logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 06:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2023, 13:52       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Beer написа:
Да, знам, че тестваните от мен Селиерки /55гр./ са доста назлобени, но все пак да чуя съвет и препоръка от практици...


как разбра, че са назлобиени :)
даже големия пламък показва .. че не им изгаря добре барута в 16 инча цев :)
и скороста е ниска! .. освен това неизгорелия барут играе като бластер за компесатора и го изпилява за няколко хиляди изстрела

така че .. брой компесатора като консуматив, особено за 16ка, особено за СБ 55 :armed:
и добави цената на компесатора към патроните .. или си купи по хубави патрони :D излиза същото

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2023, 14:55       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Ами, не съм Лазар, благодаря, нито съм Цветан. Аз съм го написал как съм разбрал, че са назлобени Селиерките:
Beer написа:
По настоящем стандартният Bird Cage не е лош, но дава много силен отблясък в по-тъмните часове и пречи на зрението.

Пробвах и с едни 55гр. Магтех, тествах и с Хорнади, но все си мисля, че след като не мога да сменя цевта с по-дълга
и че Селиера засега ми идва най-евтин за тренировка, бих могъл този пламък да го отвеждам настрани /примерно/,
а не да ми покрива прицелната зона на 11 и 13 ч и да ми гаси периферното зрение. Това извеждане го предполагам да стане, чрез отворените пронгове
на флаш хайдърите или чрез подтискане посредством О-пресор.

Сега като се замисля, измерването на дължината на пламъкът от изгорелият барут трудно се мери:
трябва да е тъмно, поставка, някакви летвички с определена дистанция помежду им и Slow Motion Video.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2023, 15:20       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Beer написа:
и че Селиера засега ми идва най-евтин за тренировка

5,56 на GGG е много добро аммо, не знам колко по-скъпо идва от "селиерките". А и оувъргазната система в комбинация с non-ehаnced затворна група и назлобено аммо - надулникът ти е най-малкият проблем.

За разлика от АК-то, което го храня с всичко що е налично - компромиси и експерименти с аммо-то за "арката" аз поне не бих правил.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2023, 15:36       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
СБ е един от най-слабите патрони у нас

55 имат повече пламък - лек проектил, лошо изгаряне в къса цевка .. и бластват камерите на компенсаторите, направо ги изпиляват за норматив

62грн GGG e оптимизиран за 14.5 цевки, но си е доста силен, за овъргазната система
Особено за Карбайн 16ка ще видиш разтопена мед в затвора

16 карбайн и ако и сложиш супресор ще е кошмарна комбинация, и гарантирано ще чупиш нещо .. или затвор или спусък

Зависи от газовия порт, може би трябва да и сложиш поне H2 буфер за GGG, и H1 за Селиери, ако не се укроти и регулируем газов блок

Мога да помогна с моите буфери за теста :)

Та пламъка ти е най-малкия проблем

Най-ефтинко ще е .. да стреляш денем

ПП на Аеро Епсилон компенсатора е проектиран 3 в 1, има и пламаегасител и отвежда настрани пламъка, не пречи на оптика, но на 16 с СБ живота му няма да е повече от 5000 изстрела (е ще отвори преградния порт само, иначе ще си работи)

Е така за пробата, мога да ти сваля моя, да видим дали ще има ефект

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2023, 14:05       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
ubboto написа:
Beer написа:
и че Селиера засега ми идва най-евтин за тренировка
5,56 на GGG е много добро аммо, не знам колко по-скъпо идва от "селиерките".

О, да. По-евтино идва. Сега чакам само да ми се отвори прозорец и да намачкам един следобеден Лозен с ДжиДжиДжитата,но да е с елементи на свечеряване.

Ivo III написа:
16 карбайн и ако и сложиш супресор ще е кошмарна комбинация, и гарантирано ще чупиш нещо .. или затвор или спусък

Теоретично си прав.
Практически, около мен има трима тригодишни ловджии с .223 16" и едногодишни супресори.
Стрелят си стабилно, пед@лите и въобще нищо не им пречи. Дори не смазват. Страшни селтаци. Втори сезон почват.
Патрони: Hornady Frontier .223Rem. 55gr SPIRE
Саундмодератори: АСЕ

За буферът си прав - заплюл съм си Н2 и сега търся плоска пружина, за да ми е супер комбинацията. Ajustable Gas блок ще ми е по-натам.

Ivo III написа:
Мога да помогна с моите буфери за теста

Дай инфо, твоите АероПресижъни дойдоха с Бърс Кейдж или с VG6 Epsilon 556SL ?

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2023, 14:14       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Обективно-приложната страна на различните видове надулници най-добре се вижда на дълги скоростни редове по малки цели.

Мириканците наложиха "Call Me Turbo", и вдигнаха яко левъла.

B-8, принтната оттук: https://www.bigtexordnance.com/tap-rack ... -8-target/
Разстояние: 10 ярда/ 9,1 метра
10 от "лоу реди" в черния кръг
PAR: 2,50 секунди

Добрите го свалят на 2 секунди. На 2 секунди слизам и аз, но още не мога да събера 10/10 в черния кръг: https://www.youtube.com/watch?v=078qb17uMoc

Ще отпусна газта да си вляза в 2,50 сек. на първо време - нещо напълно постижимо с "арка". Но непостижимо с 7,62 мм калашоид.

Субективно, радиалният комп на "Рюгер" си работи екстра! Просто системата е с много по-бърза обратна връзка, и си требе време за свикване. Аммо - фабрично "Фиочи" (за грейновете не се сещам в момента).

Ще ми е интересно да се видят и други системи + надулници в действие.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2023, 15:29       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
ubboto написа:
Ще ми е интересно да се видят и други системи + надулници в действие.


Точно това беше и моята идея - да се видят повече възможни варианти на роден терен.
Плюсове и минуси.
Да се избистри тенденция.
Макар и скована от наличностите на родния и европейски пазар.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2023, 19:33       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Beer написа:
ubboto написа:
Ще ми е интересно да се видят и други системи + надулници в действие.


Точно това беше и моята идея - да се видят повече възможни варианти на роден терен.
Плюсове и минуси.
Да се избистри тенденция.
Макар и скована от наличностите на родния и европейски пазар.


Това е тотално безсмислено :)
На българче да му дадеш опит и съвет ... Абсурд! Прави точно обратното! :happy:

.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2023, 11:24       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia

https://youtu.be/jZmR8U1wqTU

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2023, 03:36       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Иво благодаря, че разчисти темата :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2023, 15:28       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Гледах го Поленара, даде ми някаква основи, но ми липсваше тестът да бъде в по-намалена светлинна среда.

Както и да е. Първите тестоваци /флашхайдери/ ги чакам да пристигнат за проби и ще пиша отзиви.

Приятел ще ми даде и двупортов мъзълбрейкър и остава само тестово поле, където и аз да ги съпоставя.

Щеше ми се и да дублирам muzzle с oppressor, но засега толкова...

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer