logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:37




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2022, 15:52       Заглавие:  Re: Производител на боеприпаси 9х18
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 04 Окт 2022, 11:49
Мнения: 7
Да си жив и здрав


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2022, 15:58       Заглавие:  Re: Производител на боеприпаси 9х18
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Май 2016, 19:04
Мнения: 117
Viking написа:
Да не преписвам наново записките си-направо снимка. Числата, които съм писал като "разлика", са разликите в скоростта между най- бързия и най- бавния куршум. Фиокито явно е с по- мека риза, доста се деформира и по- слабо пробива от тия с червена и зелена маркировка. Според мен за самоотбрана ( да не дава Господ..!) Фиоки е най- добър. Но си мисля, че е добре да видиш с кой боеприпас стреляш най-точно на 10,15, 20 и.. метра и това да е твоят избор за патрон за носене. Дано да съм ти бил полезен. Успех!

Нещо много ниска скорост ми се вижда за Фиоки при мен имаше изстрели с по 360 365м/с със същия боеприпас, ризата е тънка месингова, но това няма значение при тази скорост ще отдаде около 400 Дж енергия, а и както знаем дупчещите калибри и проектили нямат добър стопиращ ефект. Между другото Фиоки 9х18 е с 0.34 гр заряд... :-)

_________________
Никола Бикирски СК”Титан”


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2022, 18:54       Заглавие:  Re: Производител на боеприпаси 9х18
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
365м/с на 95 грейнов Макаровски проектил ми се вижда доста.. оптимистичен резултат. Възможно е да има някакви разлики от хроно до хроно и някаква зависимост от външната температура, но те ще са минимални. И други колеги са правили тестове с 9/18 и то с полигоналната цев на ЧЗ 82, но и там резултата е около 330м/с.
Фиокито от 5 изстрела ми показа следното:
1. 325.5мс
2.309.8мс
3.307.2мс
4.332.5мс
5.337.2мс
Т.е. 322.44м/с средна скорост, което на фона на останалите макаровки си доста добре.

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2022, 10:12       Заглавие:  Re: Производител на боеприпаси 9х18
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Май 2016, 19:04
Мнения: 117
Моите измервания са също с Чз82 и то неколкократно, изстрел с под 350м/с е нямало.... И аз много се учудих отначало на тези скорости,но след измерване на заряда ми стана ясно защо са толкова високи. Нямам интерес да преувеличавам, в разговори и с други хора също се потвърждават подобни скорости. В неделя ако не излезе нещо непредвидено ще снимам и кача клип от измерване на Фиоки ;)

_________________
Никола Бикирски СК”Титан”


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2022, 11:11       Заглавие:  Re: Производител на боеприпаси 9х18
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
https://fiocchi.com/en/709060.html

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2022, 04:33       Заглавие:  Re: Производител на боеприпаси 9х18
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Така че "най-добрата марка боеприпас" - също е разтегливо понятие.


Ако говорим за самоотбрана, слагам 5 към 1 (ако не и повече) на бързината и попадението отколкото постиженията и възможностите на "идеалния" патрон. И ако говорим за марки патрони - нищо не гарантира демшните да не са рзлични от утрешните. Тренировките са ключ за гаранция и успех.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2022, 16:55       Заглавие:  Re: Производител на боеприпаси 9х18
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Само дето от определени марки и години на производство, 2 на 1000 не гърмят или само капсула гърми ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2022, 18:12       Заглавие:  Re: Производител на боеприпаси 9х18
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Май 2016, 19:04
Мнения: 117
6tangata написа:
Само дето от определени марки и години на производство, 2 на 1000 не гърмят или само капсула гърми ;)

Съгласен съм, за нищо на света не бих сложил Български с оловна сърцевина или стари Руски от 80 те години. С Български Зеления лак съм имал случаи на не запален капсул.

_________________
Никола Бикирски СК”Титан”


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2022, 13:35       Заглавие:  Re: Производител на боеприпаси 9х18
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2022, 13:38
Мнения: 86
Имам познати си носят ТТтата с някакви съветски патрони на по над 50 години сигурно. Не са стреляли от над 10 години с туй ТТ, ама явно им “имат вяра”. Та в този ред на мисли- преди години сме за едър лов, виждам колега си разрежда пушката в края на лова и вади 2 патрона 13/0(тогава все още бяха разрешени). Направи ми впечатление, че сачмите вътре са силно корозирали, гилзите бяха прозрачни и се виждаше добре. Питам го - изглеждат доста стари? А той - “А, сигурно са на 15 години, преди 2 години малко ги закачи наводнението, ама нищо им няма, какво ще им е, бяха на високо”. Паднах! Вярвате ли ми, паднах! Шах с пешката. - Абе човек, веднъж на 2 години по нашия край я излезе прасе, я не и ти ще разчиташ на това??! Стигна се до проба, е, не гръмнаха и двата…


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer