logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2022, 15:52       Заглавие:  Избор на фенер с лазер за пистолет / син или зелен лазер
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
Какъв модел фенер с лазер ползвате или бихте ползвали за вашия пистолет?

Какъв цвят и вид лазер предпочитате - син или зелен?

Колебая се между два еднакви модела на олайт при които разликата е само в цвета и вида на лазера. Това са двата модела:





_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2022, 16:44       Заглавие:  Re: Избор на фенер с лазер за пистолет / син или зелен лазер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Имам и малкият и големият Baldr, и двата са със зелен лазер който лично аз предпочитам.
Червената светлина е в такъв спектър, че се губи най-много с разстоянието, това беше една от причините да избера зелената светлина, освен, че аз я виждам по-добре.
Фенерите са изключително добре направени, точката на лазера иска малко заигравка за да се докара под ос-каналната линия но ако имаш лазер който е калибриран да стреля право и е за патронника на калибъра който ще използваш,
нагласата е елементарна, кеф ти да го нулираш на определена дистанция, кеф ти да го подкараш просто успореден и като се целиш да компенсираш наум, че попаденията ти ще са 2-3см по-високо от точката на лазера.
Това ми беше пищова, с 9мм цев, сега нямам нито лазер, нито РД, махнах ги за да правя нещо с него:

Изображение

Това е същият лазер, разстояние около 100-120м до съседа ми през една къща, влагата във въздуха е около 80% и за това лъча се вижда толкова отчетливо,
иначе е трудно да го видиш. но с точката няма проблем.

Изображение

Това е фенера, осветяващ съседната къща, права линия от окло 30-35м, може и повече да е, снимките не са пипани,
възможно е телефона да е компенсирал малко но общо взето това е реална картинка от осветяването, вижда се зелената точка в средата на петното.
Флъд, силна светлина, държи няколко минути преди да отиде на степдаун.
Куик релиис за релсата, преди да го стегнеш се наглася напред-назад за да го спреш където ти е удобно за палеца.
Веднъж стегнат, държи много здраво, много добре е изработен и премислен, седи събран на оръжието.
Бутоните са стегнати но не много, достатъчно за да не се включат инцидентно ако чукнеш оръжието някъде в тъмното.
Освен това са "прибраани" в профила на тялото, ако случайно затиснеш оръжието с врата, няма да се включат, което за мене поне е плюс.

Изображение

Дано тази информация да ти помогне в избора.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2022, 22:26       Заглавие:  Re: Избор на фенер с лазер за пистолет / син или зелен лазер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
зелен разбира се, за да се различава от точката на РД ;)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2022, 00:18       Заглавие:  Re: Избор на фенер с лазер за пистолет / син или зелен лазер
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
.38 Super написа:
Дано тази информация да ти помогне в избора.

Благодаря ти за информацията! Помогна ми разбира се. :armed: Въпроса беше дали да взема този модел със зелен или син лазер. Защото някои стрелци предпочитат синият лазер. Според тях синият лазер имал по-малко отблясъци в затворени пространства и по-бързо намирали целта със синият.

Ето този фен от Южна Африка предпочита син лазер:



Ivo III написа:
зелен разбира се, за да се различава от точката на РД ;)

Благодаря ти за съвета! Имал съм червени лазери и знам, че зелените лазери са по-добре видими и по-ярки от червените. Но въпроса е, че има и сини лазери с по-малко отблясъци спрямо зелените. Затова се чудя син или зелен.

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2022, 13:50       Заглавие:  Re: Избор на фенер с лазер за пистолет / син или зелен лазер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Зависи от очите ти, но зеления е най чувствителния за окото цвят

Освен това през нощта има сини елементи от небето и светлините особено в градска среда, даже и градския комуфлаж е в синьо

Аз бих избрал зелен

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2022, 20:17       Заглавие:  Re: Избор на фенер с лазер за пистолет / син или зелен лазер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Ако се комбинира с новия SCS на холосън, може да има леко объркване със зеления цвят, поради факта, че и бързомера е със зелена холограма.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2022, 00:03       Заглавие:  Re: Избор на фенер с лазер за пистолет / син или зелен лазер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
По принцип точката на лазера трябва винаги да е успоредна с осканалната линия, тя не може да съвпада с точката на РД, рифлекс мерник и т.н.т. оптика, защото това означава, че ще трябва да я "нулираш" с очната ти линия, както нулираш мерник... Именно за това и ласерите са "целеуказатели", защото не могат да са прецизно позиционирани в-у целта както са другите микро-оптики по пистолетите, с лазера пускаш точка и я сваляш под желаният POI. Ако се нулира например на 20м, всяка цел под 20м ще трябва да се компенсира различно под точката на оптиката, а след 20 м точката на лазера ще е над точката на оптиката, което е по-объркващо от колкото да имаш две точки една под друга в екрана и да знаеш. че тази в средата ти е центъра на оптиката...
Така че два различни цвята е ОК, както и ако са един и същи цвят.
Едно предимство на лазерите за които пита Пацо е, че са в горната част на рефлектора, което ги прави максимално близки до осканалната линия, разликата е около 2см ако не и по-малко, което е пренебрежително малко.

Лазер и рифлекс оптика отгоре е объркващо и аз лично не виждам смисъла от лазера по време на стрелба но сега всеки кичи нещо по тоягите и изглежда е модерно да има всякаква шарения, но поне ако се слага нещо, да се слага като хората... Когато са измислени лазерите не е имало ред дотове, при наличието на оптика която ти дава точка, проектирана в-у целта ти (поне така ти лъже окото), да имаш и лазер е абсолютно безсмислено. Лазер ти трябва само ако трябва да покажеш на някой нещо или да заслепиш противника, или ако нямаш оптика да се ориентираш грубо къде да стреляш преди да подкараш железните мерници, иначе реалното му приложение за друго е много ограничено.

Относно коя дължина на вълната е по-добра от към консумация на батерии и виждане в различни условия, това е от форума за лазерни пойнтъри:
Цитат:
Цитат:
Cyparagon:
The 445s have a powerful yet clumsy beam. For a weapon sight, you want a precise yet lower power beam. I'd say green is the best for this application.

laserpointerforums.com
Agreed.

I've mentioned this before in a couple similar threads, but the short wavelength (445nm) is difficult to perceive outdoors in bright conditions.
The human eye focuses short wavelengths just above the retina, resulting in a distorted, blurry image at a distance.
Green will remain sharp and bright in any conditions.

On the range it will be next to useless. At night it will ruin your night vision and give you terrible after images.
Also, these blue diode lasers are power hogs and pump out a lot of heat. You will need to carefully watch your usage or reduce the power.

All things considered...
If you must have a laser on your weapon, a medium power green will be superior (50mW would be fine).
If constructed well, a green laser sight should have no problem handling the recoil.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2022, 22:41       Заглавие:  Re: Избор на фенер с лазер за пистолет / син или зелен лазер
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
Отново ти благодаря за информацията! :armed: И аз четох доста тези дни за лазерите. Със сигурност зеленият се вижда най-добре от човешкото око. Също така зеленият хаби най-малко батерия за разстоянието на което се вижда от човек. Но има един тънък момент! При пистолет се търси мишена на съвсем близко разстояние от 4-5 до 50 метра и много рядко над 50 - 60 метра. В тъмна среда примерно в тъмен коридор вечер отблясъците на зеления лазер са доста сериозни! Докато на синия лазер отблясъците са много по-малки и поносими за зрението в тъмна среда на късо разстояние.

Според мен за пистолет за лична самоотбрана синият лазер е по-подходящ заради по-малките отблясъци на късо разстояние вечер. Докато за дълго оръжие зеления лазер е много по-добър. Защото зеленият се вижда на по-голяма дистанция, където отблясъците не биха били такъв проблем както на къса дистанция.

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2022, 23:55       Заглавие:  Re: Избор на фенер с лазер за пистолет / син или зелен лазер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Специално за двата фенера с лазери на Олайт, аз не съм съгласен, че зеленият лазер има повече отблясъци... Не съм го сравнявал със син, но с червен лазер,
отблясъците са еднакви, в къщи имам доста отразяващи повърхности и зеленият лазер гаранция не заслепява или дава пречещи отблясъци в абсолютна тъмнина.
Според моето скромно мнение, приоритета не е кой цвят лазер да се избере а човек да си отговори за себе си на два въпроса:
Първо - по-ефективна ли е стрелбата с лазер от другите възможни опции и второ - колко ефективен си ти самият с лазер. Ако биеш таймерa c лазер, more power to you my friend !
Аз лично чак след това бих се чудил дали да търся определен цвят... Купих моделите с лазери просто защото бяха на промоции и се вързаха евтино,
лазери не са ми трябвали. След малко заигравки из къщи открих, че фенер върши повече работа от лазер а реално най-добре ми пасват тритиеви мерници с бял кръг
и конкретно тези с по-голям кръг около мушката. В средата в която се движа аз, никога нямам абсолютна тъмнина и такъв тип мерници ги виждам много по-добре
от колкото да използвам фенер но това е в моят случай, други може да ги виждат нещата иначе.
Без да съм някакъв капацитет, според мене лазер и reflex sight на пистолет са просто ненужни заедно, но пак - възможно е да бъркам.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: AndreyYor и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer