logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:26




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2022, 09:24       Заглавие:  Въпрос относно разрешително за носене и съхранение
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 11 Авг 2022, 13:00
Мнения: 4
Здравейте, Колеги ( колеги по общи интереси и страсти :-) )!

Първи пост... YEEEYYYY

Имам следният въпрос : Преди няколко дни получих разрешение за придобиване на късоцевно огнестрелно оръжие. Когато си го взех и попитах каква е процедурата, и какво трябва да направя сега ( естествено запознат със законовите рамки и че разрешителното е валидно 3 месеца, в който период трябва да се сдобия с късоцевно огнестрелно оръжие с дължина на цевта до 30 см, и след това имам 7 дни да го предам в КОС за прострелка) ми казаха, че след като го закупя, трябва да им го занеса за прострелка и паралелно с това, ще трябва да се запозная с началника на РПУ да си поговорим , защо ми е, за какво ще го ползвам и т.н. След това евентуално щели да ми издадат разрешително за носене и съхранение. Останах доста учуден, защото все пак в молбата съм описал какви са причините и защо ми е нужно, но не казах нищо. Вече имам разрешение за закупуване... не би ли следвало запознаването с началника на РПУ-то, разговора и преценката му да са преди да ми издадат разрешителното за закупуване, а не след като вече съм се сдобил с оръжие? Има ли шанс да ми откажат разрешителното за носене и съхранение, след като вече съм пръснал едни пари за да купя пистолет?

П.П

Закупих оръжие, дал съм го за прострелка и ще ви държа в течение какво се случва, но исках да попитам дали някой от вас е попадал в същата ситуация като моята.

Поздрави!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2022, 19:44       Заглавие:  Re: Въпрос относно разрешително за носене и съхранение
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 11 Авг 2022, 13:00
Мнения: 4
Някой, нещо?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2022, 20:17       Заглавие:  Re: Въпрос относно разрешително за носене и съхранение
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Това в кое районно е? По принцип беседата с началника е преди издаването на разрешението за закупуване.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2022, 22:02       Заглавие:  Re: Въпрос относно разрешително за носене и съхранение
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 19 Фев 2022, 02:25
Мнения: 11
Оръжието за самоотбрана ли е , за ловни цели или спорт ? Ако е са самоотбрана много лесно ми изглежда процедурата при теб ... Би ли споделил какво си написал в КОС като довод за нуждата ти от КНО ? Беседата с началника обикновено е преди да ти издадат разрешителното , след като са ти го дали ми се струва странно...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2022, 22:05       Заглавие:  Re: Въпрос относно разрешително за носене и съхранение
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 19 Фев 2022, 02:25
Мнения: 11
Сега видях , че си писал преди повече от месец ... имаше ли среща , как мина , последствия ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2022, 08:59       Заглавие:  Re: Въпрос относно разрешително за носене и съхранение
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 11 Авг 2022, 13:00
Мнения: 4
Здравейте,

Да, срещата мина и умишлено не писах да споделя какво се случи, защото.... как да кажа... говорихме си с какво "мога да помогна"...
Надявам се да сте ме разбрали.

Поздрави!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2022, 07:34       Заглавие:  Re: Въпрос относно разрешително за носене и съхранение
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Нещо е сбъркана системата при вас. Да се прави беседа след като е издадено разрешение за закупуване е предпоставка за извиване на ръцете ...да не казвам по-лоши думи...
Моето разрешително изтича този месец и бях наистина учуден, че ще се налага пак да ходя на събеседване. Е, наложи се! Ходих и събеседването беше точно такова, каквото следва да бъде - седнахме, поговорихме за общи неща, пушки, пистолети...с две думи началника да се убеди, че човека пред него не е психически негоден а не да му преценява необходимостта от притежание. Такъв тип беседи подкрепям т.к. хората на такъв пост би следвало да имат способността да преценят и правят бърз профил на събеседника си и могат да играят роля на последен коректив по отношение на психическата пригодност.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer