logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 05:13




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 106 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2023, 09:26       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Зиг 365 Макро пък е още по-окей - вече компакт, а не субкомакт, с който определено се стреля много по-добре: https://www.geodar.org/index.php?route= ... ct_id=3067

Дали като стрелкови показатели може да се сравнява с компактите и субкомпактите на Глок?! Не, не мисля! Ще видим и таймерът какво обективно ще покаже, но чисто субективно - точките определено отиват при ЗиГ-а. Да, иде си на цена, но си струва!

Не ми хареса само компа на слайда и късата цев, но май ще го пуснат и без комп с цев по целия слайд.

Не знаем как стоят нещата и с логистиката - разнообразните чаркалъци от серия до серия. Това като го изчистят и почне да става масово като Глок - въобще няма да го мисля!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2023, 09:47       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Малко " с бутонките" в темата на колегата, но имам едно питане. Предстои ми съдействие при покупка на компакт/суб за мой приятел. Нямам капацитет и толкова голям опит, за да го насоча към правилния модел, затова се обръщам към Вас.
Спрял съм се на вариантите на Sig Sauer 365, Glock 43X, 48 и Смит Шийлд.
За сега везните клонят към Sig 365 и G43X. Ще се опитаме да ги разгледаме на живо във ВИП-а в Пловдив, но ги няма всички в наличност.
Човекът има, макар и скромен, опит със страйкъри, култура на носене и употреба, но другото му оръжие е пълноразмерно и е тегаво за ежедневието.
Търсим компактност, комфорт за носене и, доколкото е възможно при тези модели, при стреляне.
От изгледаното от мен в мрежата малко ме изненада профила на списъка на Sig и не съм наясно как влияе на темпа на стрелба, ресета и пр. фактори.
Ще ми е от полза всяко мнение на реални ползватели с натрупан опит.
Няма да гоним таймери, дистанции и други предизвикателства.
Пистолетът ще се носи при нужда, предимно на път в автомобил, ще се стреля веднъж седмично по около 100-200 патрона, поне в началото.
Фактори, които са от значение са и лесно обслужване, надеждност и достатъчно дълъг живот на компонентите.
Благодаря ви предварително, всяко мнение ще е от полза!
В случая парите не са фактор, който да възпрепятства покупката, но все пак има някаква граница от 1.8-2К.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2023, 14:11       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
Моят съвет е ако човека няма друг пистолет и това ще му е единственият. Да си вземе Глок 19. По възможност генерация 5 с фабрична планка за монтаж на Red dot. Дори да не си купи веднага компактен ред дот като този https://holosun.com/products/reflex-sig ... s-mos.html Винаги може по-късно да го направи.

Ако вече има и друг пистолет и държи да има и субкомпакт. На мен лично най-много ми хареса Шилда на Смит от всички субкомпактни пищови които съм държал в ръка. Също така много ми харесва и субкомпакта на HS-9, не знам дали още ги има налични във ВИП-а.

Успех в избора. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2023, 20:40       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1282
100-200 патрона на седмица са много прилична бройка ако са комбинирани със сухи тренировки. Шилда го пипнах преди няколко дни, приятен е откъм ергономия. Спусъка не ми допадна, идва ми една идея по-лигав и дълъг от оптималното за мен a ресета е някак си нефелен. Плюса му е в капацитета.
При така зададени критерии, бих се спрял на 43X или 48 ако малко по-дълъг блок не е проблем. Зиг-а ми е интересен като изделие, но не бих се наел да го нося, не е моето нещо.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2023, 17:01       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Да докладвам. Взехме Sig Sauer 365X. Ето този модел точно:
https://www.geodar.org/products/details ... 12946&piID
Много приличен, малък пистолет с изненадващо добър спусък. Аз бих предпочел малко по-големия размер, но все пак всичко е въпрос на личен избор.
Мога само да кажа, че за 1500 лв. няма кой компакт/ субкомпакт да мери ръст с този Sig.
След ден-два се надявам да произведем малко гилзи и да снимам попаденията на 5,7, 10 метра. Ще се опитам да направя снимки и на самия пистолет и да споделя кое ми харесва и кое не, според моя скромен опит.
Вариантът Glock 43X отпадна още при поставянето на двата пистолета един до друг. За спусъка изобщо не коментирам, няма място за сравнение.
Та, така. До скоро със снимки и кратък коментар.
Бъдете здрави!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2023, 21:31       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Бате Весо, ако впечатленията от тоя Зиг са ти както ревютата ти за ножовете, аз лично бих го чакал и чел с удоволствие :tu:
Сигурен съм, че има и доста колеги които биха споделили опит или поне какво им харесва или - не, на тоя модел.
Аз съм пипал няколко такива на стрелбището но още не съм го стрелял а знам, че бат Геле го хвали доста,
може би трябва да рентирам един и да го опъна да го видя. На сухо щракане спусъка го намирам за доста плавен и приятен за теглене,
не си спомням как беше рисета, хубаво ще е ако някой го премери колко е и как се съпоставя с тоя на Глок от същият размер...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2023, 21:41       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Ще се опитам да покрия очакванията ти, сам знаеш- тази материя, особено терминологията, ми е малко по-тегава. При ножовете се справям прилично, тук ще се опитам да сваля параметрите на пистолета, да направя няколко снимки с познати модели и да споделя впечатления. Ако успея да го "дръпна" за няколко часа, докато собственика се наслаждава на кафето, което му направя- ще съм по-обстоен в снимките.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2023, 12:37       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Радвам се, че сте се спрели на най-удачния вариант за субкомпакт откъм стрелкови показатели към ден днешен. Със здраве и кеф да си го ползва ЗиГ-а човека! :tu:

Това отива в полето на 19-та, а и вече доста недомислени пълноразмерни пищови, пак откъм стрелкови показатели: https://youtu.be/wMautuQeshE

Ревютата не са ми силата, така че и аз ще чета с интерес. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2023, 13:04       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Доста хляб има да ядем с моя човек, докато стигнем подобни дрилове...
Ще ми е интересно до каква степен подлежи на контрол, имайки предвид теглото и размера. На мен ми идва една идея по-плоска дръжката, но ще си покаже в стрелбището.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2023, 10:15       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Сплитове в рамките на 0,19– 0,22 сек. за 11 изстрела:

https://youtube.com/shorts/gL7ZCavrbA8?feature=share

Групата на 7 ярда/ 6,40 метра— вижда се. И това е м/у другото, без да се заигравам сериозно.

Та, пищовчето има брутален стрелкови потенциал за субкомпакт! Единствено му требе хубав кобур, предпочитам кайдекс правен специално по него.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2023, 20:01       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Да не отварям нови теми..
Питането ми е за надеждността на новите модели на Глок- конкретно 43х и 48. Как понасят боеприпаси с плосък връх?
Но най-вече: каква е склонността им ( или липсата на такава) към прословутите "кумини", "меки китки" и пр.?
Компакта на ЧЗ, макар и прекрасен пистолет- ми идва тежичък за скрито носене.. Замислям се сериозно за субкомпакт.
Зиг р365 ми е извън бюджета, Шийлда- също.
На този етап дилемата ми е еднореден субкомпакт на Глок, или ЧЗ 2075 Рами. Като размер тези пищови са почти идентични, голямата разлика е в теглото-150 грама повече-зареден, в сравнение с Г48 ( 850гр към 700). И 200гр по-тежък от Г43х.. Големия плюс на ЧЗто за мен:
1.ДА/СА- дългия, тежък ход на спусъка при пръв изстрел, т.е по-безопасното носене с патрон в патронника, спрямо страйкърите.
2. Липсата на "меки китки" поради теглото му
Ще се радвам на мнения от ползвателите и на Глоци и на Рами.

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2023, 22:03       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1282
Аз ще ти дам най-изчерпателното ревю за Глок-а. Ходи си вземи, пуканки и бира и се приготви за четене.
И така... Глока, бива!

В заключение, мога да кажа, че докато не ги пипнеш, няма да разбереш.

p.s.
48-цата също като останалите Глоци иска стискане т.к. е податлив към меки китки.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2023, 22:32       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Ако дадеш едно "завойче" с 48та на Лозенец, Загорката ще е от мене!
Хем и да ти видя Алфата :)

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Авг 2023, 07:20       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
До Viking. Относно цената на Г43Х и Зиг 365Х- разликата е по-малко от 400 лв. При вносителите на Sig Sauer е от порядъка 1800 срещу 1400, ако не бъркам, за Г43Х .
А разликата "струва" повече от 400 лева, наистина!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Авг 2023, 10:03       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
radula написа:
До Viking. Относно цената на Г43Х и Зиг 365Х- разликата е по-малко от 400 лв. При вносителите на Sig Sauer е от порядъка 1800 срещу 1400, ако не бъркам, за Г43Х .
А разликата "струва" повече от 400 лева, наистина!


Без да ангажирам никого с нищУ, и моите скромни 2 ст. по въпроса:


1.) Субкомпакт се взема да ти е лек и компактен, но все пак НАДЕЖДЕН. МакроТакопс-а (блок на 365 субкомпакт с рама с по-дълга дръжка) с фабрични 124 гр. FMJ-та - не изхвърли веднъж гилза (оръжието засече). Да, може да имам доста кусури, но "меките китки" определено не са ми едни от тях. Тръгвам да вадя пълнителя, за да отстраня засечката, дуки - нямаш опцията да хванеш пълнителя отдолу, за да го издърпаш. :punch: С блок в крайно задно положение - се наложи да натискам отгоре пълнителя, за да го изкарам. Какво става в реална ситуация въобще не говорим, но аз поне нямам спомени да ми се е налагало да бъркам вътре в някой Глок, за да му извадя пълнителя!

Мисълта ми е, че тези ЗиГ-ве в БГ са още нови като концепция, а на база личен опит като надеждност - ще може да се каже нещо повече чак след 1 година. Но, първият проблем по време на първия тест драйв - поне при мене вече е налице.


2.) Да, с Такопс-а или дори П-365 субкомпакт - ще бия някой с Глок 43/ 43Х на вързано с таймер днеска и нощеска. Да, с едно оръжие е важно да може да се стреля добре, но основната цел на едно работно оръжие (хеле пък субкомпакт) - не е да ходиш да се състезаваш с него.

Тунингите, малко или много почват да компрометират СИГУРНОСТТА, особено като почне да се работи под стрес (а в реални ситуации, дори няколо специалци се пушнаха по крайниците навремето без да искат). Със субкомпакт пък се стреля още по-трудно, и за да си безопасен за себе си и околните с този спусък (особено ако носиш с патрон в цевта) - си сака доста работа по същество.

На мен за работа повече ми допада по-тежкия стандартен спусък на Глок 43Х (обичам да си усещам рязката граница между свбодния и работния ход). Да, с 43/43Х не мога да направя сплитове за 10-ка и "алфи" на 7 ярда в рамките на 0,18 - 0,21 сек., но в крайна сметка в случая говорим за РАБОТНО оръжие, а не спортно такова, нали?


3.) Глоковете като цяло са доста добре вече познати, и майсторите в БГ могат да ти ги пипнат по твой вкус без твърде голям разход на калории и съответно пари. Какво се чупи/ амортизира, как се оправя и колко ще ти струва - също е ясно. Резервни части - също има всякакви. Докато всичко това с новите субкомпакт полимерни ЗиГ-ве - още не е много яснУ.


п.п. Славчо, Велко е супер доволен от новия спусък, и каза че много ще те черпи. PDT_Armataz_01_22

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 106 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer