logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 08:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 205 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2023, 22:05       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Ivo III написа:
Репертоара си го знаем ;)

Ахам, да, до болка си го знаем репертоара... за последно беше (че друго не остана за какво да се хванете)... не сте стреляли със скъпо, и не можете да сравнявате... за протокола, Ген.3 "рейзъра" ти е 6,750 лв., Аймпойнта над 2К... от месец насам всеки уикенд ги тествам с ТАЙМЕРА на всичко американско за "тактическа карабина", което можеш да се сетиш... от кола/ под кола и пр.

Ся, някой ако си държи на неговото, че варио е по-добре за CQB - ми, добре!

С резрешението на Ерик Перкинс (5 поредни години идваше в БГ да води семинарите на Тактическата асоциация), а в момента собственик и главен инструктор на Final Defense Institute: https://www.linkedin.com/in/eric-perkins-15306277

Изображение


Сетъп на работна СВАТ-аджийска пушка в наши дни. "Модерна щурмова пушка" не знам какво значи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2023, 22:48       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
Репертоара си го знаем ;)

Ахам, да, до болка си го знаем репертоара... за последно беше (че друго не остана за какво да се хванете)... не сте стреляли със скъпо, и не можете да сравнявате... за протокола, Ген.3 "рейзъра" ти е 6,750 лв., Аймпойнта над 2К... от месец насам всеки уикенд ги тествам с ТАЙМЕРА на всичко американско за "тактическа карабина", което можеш да се сетиш... от кола/ под кола и пр.

Ся, някой ако си държи на неговото, че варио е по-добре за CQB - ми, добре!

С резрешението на Ерик Перкинс (5 поредни години идваше в БГ да води семинарите на Тактическата асоциация), а в момента собственик и главен инструктор на Final Defense Institute: https://www.linkedin.com/in/eric-perkins-15306277


Сетъп на работна СВАТ-аджийска пушка в наши дни. "Модерна щурмова пушка" не знам какво значи.


така де :)
похвали се и ти .. малко :D

видя ли нещо в английския сетъп .. или искаш да го прочетеш от американско гуру с боен опит, с минимум 30 рани (може и пиянски)

ПП: не ми се вързвай :)) знаем, че не ни се доверявате :D , нищо че сме в крак с модерния избор на английските специалци и морската им пехота

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2023, 00:05       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Ivo III написа:
видя ли нещо в английския сетъп .. или искаш да го прочетеш от американско гуру с боен опит, с минимум 30 рани (може и пиянски)

Това горе на снимката ти е работна пушка + сетъп на американския СВАТ от Чикаго в момента. На другата пушка от снимката също се вижда бързомер + магнифайър. И така още 30 пушки.

За английския сетъп. Ако достоверен източник потвърди, че това вече се е наложило като работна концепция на терен - ще му обърна внимание.

За гурутата. И за тях сиренето е с пари. Големите имена в стрелянето масово биват подпомагани от спонсори. И, съвсем в реда на нещата е да надуват свирката в определена от спонсора посока.

И, ако не си го пипнал ти лично/ нямаш база за сравнение/ не можеш да анализираш добре - малко трудно ще се ориентираш в пространството между реклама и обективна реалност.

Хората с боен опит/ които тази работа са я работили и/ или я работят - много яснУ, че тяхното мнение печели по точки по дефолт. Стига да не говорят от позицията си на рекламно лице, разбира се.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2023, 13:50       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 540
Нормално е да отричаш оптиките, като стреляш с Рейзър Ген3 :-) х1 му е гадно, с малък ъгъл (обзор), оптиката е тежка. Опитай с Калес К16i и пак ще си говорим.... Иначе да- до 50м и в сграда бързомерът е по-добър, но това е много тясно специализирано оръжие- полицейски СВАТ.

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2023, 15:55       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
още една интересна оптика - ATI SAI 1-6x24 Review на цена 1200$, с много добре оценен плосък образ на 1х
сравняват я с еталона за образ К16i .. разбира се и на него има намерен недостатък - в МИЛ скалата няма цифрички и се налага да се брои (10 мила, е скалата)

в дискусия за нея - https://www.snipershide.com/shooting/th ... w.7071886/
общо взето засягат повечето топ модели LPVO .. какви недостатъци има

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2023, 16:46       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Това горе на снимката ти е работна пушка + сетъп на американския СВАТ от Чикаго в момента.
Геле, колко инча е тая цев ? 10"? Любопитен съм.

Още малко инфо, просто за обща култура, горе-долу същият сетап и при СС и Делта:

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2023, 21:30       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
LPVO + RD на предна гривна + дълъг ХГ + супресор и т.н. :armed: PDT_Armataz_01_22


https://www.youtube.com/watch?v=-bnWPiT ... arandThumb

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2023, 22:45       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Баян написа:
Нормално е да отричаш оптиките, като стреляш с Рейзър Ген3 :-) х1 му е гадно, с малък ъгъл (обзор), оптиката е тежка. Опитай с Калес К16i и пак ще си говорим.... Иначе да- до 50м и в сграда бързомерът е по-добър, но това е много тясно специализирано оръжие- полицейски СВАТ.

М4 си се води 100 ярдова пушка. А и в НАТО стандартизатора, щурмовата пушка фигурира като PDW (Personal Defense Weapon) - в една графа с обикновените и картечните пистолети. DMR-те (свързващото звено между снайпера и "тактическата карабина") са вече в отделен сегмент, като там вариооптиките са си точно на мястото.

За CQB в БГ-то още се говори като за умрЕло, дори Специалните сили още нямат "shooting house", та чакат на СОБТ, а и там Бай Американец вече като не идва както преди - също въобще не ми се коментира.

Спортните дисциплини са много далеч от CQB тактиката, оттам и прекаленият фиксаж върху стрелбата на далечни разстояния. На Kyle Lamb обърнете внимание дриловете за "тактическа карабина" каква ДИНАМИКА на какви дистанции се гони.

Да, ако ще е GENERAL PURPOSE rifle/ един туул за всичко - варио определено! На за работа на дистанции до 100 метра - просто наистина няма смисъл. И това не го казвам аз.

Изгледах цялото видео за английската пушка точно заради това НЕДОРАЗУМЕНИЕ - РД отгоре върху оптиката. Пушката мега перфектна, "комбат газната" - не е оувъргаз, съответно може да я храниш само с месингово аммо (желязното като цяло е underpowered, и ако не си се презастраховал с малко повече газчица - има вероятност да почне да ти засича)... демек, не можеш да я храниш с всякакво аммо (и нормално).

Но за сетъпа РД кацнало на предния ринг на вариото - нито дума! PDT_Armataz_01_22 Да сложиш капака на оптиката и за CQB да си само на бързомера - теоритично и да има резон, доста въпросителни имам НА ПРАКТИКА какво ще се получи. Как да е, ще наблюдаваме развитието и на тази концепция.

Суперсор завъртян отгоре на флашхайдъра/ огнеприкривателя - супер! :tu: Субмоа на 100 ярда след 20К изстрела - и цевта явно също е супер.

38-ми, по снимка мога само да гадая за пушките на Сикрет Сървис, но не ми стои като 10,5 инча това. Предполагам са си стандартните 14,5 инчови цевки.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2023, 01:45       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
38-ми, по снимка мога само да гадая за пушките на Сикрет Сървис, но не ми стои като 10,5 инча това. Предполагам са си стандартните 14,5 инчови цевки.
Сигурно е така товарищ Т. Аз питах за пушката на твойте хора от снимката, няма значение... :tu:
За РД отпред на оптиката, аз мислех да го лепна старият ми Вортекс точно там. По скромно мнение, отгоре е много по-добре от колкото офсет, предвид на това, че офсет в дясно например те лимитира малко когато работиш от ъгли а така е в средата, и е високо, не иска да си много зад оптиката или да имаш сериозен cheeckweld/прикладване (?) което е по-бързо от колкото да позлваш LPVO то като RD.
Може би прави малко смисъл ако LPVO ti е нагласено на някакво увеличение Х2-3 и РДто ти трябва само за да менканш без да пипаш нищо от CQ на по-дълго разстояние. Мисля, преди в темата имаше клип с един дътрак ирландец който обясняваше нещо подобно за Ирак, от разчистване на сградаta, до покрива от където имаха контакт на около 200-300м.
Въпреки всичко реших да не го слагам, ще отиде по-добре на помпата. Седи по-прибрано наистина от колкото по клипове където има поне сантиметър под него м-у ринга и самият РД който за да се хване на пикатината му трябват разни подложки, и т.н.т.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2023, 01:57       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
ubboto написа:
38-ми, по снимка мога само да гадая за пушките на Сикрет Сървис, но не ми стои като 10,5 инча това. Предполагам са си стандартните 14,5 инчови цевки.


САС имат на въоражение 10.5' Colt (Canada) Diemaco карабини.

ubboto написа:
Пушката мега перфектна, "комбат газната" - не е оувъргаз, съответно може да я храниш само с месингово аммо (желязното като цяло е underpowered, и ако не си се презастраховал с малко повече газчица - има вероятност да почне да ти засича)... демек, не можеш да я храниш с всякакво аммо (и нормално).


КАС карабините имат малко нестандартна газова с-ма, проблем с метални гилзи стига да са 5.56 спек няма(Hornady да речем), единствено при руските железа 223, разбирай тула евентуално би могло да има проблем. Шанса някой с подобна пушка да попадне и пробва да стреля въпросното аммо мисля че е равен на 0.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2023, 02:36       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
ето едно модерно приложение
Изображение

:armed:

преди много години имаше някакво стренно деление .. полицайците са на близко, военните на далеко


боеца от снимката, ще може да работи в сграда с очила на главата и високо разположено РД, при далечна цел (или малка цел) .. има оптика + нощен уред

който е работил с очила знае, че през ниско разположен прибор е много сложно, защото очилата имат обем - използват се разни повдигачи, или високи монтажи за да вирнат РД високо
който е стрелял по цел с размер на глава на 100-150 метра знае, че с РД не е така стабилен в попаденията, както с оптика и 6х увеличение

та за финал .. сетъпа на снимката има почти всичко, за почти всички ситуации .. както за сгради, така и надалеко, за тъмно и светло .. има и малко IR отпечатък
и това ще пушка не само за специалците, но и за морската им пехота :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2023, 21:52       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
https://www.aliexpress.com/item/1005006 ... 072003%21S


Изображение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2023, 11:11       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 04 Фев 2019, 20:30
Мнения: 50
Еха, жълтите братя колко са бързи. Оригиналът на тази джаджа струва около 700 долара.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2023, 22:45       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Аз намерих само горната част на ринга с крепежа за РД и сигурно ще го пробвам, точно това ми трябваше, без пикатината защото взима директно Вортекс Вайпър без подложки.
25.4mm 30mm Rings Optical Sight Mount With ROF-45/90 RMR RAISER
Тоява цялото с удължението за хвата лично на мене не ми се струва удобно... Аз гледам да разкарам всичко от ложата и да си седи колкото по малка в диаметър,
а тея релси само ми я правят по-дебела и наистина не ми трябва опора за пръста, той седи баш зад прешър суича на фенера...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2023, 23:09       Заглавие:  Re: LPVO, RD, фенер .. вече си е топ стандарт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Ivo III написа:
та за финал .. сетъпа на снимката...

Е директно за боклука! Гаранд и думичка не спомена за този сетъп във видеото си, което имаше за цел да покаже колко УАУ е цялата пушка. Американски СВАТ също не съм видял досега да прибягват до подобна концепция.

От личен опит (пробвали сме и така), офсетът става много голям, и въобще не е удобно. До 100-150 метра с бързомер, над това - LPVO. Същото го казват и американците.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 205 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 156 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer