logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:27




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 205 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2023, 06:43       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Ivo III написа:
Изображение

на тази пикатинка - едно РД и си имаш 5х и РД за критично близко .. и ще е екстра за нощни сетъпи като височина


Мислил съм го варианта ,за сега ме спира само ,че ще стърчи нагоре и не знам колко ще ми е удобно при движение ,транзишън и така натам.....Концепцията ми е патрулна/ловна и включва доста активно придвижване.

Не съм го зачеркнал,разбира се

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2023, 17:29       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Кенширо сан, стана ми ясно, аз първосигнално си мислех за Триджикона, благодаря за мненията и на тебе и на бат Геле.
Геле, щеше да е интересно какво и е смотаното на ДД но щом не ти се занимава - more power to you my friend, както е лафа в Младост 2... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 08:59       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Геле, щеше да е интересно какво и е смотаното на ДД но щом не ти се занимава...

Пренавит болта на ръкохватката, вадихме го с накрайник за метал с шестограм и тресчотка отгоре (майката ни се еба)... американците иначе се кълнат в тази пушка, и понеже и от други места се чуха за подобни проблеми - съмняваме се, че БГ търговеца ги е кръстил тука (прибрал е тунинга да го продаде отделно)... но без доказателства на масата - няма как да кажа нищУ повече. Писахме писмо на американците, със снимков материал от процеса - ще видим какво те ще кажат. Пушката иначе си е ЧУК!

За нулирането сега, питах Eric Perkins и Bill Blowers... щото четем тука, 36 ярда стандат, в армията 25/300 метра на нова мишена с 5+5 изстрела (демек, 10 изстрела за прострелка)... и двамата обаче:

... единият 50 ярда, а другият - 100 ярда! :punch: Flat trajectory гонят, а с какви пушки и оптики вече е мирканският СВАТ (пратиха ми снимки от последните им курсове)... лудница!

Питам, що имаме проблем с holdover-a... всичко е комбинация между пушка, оптика и стрелец. Та, може и да е прав Тишо... проблемът да е в нещо друго - продължаваме с тестовете. В крайна сметка, тази система все още я изучаваме.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 09:58       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
Кое било по-бързо, РД или LPVO... един дрил се стреля за 10 секунди, но в БГ се предпочита да се товари сървъра на форума с приказки. Обяснил я е Baruga идеята на "Кънсистънси дрила" - да няма trigger freeze/ да не се набиваш в тунела/ да си знаеш офсета и пр. 18 изстрела са гонят за 12 сек. за "арка", с АК-то се правят под 10, дОбрите с "арките" слизат под 7 сек. Правиш ми го с LPVO между 7 - 8 сек., и спорът приключва!


ubboto написа:
На Бруго "Кънсистънси дрила" на 5 ярда по 2 инча квадратчета в редичка (де никой не иска да го покаже с LPVO за време)... какъв ще ти дойде офсета... убеден съм, че забавното тепърва иде. АКМ-а на мерник 6 на 5 ярда бие център... "аркаджиите" ще ги оставя сами да стигнат до истината.


Бате Геле, разбирачите за АР-ки както ги наричаш са Ti6kata и Aspirna. Имал съм честта да общувам и с двамата по въпроса и други свързани с АР. Ти приятелю не readloadваш, което категорично изключва всякаква сериозна дискусия по темата с 0-та, като си направиш патрон САМ и си го гръмнеш на 10, 20 100, 200, 300 метра тогава има смисъл.

Замисли се върху това което съм сложил в червено, дали не изпадаш в противоречие на заданието на упражнението.
За нулата на 50 метра не е глупост ама хич. Аз съм с 0 на 50 метра и си стрелям и на 100 и на 50 и на 20 и на 10 все в центъра. Сега признавам на 3 и 5 ярда стрелям на въображение. При всички случаи е по добре да си hold-under от колкото hold - over. 0 зависи от балистиката, няма универсална 0. Нула на 100 метра също е ок, виж Tojito. Моля те замисли се че при 14 см диаметър няма как 0 та на 50 метра да ти е проблем, на 9.1 м.

Значи ако си на 7 сантиметра от ос каналната линия то имаш триъгълник със катети 50м и 0.07м срещулежащия катет 0,07м към то хипотенузата ти дава косинуса. При един и същ ъгъл не е сложно да видиш къде ще дойде попадение на 25 метра и на 10 метра. При 0 метра ще бъда на -0,007 м няма как да не уцелиш кръга от 14 см.

Защо не допуснеш, че бързомера не е бил нулиран правилно или изобщо? Този който твърди че му е нулиран нека ти каже кой му го е нулирал и ми пиши на лични. Всички които аз познавам "разбирачи" няма начин да са подвели твоя човек.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 10:18       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Ти приятелю не readloadваш, което категорично изключва всякаква сериозна дискусия по темата с 0-та

Щото мириканският слоджър или СВАТ сами си релоудват патроните... PDT_Armataz_01_22 , КРЕДИСИМО! "Арката" още я изучаваме, като мен лично ме интересуват РАБОТЕЩИ РАБОТНИ концепции! Та, кой в БГ работи с "арки"?! МВР се мъчат с АКС-47 някаква измислена тактическа карабина да правят, а като гръмнаха една или две "арки" с турското аммо - и малкото ги прибраха. Затова и стреляме дриловете на мириканските СВАТ-аджии... поне като базова техника да сме окей за РАБОТНИТЕ концепции. Както с Ерик, така и с Бил - разговорите ни бяха дълги, тук просто телеграфно споделям казаното от тях.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 10:50       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
като мен лично ме интересуват РАБОТЕЩИ РАБОТНИ концепции! Та, кой в БГ работи с "арки"?! МВР се мъчат с АКС-47 някаква измислена тактическа карабина да правят, а като гръмнаха една или две "арки" с турското аммо - и малкото ги прибраха. Затова и стреляме дриловете на мириканските СВАТ-аджии... поне като базова техника да сме окей за РАБОТНИТЕ концепции. Както с Ерик, така и с Бил - разговорите ни бяха дълги, тук просто телеграфно споделям казаното от тях.


Значи аз мнение, отношение по нещо, в което не съм в час никога няма да дам. Но тука понеже доста грубо се изказа за 0-та на 50 метра. Значи никой уважаващ себе си стрелец не вади оръжието и да стреля. И tojito и Велизар започват с нулиране на оръжието за съответните упражнения.

Значи твоя човек да допуснем (не зная) е отишъл да му нулират бързомера и като са го питали какво ще стреля, я е отговорил, я не, но най-вероятно е ЛОВ. Е ти ми кажи за лов -0 50м-200м какво и е като имаш в предвид размера на чакал, вълк.?! Хората дадоха и къде идват попаденията колко мола е разликата. Относно армейската прострелка аз я знам 25м-300м тя също си има предимство до 200 метра си hold-under ,но пак виж къде идват попаденията http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... =1&t=22783 на 50,100 и т.н. 0 -лата зависи от целите.

Сега замисли се че със номер 6 на мерника на АК-то и тази балистика на гаубица за да ти идва на 5 ярда център под какъв ъгъл изстрелваш проектирала. То това не е карабина, артилерия е. Някой го , каза ако ще стреляш дистанции за ЩИК ами нулирай са зa за тази дистанция. Примерно защо не го стреляш упражнението на Д прав мерник, като пак калаша е с по-нисък offset и с доста по артилерийска балистика. Демек точно това упражнение дето даваш за пример е по-калашо пригодно. Виж вече ако го стреляш със 0 на 25 метра да речем и не ползваш разни хитрини долна точка или горна и т.н. неща които автоматично изключват условието на заданието да си знаеш офсета и да стреляш на въображение ЕВАЛА такъв стрелец.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 10:55       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
И tojito и Велизар започват с нулиране на оръжието за съответните упражнения.

Ако някой може да ти гарантира в реала, че ще имаш ТЕХНОЛОГИЧНОТО ВРЕМЕ да си нулираш пушката за дистанцията, на която е лошия (демек, той ще стои и ще те чака) - окей! Споделих в темата за нулирането част от кореспонденцията ми с Ерик.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 12:07       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Само една корекция:
Не си играя с 0 преди всеки дрил!!!
Веднъж направена я променям само при смяна на боеприпас или надулно устройство!
С прострелка 0 на 100 стрелям всичко, само че преди това съм си направил труда да проверя и ЗАПИША данните на 3, 5, 7, 19, 12, 15, 20, 25 и 50м
Но това са пинизи, които споделям на моите семинари ;-)
Със калашоподобното до 40 м даже не използвам никакви мерни прибори (механика или бързомер) ако се налага поразяване на целта някъде в нея. Ако е за точност работата тогава вече се прицелвам!

За Велизар не знам


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 13:19       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
На курсовете на Т-клас академията Пламен Николов също препоръчва ЛПВО на АР-ка да се нулира на 100м, защото:
1. от 30 до 150-60м имаш изстрел център или с няколко( 2-3) сантиметра отдолу, което е пренебрежимо малко за практически цели.
Офсетът на оптиката( височината на монтажа) се усеща на дистанции под 25м и лесно се научава.
2. Вертикалната корекция на попаденията на останалите дистанции (под 30м и над 160м) винаги е в +( вдигаш мерната точка), което е лесно за наработка, като навик. Ако забравиш да направиш корекция попадението е ниско, което ти дава шанс да го видиш къде ще ровне ( за разлика от надхвърлящ целта изстрел) и да се коригираш. Ако не знаеш точното разстояние до целта и нямаш време да го измериш стреляш център и, ако не уцелиш започваш да вдигаш докато уцелиш :wink:

При нула на 25м на разстояния 90-180м си отгоре 20см до 30см, което си е пропуск при стрелба по глава или дори гръдна мишена. И това трябва да го запомниш и да сваляш точката на мерене, ако не уцелваш на съответните дистанции..., което ако си под стрес е проблем....

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 20:18       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Баян написа:
При нула на 25м на разстояния 90-180м си отгоре 20см до 30см, което си е пропуск при стрелба по глава или дори гръдна мишена. И това трябва да го запомниш и да сваляш точката на мерене, ако не уцелваш на съответните дистанции..., което ако си под стрес е проблем....

25/300 метра ти е стандартът за американската армия (в метри, а не в ярдове, за да е съвместимо с останалото НАТО). А дали и по останалите НАТО армии също се прави това нулиране - не съм се интересувал.

100 ярда са ти СВАТ-аджийските пушки на американците.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 20:34       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Нула 25/300 е за армията, където стрелят по гръдна фигура / враг. Там при такава нула като сложиш прицелната линия на слънчевия сплит всичко до 300 е макс до гърлото, а 400 е на пъпа или малко под. Логично е, все пак трябва да улучваш нешото, което виждаш.Това ако си с мерници без регулиране .
Има механични с регулиране.
Има РД с дроппойнт
Има и всякакви оптики.
При РД с нула 50 всички попадения са в така наречената точка, като само близките под 15м се налага да се мисли/ от такива нетренирани неща на държавното съм пълен с майкове с попадения на сантиметър-два под заметна зона :( /

П.П. Моля да не бъда споменаван като разбирач.
Нито стрелям на 800 ярда прав / по спомен Аспирина играе такива игри/ , нито имам време за тренировки, който да подобрят някакъв практичен мой опит.
Повечето ми мнения са инспирирани от четене и обмисляне на прочетеното с нвдостатъчна практика ……… уви


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2023, 07:28       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ti6kata написа:
П.П. Моля да не бъда споменаван като разбирач.


Взимам си бележка!
Категорично употребих думата "разбирач" в пълна противоположност на негативно нарицателното и значение. Мислех, че това се разбира от контекста на разговора и на това, че опонирах на Гелето. Съжалявам за недоразумението.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2023, 10:52       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Дори в добрия смисъл на думата / какъвто беше в контекста/ пак не бих се оприличил като такъв
Благодаря


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2023, 20:53       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
иновация ..


https://www.youtube.com/watch?v=MNRXwW1dgqE

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2023, 19:21       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
съмняваме се, че БГ търговеца ги е кръстил тука (прибрал е тунинга да го продаде отделно)...
DD имат характерна ръкохватка която слагат на всичките си пушки.
Да не те излъжа но мисля и ъгъла и не е като на нормалните АРи.
Това е което продават на сайта им, това е което слагат. Ако ваща пушка е с нещо по-различно,
най-вероятно не е оригиналната и е възможно болта да е пренавит както сте го открили.
Изображение
ubboto написа:
Питам, що имаме проблем с holdover-a... всичко е комбинация между пушка, оптика и стрелец.
Та, може и да е прав Тишо... проблемът да е в нещо друго
Тишо обикновенно е прав за тея неща щото е пробвал много пушки.
За мене проблема е че не ста хванали правилно холдовъра на именно пушката с оптиката с която я стреляте,
на дистанцията на която е нулирана. Това е най-често срещаният проблем.
На мене ми беше обяснено от колега от форума защо на 36м и прави смисъл но както двамата ти познати са ти казали за техните нулираници,
явно са за два различни сетапа. На мене ми направи впечатление че едната пушка ( на долната снимка в поста ти) е за по-далечни
цели а не задължително CQB но реших да не се обаждам щото не съм много в час.
Връзвам някой основни положения и толкова, повече не ми трябва на практика.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 205 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer