logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2022, 16:24       Заглавие:  съвет за далекомер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Моля за съвет за покупка на далекомер, по възможност да е от наличните към момента по Бг магазините.
До 1000м е ОК, няма да стрелям по комари високо в небето :). Също така, изплискване на легена откъм финанси е излишен.

Гледах тези модели, които ги има:

1. Далекомер SIG Kilo 1400 BDX 6x20 Graphite
Имали го със зелена скала.

2. Далекомер Kahles Helia RF-M 7x25

3. ДАЛЕКОМЕР RANGER 1800 HCD RRF-181 VORTEX

Благодаря


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2022, 17:16       Заглавие:  Re: съвет за далекомер
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
Погледни това: SNDWAY SW-1500A

Ползвам на същата "фирма", но модела до 1000 и е сравнително добър.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2022, 18:17       Заглавие:  Re: съвет за далекомер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
kcv написа:
Ползвам на същата "фирма", но модела до 1000 и е сравнително добър.


Е аз ако исках играчки за без пари, нямаше да питам :D

нещо около 1000-та лв. гледам


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2022, 01:13       Заглавие:  Re: съвет за далекомер
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
kcv написа:
Погледни това: SNDWAY SW-1500A

Ползвам на същата "фирма", но модела до 1000 и е сравнително добър.

+1000 :tu:

Фирмата SNDWAY Instruments https://m.aliexpress.com/store/1396711? ... extParams=
Е най-сериозната и добра фирма в Китай за производство на лазерни ролетки и лазерни далекомери.

Който иска нека да провери! Не е малка фирмичка правеща ментета в някое селце. Фирмата е СЕРИОЗНА. Има свои разработки на най-високо ниво.

Имам на същата фирма SNDWAY лазерна ролетка, която измерва до 100 метра с точност до 2 милиметра! Мой приятел геодезист има лазерна ролетка Бош от най-висок клас и сме сравнявали двете ролетки. И двете ролетки показват еднакво! Уникално точна е тази китайска лазерна ролетка.

Имам на същата фирма и лазерен далекомер. Много съм доволен и от ролетката и от далекомера. Проверявал съм далекомера с лазерната ролетка от 10 до 95 метра. И далекомера мери точно колкото ролетката! А тя мери точно като ролетка на Бош. Пак с лазерната ролетка съм мерил на етапи до 600 метра дистанция по права линия и далекомера мери на 600 метра с точност до един метър! Сравнявал съм го с Никон за 750 лева и Никона дава от 1.5 до 2 метра отклонение на 95 метра. Докато този на SNDWAY мери до 95 метра с точност колкото ролетката.

Над 600 метра не съм проверявал с ролетката колко точно мери далекомера. Но съм измервал разстоянието до микробус на 960 метра. Предполагам, че щом мери точно до 600 метра ще мери точно и до 960.

Като единствен минус мога да посоча, че далекомера няма подсветка на скалата. И ако се мери обект вечерта, който не е добре осветен скалата за разстоянието доста трудно се вижда. Или скалата направо не се вижда, ако обекта въобще не е осветен. Има модели със страничен дисплей при тях този проблем ще е разрешен. Но моят модел е само с оптичен окуляр и е до 1000 метра.

Дано съм бил полезен. :tu:

Успех бат Росене! И само десетки в мишените. :armed:

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2022, 08:22       Заглавие:  Re: съвет за далекомер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
rosen71 написа:
Моля за съвет за покупка на далекомер, по възможност да е от наличните към момента по Бг магазините.
До 1000м е ОК, няма да стрелям по комари високо в небето . Също така, изплискване на легена откъм финанси е излишен.


съвета е да си купиш веднъж хубав прибор :)
купи веднъж, плачи веднъж

въпроса е какво ще мериш, и къде и кога
ако ще мериш сгради, къщи .. ще отрази и ще измерят ТОЧНО и бюджетните прибори

случвало ни се е и на 600-700 метра да не може да измери Лейка 1600 като е гонг на равна нива, като няма какво да отрази отзад

според мен Лейка 2700 - е достатъчен уред, измерва прилично до около 1200-1400 метра дори и при слънчаво време
вече разни екстри, BT, и подобни нагоре не са за всички и могат да се спестят от обикновените потребители

това което не ми харесва на Лейката са батериите .. бих искал да е 123ка, но за сметка на малкия размер и тегло и го прощавам :D

друга опция е .. ако можеш да ги сравниш например избрания от теб с Лейка 2700
Лейка 2700 е тествана от много години в Т-Клас и работи прилично, сравнявано е с Терапини и други модерни уреди
до 1200 метра където сме слагали мишени и сравнявали - измера почти колкото Терапин

друго предимство на Лейка 2700 е че измерва много бързо (1600 - измерра бавно)
и за времето може да измериш 2-3 пъти целта .. и да не се заклатиш

ПП: лъча на повечето цивилни е вертикален, ако искам да измеря по точно на наклонени терени около 1000 метра обръщам уреда на 90 градуса, за да не лъже по ландшафта къде е отразил лъча

ПП2: за да измериш точно, се иска определени умения и техника, за да се стабилизираш добре иначе ще има добавена грешка

ПП3: в БГ магазин - никой не купува на цената от етикета - потърси опция за % и вземи качествен прибор
можеш да спестиш и ДДС, като ти запишат в фактурата - оптичен прибор .. и ще слезнеш на 1000лв за Лейка 2700

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2022, 12:22       Заглавие:  Re: съвет за далекомер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ivo III написа:
можеш да спестиш и ДДС, като ти запишат в фактурата - оптичен прибор .. и ще слезнеш на 1000лв за Лейка 2700


Надеждата ми беше в Калеса.....с % и ДДС ще ми "хареса" цената.
Лайката отива към 1100 по тази схема....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2022, 13:57       Заглавие:  Re: съвет за далекомер
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
Ivo III написа:
случвало ни се е и на 600-700 метра да не може да измери Лейка 1600 като е гонг на равна нива, като няма какво да отрази отзад

Колко е размера на гонга на 700 метра, който Лейка 1600 не може да измери?

Искам да пробвам моя SNDWAY SW-1000A дали ще се справи със същия гонг на 700 метра на празна поляна. :-)

Имам и друг въпрос как точно сте мерили на 700 метра гонга с Лейка 1600, която не се е справила с измерването? Прави от ръка все едно гледате с бинокъл? Или с далекомер сложен на статив?

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2022, 16:12       Заглавие:  Re: съвет за далекомер
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Blade ™ написа:
Ivo III написа:
случвало ни се е и на 600-700 метра да не може да измери Лейка 1600 като е гонг на равна нива, като няма какво да отрази отзад

Колко е размера на гонга на 700 метра, който Лейка 1600 не може да измери?

Искам да пробвам моя SNDWAY SW-1000A дали ще се справи със същия гонг на 700 метра на празна поляна. :-)

Имам и друг въпрос как точно сте мерили на 700 метра гонга с Лейка 1600, която не се е справила с измерването? Прави от ръка все едно гледате с бинокъл? Или с далекомер сложен на статив?


Имам SNDWAY, както далекомер, така и ролетка.
Далекомера в действителност има проблем в кофти условия, иначе както казва Бързилов, сгради и т.н. ги мери перфектно.
На Сливница точно нормален гонг на поляна - нищо.
Лейката - нищо (пробвах с на колега Лейката, доста стабилна позиция, ами 95% от случаите не хваща), не знам само кой модел беше, нещо от сорта на 1400, но ще излъжа.

Преди някоя и друга година си взех китаец, но бинокъл - с далекомер. Е той вече мери много по-добре, тестван на Сливница, сравнен със SNDWAY-а е класи отгоре.
Но не беше евтин, модела е Visionking 8x42 с лазерен далекомер до 1800м. На сливница без проблем хваща гонгове на 1000-1200, сравнявал съм и измерените дистанции с хубавите прибори.
Минус - тежи, но си ми харесва. :D

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2022, 16:57       Заглавие:  Re: съвет за далекомер
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Дек 2016, 15:33
Мнения: 25
Ако мислиш за бъдеща съвместимост бих препоръчал Leica 2800 COM. Той се свързва с Кестрел с Applied Ballistic и може да вкарва за секунди множество цели с азимут, инклинация и разстояние в кестрела, който ти мери сила и посока на вятъра, температура, налягане и влажност за всичките цели и дава решение на мига. До 2км работи. Тези неща се купуват веднъж за всички оръжия и боеприпаси, а разликата в скоростта за намиране на балистичното решение е огромна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2022, 17:49       Заглавие:  Re: съвет за далекомер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
junior написа:
бих препоръчал Leica 2800 COM.


И него гледах, но цената там отива с към 50% нагоре от бюджета...
Е, ще мисля де, то наистина не се купува всеки ден


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2022, 22:48       Заглавие:  Re: съвет за далекомер
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
BornToDrink написа:
Преди някоя и друга година си взех китаец, но бинокъл - с далекомер. Е той вече мери много по-добре, тестван на Сливница, сравнен със SNDWAY-а е класи отгоре.
Но не беше евтин, модела е Visionking 8x42 с лазерен далекомер до 1800м. На сливница без проблем хваща гонгове на 1000-1200, сравнявал съм и измерените дистанции с хубавите прибори.
Минус - тежи, но си ми харесва. :D

Свети ли му скалата? Могат ли да се видят скалата и числата вечер, когато е тъмно? С каква батерия работи - вградена или сменяема?

[mod.edit]...[/mod.edit]

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


Последна промяна Павлин Андреев на 28 Сеп 2022, 05:50, променена общо 1 път
Изтрити простотии.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2022, 22:56       Заглавие:  Re: съвет за далекомер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
rosen71 написа:
junior написа:
бих препоръчал Leica 2800 COM.


И него гледах, но цената там отива с към 50% нагоре от бюджета...
Е, ще мисля де, то наистина не се купува всеки ден


спри цигарите, бирата, продай нещо ненужно, стисни зъби някой месец .. спести пари и вземи хубав уред :)

защото пак ще го продадеш, или няма да го ползваш .. това е реалноста

junior написа:
Ако мислиш за бъдеща съвместимост бих препоръчал Leica 2800 COM. Той се свързва с Кестрел с Applied Ballistic и може да вкарва за секунди множество цели с азимут, инклинация и разстояние в кестрела, който ти мери сила и посока на вятъра, температура, налягане и влажност за всичките цели и дава решение на мига. До 2км работи. Тези неща се купуват веднъж за всички оръжия и боеприпаси, а разликата в скоростта за намиране на балистичното решение е огромна.


с включена комуникация, колко изкарва батерията на Лейка 2800?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2022, 07:18       Заглавие:  Re: съвет за далекомер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ivo III написа:
спри цигарите, бирата, продай нещо ненужно, стисни зъби някой месец .. спести пари и вземи хубав уред


:D :D :D

Не пуша, бирата все ме черпят....

Вероятно и така ще стане - да взема нещо веднъж.

Все пак надеждата ми беше в Калеса, ама щом ти казваш, а си фен на Калеса, май ще взема завоя към лайката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2022, 10:50       Заглавие:  Re: съвет за далекомер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
rosen71 написа:
Ivo III написа:
спри цигарите, бирата, продай нещо ненужно, стисни зъби някой месец .. спести пари и вземи хубав уред


:D :D :D

Не пуша, бирата все ме черпят....

Вероятно и така ще стане - да взема нещо веднъж.

Все пак надеждата ми беше в Калеса, ама щом ти казваш, а си фен на Калеса, май ще взема завоя към лайката.



нямам опит с Калес - не мога да кажа, може и да работи за твоите цели
трябва да го сравниш, ако имаш възможност и да си прецениш

това което са ми казвали - вижда добре, но много бавен, и блед екран

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2022, 15:51       Заглавие:  Re: съвет за далекомер
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Дек 2016, 15:33
Мнения: 25
Ivo III написа:
спри цигарите, бирата, продай нещо ненужно, стисни зъби някой месец .. спести пари и вземи хубав уред :)

защото пак ще го продадеш, или няма да го ползваш .. това е реалноста

junior написа:
Ако мислиш за бъдеща съвместимост бих препоръчал Leica 2800 COM. Той се свързва с Кестрел с Applied Ballistic и може да вкарва за секунди множество цели с азимут, инклинация и разстояние в кестрела, който ти мери сила и посока на вятъра, температура, налягане и влажност за всичките цели и дава решение на мига. До 2км работи. Тези неща се купуват веднъж за всички оръжия и боеприпаси, а разликата в скоростта за намиране на балистичното решение е огромна.


с включена комуникация, колко изкарва батерията на Лейка 2800?


Със зареждащи се батерии и температури над нулата при сериозно Т клас дневно далечно мерене е около 1 ден. С незареждащи се батерии е към 2 дни (пак яко Т клас ползване, ярко слънце, далечни цели). За лов - един сезон :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III, Viceroy и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer