logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 02:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 87 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2023, 02:56       Заглавие:  Re: Анализ на стрелковите школи по света
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
.38 Super написа:
ken6iro написа:
Обаче като го каже мириканец и ехее :D не че не се знае
Винаги съм чел на Геле мненията по въпроса с удоволствие, защото без да иска или нарочно, предава това което е научил от хора като от твоят клип.
И винаги съм търсил опита м-у редовете на някой други колеги тука, вкл и на твойте кратки текстове, Кенширо сан. :D
И като не-професионалист, за т@#@k, в традицията на форума и аз да сложа клипче за "анализа"... PDT_Armataz_02

https://www.youtube.com/watch?v=h7GkWwaIR9Y

Много забавно тва...обаче не видяхме малката пушка в голям калибър :D някой ги събаряше от далеч

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2023, 05:47       Заглавие:  Re: Анализ на стрелковите школи по света
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ken6iro написа:
Много забавно тва...обаче не видяхме малката пушка в голям калибър :D някой ги събаряше от далеч

Събаря ги като на кино, летят по два метра лошите... :DD Или Уинчестър, или Хенри някой от Биг Бой-те .44кал, левър акшън, не съм сигурен дали патрона е револверен или пушечен, не съм се интересувал много но е доста сериозен халопоинт парцал, особено ако е магнум, съседа ми има същата пушка, револверен .44маг. Стрлят мечки с това и други едри животни но от около 100тина -200 метра, не пипа много далече...
Ако не си гледал целият филм си заслужава ( https://www.youtube.com/watch?v=s7WuKdVhrmA ), сцените със стрелбите са доста прилично събрани, филма е продуциран от Тейлър Шеридан, който е правил трите сериала на Йелоустоун а там също има доста добре събрани стрелби.
Аз го сложих клипа за та#@к но има какво да се научи даже в първите 10 секунди, при обмена на келеша от секюрити фирмата, ФБР гаджето дето не се усети че ония предупреждава който беше зад вратата и предупреждението на по-виделият неща индианец-шериф.
Има една сцена преди това, когато ги фланкваха, за мене е доста по-добре направена, но в края на краищата това са само филми, не е руско тренировъчно видео, дето не си крият лицата но си преправят гласовете да са по-страшни и да не им се разбира много...
На Геле от клипа много ми хареса инструктора с двата доп-бага по американски тертип... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2023, 10:57       Заглавие:  Re: Анализ на стрелковите школи по света
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
.38 Super написа:
ken6iro написа:
Много забавно тва...обаче не видяхме малката пушка в голям калибър :D някой ги събаряше от далеч

Събаря ги като на кино, летят по два метра лошите... :DD Или Уинчестър, или Хенри някой от Биг Бой-те .44кал, левър акшън, не съм сигурен дали патрона е револверен или пушечен, не съм се интересувал много но е доста сериозен халопоинт парцал, особено ако е магнум, съседа ми има същата пушка, револверен .44маг. Стрлят мечки с това и други едри животни но от около 100тина -200 метра, не пипа много далече...
Ако не си гледал целият филм си заслужава ( https://www.youtube.com/watch?v=s7WuKdVhrmA ), сцените със стрелбите са доста прилично събрани, филма е продуциран от Тейлър Шеридан, който е правил трите сериала на Йелоустоун а там също има доста добре събрани стрелби.
Аз го сложих клипа за та#@к но има какво да се научи даже в първите 10 секунди, при обмена на келеша от секюрити фирмата, ФБР гаджето дето не се усети че ония предупреждава който беше зад вратата и предупреждението на по-виделият неща индианец-шериф.
Има една сцена преди това, когато ги фланкваха, за мене е доста по-добре направена, но в края на краищата това са само филми, не е руско тренировъчно видео, дето не си крият лицата но си преправят гласовете да са по-страшни и да не им се разбира много...
На Геле от клипа много ми хареса инструктора с двата доп-бага по американски тертип... :tu:


Ще се гледа задълже значи...Мерсаж :tu:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2023, 11:58       Заглавие:  Re: Анализ на стрелковите школи по света
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Дек 2022, 17:31
Мнения: 180
Резултата от стрелковите школи се вижда в реални бойни действия. В Украйна много руски специалци си оставиха костите. Вече няма да ги видите в YouTube.

Колкото до българските спец. части някои подразделения на МВР са на добро ниво откъм въоръжение и подготовка. Ако тона тук беше малко по-нормален можеше и да се включат. Но от пенсионирани тъпаци комунисти нормален човек не може да вземе думата. А и няма смисъл, защото с тъпак да спориш е чиста загуба на нерви и време.

Клипчета с убити руски специалци никой нормален човек няма да качи. Защото нормален човек не злорадства на ничия смърт.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2023, 12:39       Заглавие:  Re: Анализ на стрелковите школи по света
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
интересен поглед


Прикачени файлове:
320604634_2585234624950817_1235035932256706483_n.png
320604634_2585234624950817_1235035932256706483_n.png [ 658.52 KiB | Прегледано 2285 пъти ]

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2023, 13:44       Заглавие:  Re: Анализ на стрелковите школи по света
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Ivo III написа:
интересен поглед



И аз мислех да го кача това още минала седмица, ама се опасявах че някой ще се разпознае в първите две позиции и ще се обиди.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2023, 13:48       Заглавие:  Re: Анализ на стрелковите школи по света
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Mistar cz написа:
Ivo III написа:
интересен поглед



И аз мислех да го кача това още минала седмица, ама се опасявах че някой ще се разпознае в първите две позиции и ще се обиди.


затова аз го качих, че на мен ми се сърдят - по подразбиране :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2023, 14:34       Заглавие:  Re: Анализ на стрелковите школи по света
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Blade ~ написа:
Резултата от стрелковите школи се вижда в реални бойни действия. В Украйна много руски специалци си оставиха костите. Вече няма да ги видите в YouTube.

В Украйна загинаха и загиват много бойци и от двете страни. В такава конвенционална и тотална война между сравнително равни в технологично отношение страни бойците от разузнавателно-диверсионните подразделения са разходен материал. Цинично е, но е така - като се сговни ситуацията и най-добре подотвената и снаряжена група няма как да устиска срещу мотопехотата. Каквато ще да ти е стрелковата школа, като си лишен от маньовър и те забрулят минохвърачките и бордовото въоръжение на машините - отичаш в канала. Силата на специалците не е в стрелбата, а в скритото и бързо придвижване, опре ли до стрелба извън заданието - значи групата е разкрита и не се ли откъсне бързо е курбан. Бягането,плуването,катеренето, издръжливостта и психическата устойчивост при критични натоварвания, отлично отработената тактика и екипна работа доминират над стрелковите умения, те се подразбират. Поне сравнително доскоро беше така, сега може и да са другояче нещата.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2023, 15:06       Заглавие:  Re: Анализ на стрелковите школи по света
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ritter написа:
Каквато ще да ти е стрелковата школа, като си лишен от маньовър и те забрулят минохвърачките и бордовото въоръжение на машините - отичаш в канала. Силата на специалците не е в стрелбата, а в скритото и бързо придвижване, опре ли до стрелба извън заданието - значи групата е разкрита и не се ли откъсне бързо е курбан.

Една война в общи линии се води спечелена тогава, когато държавното ръководство бъде пленено, елиминирано, или само не капитулира. По думите на Зеленски, над 30 руски ДРГ-та са били зачистени в района на Киев още в първите дни на войната. Ако дори една от тях бе успяла да стигне до него и семейството му, а колаборационостите бяха взели властта в Киев - ходът на бойните действия в Украйна щеше да бъде коренно различен.

С други думи, лекострелковото ти въоръжение и стрелбата с него - винаги стоят на първо място. Особено в градска среда.

На открито вече, където понастоящем действат ята от бойни дронове, управлявани от ботове с изкуствен интелект - нещата тепърва ще се разглеждат и анализират.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2023, 15:34       Заглавие:  Re: Анализ на стрелковите школи по света
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Доколко може да се вярва на този, е отделен въпрос: https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/13512709

Но и тук иде реч за сценарий, подобен на този в Киев, от първите дни на войната там. Стотина човека, ако си свършат работата с лекострелковото въоръжение - до вадене на бойните машини от казармите може въобще да не се стигне.

Без подготвени антидиверсионни групи, оборудвани и специализирани за работа в градска среда, денем и нощем - новите самолети, модернизираните танкове и пр., може да се окажат безполезни.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2023, 15:38       Заглавие:  Re: Анализ на стрелковите школи по света
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
ubboto написа:
Една война в общи линии се води спечелена тогава, когато държавното ръководство бъде пленено, елиминирано, или само не капитулира.

Eдна конвенционална война се води спечелена, когато е разгромена и разоръжена армията и сигурно се контролира територията, мачкат се партизаните. Бонус е да се залови/унищожи политическото ръководство,да има публичен процес(примерно) но и да избягат - най-много да има правителство в изгнание. А едно удобно, марионетно правителство се спретва за нула време, през ВСВ руснаците си имат по едно приготвено за всяка"освобождавана" страна. Тогава това, че полското правителство се спасява в Лондон през 1939 не пречи нито на Германия, нито после на СССР да контролират Полша.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2023, 16:13       Заглавие:  Re: Анализ на стрелковите школи по света
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Дек 2022, 17:31
Мнения: 180
Според мен убото е прав, че стрелянето е много важно за спец. частите. Били те охрана на политическия елит или охрана на критична инфраструктура. Сигурен съм на 100% че сикрет сървиз стрелят страшно точно и с пищов и с AR-ка. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2023, 16:18       Заглавие:  Re: Анализ на стрелковите школи по света
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Blade ~ написа:
Сигурен съм на 100% че сикрет сървиз

Какво общо има Сикрет сървис със силите за специални операции?

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2023, 16:21       Заглавие:  Re: Анализ на стрелковите школи по света
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Blade ~ написа:
Според мен убото е прав, че стрелянето е много важно за спец. частите.

Аз не съм написал, че не е важно, важно е, просто не е най-важното. Значителна част от възможните задачи на една разузнавателна група може въобще да не е свързана със стреляне.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2023, 18:02       Заглавие:  Re: Анализ на стрелковите школи по света
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Blade ~ написа:
Това с обучаването и организирането на крайно десни партизани в Латинска Америка по точно в Колумбия и Хондурас го правят агенти на ЦРУ.

Това е една от задачите на почти всички сили за специални операции в света. Делта, зелени барети,тюлени , САС,СБС и подобните им често работят заедно с разузнавателните служби или направо ги прехвърлят временно. Създаването на партизански и контрапартизански движения, психологическа война, агентурни операции на противникова територия са в задачите на специалните сили още със създаването на центъра "Кенеди" във форт Браг. Както и да е.
По темата - в началото всички на запад се учат от британската школа.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 87 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer