logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 205 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 12:49       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Нашите/ вашите стандарти. “Нашите” са на Aaron Barruga - “зелена барета” и “Делта”: https://guerrillaapproach.com/about/

Правим COPY-PASTE (демек, лично творчество липсва) , като същевременно се опитваме да схванем всичко като идея.

А вие сте? В смисъл като бекграунд за работа с оръжие на терен?



и успявате ли да схванете нещо :D

докато нашите са си елементи от цялостна програма за спорта и в частност за армията (на този етап БА въведе спорта ни и провежда Общоармейски шампионати по Т-Клас)
имаме си програма и се работи по нея .. следват и други неща :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 12:52       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Ivo III написа:
ken6iro написа:
Ivo III написа:

другите стрелкови ориентации .. не ги разбираме, и не ни и вълнуват
както впрочем е отношението .. на другите стрелци към нашите дрилове ;) което е напълно нормално


Аз разбира се може и да не съм прав но заприличва на секта цялата работа.....дано не е така,защото по принцип първоначалната ви идея е доста по добра/интересна от ипсц карбина....


може да ни наричате както желаете :)
но истината е друга .. вече са отворени тренировките и специално приектирахме Lite състезания подходящи за начинаещи
също така създадохме цял пакет курсове и обучения за начинаещи .. и си вървим по пътя

всеки възпитан и с добри обноски желаещ е добре дошъл!

и най-вече се отнасяме толерантно към другите стрелкови ориентации :D



Никой не ви нарича ..... ;) Хубавото е ,че сам бързо се поправяш :)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 12:52       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
ubboto написа:
Нашите/ вашите стандарти. “Нашите” са на Aaron Barruga - “зелена барета” и “Делта”: https://guerrillaapproach.com/about/

Правим COPY-PASTE (демек, лично творчество липсва) , като същевременно се опитваме да схванем всичко като идея.

А вие сте? В смисъл като бекграунд за работа с оръжие на терен?


100 тей правиш сега PDT_Armataz_01_22

Да се забавлявам, що… PDT_Armataz_01_22 Бтв, и Barruga, и Bill Blowers, паралелно със стрелянето - правят курсове и за “тим лидери”. Ти ми беше пускал видеото, заради смотан СВАТ тим лидер - един от екипа фира, а друг на косъм. Та, чисто техническата час - хардуер + стрелкови умения са ти само част от нещата.

По темата иначе, ако ще ползваме пушките и за “антиснайпер” в градска среда - LPVO, естествено. Въпреки че сме скъсани, и засега сме на “вайпър” :happy: колкото да не е без хич.


п.п. Бързилов, cool down! :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 12:55       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
ken6iro написа:
ubboto написа:
Нашите/ вашите стандарти. “Нашите” са на Aaron Barruga - “зелена барета” и “Делта”: https://guerrillaapproach.com/about/

Правим COPY-PASTE (демек, лично творчество липсва) , като същевременно се опитваме да схванем всичко като идея.

А вие сте? В смисъл като бекграунд за работа с оръжие на терен?


100 тей правиш сега PDT_Armataz_01_22

Да се забавлявам, що… PDT_Armataz_01_22 Бтв, и Barruga, и Bill Blowers, паралелно със стрелянето - правят курсове и за “тим лидери”. Ти ми беше пускал видеото, заради смотан СВАТ тим лидер - един от екипа фира, а друг на косъм. Та, чисто техническата час - хардуер + стрелкови умения са ти само част от нещата.

По темата иначе, ако ще ползваме пушките и за “антиснайпер” в градска среда - LPVO, естествено. Въпреки че сме скъсани, и засега сме на “вайпър” :happy: колкото да не е без хич.


п.п. Бързилов, cool down! :-)




:tu: :tu: :tu:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 12:56       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
п.п. Бързилов, cool down!


всичко е наред, нищо лично, забавляваме се, не спирайте :D

Брояча нас гледа :confused:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 18:57       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Между 14,5 и 16 инча се усеща разликата като я развъртиш пушката по-динамично... 18-ки, LPVO-та, на баба ти фърчилото! А кой в какъв бокс бил бил... приказки приемам само след лична демонстрация насреща, може и с/у някой лев на вързано!
Случката е споделям като хумореска - прострелял му някой "умен" на човека пушката с център на 50 метра, на 10 метра не може да вкара 5 събрани в хедбокса за време.
Геле, пак се отплесна към техничесски данни на различните сетапи, когато е очевидно, че с Бързилов говорите за различни неща. Въпроса е не кой какво ще покаже,
а дали ти е ясно какво се компенсира с ретикъла на конкретно LPWO ? За РД е ясно макар и там да можеш да компенсираш но в споменатият килхаус не го правиш, очевидно.
Какво ще видиш от компенсацията след някаква показана стрелба ? Времето ? Времето ще е меродавно само ако сравняваш двама души с адекватна тренировка с РД и LPVO,
сложи ме мене с LPVO-то и тебе с РД-то и е ясно чий таймер ще бие, сложи някой дето стреля само с LPVO на една 14" или 12" цев и тогава ще е ясно до някъде кое-къде е.
Хумореската споделена е ОК, ама не е ясно с какво стреля - LPVO (?) и просто показва, че не знае как да си ползва ретикъла.
Няма ретикъл който да не е сметнат за нулирането което е препоръчително, съответно ти дават и компенсацията за дистанциите извън нулирането, баси философията...
Има правилно и неправилно подбрана оптика според целта на стрелеца и разбира се, че ще е по-бавна ако се
сравни с правилно подбран РД, не виждам какво спорите толкова за субективни неща.
Тоя въпрос дето само се драпате с Бързилов е по-скоро теоретичен, от колкото доказуем практически щото на практика,
всичко е субективно, имаш много "флуидни" елементи под въпрос, че да кажеш за нещо, че е константа.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 19:09       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ken6iro написа:
16-ka,къде носи ACOG
Кенширо сан, любопитен съм с кой ретикъл ти е ACOG-a ? Шеврон, подкова или от кръглите, или от кросхеъра ?
До колкото си спомням шеврона си е баш армейски, и ти дава от 100 до 800 метра компенсацията, как компенсираш на 20м с него ?
Или айде да питам иначе - на колко го нулираш на 50м или на 35-6 ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 20:10       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
.38 Super написа:
ken6iro написа:
16-ka,къде носи ACOG
Кенширо сан, любопитен съм с кой ретикъл ти е ACOG-a ? Шеврон, подкова или от кръглите, или от кросхеъра ?
До колкото си спомням шеврона си е баш армейски, и ти дава от 100 до 800 метра компенсацията, как компенсираш на 20м с него ?
Или айде да питам иначе - на колко го нулираш на 50м или на 35-6 ?


Подкова,на 36 е близка нула..под 10 ми идва точно на основата на вертикалата хедшота....иска работа и свикване ,после е песен....до мнооого далеч :)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 20:42       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Ясно, 10х. Много далече, ако е до 800м си е далече ама за какъв патрон ? Иначе за всичко дето е по-далече от грубо 400м (ако приемем 5.56 с подходящ грейн и туист)
LPWO ще ти дава много по-добра картина и ретикълите им са макар и малко по-"заети" да го преведа от английски,
също мисля са и по-добри като информация за компенсиране по windage. Разбиа се и двата типа оптики са до въпрос на свикване, спор няма.
Ще се радвам ако споделиш кое е верно и кое - не, от твоята пактика.

Също, ACOG няма подсветка за нощно време или бъркам ? Пипал съм и съм стрелял само веднъж ACOG и не си спомням подробности...
Иначе за свикването - ясно е, колкото повече "свикваш" с един инструмент, толкова по-добре го използваш, аз не мисля,
че има фапираща разлика в таймера ако погледнеме от гледната точка на Геле, щото и тя е важна, таймера показва всичко.

ACOG-a няма варио оптика, фиксиран е, обаче пък е най-здравата оптика която можеш да сложиш на такава тояга,
не случайно това е приоритет на хора които работят. Малък пакет, бърз ретикъл, 100% надежден, идеален за наблизо, ОК и за по-далече..
Но пак, ако гледаме от точката на Геле за килхауса, ако сложиш супресора на един къс пакет АР, било 12" или 14" цев, пак стигаш,
че и минаваш, 16" дължина на цевта за което Иво си е прав,
къде отива маневреноста тогава, при положение, че вече всичко живо слага супресори за да ползва някой преимущества...
Аз съм любопитен за твоето виждане но пъпроса за дължината на цевта на тактическа карабина и супресор, специално за 20 и под 20м дистанции,
ретикъла вече го избистрихме, да сме малко по-полезни с нещо друго освен препирни за Т-клас сетапи и избора на оръжие и дрилове на Делта... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 21:00       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
.38 Super написа:


Също, ACOG няма подсветка за нощно време или бъркам ? Пипал съм и съм стрелял само веднъж ACOG и не си спомням подробности...
Иначе за свикването - ясно е, колкото повече "свикваш" с един инструмент, толкова по-добре го използваш, аз не мисля,
че има фапираща разлика в таймера ако погледнеме от гледната точка на Геле, щото и тя е важна, таймера показва всичко.

ACOG-a няма варио оптика, фиксиран е, обаче пък е най-здравата оптика която можеш да сложиш на такава тояга,
не случайно това е приоритет на хора които работят. Малък пакет, бърз ретикъл, 100% надежден, идеален за наблизо, ОК и за по-далече..
Но пак, ако гледаме от точката на Геле за килхауса, ако сложиш супресора на един къс пакет АР, било 12" или 14" цев, пак стигаш,
че и минаваш, 16" дължина на цевта за което Иво си е прав,
къде отива маневреноста тогава, при положение, че вече всичко живо слага супресори за да ползва някой преимущества...
Аз съм любопитен за твоето виждане но пъпроса за дължината на цевта на тактическа карабина и супресор, специално за 20 и под 20м дистанции,
ретикъла вече го избистрихме, да сме малко по-полезни с нещо друго освен препирни за Т-клас сетапи и избора на оръжие и дрилове на Делта... :D



https://www.primaryarms.com/primary-arm ... 56-reticle

Точно това е , има и подсветка...писах аког ,че да е ясен ретикъла поне ,който разбира от темата :)
Ако питаш за под 20 м ...няма какво да питаш ,както се казва PDT_Armataz_01_22 С други думи казано,много ясно ,че по компактното е по удобно ..... ред дота няма конкуренция на къси дистанции... ;)

А самото движение през помещения и коридори/стълби е съвсем друга бира.... Там дължината на гегата е важна и всяка екстра си има цена ;)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 22:13       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Изображение

на тази пикатинка - едно РД и си имаш 5х и РД за критично близко .. и ще е екстра за нощни сетъпи като височина

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 22:16       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
нещо такова
Изображение


Изображение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 22:57       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Въпроса е не кой какво ще покаже, а дали ти е ясно какво се компенсира с ретикъла на конкретно LPWO ?

Аз за LPVO никъде не съм и говорил от личен опит в темата, бат' Данчо (освен че съм пробвал с "Вайпър"), а за ето това: https://www.aimpoint.com/products/red-d ... -lrp-mount

Прострелян от някой "умен" балистик за център на 50 метра, и на 10 ярда (9 метра) - "Call Me Turbo"-то на Bill Blowers увисна! Сецане било... ми, отворените, изсецайте го вие за 90+ точки по NRA B-8 в рамките на 2 секунди за 10 изстрела, и елата тогава да меляте... как да е! Аз затова и питах по-назад в темата, откъде е тръгнала тази простотия в БГ... "арките" да се прострелват на 50 метра за близка нула. Че ще се прави отново прострелка + верификация е ясно, на 10 ярда по А4 за близка нула на 36 ярда просто закрепихме положението, за да можем да настъпим "даниелката" как си требе в рамките на този ден специално. "Даниел Дефенс" пък какво ШИТ КАЧЕСТВО е конкретно за тази пушка (писмото до американците е готово), но подробности на лични... тук не ми се занимава.

В контекста на военната приложност, в армията на САЩ, прострелката ти е 25/ 300 МЕТРА. В метри, а не ярдове, заради останалото НАТО.

"Кънсистънси дрила" на Barruga трети път няма да го споделям в негово изпълнение и обяснение... пишеш по казуса по инерция (ясно е, че и ти въобще не си се вслушал в идеята и концепциите)... явно наистина няма смисъл да се дискутира по подобни теми тук. Аре, със здраве!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 23:28       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Малко за “простотията” не тръгнала от България.

https://apps.dtic.mil/sti/pdfs/ADA557028.pdf


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 23:35       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
за нулирането, цяла нова тема ще отворим и да се разгледат различните концепции

Изображение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 205 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Ivo III, Viceroy и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer