logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 07:28




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 100 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2022, 11:23       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Добре, че написа предния пост, че да се ориентирам за кое пластмасово пикатини говориш: този детайл за който говориш всъщност не е ложата, а полуложата - малка разлика ;-)
И стига с тая дълга пикатини планка над капака. Ако се вярва на твоите думи до сега да съм ослепял найсе хиляди пъти и носа ми да е постоянно строшен :-)
И ако случайно не си го прочел пак ще го кажа: пичовете имаха парички за толкова, точка!
Даже някои дреболийки им излязоха армагани ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2022, 11:50       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Ivo III написа:
Пак да кажа .. баланса или къде е центъра на масата

От 7 години стрелям дрилове за "арки" с АКМ-а, където ти е изолирана само единствено техниката, и чак сега за първи път го закинах на дрила за "арка" с оптика и ЛЦУ (7 секунди, 95 точки по норматив на 23 метра): https://www.youtube.com/watch?v=sOmEec9CTnM

Първи опит (ще го стрелям пак, естествено), в 14 см. черен кръг ще ги събера, но 95 т. за 7 секунди - на АКМ-а вече ще му дойде тегаво (а може и аз толкоз да си можем). Прави ми го някой същото с "ролекса" на Зиг или 7,62 мм. фреза (вкл. "Подобрения") - и спорът приключва. А ако на някой му е крив дрила - да ходи директно да спори с Bill Blowers, не с мене или чрез мене!

За транзициите - "Кънсистънси дрила" на Баруга: https://www.youtube.com/watch?v=tWMyM6HRuUg

Сваля се под 12 секунди (както успява АКМ-а) - и спираме разговора! С други думи, 30 патрона решават спора по отношение на моята гледна точка!

Пушката ако ти е лека и пълноразмерна, БАЛАНСА й можеш да го преебеш само ако я пренакичиш с тунинги, и не ги разположиш както трябва. На "Подобрения", по спомени, ЛЦУ-то бяха го монтирали отстрани. Е?! При всички положения ще е по-добре да е отгоре от гледна точка на баланса.

Но също както за пищовите - безплатни съвети аз вече спирам да давам! В БГ прекалено малко се стреля по същество, прекалено много се философства излишно, а и доста от нещата просто не се разбират (защо така, а не иначе).

От друга страна, достигането до истината по емпричен път при всички положения си има своите позитиви. Кой каквото и да ти приказва, сам като се наиграеш - е друго! Писахме ли с бол аргументи още тогава, че "Подобрения" е кенеф?! Писахме! Нещо промени ли се - не! Дървени философи и леваци в стрелянето се скинаха да приказват насреща и тука. Е, наигра ли се боеца?! Наигра се! Но като тунинговаш с пари на данъкоплатеца, а не с твои лични... както и като не ти се налага на тебе лично да воюваш с този Франкенщайн на терен - преспокойно може да изкараме и "Подобрения - 10".

А вече каква да е модерната щурмова карабина - и поляците го измислиха! Пълноразмерна, какво казва украинеца: "Супер лека!", а вече дали може да й преебеш баланса с непремислен избор и разположение на ТУНИНГА - нищо чудно, ако я дадат в ръчичките на нашите "творци" и "мислители".

Светът обаче няма да се спре нас да ни чака, левъла и изискванията във всяко едно отношение вече се вдигат с месеци (дори не години), но при положение, че на нас все още не ни се налага да воюваме - можем да си позволим лукса да си въобгЪзяваме. Голям проблем обаче ще стане, ако и при нас нещата се сговнясат от днеска за утре, щото за навлизането на новите КОНЦЕПЦИИ пак във всяко едно отношение (първо в главите на чукундурите) - ще е нужно технологично време, което няма да е хич малко! А колко по-лесно и адекватно би било просто да направим COPY-PASTE на измисленото и наложеното от мириканците - нежели! И те така.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2022, 15:11       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Днес тествах Швецарския калаш в калибър 7,62х39.
Въпросното чудо отстъпва т всякъде на SIG 551 SWAT.
Незнам от къде да почна.
1. Цев видимо е междинна дължина т.е. да се разбира 320 мм предполагам. Не видях да е хромирана нито колко нареза има, Но това, че комбинация арсеналки патрони с тази цев ме притеснява.
Групураност 5 см с бързомер Холсън от серии от по 4 а така също и от по 5 изстрела.
Механични мерни прибори предназначени за стрелба само за една дистанция т.е. 100 метра. Диафрагмата е нормална удобна за прицелване, мушката също, НО маранята докара нещата към разочарование т.е. ако няма мараня ще са супер.
Зареждане по трудно от страна на усилието спрямо калашников.
Предпазителя е въпрос на привикване.
Приклада ... Бързилов е прав. Малко по късичък. Инак контактната площ на задтилъка е правилната.
Спусък. На каланика е супер дупер мазен.
Липсва затворна задръжка което е обеснимо, че зе работи с пълнител за АК.
Слагам цената .... О не извинете, но не сте моето оръжие.
Предлагам на Златанов да не се напъва с него.
Ловъра е алмин. Тотално ме изгубиха

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2022, 21:07       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1498
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Мислим време е за разтягане на пичи масали генерално по темата за тактическа карабина и различните видове сетъп...
Те ви война на терен ,като родният... малко соц блокчета,метро и хоп в гората.....села ,язовири,мосове..... Какъв сетъп .. за 1 цев... играем в масовите калибри ,без Грендел и Хензел и Гретел и така натам ;)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2022, 07:23       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
ken6iro написа:
Мислим време е за разтягане на пичи масали генерално по темата за тактическа карабина и различните видове сетъп...
Те ви война на терен ,като родният... малко соц блокчета,метро и хоп в гората.....села ,язовири,мосове..... Какъв сетъп .. за 1 цев... играем в масовите калибри ,без Грендел и Хензел и Гретел и така натам ;)

:D :tu: :tu: :tu:

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2022, 23:27       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
.38 Super написа:
Спецназа върна 7.62х39 отдавна, но в много малко (малки) подразделения. Обяснението от активни служители по руските форуми на времето беше, че 5.45 (АК74) има много сериозен рикушет в затворени пространства и освен това е опасен дори когато се удря в керамичните им плейтове, конкретно съобщаваха за служител убит от част от ризата на куршума - удря се в плейта и като се пръснал, част от обвивката минала нагоре, под брадата и стигнала до мозъка…
5.45 е много добър като концепция но много дебалансиран (военният образец) и е добър предимно за открити местности.
Аз съм стрелял китайски, изцяло томпак или оловни куршуми 5.45 и са първо много по-точни от военният излишък, и после рикушет им е предсказуем, така да го кажа. С 5.45 аз лично не смея да стрелям плейтове дори и на 50м, винаги го стрелям на открито стрелбище със стени от пръст отзад…
Интересно е и какво ще каже ДДД по въпроса.

Спецназът не е критерии. Спецназът може да ползва всякакви оръжия според задачите, включително чуждестранни. М/у другото на снимки от Сирия спецназът си беше с 5,45 с бързомерци. 5,45 е добър военен боеприпас, несъмнено по-добър от военния 7,62х39 но доколкото знам напоследък идва малко слаб за бронежилетките. Рикошет може да се получи с всякакъв боеприпас. Какво да ти кажа, в САЩ имате повече достъп до военни боеприпаси отколкото у нас и повече опит. Единствено финландците предпочетоха 7,62х39 пред 5,56/5,45 поради особености на терена. Дебалансираността и високата скорост са характерна особеност на всички съвременн междинни боеприпаси, а те не са много - 5,56, 5,45, китайския 5,8 и май това е.

Зигът си е хубава точна пушка, но в калибър 5,56. Тук едно филмче как стреля: https://www.youtube.com/watch?v=FL_zcqOFrbI&t=2296s
На този канал, такава практическа точност не извади нито една друга карабина от съответния клас, даже и М16. И то на механични мерници.
Това за дублети, зачистка на помещения и др. подобни са глупости и ги забравете. При зачистка първо се бомбардира, след това се стреля с гранатомети, унищожава се всичко живо в сградата, след това идват ръчните гранати и едва след това се влиза бавно бавно. И като се установи, че няма живи врагове се излиза без да се пипа нищо и влизат сапьорите да почистят от мини-капани. Бях гледал такова филмче за зачистка на къща в Ирак от американската армия от терорист/снайперист/борец с/у окупаторите/ или както искате го наричайте. Ами точно така, както го описах беше и нямаше никакви изпълнения даже и с минимален риск. Обградиха сградата, обстреляха всички прозорци с гранатомет, след това мазето с ръчни гранати и едва след това, бавно, бавно влязаха да търсят трупа, по един за да не ги посрещне граната или мина. Никакви изпълнения както по филмите с масово влизане и прицелна стрелба с карабини по терористи. Тъй, че приклада бил къс, как щяло да се прикладва с бронежилетка, какъв бил баланса на карабината и др. ги забравете. Влиза се с граната, а след това с каква карабина си няма значение. Та не зачерквайте зига като военно оръжие.
Че за 7,62х39. Личното ми мнение е, че за гражданско оръжие където няма автоматична стрелба и се стреля обикновено на близко аз бих го предпочел пред 5,45. Повече и по-лесно намиращи се боеприпаси, по-голяма енергия, за дистанциите на които обикновено стреляме по-ниската скорост е без значение. Пред 5,56 не, заради малките възможности да се ъпгрейдва калашника. Що се отнася до Зига в 7,62х39, за мен е безсмислено от военна гледна точка. Който има пари за скъпо оръжие, ще има пари и за 5,56.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2022, 05:08       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
Ivo III написа:
Нямат толкова патрони ... а и патрона не е чак толкова добър, както го хвали руската пропаганда, а и балистически е много зле

Освен това за да стреля с железни гилзи, се иска друга конфигурация на патронника

Има много по евтини варианти, при това мултикалибърни ..
Тази скъпа екзотика става за малки спец подразделения от 20-100 души, а и ще има повече кеш за комисионни при цената си

Стрелял съм с такъв Зиг както в 223, така и в 7.62
Не бих казал, че е нещо топ стрелково .. особено за тройната цена

Но пък може да се хвали човек, че има швейцарско АК, на цена за колекционери :)

ПП: кой го е писал този текст? Нещо в стил пан.беге, ала пенсиониран военен от соца, изчел всички соц оръжейни списания на руски и никога не е стрелял повече от пълнител

+1000 :tu:

Само мога да добавя в контекста на последвалите коментари, че няма най-добър калибър за карабина. Както няма и най-добра карабина. :-) Има най-общо казано военни карабини, полицейски карабини, ловни карабини и карабини за спорт.

Всеки според нуждите и мераците си избира с какво да стреля. Мен ме интересуват три вида карабини. Максимално мощни за стрелба по бронирани цели в калибър .50 BMG. Максимално далекобойни в калибър .375 EnABELR. И максимално тихи с дозвукови проектили за стрелба за кеф. :armed:

Ако става въпрос за АК-подобни като клонинг на военно оръжие. Бих предпочел АК-подобно задължително в калибър 5.56. И задължително с оптика. :armed:

Приказките на Цонко как целил запалка с АК- в 7.62 на 100 метра дори не искам да ги коментарам. АК в 7.62 е изпята песен. Да убиеш дива свиня от 60-70 метра става. Но ако стреляш срещу въоръжен човек с АК-подобно в 5.56 с добра оптика, а ти си с АК-подобно в 7.62 си пътник!

За диванна командосия от АК в 7.62Х39 разбира се по-убаво нЕма... :-) Имало много 7.62Х39.... къде ги има бре? PDT_Armataz_01_22 На Лозен ли? :DD Или има милиарди в склада на старшината... :happy: PDT_Armataz_01_22

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2022, 06:53       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Blade ™ написа:

Приказките на Цонко как целил запалка с АК- в 7.62 на 100 метра дори не искам да ги коментарам. АК в 7.62 е изпята песен. Да убиеш дива свиня от 60-70 метра става. Но ако стреляш срещу въоръжен човек с АК-подобно в 5.56 с добра оптика, а ти си с АК-подобно в 7.62 си пътник!

За диванна командосия от АК в 7.62Х39 разбира се по-убаво нЕма... :-) Имало много 7.62Х39.... къде ги има бре? PDT_Armataz_01_22 На Лозен ли? :DD Или има милиарди в склада на старшината... :happy: PDT_Armataz_01_22


Да калашника в 7,62 x 39 го може може го и арсенала, но стига да са новички и патрона да не е стар защото химическия състав на барута се променя.
За жалост когато стрелях с въпросния Sig стрелях с патрони произведени 2017 година и се оказа, че на 20 4 нещат да им пали капсула.
Голям майтап. Принципно има шанс на втори чук да запалу от 4-те един запали след 1 сек закъснение и тресна кат оръдие и чак върна назад огин жупел и пламък.
Нещо шейтанско има в тоз арсенал.
П.П. казал съм и ще го твърдя че 5 см група е много добра група за калаш с тоз калибър, а след 7 е за стената нищо че му дават макс да е 15 см и не при 5 или 10 , а с 4 изстрела. Те и за М16А2 американците казват, че проверката на групираността се извършва с 4 изстрела.
Виж за ПК проверката се орави първоначално и там с по четири единични изстрела а след това на редове с 15-20 патрона.

За прасета става ако стреляш с Geco 147 gr, но веч не се правят. Пак става но трябва да му вкарал два бързи ако си на гонка със селиери
Става за сърна, но при 223 ... Просто имам чувство, че в изгубена кауза, НО ще видим

П.С. Ти виждал ли си ранен глиган какво прави с глигите си? Глигана въобще не е беззащитен. В ловни разкази в зеленото форумче, а то е зелено форумче заради такива като теб.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2022, 08:21       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
Човек защо повтаряш като мантра как АК в 7.62 може да цели запалка на 100 метра. Пластмасова запалка е широка сантиметър и половина. Това е 1/2 МОА на 100 метра! Дори да я уцелиш с първия изстрел с АК в 7.62 това е късмет. Ако сложиш 5 запалки и ги уцелиш с 5 изстрела на 100 метра това вече е резултат.

Не знам дали общуваш с руснаци има достатъчно руски форуми за оръжие. В руската армия работят с АК 74 в 5.45 който е страхотно оръжие за целите за които е създаден. Стрелял съм достатъчно и с двата калибъра 7.62 и 5.45 и мога да кажа, че контрола при 5.45 е много по-добър. Да не говорим, че 5.45 пробива стоманен винкел дебел 4 ри милиметра като лазер. Лично съм го видял това. Видял съм също и как 5.45 пробива тухлена стена дебела 20 сантиметра като изходната дупка беше колкото ябълка. Глупостите, че 5.45 не бил смъртоносен за хора и простреляни с него не разбирали, че са уцелени не искам да коментирам. При определени обстоятелства може да има такъв случай на голяма дистанция над 300 метра. Но при попадение в торса до 200 метра човек ще падне като отсечен. За лов на дива свиня си прав, че 7.62Х39 не е най-удачния калибър. За това си има бренекета и 308 Win.

Колкото до форума беше много добър преди да се отвори антисоциалния раздел. Където разни крайно леви комплексари взеха да си избиват комплексите. Комунист, ама има Тика и кара Паджеро. Ми стреляй с ИЖ и карай Лада бе другарю. Защо не пратиш сина си в Украйна или Русия, ами масово децата им учат в Германия или Англия. И такива катили управляват България. Също държат и големия бизнес тук. Все бивши кадри на КДС и ЦК на БКП. Това е като да си пръв педал и да говориш срещу тях. Като оня брадатия политик от партията на Орбан дето го арестуваха с 20 манафи в един апартамент. Върха на лицемерието. Като си ляв отиваш и живееш в Русия, а не сереш по българските форуми колко е лоша Европа.

Не знам защо Иво и съдията допуснаха въобще да има трубуна за такива лицемери тук. Да си направят комунистите форум и да си пишат там колко яко е било при соца. Сега с тая война в Украйна форума удари дъното. Ще им се обясняват на разни тролове колко лошо било да се сриват цели градове. Въобще има ли нормален човек, който да не изпитва състрадание към трагедията на хората останали без жилище и работа заради тая война. Не визирам само украинците, а и руснаците в източната част на Украйна. Имало фашисти в Украйна ебаси малоумието. Има нагли олигарси, мафия и нещастен народ оскотял от мизерия.

Сага ще влезе ЗКПЧ-то на форума да ми изтрие мнението. И твоето също.

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2022, 08:51       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Blade ™ написа:
Човек защо повтаряш като мантра как АК в 7.62 може да цели запалка на 100 метра. Пластмасова запалка е широка сантиметър и половина. Това е 1/2 МОА на 100 метра! Дори да я уцелиш с първия изстрел с АК в 7.62 това е късмет. Ако сложиш 5 запалки и ги уцелиш с 5 изстрела на 100 метра това вече е резултат.

Не знам дали общуваш с руснаци има достатъчно руски форуми за оръжие. В руската армия работят с АК 74 в 5.45 който е страхотно оръжие за целите за които е създаден. Стрелял съм достатъчно и с двата калибъра 7.62 и 5.45 и мога да кажа, че контрола при 5.45 е много по-добър. Да не говорим, че 5.45 пробива стоманен винкел дебел 4 ри милиметра като лазер. Лично съм го видял това. Видял съм също и как 5.45 пробива тухлена стена дебела 20 сантиметра като изходната дупка беше колкото ябълка. Глупостите, че 5.45 не бил смъртоносен за хора и простреляни с него не разбирали, че са уцелени не искам да коментирам. При определени обстоятелства може да има такъв случай на голяма дистанция над 300 метра. Но при попадение в торса до 200 метра човек ще падне като отсечен. За лов на дива свиня си прав, че 7.62Х39 не е най-удачния калибър. За това си има бренекета и 308 Win.

Колкото до форума беше много добър преди да се отвори антисоциалния раздел. Където разни крайно леви комплексари взеха да си избиват комплексите. Комунист, ама има Тика и кара Паджеро. Ми стреляй с ИЖ и карай Лада бе другарю. Защо не пратиш сина си в Украйна или Русия, ами масово децата им учат в Германия или Англия. И такива катили управляват България. Също държат и големия бизнес тук. Все бивши кадри на КДС и ЦК на БКП. Това е като да си пръв педал и да говориш срещу тях. Като оня брадатия политик от партията на Орбан дето го арестуваха с 20 манафи в един апартамент. Върха на лицемерието. Като си ляв отиваш и живееш в Русия, а не сереш по българските форуми колко е лоша Европа.

Не знам защо Иво и съдията допуснаха въобще да има трубуна за такива лицемери тук. Да си направят комунистите форум и да си пишат там колко яко е било при соца. Сега с тая война в Украйна форума удари дъното. Ще им се обясняват на разни тролове колко лошо било да се сриват цели градове. Въобще има ли нормален човек, който да не изпитва състрадание към трагедията на хората останали без жилище и работа заради тая война. Не визирам само украинците, а и руснаците в източната част на Украйна. Имало фашисти в Украйна ебаси малоумието. Има нагли олигарси, мафия и нещастен народ оскотял от мизерия.

Сага ще влезе ЗКПЧ-то на форума да ми изтрие мнението. И твоето също.


Първо изстрелите съм ги правил по три на цел, а целите бяха запалки и гилзи за ловна пушка 12 кал.
Отделно съм го засичал и на хартия.
Оръжието ми беше на под 2 к настрел.
За справка има един човек който се казва Живко Антонов - и е регистриран също във форума с ник нейм STRIKE.
Той също е потвърждавал размер на група от 3 см с патрони на БЕРНАУЛ СПОРТНО ЛОВНИ и оръжие АКМ пред мен 4 ти участък на ПУЦ - Беляковец.
Разрови се по неговите писания и дано да има все още снимки от тази негова стрелба.
Темата 7,62х 39 почти съм я затворил т.е. дилемата е да остана на 7,62х39 или да премина на .223 рем / 5,56х45 домашно производство.
В крайна сметка несъм на годините, като да виждам, като на 30 :wink:

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2022, 09:19       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
PufGun написа:
Темата 7,62х 39 почти съм я затворил т.е. дилемата е да остана на 7,62х39 или да премина на .223 рем / 5,56х45 домашно производство.
В крайна сметка несъм на годините, като да виждам, като на 30 :wink:

Ако си случил на много добра цев в 7.62Х39 не виждам защо трябва да продаваш оръжието. Освен ако не си износил вече цевта от стрелба. Ако цевта още стреля точно не продавай оръжието. Много добре знаеш, че има голяма разлика от цев до цев при средния клас оръжия.

Дилемата за калибрите зависи главно за какво ще ползваш оръжието. Ако е само стрелба за кеф бих избрал 5.56. Ако е за лов на хищници пак 5.56, ако е за прасета много ясно 7.62. Но при всички положения не бих продал точна и добра цев само защото е в 7.62Х39.

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2022, 09:28       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 540
Цоньо, за 5,45х39 няма откъде да намериш месингови гилзи. А и патроните са кът. Не знам и с матриците, как стои въпроса....

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2022, 09:33       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Баян написа:
Цоньо, за 5,45х39 няма откъде да намериш месингови гилзи. А и патроните са кът. Не знам и с матриците, как стои въпроса....


5, 45 х39,5 няма намарение и да правя.
Филма там пък е супер.
Накратко.
По добре АРСЕНАЛ с междинна цев и от колкото този ЗИГ.
Да ме прощава собственика за това мнение. Разликата ще се обърне в тунинг фурнитури, релоуд оборудване и много стрелба.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2022, 12:02       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Blade ™ написа:
Човек защо повтаряш като мантра как АК в 7.62 може да цели запалка на 100 метра. Пластмасова запалка е широка сантиметър и половина. Това е 1/2 МОА на 100 метра! Дори да я уцелиш с първия изстрел с АК в 7.62 това е късмет. Ако сложиш 5 запалки и ги уцелиш с 5 изстрела на 100 метра това вече е резултат.

Не знам дали общуваш с руснаци има достатъчно руски форуми за оръжие. В руската армия работят с АК 74 в 5.45 който е страхотно оръжие за целите за които е създаден. Стрелял съм достатъчно и с двата калибъра 7.62 и 5.45 и мога да кажа, че контрола при 5.45 е много по-добър. Да не говорим, че 5.45 пробива стоманен винкел дебел 4 ри милиметра като лазер. Лично съм го видял това. Видял съм също и как 5.45 пробива тухлена стена дебела 20 сантиметра като изходната дупка беше колкото ябълка. Глупостите, че 5.45 не бил смъртоносен за хора и простреляни с него не разбирали, че са уцелени не искам да коментирам. При определени обстоятелства може да има такъв случай на голяма дистанция над 300 метра. Но при попадение в торса до 200 метра човек ще падне като отсечен. За лов на дива свиня си прав, че 7.62Х39 не е най-удачния калибър. За това си има бренекета и 308 Win.

Колкото до форума беше много добър преди да се отвори антисоциалния раздел. Където разни крайно леви комплексари взеха да си избиват комплексите. Комунист, ама има Тика и кара Паджеро. Ми стреляй с ИЖ и карай Лада бе другарю. Защо не пратиш сина си в Украйна или Русия, ами масово децата им учат в Германия или Англия. И такива катили управляват България. Също държат и големия бизнес тук. Все бивши кадри на КДС и ЦК на БКП. Това е като да си пръв педал и да говориш срещу тях. Като оня брадатия политик от партията на Орбан дето го арестуваха с 20 манафи в един апартамент. Върха на лицемерието. Като си ляв отиваш и живееш в Русия, а не сереш по българските форуми колко е лоша Европа.

Не знам защо Иво и съдията допуснаха въобще да има трубуна за такива лицемери тук. Да си направят комунистите форум и да си пишат там колко яко е било при соца. Сега с тая война в Украйна форума удари дъното. Ще им се обясняват на разни тролове колко лошо било да се сриват цели градове. Въобще има ли нормален човек, който да не изпитва състрадание към трагедията на хората останали без жилище и работа заради тая война. Не визирам само украинците, а и руснаците в източната част на Украйна. Имало фашисти в Украйна ебаси малоумието. Има нагли олигарси, мафия и нещастен народ оскотял от мизерия.

Сага ще влезе ЗКПЧ-то на форума да ми изтрие мнението. И твоето също.


Понеже има един много сериозен форум в който множе да се научи много ти предлагам да видиш това
http://www.lovecbg.com/index.php?/topic ... 0/page-185

Търси мнението на юзера kolci в темата " покажи снимка на група" под номер 3698 .
Това ти стига

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2022, 12:50       Заглавие:  Re: Калашник-ролекс - що е то?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
ken6iro написа:
Мислим време е за разтягане на пичи масали генерално по темата за тактическа карабина и различните видове сетъп...
Те ви война на терен ,като родният... малко соц блокчета,метро и хоп в гората.....села ,язовири,мосове..... Какъв сетъп .. за 1 цев... играем в масовите калибри ,без Грендел и Хензел и Гретел и така натам ;)

Зависи си от карабината, на полския “Грот” примерно какви сет-ъпи му трябват на първо четене — бързомер (варио оптика) и си в лютеницата! Всичко останало си му е пипнато както си требе фабрично. Тук драмата е от “калаш” става ли тактическа карабина— от 7,62 мм фреза, НЕ… показват ти го и мириканци, и руснаци! Ма то като чета нагоре мненията и пушка ни не требе, гранатата и т’ва е! PDT_Armataz_01_22 Като оставим глупостите настрана, Джим Фулър си е институция в калашотунинговането, от него може да научи и взаимства много… но не в БГ на държавно ниво, не и към момента!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 100 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 126 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer