logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:56




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2023, 15:16       Заглавие:  От какво се получава това в цевта?
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2014, 21:58
Мнения: 68
15см цев в 9х19 на 100 и малко изстрела.След първите 50тина ги нямаше тези пръстени.


Прикачени файлове:
20230303_224753.jpg
20230303_224753.jpg [ 515.31 KiB | Прегледано 2827 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2023, 18:31       Заглавие:  Re: От какво се получава това в цевта?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Каква марка е пистолета и ако имаш възможност го снимай с борскоп под ъгъл,
лещата да гледа надолу под там колкото ги правят борскопите - 30-60 градуса.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2023, 19:27       Заглавие:  Re: От какво се получава това в цевта?
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2014, 21:58
Мнения: 68
Нямам бороскоп.За сега не пречат на точността,но не съм виждал нещо такова .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2023, 07:05       Заглавие:  Re: От какво се получава това в цевта?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Остатъчна стружка се е завъртяла и е одраскала цевта. Аз имах подобен случай на Колт 1911. Смених цевта (излезе ми доста солено напасването). Използвах старата цев за тренировки. Няма разлика в точност, скорост и пр. Тази цев има около 4000 изстрела.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2023, 02:30       Заглавие:  Re: От какво се получава това в цевта?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Krumov написа:
Нямам бороскоп.За сега не пречат на точността,но не съм виждал нещо такова .
Не мисля, че ще имаш проблеми изобщо. Това е най-вероятно от нарязването, инструмента който реже,
минава именно в полетата и е възможно но малко вероятно да е имало вибрация или моментно задържане при тегленето.
Гледайки снимката ти по-внимателно аз бих казал, че тази следа е именно където инструмаента е започнал нарязването и е по-скоро нормално от колкото дефект. Ако не си запознат гугълвай Broaching за повече информация или виж точка Types, профил Е от скицата в дясно, така се нарязват конвенционални цеви, линк в Уики: https://en.wikipedia.org/wiki/Broaching_(metalworking)
Като гледам снимката тоя "ефект" е именно в полетата а това в хълмовете е само отражение,
иначе цевта си изглежда нормално според скромното ми мнение.
В подкрепа на казаното изглежда че е близо до патронника което е възможно да е именно началото на нарязването където цевта е в участъка наречен freebore + leed.
Ако не си запознат, ето линка: https://en.wikipedia.org/wiki/Freebore
От среза в патронника където хедспейсват устните на гилзата (ако това е случая с модела ти, обикновенно 9мм лугър е така но има и изключения ако си спомням правилно) до самата нарезна част има два участъка - freebore (където няма нарези и куршума се движи свободно след изстрела за да се освободи от гилзата и да се ускори без да се е задържал от нарезите, преди да се вреже в тях. Другият участък който дефакто ни интересува е leed - конусовидна част от цевта с по-голям даметър в началото, от самата нарязана част от цевта, която част служи за подвеждане на куршума плавно в нарезите. Фрибора е обикновенно милиметри, лиида е малко по-дълъг от фрибора но и двете части са трудно различими заради малкият конус и за това че са къси и няма видима разлика м-у тях. Освен това различните марки си имат техни табиети как и колко да режат тея две части. Размерите на патронниците до фрибора и в нарязаната част подлежат на стандарти за съответните калибри, за тея две части обикновенно има минимуми но не и максимуми.
Такава линия съм виждан на 9мм-ви Ругъри но да ме убиеш не се сещам модела.
Има някой случаи когато цевта е набита в патронника и после обработвана, възможно е там да има подобна линия но не мисля това е твоят случай.
Ето картинката от Уики за това което обяснявам по-горе, дано не съм ти изгубил времето ако си запознат вече с тея неща. Каналите дефакто са м-у двете пунктирани линии, легендата го обяснява доста нагледно.
Според мене твоите линии са именно там където след лиида, инструмента за нарезите е захапал часта която си е в диаметъра му.
Ако снимката ти е от към патронника, ще предположа, че това е револвер щото "патронник" не се вижда но казаното си важи в почти съща сила за револверите.
Ако е от към дулният срез, най-вероятно е от инструмента който е рязал каналите, пак - не би трябвало да е проблем защото изглежда близо до където е снимано и ако е самозарядно оръжие, когато куршума подмине този участък налагането зад него не би трябвало да е такова, че да те притеняват тея следи.
Поздрави.

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2023, 08:56       Заглавие:  Re: От какво се получава това в цевта?
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
Krumov написа:
15см цев в 9х19 на 100 и малко изстрела.След първите 50тина ги нямаше тези пръстени.


Изображение

Братле това е замърсяване от силно цапащи патрони (вероятно кофти партида на магтех, а може и други кюмюри некви).

Намажи хубаво цевта отвътре с качествен препарат за почистване примерно мпро7 или бортех (с обикновен балистол няма да се изчисти). Изчакай 20 минути да се разтвори мръсотията и после тръкни хубаво с месинговата четка.

Не забравяй да кажеш какво е станало и да кажеш после тенкю. :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Мар 2023, 19:53       Заглавие:  Re: От какво се получава това в цевта?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
а може и да е заседнал куршум и следващия да го е избил

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2023, 02:15       Заглавие:  Re: От какво се получава това в цевта?
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
Виждал съм подобни следи в цевта на Глок 22 ген 4. Бяха се получили след стрелба с некачествени патрони на магтех, които цапаха зверски много. При тъкане с пластмасовата четка от комплекта на пистолета и преди това цевта намазана с обикновен балистол. Тези "кръгове" не се бяха махнали.

Но след хубаво намазване на цевта отвътре с мпро7 и оставена да престои около час. След това при търкане с месинговата четка тези "кръгове" изчезнаха напълно.

Ако колегата е пробвал вече с месинговата четка нека сподели информация какво е станало. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2023, 03:08       Заглавие:  Re: От какво се получава това в цевта?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Колегата да беше казал поне от къде е снимано това в цевта, че е добре да се знае.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2023, 08:28       Заглавие:  Re: От какво се получава това в цевта?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Online

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
Явно е сметнал, че "отвътре" е достатъчно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2023, 12:54       Заглавие:  Re: От какво се получава това в цевта?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
на мен ми прилича на раздута цев

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2023, 15:08       Заглавие:  Re: От какво се получава това в цевта?
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2014, 15:14
Мнения: 80
Предполагам че е снимано от към дулния срез.
Нарезите до самия срез не са на фокус и не се виждат ясно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2023, 16:56       Заглавие:  Re: От какво се получава това в цевта?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
lovecbg написа:
Предполагам че е снимано от към дулния срез.
Нарезите до самия срез не са на фокус и не се виждат ясно.
Да, възможно е разбира се, не е ясно от къде е снимано но може и да е от към барабана на револвер. Той споменава 15сантиметра цев, колко самозарядни познаваме с 15 санта цев ? ...Без да се обижда никой, но като задава въпрос някой, поне да си направи труда да отговори на елементарни въпроси които го питат хората дето се опитват да му помогнат. Последно е бил тука вчера, можеше да изясни някой неща вместо да ни оставя да си гадаеме...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer