logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:53




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2022, 20:26       Заглавие:  Бързомер за Глок 17 МОС ген5
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2022, 16:33
Мнения: 2
Здравейте на всички. Първо да се похваля: от днес съм пълноправен собственик на първо оръжие :danger: 8) а именно Глок 17 ген5.
А сега и по темата - търся доста из нета, но за съжаление информацията на база нашия пазар е доста оскъдна. А именно - добър бързомер за Глок (или като цяло за пистолет). Всяка информация по темата за бързомерците е добре дошла - както се казва "за обща култура" :-)
Благодаря и само алфи!

_________________
SC Спартак --

Васил Щилиянов (Васека)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2022, 20:41       Заглавие:  Re: Бързомер за Глок 17 МОС ген5
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Добре дошъл и ти колега, мога да ти пожелая много успехи и да го ползваш със здраве и само на стрелбище.

Относно "добър" бързомер за пистолет - за да могат да те ориентират по-добре колегите е хубаво да зададеш някакви рамки, като например - за какво ще го ползваш, цена, която си готов да платиш, ниво на подготовка, която имаш.

Погледни другата тема, там има и споменати конкретни марки и модели

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2022, 20:55       Заглавие:  Re: Бързомер за Глок 17 МОС ген5
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2022, 16:33
Мнения: 2
Благодаря за насоките! Явно си е проличало, че не пиша много често по форуми PDT_Armataz_01_22

Относно въпросите:

трябва ми за спортни цели.
Цената - бих могъл да отделя около 500лв +-100
Нивото на подготовка: м/у база и напреднал

По другите теми видях препоръки за ловни бързомерци за пушки. Не намерих за пистолет някакви мнения и марки.

_________________
SC Спартак --

Васил Щилиянов (Васека)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2022, 21:15       Заглавие:  Re: Бързомер за Глок 17 МОС ген5
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2022, 09:58
Мнения: 102
Здравей, това е едната тема
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app

Иначе и аз съм нов, но общо взето тачените марки са Trijicon и Holosun, цените им са близки до цената на пищова обаче. До колкото знам за ред дот не е добре да е евтин, защото води до главоболия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2022, 21:36       Заглавие:  Re: Бързомер за Глок 17 МОС ген5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
vaseka написа:
Цената - бих могъл да отделя около 500лв +-100


В този ценови диапазон - нещо "смислено" може само втора ръка,или от УСА на яка промоция.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2022, 03:39       Заглавие:  Re: Бързомер за Глок 17 МОС ген5
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
vaseka написа:
Цената - бих могъл да отделя около 500лв +-100.

За тази цена Sight Mark. Не е от най-надеждните но гаранцията му е 10 години! и при гаранционно събитие го подменят с нов в рамките на 24 чася, без да задават въпроси.
Друга възможност е Алиекспрес. Но там гаранцията е 12м. 12 минути след като си го разпечатал.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2022, 06:27       Заглавие:  Re: Бързомер за Глок 17 МОС ген5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
moderna написа:
vaseka написа:
Цената - бих могъл да отделя около 500лв +-100.

За тази цена Sight Mark. Не е от най-надеждните но гаранцията му е 10 години! и при гаранционно събитие го подменят с нов в рамките на 24 чася, без да задават въпроси.
Друга възможност е Алиекспрес. Но там гаранцията е 12м. 12 минути след като си го разпечатал.


По добре да споделиш директни впечатления от SCS, та да видим на къде ще наклонят везните. PDT_Armataz_01_22

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2022, 10:00       Заглавие:  Re: Бързомер за Глок 17 МОС ген5
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
vaseka написа:
Благодаря за насоките! Явно си е проличало, че не пиша много често по форуми PDT_Armataz_01_22

Относно въпросите:

трябва ми за спортни цели.
Цената - бих могъл да отделя около 500лв +-100
Нивото на подготовка: м/у база и напреднал

По другите теми видях препоръки за ловни бързомерци за пушки. Не намерих за пистолет някакви мнения и марки.


За тази цена, единственото, което аз лично бих препоръчал (и с което имам опит) е това:

https://www.isd-bg.com/barzomerets-vort ... -dot-vrd-6

Не губи "нула", не примигва при стрелба, доживотна гаранция (по-добри от Vortex по отношение на следгаранционно обслужване едва ли има), но е малко по-нежен (би се счупил при по-силен удар) и точката не е достатъчно ярка и на силна слънчева светлина почти я губиш.
Има заключване на прострелката, което е добре, но е на неудобно място и много трудно се оперира с него, защото остава много малко разстояние между входовете на заключването и мерника.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2022, 11:37       Заглавие:  Re: Бързомер за Глок 17 МОС ген5
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2020, 08:27
Мнения: 6
https://www.holosun.eu/en/p/70149067


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2022, 12:13       Заглавие:  Re: Бързомер за Глок 17 МОС ген5
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2020, 08:27
Мнения: 6
hanabishi написа:
https://www.holosun.eu/en/p/70149067

Трябва обаче допълнителен плейт или доработка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2022, 06:12       Заглавие:  Re: Бързомер за Глок 17 МОС ген5
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
hanabishi написа:
hanabishi написа:
https://www.holosun.eu/en/p/70149067

Трябва обаче допълнителен плейт или доработка.

Нищо не ти трябва. 507К и SCS се монтират директно на гол блок без плоча.Мерниците съвпадат с точката.
Само дето на 507К остава празно място пред и зад бързомереца.Модела 507К е за копактните G43,G43X и G48.
Без преходна плочка на Глок17 MOS Holosun SCS залепва като дупе на цукал.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2022, 10:22       Заглавие:  Re: Бързомер за Глок 17 МОС ген5
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
moderna написа:
Нищо не ти трябва. 507К и SCS се монтират директно на гол блок без плоча.Мерниците съвпадат с точката.
Само дето на 507К остава празно място пред и зад бързомереца.Модела 507К е за копактните G43,G43X и G48.
Без преходна плочка на Глок 17 MOS Holosun SCS залепва като дупе на цукал.


Колега, сигурен ли си в това, което твърдиш?
За директно монтиране върху блока (без планка) на Глок МОС (каквото е заглавието на темата), мисля, че само SCS е предназначен.

Пък и линка на колегата е за 407 К.

Може аз нещо да пропускам, но ако си сигурен, че има бързомер за директен монтаж върху блока на Глок 17 МОС, дай повече инфо.

Идеята ми е, че аз нещо се обърках, пък за автора на темата не знам.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2022, 10:51       Заглавие:  Re: Бързомер за Глок 17 МОС ген5
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Ivo 77 написа:
moderna написа:
Нищо не ти трябва. 507К и SCS се монтират директно на гол блок без плоча.Мерниците съвпадат с точката.
Само дето на 507К остава празно място пред и зад бързомереца.Модела 507К е за копактните G43,G43X и G48.
Без преходна плочка на Глок 17 MOS Holosun SCS залепва като дупе на цукал.


Колега, сигурен ли си в това, което твърдиш?
За директно монтиране върху блока (без планка) на Глок МОС (каквото е заглавието на темата), мисля, че само SCS е предназначен.

Пък и линка на колегата е за 407 К..

Моля за извинение! Не съм обърнал внимание, че става въпрос за 407.
На 507К и на SCS отворите за закрепване съвпадат с отворите за закрепване на планката на Glock MOS. 507К се закрепва без преходна планка на 43,43Х и 48 ако се изпилят задните щифтове на блока, а SCS без преходна планка на G19 MOS.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Yordan и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer