logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 03:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2023, 17:17       Заглавие:  Re: 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Информацията я имам батко от пенсионирани SF с които се виждам на стрелбището. Използвали са го за акции на чужда територия, когато оръжието не трябва да има футпринт докъто стигнат където работят. Сега, не съм ги питал дали са делта, тЮ'лени или други животни щото не е прилично да се питат такива неща но идеята ти е ясна това са covert акции на малки тимове закачени за момента към местните офиси на ЦРУ или който си движи съответната операция, те са много. Точно както предположи - от момента в който влезнат в сградта акцията става МО и им трябва нещо с което да маневрират по-лесно от 10" цев на карабина, която и се крие по-трудно. Споменатият картечен пищов им дава добро проникване и насищане на целта, дупчи ако имат противник с някакви защити и е точно оръжие заради прикладването и нищожният откат. Дори и със заглушител и оптика пак има малък футпринт и по-голям капацитет от пистолет.
Както споменах също, информацията ми е от преди известно време и ми беше казано, че сега вече минават на други решения защото имали по-добри инструменти за дупчене, бих предположил същото което и ти предполагаш - къс модел на нещо в 5.56. Както знаеш, вече има абсолютно надеждно работещи сгъваеми приклади за тая платформа и едно оръжие с 10" цев се крие много по-лесно под парцалите от колкото преди, така че - да, разсъжденията ти са напълно логични, аз само споменавам какво съм успял да изкопча от някой хора.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2023, 17:56       Заглавие:  Re: 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Използвали са го за акции на чужда територия, когато оръжието не трябва да има футпринт докъто стигнат където работят. Сега, не съм ги питал дали са делта, тЮ'лени или други животни щото не е прилично да се питат такива неща но идеята ти е ясна това са covert акции на малки тимове закачени за момента към местните офиси на ЦРУ или който си движи съответната операция, те са много.

Което само по себе си значи, че в случая става въпрос НЕ за MILITARY OVERT (това е точният термин), или ОТКРИТО носене на оръжие, а за LOW KEY OVERT - скрито носене. "Черните операции" са нещо съвсем друго, а на мен мисълта ми беше, че при положение, че можеш да носиш ДНО открито - никой при вас няма да избере картечен пистолет пред 5,56 "арка" (компактна). Това като концепция може да се види само по Европа - да сложиш 4,6х30 или 5,7 пред 5,56.

От "черните операции" инак ние сме хептен далече, така че мерси за инфото! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2023, 20:25       Заглавие:  Re: 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Аз също споменах, че съм съгласен с казаното от тебе, просто защото звучи логично, а по терминологията разбира се не споря, моите разговори с тея хора са на база "ей, кво става Боб, как си днеска, последният път стреляше ... днеска какво носиш? " аз самият съм далече и от твойте контакти и от терминологията, съгласен съм с казаното и за избора на оръжие и за калибъра, и за това каква е акцията.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2023, 03:16       Заглавие:  Re: 5.7
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Дек 2022, 17:31
Мнения: 180
Факт е че гилзата на 5.7х28 побира повече барут от гилзата на 9х19.

Факт е че налягането на 5.7х28 е по-голямо от на 9х19.

Факт е че 5.7х28 дупчи по-добре жилетки клас IIIA.

Факт е че повечето въоръжени обири, атентати и отвличания се правят от бандити с жилетки клас IIIA.

От там нататък... "Всеки сам си преценя" :-)

За себе си знам, че рано или късно ще имам M&P 5.7. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2023, 10:45       Заглавие:  Re: 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Blade ~ написа:
За себе си знам, че рано или късно ще имам M&P 5.7.

Всеки си има предпочитания, като за EDC - аз искам пищова да ми е лек и плосък. Да, може да е по-дълъг, но за самосиндикално носене винаги ще избера по-плоския. И по-лекия. Писнало ми е да мъкна топузи.

Да, науката не се изказва в полза на боеприпаса с 30 грейновия куршум (2 грама) като работен такъв. Но за ежедневно носене (лична самоотбрана) - защо не?!

По-малък откат, 20 патрона, лек и плосък пищов - ако ще се самоохранявам някой ден с ОО, определено бих го имал предвид като вариант. Стига да има аммо. И вече на практика да се провери, доколо надеждно цикли самото оръжие с този боеприпас.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2023, 11:25       Заглавие:  Re: 5.7
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Дек 2022, 17:31
Мнения: 180
Разбира се, ако няма патрони или пищова засича за какво ти е. Също и цената на патроните има значение. Късото оръжие (пищови и револвери) си искат много стреляне. И ако патрона е три лева ще е тегаво за всеки нормален човек.

С пушка може да пердашиш хиляди с въздушна и да изработиш навици с оптика и далекомер. После ще е лесно с бойна от двунога. Но пищова си иска много стреляне заради спецификата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2023, 12:17       Заглавие:  Re: 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Blade ~ написа:
Късото оръжие (пищови и револвери) си искат много стреляне.

Стреляне си искат по-големите калибри, особено в съчетание с полимерки. С .22 не ти трябва някаква особена техника, за да си нанижеш бързо и събрано попаденията. Та, по-слабият откат на 5,7 и тук ти се явява плюс.

Дали Глок ще изкарат 5,7 модел, Рюгер или Смит в 5,7 - това са интересните въпроси за мен на този етап. Смита още не съм го пипал, но Рюгера въобще не е лош като ергономика.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2023, 17:08       Заглавие:  Re: 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Целият потенциал на тоя патрон се изстисква от по-дълга от пистолетна цев.
За да дупчи ефективно клас 3 жилетка от пистолет, патрона трябва да е модел който тука поне не знам да се продава за цивилни, има го това всичкото тествано и описано в клиповете на Пацо (мисля на МАК в клипа където тества къса цев и картечен пищов) назад в темата.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2023, 17:25       Заглавие:  Re: 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
За бат Геле, само като илюстрация за това за което си приказвахме:
За мене беше интересно да сравня размера на двете пушки.
Снимката е от един от линковете на Иво:

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2023, 11:15       Заглавие:  Re: 5.7
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Дек 2022, 17:31
Мнения: 180
.38 Super написа:
Целият потенциал на тоя патрон се изстисква от по-дълга от пистолетна цев.
За да дупчи ефективно клас 3 жилетка от пистолет, патрона трябва да е модел който тука поне не знам да се продава за цивилни, има го това всичкото тествано и описано в клиповете на Пацо (мисля на МАК в клипа където тества къса цев и картечен пищов) назад в темата.

Куршумите от плътна мед дупчат жилетки клас IIIA от цев на пистолет.

Не знам каква е тази мания да се забраняват бронебойни патрони. При условие, че всички сериозни престъпници правят обирите въоръжени с дълго оръжие и задължително с бронежилетки.

В България няма забрана на куршуми от монолитна мед. Защото в закона не е ясно дефинирано какво е бронебоен патрон.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2023, 00:38       Заглавие:  Re: 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Blade ~ написа:
Куршумите от плътна мед дупчат жилетки клас IIIA от цев на пистолет.
Не знам каква е тази мания да се забраняват бронебойни патрони.
Кои са именно куршумите от плътна мед за 5.7 ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2023, 07:31       Заглавие:  Re: 5.7
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Дек 2022, 17:31
Мнения: 180
Тези. Но са доста скъпи. 5.7x28 Vanguard Black Dragon https://www.gunbroker.com/item/970740391

Мат има много хубаво ревю на тях с нормален пистолет и с картечен пистолет. И с двете оръжия пробива с лекота жилетка клас IIIA. Като след жилетката и двете оръжия пробиват над 12 инча балистичен желатин.

Не знам убото дали е гледал този клип. Но ако не е нека го изгледа целия. Защото в клипа се вижда, че Vanguard Black Dragon 5.7х28 пробива над 12 инча балистичен желатин и то след като е пробил жилетка клас IIIA. От пистолет!

Този патрон влиза в изискванията на FBI да прониква минимум 12 инча и максимум 18 инча в балистичен жалатин.



Средната скорост на куршума изстрелян от пищов е 656 м/с. На клипа се вижда какъв голям "балон" прави налягането в желатина в момента на преминаването на куршума. 9х19 не може да направи толкова голям "балон"в желатин. Скоростта има огромно влияние върху терминалната балистика.

А в този клип се вижда от съвсем малък и лек картечен пистолет какво прави 5.7x28 Vanguard Black Dragon.



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2023, 18:11       Заглавие:  Re: 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Blade ~ написа:
Тези. Но са доста скъпи.
Именно Паце. Това което гледаш в Гънброкер е с $40 по-евтино от реалната цена за тея - към $150 за 20 патрона. Никога няма да е популярен патрон ако търсиш точно тази пробивност, другите модели са неефективни за жилетки.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2023, 10:39       Заглавие:  Re: 5.7
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Дек 2022, 17:31
Мнения: 180
Така е. Адски са скъпи.

Но пък, който е мераклия ще си купи една кутийка. Ще разкернира с инерционен чук няколко патрона. Ще вземе точните размери на куршумите с хубав електронен шублер, ще направи 3D модел. После ще си плати на някой пич със CNC машина да му "врътне" 1000 броя куршуми за едни 600 долара. И ще си направи сам същите патрони, които ще му излязат по един долар парчето. :armed:

Иначе и този патрон дупчи жилетки клас IIIA https://underwoodammo.com/9mm-luger-p-6 ... -defender/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2023, 17:17       Заглавие:  Re: 5.7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Blade ~ написа:
Но пък, който е мераклия ще си купи една кутийка. Ще разкернира с инерционен чук няколко патрона. Ще вземе точните размери на куршумите с хубав електронен шублер, ще направи 3D модел. После ще си плати на някой пич със CNC машина да му "врътне" 1000 броя куршуми за едни 600 долара. И ще си направи сам същите патрони, които ще му излязат по един долар парчето.
Айде да си приказваме за реални неща, стига фантасмагории...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 25 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer