logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2022, 12:01       Заглавие:  22 LR vs Airgun
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202




Пускам тази тема, защото стрелбата с 22 lr на 200 - 300 метра е добра и евтина тренировка. При която стрелеца се научава да борави с балистични калкулатори, оптика, лазерен далекомер и анемометър. Да вижда влиянието на вятъра и да залага корекция и за вятър освен по вертикала на скалата. Това са знания и умения необходими и при стрелбата с по-големи калибри на големи разстояния. Ако човек може да стреля точно с 22 lr на 250 - 300 метра. Ще може да го прави и на 700 - 800 метра с 308 win.

Има обаче една малка подробност. И тя е много, ама много неприятна! В България има изключително малко стрелбища където човек може да стреля с 22 lr на 250 - 300 метра. Затова и пуснах темата. Има алтернативни на 22 lr с които може да се стреля на воля извън населени места. :armed:

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2022, 18:57       Заглавие:  Re: 22 LR vs Airgun
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
От доста време имам досег с тези въздушни пушки.
Много ме изненада това, че такава въздухарка хвърля 9мм 95 грейнови куршуми с 400 м/с на повече от 200 м. На 100 м групата е по-малка от монета от 1лв. Собствениците им твърдят, че групата била такава и на 160м, но аз не съм виждал.
Такава пушка има повече джаули от пищовите ми.
Няма барут, няма капси, няма гилзи, пране на гилзи и релоудинг. Стрелят си законно къде да е извън града.
Е, малко е са скъпички тези пушки и компресора им е специален и скъп.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2022, 22:47       Заглавие:  Re: 22 LR vs Airgun
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
Скъпи са някои пушки да, но пък после въздуха е без пари. :-) Можеш ли да направиш такива на малко по-добра цена? https://nielsenspecialtyammo.com/collec ... -bt-45-cal Ако си навит може да предложиш на сайта Крале да ги продаваш и там. :tu:

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer