logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:52




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2023, 22:12       Заглавие:  и нека всички прилики ... са случайни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia

https://www.youtube.com/watch?v=_3YNQ2a ... arTactical

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2023, 00:07       Заглавие:  Re: всички прилики ... са случайни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Има доста верни неща, м-у другото това с гилзата в деколтето съм присъствал на такъв случай. На сина ми приятелката си вкара една гилза там и почна да се върти из стрелбището точно като момичето от видеото, с пръста на спусъка, зареден пищов... И двамата със сина ми я грабнахме за ръката едновременно и я насочихме към мишените, доста неприятно изживяване но човек трябва да е готов за такива моменти около стрелящи хора.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2023, 11:23       Заглавие:  Re: всички прилики ... са случайни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
.38 Super написа:
Има доста верни неща, м-у другото това с гилзата в деколтето съм присъствал на такъв случай...


Едното от изчадията в подписа ми прави подобни бели (руското разбира се). Поради положението на изхвъргача, гилзите излитат директно нагоре и при по-нисък таван на стрелбището или някоя "по-така" стрелкова позиция влизат директно под яката на дрехата. Усещането е, мммм, незабравимо! :D
Първият път, когато ми го направи този номер директно хвърлих пищова - добре, че уцелих масичката и оръжието падна странично на нея от малко разстояние, че ако беше паднало на земята с взведен чук и при липса на всякакъв вид блокировка на иглата можеше и да стане сакатлък...

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2023, 16:41       Заглавие:  Re: всички прилики ... са случайни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
При нас беше Берета Чита. Тя добре изхвърля гилзите на страни, но момичето стреляше м-у двете странични прегради и гилзата отскочи от дясната... Беше в старото стрелбище, преди години. После го постегнаха и се сетиха да сложат едно като мокет да убива ударите от гилзите. Беше си майтап щото момичето беше доста атрактивно, от тоя тип празноглави дето си беше облекла специално костюмче за стрелбището със голямо деколте и стегнати панталонки... :D Като влезнахме при лентите, бая народ дето чакаше отвънка се залепи по стъклата зад нас. След инцидента всички бяха залегнали, беше хем смешно хем поизтръпнах, че .380 си е патронче, с пръстчето на спусъка не е шега...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 03:49       Заглавие:  Re: всички прилики ... са случайни
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
Павлин Андреев написа:
Едното от изчадията в подписа ми прави подобни бели (руското разбира се). Поради положението на изхвъргача, гилзите излитат директно нагоре и при по-нисък таван на стрелбището или някоя "по-така" стрелкова позиция влизат директно под яката на дрехата. Усещането е, мммм, незабравимо! :D
Първият път, когато ми го направи този номер директно хвърлих пищова - добре, че уцелих масичката и оръжието падна

И защо не разкараш този недомислен боклук?! Винаги съм се чудил как може човек да купи това подобие на пистолет.


Като човек имал български Макаров в 9х18, руски Байкал 442 в 9х18, CZ 75 в 40S&W, CZ 75 в 9х19, HS-9 в 9х19, Glock 21 в 45ACP, Glock 22 в 40S&W, Glock 32 в 357 Sig, Glock 19 и Glock 45 в 9х19.

Мога да кажа, че за мен най-оптималният от всички пищови, които съм имал е Glock 45 в 9х19. :armed:

От револверите, които съм имал най-много ми е харесал S&W 686 в .357 Magnum. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 11:52       Заглавие:  Re: всички прилики ... са случайни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
Paco ' написа:
И защо не разкараш този недомислен боклук?! Винаги съм се чудил как може човек да купи това подобие на пистолет.


Беше на познат. Купих го от майка му преди 10 години, когато той почина. Това беше начин да ѝ помогна финансово, защото иначе щеше да го прибере КОС.
После си поиграх с дремела върху него и сега е като бременна ученичка - нежелана от никого и вечно моя... :D

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 12:57       Заглавие:  Re: всички прилики ... са случайни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
И пред мен гилза е влизала в бюста, в огромния бюст :)

Само че се обърна към нас и хвърли зареден Марголин (без пин блок) към нас ...
Само Господ знае защо не не гръмне и не застреля някой .. а бяхме много

Също влизат и при мъжете .. в ризата
И нежен господин, почна да дърпа ризата и гащите и гилзата му гореща още отиде при т*шаците ... Врещя не по малко от девойката

Можем да дадем много реални случки за следващия клип :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 14:07       Заглавие:  Re: всички прилики ... са случайни
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
Павлин Андреев написа:
Paco ' написа:
И защо не разкараш този недомислен боклук?! Винаги съм се чудил как може човек да купи това подобие на пистолет.


Беше на познат. Купих го от майка му преди 10 години, когато той почина. Това беше начин да ѝ помогна финансово, защото иначе щеше да го прибере КОС.
После си поиграх с дремела върху него и сега е като бременна ученичка - нежелана от никого и вечно моя... :D

Ясно. Извинявай! Оръжието има сантиментална стойност за теб. Пази го тогава.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 15:29       Заглавие:  Re: всички прилики ... са случайни
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
СКС-ът изхвърля гилзите на няколко метра,право нагоре. Преди да му сложа Пикатини релса отгоре няколко гилзи са ми падали във врата. Стискам зъби и продължавам да стрелям PDT_Armataz_01_22

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 16:44       Заглавие:  Re: всички прилики ... са случайни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
БТР 70, преди трийсет и кусур години, упражнението стрелба от движение. Мястото на мерача е точно под куполата с картечниците, а ПКТ-то без брезентовия гилзоуловител. Изпълняващият упражнението проточил шия и залепнал за мерника, дълъг ред, гилзите по врата и под яката по гърба, рязко изквичаване и събличане-разснаряжяване за норматив с мамата в машината. Гледай къде ме върнахте, тоя форум е направо машина на времето :D :D

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 16:57       Заглавие:  Re: всички прилики ... са случайни
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
Ritter написа:
БТР 70, преди трийсет и кусур години, упражнението стрелба от движение.

В България БТР 70 няма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 17:17       Заглавие:  Re: всички прилики ... са случайни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
jaba написа:
Ritter написа:
БТР 70, преди трийсет и кусур години, упражнението стрелба от движение.

В България БТР 70 няма.

Е, добре де, 70ПБ или 60ПБ, кой да ги помни тия неща толкоз време. С двата газкови двигателя дето е.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 19:50       Заглавие:  Re: всички прилики ... са случайни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
БТР-60ПБ е това "нещо"... Много недоклатена машина! :D

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 22:50       Заглавие:  Re: всички прилики ... са случайни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
Можем да дадем много реални случки за следващия клип.

Отиди един уикенд на някой наш свободен рейндж, и сигурно ще събереш мат'риал за 5 подобни видеа (ако междувременно не си си срязал вените).

Пред 5-6 години (ще я потърся темата) изразих мнение поне инструкторите да минават някакво по-прецизно сито на знаене и можене, щото това, което се случва (работи) - масово е несериозно и/ или опасно.

Всички гракнаха с/у мене тогава. Ми, да не влизаме в криминалните хроники като неволно изпозастреляни - повече от това е нереално да се желае!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer