logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 16:24




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2023, 22:51       Заглавие:  Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Привет,

молим най-учтиво, който иска, да сподели своят Тhe best muzzle brake, от който е най-доволен.
Специално аз търся мнения и впечатления за нещо, което да е подходящо за 16" АР-15/223.
По настоящем стандартният Bird Cage не е лош, но дава много силен отблясък в по-тъмните часове и пречи на зрението.
Изображение
Да, знам, че тестваните от мен Селиерки /55гр./ са доста назлобени, но все пак да чуя съвет и препоръка от практици...

Тествах и един Cookie Cutter на Strike Industries, но там субективното ми усещане е, че паля Фара на Пристанището с всеки един изстрел.

Фирмите, около които ми се въртят мислите са: ULTRADYNE, Strike Industries, Atlas, WILSON COMBAT and PRIMARY WEAPONS.
И разбира се, моделът на чичо Джери Микулек.

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2023, 01:47       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Аз стрелям с компенсатор и пиша само за калабалък... :D Ей този е: https://stores.sjcguns.com/223-5-56-sjc-titan-cs-black/
Контролира отката страхотно, пушката почти не мърда назад, но не пожелавам на никой да седи около мене.
От прон, директно върху земята вдига прах само на страни но от бенч или прав да не си до 2м от мене, не е подходящ за тим...
Бърдкейджа ми беше много добър, не съм видял искра изобщо но аз не стрелям през ноща, така че бих казал - на тебе ти трябва някой
проверен пламегасител, не друго. 3 prong flash hider на Surefire обикновенно го дават като абсолютен стандарт при този
тип надулни устройства, скоро Шерифа беше пуснал линк до много подобен, сигурно лицензиран флашхайдър на
доста по-приемлива цена, някъде в темите е, може би ще се обади с информация.

Аз съм стрелял комбиниран флашхайдър/комп на PWS които си споменал, за АК47 и дулото седи като заковано на единичен,
не съм го стреял с АР за съжаление и нямам мнение.

Мисля, че Иво, покрай заглушителите, ще може да ти даде доста по-подробна информация ако търсиш нещо което да крие искрата а не друго.

Това е моят комп, всички които са стреляли с пушката го намират за осезателно ефективен но е комп, не ти върши работа:

Изображение

И седи малко по-дълъг на пушката, сигурно с около инч и нещо а предполагам това искаш да го избегнеш.

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2023, 09:14       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
.38 Super написа:
Аз съм стрелял комбиниран флашхайдър/комп на PWS


О да, реално това е може би правилната комбинация, към която трябва да се ориентирам.

Преди да пиша, пуснах търсачката на форума, но освен едно видео на Иво за един компенсатор, стрелящ зад картон, друго не намерих и затова рекох да направя отделна тема. Ще потърся мнението на Шерифа, защото ми е важен всеки един бг опит, тъй като придобиването на разни подобрения за АР е свързано с много усилия и административни спънки.

SJC Titan Compensators за съжаление не го откривам в Европа, но З-пронга на Шурфайър, сега един познат ми писа, че го ползвали австрийските полицейски бързаци и имат само + отзиви. Ще го проуча допълнително.

Към този момент са ми препоръчали ето този Комп:

ODIN WORKS ATLAS 5 COMPENSATOR
Изображение
Вършел прекрасно своята работа като комп, като значително намалявал и бляскането, без да е изрично упоменато.
https://www.youtube.com/watch?v=HdlSbJyUuGI

Притеснява ме единствено това, че е от три отделни сегмента, и че отпред има три болтчета,
които не знам как биха се държали на вибрациите и температурата от изгорелите газове,а оттам и шансът да ти падне предната капачка по време на стрелба..

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2023, 10:25       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2011, 11:34
Мнения: 201
Местоположение: Варна
Много неща изчетох и обсъдихме преди няколко месеца, та не се сещам вече за подробности - за мен бяха интересни само варианти с QD за супресор.

Шурфайърските Warcomp флашхайдъри бяха супер по тестове без супресор и по-зле от некомбинираните им модели при поставен супресор.

Моята ар-ка дойде със стандартния за марката 3-камерен компенсатор към който нямам забележки, да не кажа, че съм очарован (продава се и в Европа):
Изображение

Поръчал съм и чакам този, щото ми трябва да си закача супресора:
https://viranomainen.fi/p69676/ase-utra-borelock-223-muzzle-brake

_________________
If you suck at shooting, you’ll still suck. However, it will be more fun to suck at shooting if you’re shooting a JP Enterprises rifle.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2023, 17:34       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Beer написа:
Вършел прекрасно своята работа като комп, като значително намалявал и бляскането, без да е изрично упоменато.
https://www.youtube.com/watch?v=HdlSbJyUuGI

Притеснява ме единствено това, че е от три отделни сегмента, и че отпред има три болтчета,
които не знам как биха се държали на вибрациите и температурата от изгорелите газове,а оттам и шансът да ти падне предната капачка по време на стрелба..
Мисля, че ти трябва мнение на хора които могат да те ориентират дали търсиш именно компенсатор или флашхайдър.
Компенсатораа ще ти редуцира много или малко отката, флашхайдъра ще ти крие искрата.
Компенсатора не е подходящ ако ще стреляш в тим или с други хора наоколо, има много сериозна прахова и бласт сигнатура,
шуми много настрани и редиректва искрата настраани и нагоре.
Флашхайдъра бута по принцип всичко напред и ако имаш човек до рамото ти, обикновенно не пречи.
Компромиса би бил, къс компенсатор с камера и малки отвори, комбиниран с флашхайдър но пак, такива се намират трудно
за АР и може би най-свестните са пак на големите фирми като Surefire и т.н.т. Трябва да потърсиш тестове онлайн, има конкретно за комп модели, и за компове комбинирани с хайдъри.
Тоя който си показал е възможно да компенсира но аз бих бягал далече от два металав едно тяло, от алуминий за пушка, дизайн с ботчета и т.н.т...
От сайта на Страйк, това е което минава за добър флашхайдър: https://www.strikeindustries.com/si-clo ... -5-56.html

Изображение

Това е на PWS, стрелял съм подобно на АК и работи много добре, но нямам мнение какво прави с искрата понеже съм стрелял само през деня.
Това е комбо, компромис м-у комп и хайдър, добра фирма са, бих предположил че знаят какво правят но пак бих предложил да се търси тест-сравнение с други модели.

https://www.primaryweapons.com/fsc-comp ... 56-1-2x28/
Цитат:
The patented FSC compensator was designed to be an effective compensator for shooters in all situations. Offering recoil reduction as a primary function, and flash suppression as a secondary function, the FSC is one of the most popular PWS compensators on the market. The unique port designs effectively keep flash out of optics and line of sight, while also reducing the distracting overpressure that is felt with many compensators.


Изображение

Surefire Socom 4 prong flash hider, 5.56 : https://www.rainierarms.com/surefire-so ... _a2fb36051

Изображение

Сататии:
1. https://www.pewpewtactical.com/differen ... le-brakes/

2. https://www.pewpewtactical.com/best-ar15-flash-hiders/

Tестове, видео, в края е таблицата с кои хайдъри показват най-малка искра:

Видео №1:


Видео №2:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2023, 19:35       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Сърдечно благодаря за предоставеното инфо.
Радвам се, че подкрепи моите съмнения за утежнената инженерно конструкция на Атласът.

Тук, в Б-я по-рядко се стреля тимово/рамо до рамо, така че страничния шум е възможно рядко явление.
Но определени събития показват, че трябва да се търси не компенсанционният ефект на изстрела,
а смаляване на светлинната сигнатура. За мен .223 е достатъчно добър калибър за овладяване с мускулатурата на тялото.

Затова към момента завивам към търсенето на Flash hidder.
Primary Arms със своят модел FSC, по описание го дават именно такъв: оffering recoil reduction as a primary function, and flash suppression as a secondary function. Ще продължа търсенето на инфо в тази посока.

А иначе генерално, като по-специфични надулници, в БГ съм виждал ето тези Джий Пита:
Изображение който се ползва като намалител на отката.
А като по-често срещани съм видял трикамерните компенсатори:
Изображение

п.с. :P Признавам с ръка на черният дроб (!), че ползвам pew-pew tactical за базов източник на информация. :D
Супер страхотно обяснено, бавно и напоително. :tu:

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2023, 20:08       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2011, 11:34
Мнения: 201
Местоположение: Варна
Ако побързаш преди да съм го махнал - за мен ще е удоволствие да пробваш компенсатора на JP, който имам. :)

Най-добрият флашхайдър е супресорът, така че ако това ти е приоритета - избирай супресор, не флашхайдър.

П.П Пю-пю-то са много добри за базова и аналитична информация.

_________________
If you suck at shooting, you’ll still suck. However, it will be more fun to suck at shooting if you’re shooting a JP Enterprises rifle.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2023, 03:32       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Бирата, Джей-Пи-то е много добър но си е топуз и е предимно за спорт, не е хайдър. Tанто за кукуриго.
Виж ако можеш се събери със Шерифа да пробваш неговият преди да го е махнал защото изглежда доста потентен като комп.
Не всички компенсатори духат голяма, видима искра, но ако ще стреляш и нощно време е добре да я няма...

Аз едва ли ще закача супресор на моята тояга и за сега съм се спрял на "спортният" вариант на Уоркомп,
хибриден е, не е убийствено скъп а е същият като този който взима заглушител само дето е със около $70 по-тънък.
Единственото "негативно" нещо което съм мяркал само веднъж за модела по принцип беше, някакъв специалист споменаваше,
че усещял някакво "звънене" чат-пат от трите пронга, но това едва ли ще те бърка мисля...

https://www.surefire.com/products/suppr ... ash-hider/

Изображение

Flow Chart:
Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2023, 09:00       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Sheriff написа:
Най-добрият флашхайдър е супресорът

Ооо....Абсолютно и Категорично е така !! Най-доброто предложение е това.
Но, засега това не е моята концепция, поради три причини:
- още не съм свикнал със самата система, искам да започна леко-полеко да надграждам.
- финансово още не съм дорасъл за това приключение.
- в районното ми още се съвземат, след като пуснах документ за 5к патрони за ДНО. :D

Sheriff написа:
Ако побързаш преди да съм го махнал - за мен ще е удоволствие да пробваш компенсатора на JP, който имам.

Свети Лазар да те благослови за добрите думи!
Грехота ще е да ти оцапам това красиво изделие, а и разстоянията ни делят сериозно, т.к. аз съм в прашната столица, на едни 400км от теб.

.38 - ми, флоучартът ти кърти, братче.
Откъде ги намираш такива неща в необятната задокеанска за мен шир, евала !
Толкова красиво и четливо описано, точно като за индианци като мен.
И аз си напарвих една екселска таблица със събраните до момента идеи и ще седна да им сложа "+ и -".

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2023, 16:41       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Флоучарта е от "устата на коня" итселф - от сайта на Surefire, аз просто го плеснах щото мисля ще е полезен за всеки който иска да се ориентира.
Наистина не предполагах, че ще съм полезен тука щото опита ми е малък, макар и да се залисвах преди доста по флашхайдърите,
специално тея на PWS за калашници. Радвам се ако мога да дам някаква адекватна информация.
Мисля Иво III можеше да даде повече инфо при положение, че те си играят с много супресори, но сигурно е зает човека :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2023, 22:10       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
А не, те там играят със супресори, а аз търся само флаш-хайдър. Нивата са ни различни, аз засега правя първи стъпки.

Тъй де.

Сега в нашият местен Уолмарт, където е само за ВИПове :D открих, че има ето този вариант:

Дулен компенсатор North Eastern Arms NFH за NEA .223 Rem
https://guns.bg/bg/dulen-kompensator-cf ... m-a-021170

Хем е компенсатор, хем е флаш донякъде, хем има резба и за супресор.... 8)

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2023, 22:58       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
И още една идея отвъд Океана:

"Опресор"

Дълго време днес се чудех какво значи това и ето, че намерих отговор в това видео:

https://www.youtube.com/watch?v=WO2z-nB7e74

Прави комбинация от Strike Industries - JCOMP Gen2 и Strike Industries Oppressor Concussion Reduction

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2023, 00:27       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Лично мнение.
Такива канички дето бутат напред има и от други фирми, сещам се за една която е на Surefire на сайта.
Проблема за мене е, че освен че бута струята директно напред, не се вижда колко крие искрата...
Също така ще трябва да купиш и основа, някакво надулно устройство което да приеме тая каничка,
точно както е на клипа ( който мисля показва добре +/- на устройството).
Защо да купуваш две устройства ако можеш да си похарчиш парите за един хибриден компенсатор/флашхайдър ?
Иначе като дизайн изглежда доста добре с тая тресчотка дето заключва байонета...
Не забравяй обаче че тоя тества къса цев и .308. И при двете имаш доста голяма искра и реактивна струя а
всички надулни устройства работят добре със силна реактивна струя. За сметка на това искрата е по-голяма.
Ако планираш да стреляш .223, който е с по-ниско налягане от 5.56, съответно, теоретически, през 16" цев ще
имаш по-малка реактивна струя и искра, и какъвто и тип компенсатор да имаш, ще има по-ниско кпд от ако
стреляш 5.56 през него... Аз може и да бъркам, но бих предположил, че някой от хибридите с малка камера с дупки
за компенсатор, би работил по-добре на 16" цев с .223 от колкото две устройства които дефакто само пренасочват струята напред.
Да приемем само за пример, че си сложил "спортният" Уоркомп на Surefire без опция да закачаш супресор на него нататъка,
струва под $100 по разните аутлети, предолагам той би работил идеално със .223 и ако се влияе от по-силната
струя на 5.56, няма да е фрапиращо повече.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2023, 00:37       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Beer написа:
Дулен компенсатор North Eastern Arms NFH за NEA .223 Rem
https://guns.bg/bg/dulen-kompensator-cf ... m-a-021170
Не бях видял мнението преди да отговоря на другото.
Тоя изглежда добре но пък как ще се държи в 5.56 ? То не е едно и две, нали се сещаш.
Иначе като хибридно устройство си е екстра за цената си...
Успях само да намеря едно видео за пушката, но ползва почти същото устройство, не мога да го видя дали е с камера
за комп, но пронговете са 4 отпред и по принцип тоя дизайн крие добре искрата.
На видеото обаче се вижда искра и на светло. Това не е задължително проблем защото камерата просто може да е хванала
точно кадъра с искрата, реално, окото ти няма толкова бърза регистрация че да видиш искра но все пак...

North Eastern Arms CFH за NEA .223 Rem,review

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2023, 00:52       Заглавие:  Re: Вашият "the best muzzle brake" /AR-15/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Това е канала по чиито тестове преди години избрах моят компенсатор, те са още два клипа с тестове,
ако ти се губи време гледай всичките три теста, дълги са но имаш що-годе стандартизиран тест и
от измерването, ако правилно си спомням, Титана излезе най-добре от всички.
Може би ще попаднеш на нещо което да търсиш онлайн. Ако не друго,
тоя добре обяснява дребни подробности за всеки един комп. И важното е , че ги тества
на 16" цев и с .223/5.56

Титана е на 51:05 някъде, вижда се на забавеният кадър и мърдането и искрата, която мисля си е голяма
но пак - камерата я хваща но окото ти може би не я регистрира ако не е достатъчно дълга като време.
Тоя юнак твърди, че бласта е по-малко от компа който Титана детронира... :
Изображение


_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot], SVIREPIY, Yank и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer