logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 14:56




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 106 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2022, 10:20       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
За какво ти е пистолет който се носи лесно и се стреля трудно.

Щото това ти е пищов за самоотбрана за субекти с ниска степен на застрашеност (тоест, не се предполага да те гърмят). В крайна сметка, не всеки е подготвен да играе три рунда ММА на улицата с някой младок на коктейл от синтетика и анаболи. Понеже оръжие много отдавна не нося, тук наскоро се наложи да си вадя сгавайката (да си обеля ябълка, естествено), за да не ескалират нещата до някоя още по-голяма глупост.

При по-висока степен на застрашеност (охранителната работа), Бай Американец а категоричен - пълноразмерен пищов с 3 пълнителя х15 патрона минимум. По този въпрос, ако някой ще спори - директно с Бай Американец, а не задочно през мене!

За СТРЕЛЯНЕТО вече, всеки пищов с по-тънка рама като Г43/ 43Х/ 48, с хват с две ръце, ще се контролира по-трудно от пълноразмерен такъв (Г45, 17, 34). Ясно е, че за спорт и дрилове субкомпактите не са ти оферта, но от друга страна - какво стреляне ще му трябва на субект със субкомпакт и ниска степен на застрашеност?!

Ми, хвани 43/ 43Х с една ръка, дай леко обратен кант (да ти ходя цевта само нагоре и надолу, а не нагоре и вляво) - и дублетите, ако внимаваш единствено да спускаш плавно - сами ще си влязат в кръг от 20 санта на 10 метра. Като дори 10 метра са ти вече нереална дистанция за законова самоотбрана в градска среда.

45-та инак не знам компакт или пълноразмерен пищов да я водим, същата до голяма степен обезсмисли концепцията на 19-та, и ако тепърва ми се наложи да се самоохранявам, в зависимост от сезона (и катовете дрехи отгоре) - 45 и 43Х са ми личните топ фаворити.

И понеже темата пак зави на ГЛОК vs. всички останали, лични впечатления и СТРЕЛЯНЕ със субкомпакти от някоя друга марка - с интерес ще ги прочета и ще изгледам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2022, 12:17       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Пробвах 43 с удължител на пълнителя +4. Пистолета не стреля лошо, имайки предвид размера му. Изглежда адекватен а спусъка му явно беше правен в Сряда. Голяма тъпотия ми се струва факта, че релсата му е някаква изтръцкана и стандартните фенери и бластери не пасват.
Ще се огледам да пробвам и 48.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2022, 13:00       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
slaf4u написа:
Пробвах 43 с удължител на пълнителя +4. Пистолета не стреля лошо, имайки предвид размера му. Изглежда адекватен а спусъка му явно беше правен в Сряда.
Ще се огледам да пробвам и 48.
Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Затова продадох моята 43-ка. Не го разбирам аз това, да си купиш пистолет с толкова къса дръжка, че после да се налага да си купуваш удължител на пълнителя, че да можеш да стреляш нормално. Аз съм пробвал няколко удължителя на пълнителя за G43. Най-много ми харесаха удължителите на Тарън тактикал. Кофти беше, че удължителя на пълнителя беше най-луксозната част от целия пистолет. После излезнаха G43X, G48, G43X и G48 с релса отдолу.
Като ме питаха какъв малък пистолет да си купя препоръчвах 48. Колеги от форума го оплюха и аз за да видя дали правилно съм преценил си купих и 48MOS с релса.
Хубав малък пистолет.
Сега, да очакваш, че фенер който стои органично на G34 или другия който стои хармонично на G17 и на G19 е подходящ за G48 е нереалистично.
За слим линията на Глок и други има специални фенери. Засега само Стриймлайн ги предлага. Още не съм си купил.
За слимлинията пистолети има специални бързомерци. Сещам се поне за три марки. Аз имам Холосан 507К.
Та, ако някой иска да пробва G48 с бързомерец да заповяда в Тутракан.
Спусъка съм го направил както трябва. Може и още, разбира се но вече се получава отделяне на Духа от Тялото.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2022, 13:31       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Като концепция 43+удължител е по-ОК от 43Х т.к. ще можеш да избираш как да го носиш + скрито или много скрито, докато 43Х те ограничава.



Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2022, 19:31       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
slaf4u написа:
скрито или много скрито

Не ми се мисли при "много скрито" къде мислиш да го криеш.
Скоро ми мина за тест този нов модел Зиг https://guns.bg/bg/pistolet-sig-p365-x- ... e-a-031162 и да ти кажа хич не е зле. Спусъка е доста приличен, оптикс-реди е има и релса, която не е баш пикатини ама ще измислиш нещо.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2022, 20:08       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Mistar cz написа:
slaf4u написа:
скрито или много скрито

Не ми се мисли при "много скрито" къде мислиш да го криеш.
Скоро ми мина за тест този нов модел Зиг https://guns.bg/bg/pistolet-sig-p365-x- ... e-a-031162 и да ти кажа хич не е зле. Спусъка е доста приличен, оптикс-реди е има и релса, която не е баш пикатини ама ще измислиш нещо.

Имах възможността да пипна 365, не баш като този на снимката. Спусъка не ме впечатли особено, честно казано на 43-ката по-ми допадна. Релсата някаква непонятна за мен - идва по-висока някак си и фенера не може да се хване изобщо. За сега Шилда ми идва най-на сърце a на recover tactical адаптера е напълно адекватен до колкото го видях монтиран на 43-ката с която стрелях.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2022, 20:42       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Аз лично бих погледнал малко по назад във времето, визирайки рами на чз /2075/, както и неговия по стар събрат 75D compact. Вярно нямат от съвременните екстри, като релси за аксесоари и тн, но пък за мен лично е супер вариант. Все пак, говорим за самоотбрана.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2022, 21:16       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
delf написа:
Аз лично бих погледнал малко по назад във времето, визирайки рами на чз /2075/, както и неговия по стар събрат 75D compact. Вярно нямат от съвременните екстри, като релси за аксесоари и тн, но пък за мен лично е супер вариант. Все пак, говорим за самоотбрана.

Без съмнение добри варианти, но тежки и обемисти.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2022, 20:37       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Славчо, с риск да е извън темата, за такива моменти аз си имам лаф - "Главата иска морал, гъза иска приключения".
Дошло ти е време за ново оръжие, ми имаш достатъчно опит и вече знаеш какво да вземеш, остава да споделиш крайния резултат!
Успех!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2022, 19:09       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
като си прав - прав си!

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2022, 09:13       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Питам тук, за да не цапам по темите на колегите в търговсия отдел - В кои магазини има (и колко) процентна отстъпка за членове на БФДС и приложимо ли е намалението за продукти, който имат някаква остъпка към момента?

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2022, 10:58       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
slaf4u написа:
В кои магазини има (и колко) процентна отстъпка за членове на БФДС и приложимо ли е намалението за продукти, който имат някаква остъпка към момента?


Здравей Слав,
няма да давам съвет, защото не е моя отговорност, това, което би било твоят избор, но ще споделя как бих постъпил аз, на база опитът ми като стар спекулант!

И се надявам, да не ми се разсърдиш за това своеволие!

Във момента, имаме пазар, който е под натиск.
Този натиск, е конюнктурен, т.е. подвластен на завишеното търсене заради конфликтите в Украина, Сирия, Северна Африка и Централна Африка.

Втората конюнктура е, задържането на стока в склад, заради очаквания, за спекула със цените в перспектива.

Имайки предвид горното, аз не бих разчитал на търговска отстъпка, която би била фалшива такава, защото цената вече е завишена и евентуалната отстъпка, вече е калкулирана във плюс, а не в минус на традиционната цена, породена от баланса на търсене и предлагане.

В настоящата реалност, имаме завишено търсене, и занижено предлагане, което автоматично ни въвежда във изкривен пазар, със не реално ценообразуване, видимо във всички стоки от първа необходимост!
Това грешно се интерпретира като инфлация!
Но НЕ, това не е инфлация!
Това се нарича спекула и аз бих изчакал със покупките си за време, когато имаме баланс между търсене и предлагане и цените добият вид, в който търговците се борят за вниманието ти!

За съжаление, до като трае инвазията в Украина, няма да видим такъв баланс!!!

Разбира се, изводът и решението е само твое и вероятно ще се базира на конфликта ""искам"" и ""трябва""
Аз коментирам какво трябва, а ти ще решиш какво искаш!
С Поздрави!

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2022, 08:07       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
slaf4u написа:
Питам тук, за да не цапам по темите на колегите в търговсия отдел - В кои магазини има ...

Ей!,не мирясваш с този Глок 43.
Аз пак ще се повтарям.
Общо, заедно с мен познавам 6 човека които са си купили Глок 43. Ние заедно сме си купували удължители за пълнителите, най-различни видове, заедно сме си купували мерници и кобури, изобщо станаха златни тези 43-ки.
След една, две години се оказва, че от 6 човека 5-ма са си продали 43-ките.
Първи си продаде 43-ката този който носи и стреля с 1911. Втори си продаде 43-ката този, който го носи всеки ден но редовно ходи и стреля с него. Другия му пистолет е G17. Продаде си 43-ката, купи си 43Х, продаде си 17-ката.
После си продадох 43-ката аз, останах с една 19-ка и си стрелях с Танфолио.
От скука и за да пробвам какво е туй купих G48. Поканих двамата приятели с 43-ките да дойдат да ми пробват новата играчка. Отзоваха се на поканата, дойдоха и...тържествено вадят по една 43Х. Оказа се, че и те са си продали 43-ките.
Тези двама колеги имат много пистолети, имат стрелбище и патрони, стрелят редовно.Единия имаше МП Шийлд и него го е продал.
Не си е продал 43-ката само един от моите познати но той не стреля с нея. Само я носи и то с удължител на пълнителя плюс 4 патрона.
Та, моите наблюдения и опит показват, че стрелбата с Глок 43 води до продаването му.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2022, 09:13       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
moderna написа:
slaf4u написа:
Питам тук, за да не цапам по темите на колегите в търговсия отдел - В кои магазини има ...

Ей!,не мирясваш с този Глок 43

Еволюирам, споко... Стъпвам здраво, мисля трезво...повечето време :D



Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2022, 15:14       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
Та, моите наблюдения и опит показват, че стрелбата с Глок 43 води до продаването му.

Е, не с лошо, де! PDT_Armataz_01_22 Да, пищов, който е правен за стрелба с една ръка, да го мъчиш на стрелба с две ръце и да го сравняваш с тези с пълноразмерните рами - няма да си удовлетворен, най-вероятно. За протокола, с 43Х си направих и "Дикен дрила" на 36 метра, но свое стреляне тука вече не споделям.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 106 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer