logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 106 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2022, 21:42       Заглавие:  Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Какво бихте избрали при следните критерии:
1. Дължина на цевта - до 3 инча
2. Вместимост на пълнителя - мин.10
3. Калибър - 9мм
4. Задължително пикатини
5. Да не е Г43 и Г48
6. Цена до 1500лв.

Не е задължително да се обосновавате... просто предложете марка/модел

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2022, 21:58       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2017, 13:37
Мнения: 40
Sig P365, само цената е малко повече.

_________________
Йордан М. Йорданов
СК "Shotgun Masters"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2022, 23:52       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
slaf4u написа:
5. Да не е Г43 и Г48

Г43Х! Обосновка: С него ми се получава дори "Дикен дрила" на 34 метра (колкото можем да нагласим тук) 10/10, а дублетите на 10 метра си ми влизат преспокойно в оценъчната зона на 9-та на мишена №4 и с една ръка. Да, не със скоростта на 17-та, но за субкомпакт му давам 10/10.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2022, 00:40       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
S&W Shield. Със смяна на водачите и пружините на по-големите пълнители, те стават 10+1, фабричният спусък е много по-добър от Глоковият понеже при зареждане, ударника е напълно натегнат. Пистолета е почти еднакъв по размер с еквивалента на Глок, мисля 43, но е по-плосък и се носи по-лесно. Има възможност за модел с външен предпазител ако ти трябва такъв или решиш, че ти трябва.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2022, 06:51       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
Beretta PX4 Storm SubCompact - 13 фишека (мисля, че е с най-голям капацитет на пълнителя) от компактните. :-)

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2022, 07:02       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
ubboto написа:
slaf4u написа:
5. Да не е Г43 и Г48

Г43Х!

Още един глас за G43X, моя го взех със заводския red dot и съм много доволен.
Удобен пистолет, стреля добре. Ако човек има мерак може да му вземе пълнител от Shield Arms S15, който събира 15 бройки 9мм и според очевидци е надежден. :)
Също така е със същата дължина като заводския пълнител.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2022, 17:45       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Аз имам 43 и 48. 48 с бързомерец и пикатини. За мен това е най-добрия Глок досега. Достатъчно малък за носене и достатъчно голям за стреляне. Цевта и мерния радиус му са по-дълги от на G19.Това за мерния радиус няма значение защото съм с бързомерец но с по-дългата цев пистолета стреля меко. Достатъчно патрони като за пистолет за самоохрана.
С 48 спокойно целя плейт на 50м. Аз и с 43 целя но трябва много да се старая и 43 много ми се изплъзва от ръката.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2022, 23:17       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
slaf4u написа:
4. Задължително пикатини

Субкомпактите са ти пищовчета за градска среда, със съответното ТОП изискване да са удобни за носене и да не издуват (издават) притежателя им. Всичко останало им е МИНУС в сравнение с пълноразмерните пистолети - бързо вадене, бързо и точно стреляне, бързо презареждане и т.н. и т.н.

Също така, субкомпактите са оръжия за субекти с ниска степен на застрашеност - такива, които не очакват да станат обект на въоръжено нападение, а по-скоро да охладят при нужда страстите на някой превъзбуден и физически по-здрав и подготвен от тях.

За самоотбрана до 7 метра, ключова ти се явява стрелбата с ЕДНА РЪКА от движение - също като револверите, за мен Глок 43/ 43Х са правени именно за стрелба с една ръка. Тези концепции могат на практика да се проверят от всеки на един малко по-твърд "Форс-он-Форс".

Със значимостта на БЪРЗОМЕРА (практическата му приложност) се преекспонира прекалено много - дали от неразбиране, или щото сме на гребена на маркетинг вълната, е без значение. Това си свое виждане не спирам да го подплатявам със стреляне на различни дистанции и по различни по големина цели.

Но в крайна сметка, личната си гледна точка не съм тръгнал да я налагам на никого. Просто ми е интересна концепцията СУБКОМПАКТ + ПИКАТИНИ като приложност. Да, ако ти е гъдел със субкомпакт да сваляш плейтове на 50 метра - това вече е друго. Другото обаче, ми е нещо крайно непонятно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2022, 06:28       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
ubboto написа:
slaf4u написа:
4. Задължително пикатини

Субкомпактите са ти пищовчета за градска среда, със съответното ТОП изискване да са удобни за носене и да не издуват (издават) притежателя им. Всичко останало им е МИНУС в сравнение с пълноразмерните пистолети - бързо вадене, бързо и точно стреляне, бързо презареждане и т.н. и т.н.

Също така, субкомпактите са оръжия за субекти с ниска степен на застрашеност - такива, които не очакват да станат обект на въоръжено нападение, а по-скоро да охладят при нужда страстите на някой превъзбуден и физически по-здрав и подготвен от тях.

За самоотбрана до 7 метра, ключова ти се явява стрелбата с ЕДНА РЪКА от движение - също като револверите, за мен Глок 43/ 43Х са правени именно за стрелба с една ръка. Тези концепции могат на практика да се проверят от всеки на един малко по-твърд "Форс-он-Форс".

Със значимостта на БЪРЗОМЕРА (практическата му приложност) се преекспонира прекалено много - дали от неразбиране, или щото сме на гребена на маркетинг вълната, е без значение. Това си свое виждане не спирам да го подплатявам със стреляне на различни дистанции и по различни по големина цели.

Но в крайна сметка, личната си гледна точка не съм тръгнал да я налагам на никого. Просто ми е интересна концепцията СУБКОМПАКТ + ПИКАТИНИ като приложност. Да, ако ти е гъдел със субкомпакт да сваляш плейтове на 50 метра - това вече е друго. Другото обаче, ми е нещо крайно непонятно.
Един фенер и лазер са не малка психологическа спирачка, без да добавят значително обем или маса към оръжието, особено при кайдексов кобур и комбо не слизащо по-ниско от спусковата скоба. При субкомпактите, активацията им може да се случи с една ръка при достатъчно натренираност и ергономия на комбинацията.
Не считам бързомера за опция при субкомпактите, за това не съм го и сложил при критериите. Както Геле отбелязва, разстоянията са достатъчно къси за да се стреля без прецизно премерване. Просто са нужни тренировки, както при всички останало.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2022, 12:40       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
Просто ми е интересна концепцията СУБКОМПАКТ + ПИКАТИНИ като приложност. Да, ако ти е гъдел със субкомпакт да сваляш плейтове на 50 метра - това вече е друго. Другото обаче, ми е нещо крайно непонятно.

Пикатини на субкомпакт е Жокер, който можеш да ползваш, ... или да не ползваш.
Ако имаш пикатини можеш да сложиш фенер(Стримлайн имат много хубав фенер специално направен за слим линията на Глок)
Но най-важното приложение е, че на пикатинито се закрепва онова устройство дето ти показва всичко:- как вадиш, с каква траектория, кога точно стабилизираш пистолета, имаш ли паразитни движения, какъв ти е отката, какъв ти е цикъла, какви движения извършваш при такъв цикъл и какви при друг. И още много други информации.
Това устройство се продава в Релоудър БГ и не мога да разбера как никой не си е купил още.
Относно бързомереца. Тоталното навлизане на бързомерец е неизбежно. Колкото по навреме започнеш да ползваш бързомерец толкова по-малко ще си изостанал.
За "нови стрелци" бързомереца е помощ да видиш неща които с железни мерници не можеш да видиш. Оставам настрана факта, че бързомереца може да е включен или изключен и да си стреляш на железните прибори.
Относно" субектите ниска степен на застрашеност" какво да кажа? Такива лица постолет не носят не само защото на такива лица Разрешително не се издава.
При пистолет за самоохрана бързото презареждане въобще не е фактор. Ако с 8-10 патрона не е приключила необходимостта и бързо презареждане няма да ти помогне.
А мен в часност въобще не ме кефи "да свалям плейтове на 50 м." затова моите плейтове не падат, а само звънят. Мързи ме да ходя 50м. да вдигам плейтове. Щото като го вдигна трябва и да се връщам още 50 м.
По плейт на 50 стрелям при всяко стъпване на стрелбището и при приключване на стрелбата защото моя Учител така ми е казал.:-стрелбата започва със стреляне за група. По този начин разбираш правилно ли държиш пистолета, правилно ли спускаш, добре ли са ти мерните прибори, добра ли тие амуницията и т.н.
Сега, Учителят каза да си слагам хартиена мишена на 25м, но аз съм мързелив затова си сложих ТХП на 50 м.
ТХП е Тутракански Хитър Плейт, моя разработка, който при попадение в теоретичната Алфа не трепва, само звъни, но попадения в ляво или дясно показва много отчетливо.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2022, 17:01       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
moderna написа:
При пистолет за самоохрана бързото презареждане въобще не е фактор. Ако с 8-10 патрона не е приключила необходимостта и бързо презареждане няма да ти помогне.


Изпадам в тих(много тих)възторг и лек хилеж,винаги ,когато прочета поредното такова...
Но все пак знам,че най вероятно нямам нужният житейски опит( ситуации) да съм толкова категоричен... :D па на толко хора са им се случвали явно :D ..Същото важи и за бързомерците,които доказано помагат доста на дъртаците,където отивам и аз ...но това е друго ;)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2022, 18:19       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
‘Земи си “Байкал” и мирясай вече :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2022, 18:27       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
ubboto написа:
За самоотбрана до 7 метра, ключова ти се явява стрелбата с ЕДНА РЪКА от движение - също като револверите, за мен Глок 43/ 43Х са правени именно за стрелба с една ръка. Тези концепции могат на практика да се проверят от всеки на един малко по-твърд "Форс-он-Форс".

+1

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2022, 23:05       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
Относно бързомереца. Тоталното навлизане на бързомерец е неизбежно. Колкото по навреме започнеш да ползваш бързомерец толкова по-малко ще си изостанал.
За "нови стрелци" бързомереца е помощ да видиш неща които с железни мерници не можеш да видиш. Оставам настрана факта, че бързомереца може да е включен или изключен и да си стреляш на железните прибори.

Мириканците на всеки 2 месеца вече пускат от труден по-труден дрил... та, хваща някой Глок до 17 (че 34-та чувствително променя играта), прави ми на лично или пуска на видео по-добро стреляне от моето... и чак тогава бих обърнал по-сериозно внимание на бързомерци, спусъци, и всякаквите му там други тунинги специално при Глок (карабина без бързомер минимум, не е карабина - това не се коментира!) ДПМ или "Спринко" по-добре... да, това доказано работи (пробвано на Глок 31).

Последният мирикански дрил е 10 изстрела на 25 ярда (23 метра) по 15 сантиметровия черен кръг на Б-8 от кобур за 15 секунди и 90 точки минимум. Е тука вече бързомерците ако не дръпнат значително напред пред механиката - не виждам къде другаде биха могли! Освен ако не си правим "бенч рест" с пищов - слагаш го на станок, и почваш да стреляш на 200-300 метра.

Другият голям проблем е със СВИКВАНЕТО! На 10 ярда (9 метра), първият изстрел от реда х10 по 15 см. кръг ми иде на 1,70 сек. Хващам Глок с бързомер - точката въобще я няма в прозорерца на бързомера (над него)! Първи изстрел - 2,50 секунди! А после като свикнеш на бързомер, и се наложи да настъпиш газта на механика на макс - мушката при всички положения ще я слагаш инстинктивно отдолу, и ще трябва да свикваш наново с механиката, предполагам.

Ся, и с пушка и пищов - мириканците тука отскоро стрелят тези дрилове на тъмно с NVG-та. Та, ако го докарам някой ден до работа с NVG - тогава ще го мисля.

Излязохме много от темата, та по същество - колкото един пищов е по-компактен, толкоз е по-скопен откъм стрелкови възможности. Субкомпактите, резонно, са най-спънатите пищови, и да тръгнеш и на такъв да слагаш бързомер... не знам!

Но както споменах и в първия си пост тук, личното си мнение не съм тръгнал да го налагам на никого... просто ми е интересно мисленето на другите хора.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2022, 03:03       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
Излязохме много от темата, та по същество - колкото един пищов е по-компактен, толкоз е по-скопен откъм стрелкови възможности. Субкомпактите, резонно, са най-спънатите пищови, и да тръгнеш и на такъв да слагаш бързомер... не знам!

Но както споменах и в първия си пост тук, личното си мнение не съм тръгнал да го налагам на никого... просто ми е интересно мисленето на другите хора.

Напълно съм съгласен. То и аз това исках да напиша но не винаги се изразявам разбираемо.
Имам G43, с него се стреля трудно, иска стискане, старание и забавяне. За какво ти е пистолет който се носи лесно и се стреля трудно.
Затова препоръчвам G48. 48 е с размерите на G19 но с дебелината на G43X и със същия"комфорт" на носене. 48 стреля по-"меко" от 43.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 106 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer