logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2023, 21:06       Заглавие:  Re: Стрелба с диоптрични очила
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2010, 16:53
Мнения: 720
А я кажете от къде човек може да си купи диоптрични очила със здрави рамки и стъкла за спорт, дейности на открито и т.н. Знам, че има такива, но за сега не съм намерил. Гледах тези https://swisseye-tactical.com/en/produc ... es/tomcat/, но без проба не бих тръгнал да ги купувам. Също така не знам дали точно това търся, защото ми се иска да са без тези диоптрични вложки, а просто диоптрични очила със здрави рамки и стъкла, които биха издържали едно по-грубо ползване...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2023, 06:23       Заглавие:  Re: Стрелба с диоптрични очила
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
emil5koff написа:
Хора, нещо не ви разбирам! Няма как и мерните прибори и мишената да виждате Ок! Погледа при стрелба се съсредоточава върху мерните прибори, а мишена остава като силует! Това е трябвало да ви научат инструкторите веднага след като са ви дали оръжие в ръцете! За тея дето ще ме заядат сега, на 56 години съм и от 10 нося очила за далече, които изобщо не ми пречат или поне не бих се оправдавал с тях!


:tu: Способността за бързо ре-фокусиране мерник-мишена и обратно престава да съществува след 45-50 годишна възраст. Един пистолетен експерт в книгата си за динамична стрелба препоръчва - отиди с пищов на очен лекар и поискай да ти намери диоптър, който да те фокусира върху пищова, държан на опънати ръце. От там нататък стреляй по нефокусираната мишена.

Има и други очни проблеми - десняк с доминиращо ляво око. При пистолет е лесно - наклонявш главата на ляво и си ОК. При дългоцевно, с малко тренировки свиква се да стреляш и с лява ръка.

Използване на цветни очила - помагат много при спортна стрелба, птичи лов и при стрелба на далечни дистанции в силна маряна. Помагат също при шофиране в гъста мъгла или пясъчна буря.

За четене - очила. За копмютри - аз увеличавам размера на монитора. :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer