logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:18




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2022, 09:41       Заглавие:  Стрелбище и стоп патрони във Варна
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2022, 19:22
Мнения: 4
Здравейте, искам да попитам дали знаете за стрелбище, което предлага стрелба със стоп патрон. Интересно ми е какво ще се случи на различните дистанции. Въпроса ми е за стрелбище около Варна - Бургас или района около тях.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2022, 10:13       Заглавие:  Re: Стрелбище и стоп патроно във Варна
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Ако е 9х19 ( змийските патрони) - на 7м нищо не се случва,освен,че оръжието засича след изстрел ( личен опит). За 9х18 е малко по-различно - там я се отвори обвивката,я не ...но като цяло до 7м е опасен,защото в повечето случаи обвивката е цяла и лети като обикновен куршум с обвивка.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2022, 10:38       Заглавие:  Re: Стрелбище и стоп патрони във Варна
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2022, 19:22
Мнения: 4
Искам на голяма мишена да пробвам за да видя разсейването, но няма от къде да набавя стоп патрони и къде да пробвам, затова идеята ми беше някое стрелбище ако предлага такава услуга


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2022, 15:29       Заглавие:  Re: Стрелбище и стоп патрони във Варна
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2022, 19:22
Мнения: 4
А иначе от къде може да си набавя стоп патрони за експеримента. Ходя във комплекс ВИП, но мисля че не предлагат стрелба със стоп патрони.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2022, 15:36       Заглавие:  Re: Стрелбище и стоп патрони във Варна
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2022, 13:38
Мнения: 86
До колкото знам стоп патрони в калибър 9х19 в България е много трудно да се намерят. Второ, че са забранени за носене(самоотбрана). За експерименти, при положение, че са забранени, не виждам полза от тези експерименти. Но щом сте решили да ги проведете, лошо няма. Успех с намирането.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2022, 15:38       Заглавие:  Re: Стрелбище и стоп патрони във Варна
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2022, 19:22
Мнения: 4
Извинявам се не уточних става въпрос за 9х18


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2022, 15:46       Заглавие:  Re: Стрелбище и стоп патрони във Варна
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
С ловно разрешително не би трябвало да е проблем да се снабдите с такива. Макар че, на мястото на служителя в КОС, ще пращам обратно на психолога мераклии да ловят пъдпъдък с макаров. Преди 10г тези патрони ги имаше по магазините в София, но отдавна не съм виждал. Обаче каквито и експерименти да направите, имайте предвид, че от партида до партида може да има огромни разлики.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2022, 17:23       Заглавие:  Re: Стрелбище и стоп патрони във Варна
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Ако някой може да ги изрови, преди години имаше няколко сравнително дълги теми за именно тея патрони в 9Х18, за Макарените...
Може и да бъркам но майче имаше и тестове и снимки. Върти ми се в главата постове на Посейдон, Цоньо а е възможно и на Съдията,
той да каже ако си спомня. :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2022, 05:58       Заглавие:  Re: Стрелбище и стоп патрони във Варна
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Апр 2017, 17:17
Мнения: 28
Стоп патрони 9х18 може да си купите от магазина на Арсенал във Варна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2022, 16:42       Заглавие:  Re: Стрелбище и стоп патрони във Варна
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Дек 2022, 17:31
Мнения: 180
.38 Super написа:
Ако някой може да ги изрови, преди години имаше няколко сравнително дълги теми за именно тея патрони в 9Х18, за Макарените.

Ето най-добрата тема в този форум за патроните в 9х18. http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... =1&t=12851

Има много информация за скорости и представяне като откат, точност и надеждност. Също и дали цапат или са чисти патроните от различните производители. Данните и впечатленията в темата са проверени лично от участниците във форума. :armed:


Според мен е много добре да се систематизира информацията от общия раздел в три големи под теми:

- Дълго оръжие
- Късо оръжие
- Боеприпаси

Търсачката на форума НЕ РАБОТИ ДОБРЕ. Защото форума е стара платформа и просто технически е невъзможно да се подобри оптимизацията. Вярно, че е труд поне 4-5 дена да се подредят темите от общия раздел в три големи под теми. Но според мен е задължително това да се направи.

Най-много и най-ценна информация за оръжията и боеприпасите има именно в общия раздел. Ще повторя отново: Търсачката на форума НЕ РАБОТИ ДОБРЕ. Защото е стара платформа и това не може да се промени. Единственият начин е общия раздел да е малко по подреден.

И аз бих свършил тази работа в името на хобито, но нямам администраторски права. Ако си разпределите работата ти и другите модератори ще стане за не повече от седмица.

Успех. :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2023, 09:47       Заглавие:  Re: Стрелбище и стоп патрони във Варна
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2007, 18:52
Мнения: 1087
Местоположение: SOFIA
Viceroy написа:
До колкото знам стоп патрони в калибър 9х19 в България е много трудно да се намерят. Второ, че са забранени за носене(самоотбрана). За експерименти, при положение, че са забранени, не виждам полза от тези експерименти. Но щом сте решили да ги проведете, лошо няма. Успех с намирането.

В калибър 9 х 19 НИТИ Казанлък произведе навремето една голяма партида за гръцката полиция по време на олимпиадата . От тогава поне аз не знам да са произвеждали друга партида за друг клиент . Този вид боеприпас не е интересен за производителите в България защото по смисъла на закона се води помощно средство и е разрешен за практическо използване само от няколко държавни структури . Имат ги в асортимента .https://www.nitibg.com/bg/stop-patroni- ... -9x19-para

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=OtFhfwr ... 0%B8%D1%82 Благодарение на колегата Павлин Андреев форумната модерация достигна невиждани низини .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2023, 11:28       Заглавие:  Re: Стрелбище и стоп патрони във Варна
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Помощно средство е за органите на МВР. За останалите субекти е боеприпас като всички останали, които са с твърд проектил.

Не ми е известна забрана за употребата му от цивилни, нито пък да е разрешен за употреба единствено от определени лица и/или структури.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2023, 11:29       Заглавие:  Re: Стрелбище и стоп патрони във Варна
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
sek.1 написа:
Този вид боеприпас не е интересен за производителите в България защото по смисъла на закона се води помощно средство и е разрешен за практическо използване само от няколко държавни структури .

ЗОБВВПИ не се отнася за МВР и службите, като по техните вътрешни инструкции и разпоредби, стоп патроните може да ги водят както си искат - помощни средства, асортимент от лавката и пр. Съответно, служителите там ги получават служебно.

По смисъла на ЗОБВВПИ обаче, боеприпас се води както цял патрон, така и компонентите за него - снарядена гилза или дори само капсул. Така че няма как стоп патрон да се води помощно средство по смисъла на закона.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2023, 22:21       Заглавие:  Re: Стрелбище и стоп патрони във Варна
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
porsche924 написа:
... стрелба със стоп патрон. Интересно ми е какво ще се случи на различните дистанции

С "Макаров" си циклят доста надеждно. Но пак трябва да се заменят на определен период от време (колкото им е срокът на годност там). С едни доста стари стоп патрони - торбичката масово не се отваряше. И на 25 метра по хартиена мишена - си правеха дупка почти като от нормален куршум. Какво ще стане с такъв при стрелба по жива цел - може само да гадаем.

Стоп патрони 9х19 (едни със зелена гилза) съм стрелял само с Шадоу-1. На пределно близка дистанция, не си спомням какво точно имаше зад мишената - но се върна и ме шибна в очилата!

По-големият проблем за мене обаче бе, че НИТО веднъж след изстреляни няколко 9х19 стоп патрона (от доста направени опити) - "шадоуката" не можа да да продължи да цикли с бойни! Не се заключваше цевта, най-вероятно. Пищова трябваше да се разглоби, да се изчисти мизерията, останала по патронника от стоп патроните, и чак тогава бе в състояние да продължи да стреля с бойни.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2023, 06:15       Заглавие:  Re: Стрелбище и стоп патрони във Варна
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2007, 18:52
Мнения: 1087
Местоположение: SOFIA
JDredd написа:
Помощно средство е за органите на МВР. За останалите субекти е боеприпас като всички останали, които са с твърд проектил.

Не ми е известна забрана за употребата му от цивилни, нито пък да е разрешен за употреба единствено от определени лица и/или структури.
Така де не е забранен изрично но е напълно безсмислен . Ние които носим оръжие по смисъла на ЗОБВВПИ не получаваме тая облага този боеприпас да се тълкува по друг начин от закона така че ако не дай боже се наложи употреба на ОО в реална ситуация по добре да си пукам с бойните та да съм сигурен в крайния резултат .

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=OtFhfwr ... 0%B8%D1%82 Благодарение на колегата Павлин Андреев форумната модерация достигна невиждани низини .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer