднакъв настрел.
Ако събереш настрела на САР -те със стандартна цев без тези на рускоговорящите и го умножиш по 4 а може и по 5 ще си отговориш на въпроса.

П.П. Ако дойда в магазина с комплекта калибромери за цевта кажи ще намеря ли САР с цев на която калибъра да е 7,62 мм в най лошия случай 7,63 мм или ще бъдата 7,64 мм , а по интересното от патроника към газовото отверствие в калибър 7,64 мм, а от газовото отверствието към дулния срез 7,63 мм, което ми прилича на ловна нарезна цев с шок.
Питам защото ми се върти мисъл "за женитба и нова булка".
Ако няма да намеря такъв по добре да минавам към тъмната страна и да скачам на накой чист болтак или да търся вариянт за Ругер МПР , но нещо като видях какви странни ги твори и съм PDT_Armataz_38

П.С. Два дена преди това идвах и стрелях ... цевта е в параметри съгласно НС-МЧ, но непокрива моите изисквания, а имах нужда от лабрадар за двете цеви, като втората ми бе по- големия дерт с първия студен изстрел, за която бях пуснал отделна тема. Оказа се, че големия специалист с 260 пушки + лабрадара неможа да ми хване първия проблемен изстрел.
Точно една седмица по - късно проблема бе открит от един приятел, който много бързо ми припомни нещо много просто, което съм забравил ...

Всико горе е което написах е много сериозно въпреки, че виждам опит за майтапчийски нотки.
Кажи на човека с 260 цеви да си регулира ДСК да не се лангърка.
И кажи каква трябва да е нарезната цев цилиндрична или конус Аз съм уверен, че ако замерят цевта на SIG 553r която е в 7,62 х39 мм цевта ще в калибър 7,62 мм и ще бъде цилиндър. Отделно точно този ЗИГ с патрони партида 2017 година с зелен лак и бързомер Холсън - холограмен с него си направих 5 см група от 5 изстрела супер спокойно точно пред собственика му, НО ДА СПОДЕЛЯ, ЧЕ НА 20 патрона 5 непоискаха да запалят. ЕДИНИЯ ЗАПАЛИ ПРИ ПОВТОРНО ПОСТАВЯНЕ В ЦЕВТА, като имаше ЩРАК време от 1 сек забавяне и БАМ като метна пламъци чак назад.
И това е сериозно.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2022, 12:39       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
И без да имам настрел на Подобрения, бъркам че е кенеф ли?!

напоследък, все по често сме на едно мнение :)
аз имам достатъчен за преценка настрел, но с него или без него .. мнението ми не се промени

ПП: колко пъти трябва да яденете развалена манда (да не кажа друго) за да разберете, че мухлясалото не е добро?
то се вижда и от снимка

този дълъг и крив приклад, на кой му трябва тест, за да прецени че не става и не може да се свие, само да се удължи?
това само някой който стреля като ловджия .. може да го измисли, на когото АКМския скъсен не му е удобрен, защото застава в грешна стойка, и никога не е слагал жилетка в живота си

и т.н. да не се повтаряме ...


също съм пробвал от любопитство .. и Зига от темата, както и неговите версии в 223

за родното производство .. не само Арсенал, ами и други наследени заводи са така .. и такива са пазарите на които се допускат
и ще си има пазар за тях .. за треторазредни африкански и източни страни, които не трябва да получават топ оборудване

но защо се опитвате да залъгваме нашите стрелци, които ще го платят с лично заработени парички
за фенове, и за колекция .. те ще са винаги отлично оръжие
но за стрелци, за такива които искат да натрупат опит, да научат нещо .. не са подходящи

това е моето мнение, и е хубаво да не лъжим младите момчета

за протокола:
имам си два броя АКМ и не бих се разделил с тях, защото са ми сантимент от миналото
за стреляне, почти всичко дето се внася у нас, са странни билдове и трябваше дълбока модификация
затова за Т-Клас си поръчахме специално за нас конфигурация .. за цели от 3 до 500 метра
дали сме били прави - еми два мача - и две победи с нашият билд (точка)
който иска да каже нещо .. да заповяда на тежко състезание и да докаже себе си и марката която харесва

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2022, 12:43       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
незапалвне на капси .. може да има много причини

ако напълните със смазка ударната игла на ВСЯКА АР .. или подобна система с по лек ударник
също с голяма вероятност, няма да пали капси след няколко изстрела

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2022, 12:58       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Цитат:
но защо се опитвате да залъгваме нашите стрелци, които ще го платят с лично заработени парички

За свободния стрелец, стигането до истината по емпиричен път си има своите позитиви… сам като се наиграе с негови си лични кинти PDT_Armataz_01_22… друго си е! А и ми е направило впечатление през годините… че определени личности по подобен начин търсят самите себе си—лошо няма!

По държавните структури вече… докато тази дебилна русофилщина не се изреже до кокал… все така ще е—с пари на данъкоплатеца на момчетата ще се набиват най-големите кенефи и оувърпрайснати боклуци на пазара. Кой ще те чуе… а дори и да те чуе, хал хабер като си няма от коя страна да си хване пушката и пищова—какво ще разбере?! Нали бях на първия кръг от дискусиите за Зиг Про—толкова нефелни и безумни аргументи от важни фактори в държавата и тук във форума не можеш да намериш и да прочетеш.

“Подобрения” вече е еманация на дебилитета по нашите географски ширини… но ако не друго, и ние поне дадохме нещо безаналогово на света… като бихме дори и рашъните, и то с много! :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 100 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer