logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 10:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2023, 14:08       Заглавие:  Glock ТОКУ-ЩО ПУСКА Нов AR-15 през 2023 г.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia

https://www.youtube.com/watch?v=KjqrTVb ... dManReview

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2023, 16:26       Заглавие:  Re: Glock ТОКУ-ЩО ПУСКА Нов AR-15 през 2023 г.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
:D :D :D забравил си въпросителната...

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2023, 17:20       Заглавие:  Re: Glock ТОКУ-ЩО ПУСКА Нов AR-15 през 2023 г.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Аз го помислих за първоаприлска шега но видеото е от преди месец... Тея партенки с Глок АР ги слушам от 20год, не мисля, че ще видиме някога карабина от пистолетна фирма която разчита на огромната маса служители манияци, да им тестват и изчистят проблемите от новите модели. Може и да бъркам, не знам. За АР си иска малко опит, не може цял живот да си правил пистолети и да скочиш изведнъж в дълбокото но е възможно да са приложили схемата на Гастон и да са наели някой да им разработи АР-ка, де да знам. Нови времена са, може и да видиме транс-Глок пушка... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2023, 13:09       Заглавие:  Re: Glock ТОКУ-ЩО ПУСКА Нов AR-15 през 2023 г.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
На шега или не, но са били в състояние да участват на търга на англичаните

И да, с помощ от Хайнел

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2023, 21:55       Заглавие:  Re: Glock ТОКУ-ЩО ПУСКА Нов AR-15 през 2023 г.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
.38 Super написа:
За АР си иска малко опит, не може цял живот да си правил пистолети и да скочиш изведнъж в дълбокото
Щях да се съглася с тебе ако Глок скачаха от перални на пушки. Обаче от пистолети на пушки да се скочи не виждам какъв чак пък толкова голям проблем може да е. Освен това говорим не за някаква нова и уникална система, а за AR-15, дето:
1. Я има от сума ти години.
2. Я произвеждат Сульо, Пульо, Груйо, Танас и аз. И Глок защо да не могат? Не знаят как се леят метали или как се струговат или фрезоват те? Или покритията не владеят? Какво толкова като технология има в една ар-ка, дето го няма в един пистолет Глок? Виж ако беше танк примерно - да, друго е.

И нека не се забравя нещо много важно: на тоя пазар маркетингът е всичко и потребителят лапа като топъл хляб всяко нещо, което му се поднесе по правилния начин. Освен стабилен подход към частните индивидуални клиенти, Глок имат и утвърден такъв към държавните поръчки (добре знаят как да печелят такива). Според мен в Глок много добре са си направили сметката и идеята е много отдавна. Просто сега е настъпил историческия момент да се започне якото опъване на ластика, че когато най-накрая изделието излезе - да бъде пометено от щанда от озверените от чакане потребители.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2023, 00:35       Заглавие:  Re: Glock ТОКУ-ЩО ПУСКА Нов AR-15 през 2023 г.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Глок сега заложиха на бутална и се прецакаха ;)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2023, 03:02       Заглавие:  Re: Glock ТОКУ-ЩО ПУСКА Нов AR-15 през 2023 г.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
JDredd написа:
Щях да се съглася с тебе ако Глок скачаха от перални на пушки.
Иво, съгласен съм но тея хвърляха всеки нов модел на потребителите да му изгладят детските болести, без изключение... Аз не влизам толкова в техният форум вече, но когато подкараха ген4 и субкомпактните пищовчета в .380, онея от форумите им изнесоха всичките тестове, то не беха проблеми с рампата, с подаването, с изхвъргачите и какво ли не още... След 3 месеца Глок направи "доброволен ъпгрейд" , точно както беше положението с първият модел Ген3 дето беше с късите релси и се трошеха рамите след няколко десетки хиляди изстрела... Не се съмнявам, че могат да направят АР, съмнявам се, че ще е на нивото на някой от средното качество пушки, като Бушмастър например... Те маханаха тенифера там където всички други фирми почнаха да го ползват, сток продукцията им е почти 100% МИМ части, правят им ги бразилците, ние чакаме свестна карабина от Глок ? малко съм скептичен предимно поради тея причини, иска си R&D а те нямат добър такъв (лично мнение), Глок отдавна лежи на стара слава и само някой концепции са сполучливи, за мене лично Г45 е много добър като идея и разбира се дългите блокове са доказано хубави пищови.
Нека да видим, аз все още не виждам солидна информация за нещо което е на пазара, те спрягат карабина от поне 10год и нищо нямаха...
За изработката - качеството им е рязко надолу от поне 5-6 години и всички служители дето стрелят много си кътат старите поколения пищови, не знам какво знаят да рпавят, но нито покритието им е както трябва на всичко от ген4 насам, нито фрезоването което почти не използват. Афтърмаркет блока дето го взех скоро е 10 по-добре олизан от някой които отварям покрай приятели, от ген 4-5, частника си го фрезова на цифрово машини и аз поне го намирам за такъв с по-добри допуски но е възможно и да бъркам...
Относно държавните поръчки - да, имат предимно големи контракти с Полиция и общо взето това е. При Армията Глок не са доминиращи поради ред причини. Пушка от Глок, аз лично не мисля, е ще е популярна защото има много по-добри фирми които са доказани с години, кеф ти бутални, кеф ти каквито искат департаментите, те си избират сами какво да си купуват. Глокова карабина, бутална или - не, иска години ползване за да спечели доверието на полиция и армия, не е върпос само да ги замерят с безплатни бройки и да ги сменят през 5 години както е сега.
JDredd написа:
Просто сега е настъпил историческия момент да се започне якото опъване на ластика
Ако маркетинга им е насочен към частният пазар, и аз съм сигурен, че ще има точно както мисля съм тъи схванал идеята - голяма бройка потребители, които ще лапат такава карабина само заради логото на Глок и факта, че е бутална, но именно в момента върви една държавна кампания да се ограничат сериозно оръжията, предвид глобализацията на щатите и догодина изборите, и малар и да има търсене от частният потребител, държавата бие яко през колената всички големи производители на оръжие, така че не съм сигурен дали ще успеят да реализират голяма печалба в частният секто с карабина. Може да вземат някой от полицейските контракти но както казах - няма да е в момента в който я пуснат, ще се иска сериозно тестване, щото на тея хора от това им зависи живота, няма да се доверят на каквото и да е, без значение каква му е марката, всичко по департаментите ползва ако може мил спек, колтове или други доказано надеждни марки.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2023, 20:55       Заглавие:  Re: Glock ТОКУ-ЩО ПУСКА Нов AR-15 през 2023 г.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Обаче от пистолети на пушки да се скочи не виждам какъв чак пък толкова голям проблем може да е. Освен това говорим не за някаква нова и уникална система, а за AR-15, дето:

За армията требе да се гони МИЛСПЕК стандарт, а и АММО-то също да ще се наложи да се стандартизира. От М855 за М16, за по-късата цев на М4 се прави М855А1 - с по-бързогорящ барут и генериращ по-високо налягане боеприпас.

Доста работа/ полеви тестове е всичко това.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2023, 21:18       Заглавие:  Re: Glock ТОКУ-ЩО ПУСКА Нов AR-15 през 2023 г.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Ако маркетинга им е насочен към частният пазар...

От чуждите форуми, пушката засега няма да се предлага на цивилния пазар.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2023, 12:10       Заглавие:  Re: Glock ТОКУ-ЩО ПУСКА Нов AR-15 през 2023 г.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
ubboto написа:
От чуждите форуми, пушката засега няма да се предлага на цивилния пазар.
За мене това е поредното подръпване на ластика в посока разтягане :armed:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2023, 12:36       Заглавие:  Re: Glock ТОКУ-ЩО ПУСКА Нов AR-15 през 2023 г.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
много правилно няма да я предлагат на цивилен пазар, защото ще я вземат, сравнят и ще и лъснат всичките бутални кусури :happy: и детски болести :oops:
някъде чето, че Глок са я правили в сътрудничество с Хейнел
а ХК осъди Хейнел

Глок е машина за пари, и вероятно това е врътка с Хейнел, да участват на търгове с нагласени задания за бутални АРки с помощ от Хейнел
те знаят много добре, че ако търга е .. искаме АР система (без да се влиза в детайли за газова система) нямат особен шанс

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2023, 16:18       Заглавие:  Re: Glock ТОКУ-ЩО ПУСКА Нов AR-15 през 2023 г.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
От чуждите форуми, пушката засега няма да се предлага на цивилния пазар.
Тея приказки ги слушаме от години...
Каква е тая толкова специална пушка на Глок дето да не я предложат на частният пазар, АР платформа под път и над път,народна пушка е тука ? Ако не е select fire, няма нищо което да ги спре, произвеждат я тука 100% иначе не могат да си позволят да я събират ако се съобразяват с условията на внос на select fire карабина, излиза им по-скъпо.
Ако пък е select fire, ще изгубят много от департаментите защото те не обичат да стрелят на автоматична поради ред причини.
Много понамирисва цялата новина... Аз съм много по-любопитен ако има наистина такъв проект, да се види подробно какво е устройството, как са решили някой неща в техният вариант, от колкото дали някой ще я приеме или ще се продава на частният пазар.
Не, че не искам да я видя, просто твърде дълго им слушам дрънканиците за тая карабина, поне 15год...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2023, 22:15       Заглавие:  Re: Glock ТОКУ-ЩО ПУСКА Нов AR-15 през 2023 г.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
.38 Super написа:
Не, че не искам да я видя, просто твърде дълго им слушам дрънканиците за тая карабина, поне 15год...
Помниш ли Симеон Сакскобургготски колко време казваше: "Идвам, бе хора, идвам да ви оправя"? Откак падна Тодор Живков от власт и дядо Мони почна да го повтаря това, ама опъва ластика чак до 2001 г. - почти 12 години. И много правилно прецени, че точно тогава е настъпил правилният момент и пусна ластика... Предполагам помниш колко гласове изкърти тогава.

Глок правят абсолютно същото.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2023, 17:26       Заглавие:  Re: Glock ТОКУ-ЩО ПУСКА Нов AR-15 през 2023 г.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
JDredd написа:
Глок правят абсолютно същото.
Дано да си прав. Аз съм любопитен да я видя тая карабина и им желая успех,
просто за мене е неподходящ момента с пускането на ново оръжие на американският пазар, който е основният им потребител.
А и никой не я е видял тая карабина в действие, някой да я тества, така че и това подхранва скептицизма ми но да видим...
Симеон никога не съм го следил, българските политици са ми неприятни (както и всичко останали де) и не се интересувам от тях,
подробностите са ми много мътни да ти кажа честно...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer