logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 13:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2023, 21:34       Заглавие:  SIG Sauer P365 Subcompact
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Не ми се занимава сега да пиша пространно ревю за пищова, както принципно е прието тук, а само ще споделя едно мое стреляне, след което ще анализирам резултатите:

https://www.youtube.com/shorts/gxZ51jOZkNI

"Бил Дрил"-а:

Изображение


Идеята: Един пълнител от скрито носене (12-ия не се навря, че много още стегнати пружините) на макс скорост/ сплитове - да се види групата на 7 ярда. На 10 ярда А-зони за 2,65 само шестте.

Извод: ЛУДНИЦА за субкомпакт! Ще го слагам не до 43Х, а до 19-та вече. Да го сравнявам.

Всичко стоково (махнах му единствено бързомера, че само ме дразни), S&B фабрично аммо.

СА/ДА "зиговете" са кенеф, като най-големият кенеф от тях, Зиг Про, е на въоръжение в нашата армия и служби.

Зиг обаче определено ИЗБИ РИБАТА, като почнеш с П320 Х5, а този субкомпакт въобще не може да се сравява с Глок 43/43Х/48 - хеле пък стокови!

Сега наред за тест е това: https://www.sigsauer.com/p365-xmacro-tacops.html

И най-вероятно, 17-та пътува!

С Ivo77 си говорихме днес, дали тия счупени "зигове", де масово се въртят из мрежата в последно време, не са част от търговската война. Ми, най-вероятно е точно така!

Хайде, ние тук сме само дразнители на Грандмастърите, но на база бързото и точно стреляне от кобур в Щатите лежат големи школи и съответно кинти - Гейб Уайт, Скот Джедлински, Майк Панони, Майк Сийклендър, Бил Уилсън и пр.

И някой отвън ако почне някой редовно да ги обръща - първите двама ще трябва и те да хвърлят Глока.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2023, 07:56       Заглавие:  Re: SIG Sauer P365 Subcompact
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
ubboto написа:
Не ми се занимава сега да пиша пространно ревю за пищова, както принципно е прието тук, а само ще споделя едно мое стреляне, след което ще анализирам резултатите.


Благодарности за инфото и поздравления за добрата стрелба :tu:
Ама, ако можеш, дай повече детайли за поведението на оръжието, откат, сравнено с други субкомпакти, с които си имал досег.
Не за друго, но ти си високо ниво стрелец, освен това и здрав, та при теб може да ги няма проблемите, с които се сблъсква средностатистическия стрелец, когато работи със субкомпакти.
Наистина ще ми е интересно, пък и доста хора ме питат "какъв малък пистолет да си взема", а лично моят опит със субкомпакти е доста ограничен.
Глок 26, например, на мен ще ми скъса ръцете, пък за някое моме ...направо незнам.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2023, 08:04       Заглавие:  Re: SIG Sauer P365 Subcompact
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
ubboto написа:
Извод: ЛУДНИЦА за субкомпакт!
Абе лудница, ама като те знам какъв си "йекичък", както викат по нашия край, а това чудо как скача в ръцете ти... PDT_Armataz_01_30
Внимавай много с хвалбите, че да не подведеш някой редови потребител да си вземе нещо, за което после ще съжалява, обвинявайки тебе :joke:

Субкомпактите са религия и категорично не са за всеки, та според мене насочи ресурс от социалния раздел към този и напиши пространното ревю.

P.S.: ей на - адаша и той писал почти същото като мене по същото време :D

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2023, 12:41       Заглавие:  Re: SIG Sauer P365 Subcompact
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
JDredd написа:
Абе лудница, ама като те знам какъв си "йекичък", както викат по нашия край, а това чудо как скача в ръцете ти...

Ако си мислиш, че някое пълноразмерно полимерно ЧЗ ще ти скача по-малко на максимално бърза 11-ка... PDT_Armataz_01_22 ; затова пуснах и жокер - гледайте сплитове + група!

"Бил Дрил", 6 изстрела от скрито носене на 7 ярда/ 6,40 метра:




Най-бавният сплит ми е 0,21 сек. Със стоков спусък. На субкомпакт. Фабрично аммо. Групата - вижда се!

Пищова има ПОТЕНЦИАЛ - това визирам на предното видео под "лудница".

Инак с хора, с които сега се учим да стреляме - с "шадоуките" бера най-големи ядове. Какъв пищов да си взема - Шадоу-2. Да, де, но това е пищов за майстор. Ти ще го караш само на първа скорост, щото същият НЕ ПРОЩАВА ГРЕШКИ. Човекът стреля втора година вече, и с Глок 45 понастоящем прави по-добро стреляне от това с "шадоуката". А на Шадоу-2 още е далеч да му изпълни и 50% от потенциала.

В този ред на мисли, СУБКОМПАКТ не ти е оферта за първи пищов. Научи се първо да стреляш на пълноразмерен, и тогава ходи на субкомпакт. Инак сам ще се вкараш в кофти за тебе филми. Затова и съвети за конкретни марки принципно избягвам да давам, без първо лично да видя кой колко разбира да стреля.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2023, 13:50       Заглавие:  Re: SIG Sauer P365 Subcompact
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
ubboto написа:
Пищова има ПОТЕНЦИАЛ - това визирам на предното видео под "лудница".
Aз много добре те разбрах още първия път като го каза. Въпросът е как се разгръща тоя потенциал в ръце, различни от твоите PDT_Armataz_01_20

ubboto написа:
Инак с хора, с които сега се учим да стреляме - с "шадоуките" бера най-големи ядове. Какъв пищов да си взема - Шадоу-2. Да, де, но това е пищов за майстор. Ти ще го караш само на първа скорост, щото същият НЕ ПРОЩАВА ГРЕШКИ. Човекът стреля втора година вече, и с Глок 45 понастоящем прави по-добро стреляне от това с "шадоуката". А на Шадоу-2 още е далеч да му изпълни и 50% от потенциала.
Малко по-късно ще отворя нарочна тема по въпроса, защото моят личен опит и наблюдения са точно обратните на всичко, което си казал. Решително не искам да отклонявам тази тема, но задължително трябва да го изследваме въпроса за грешката и прошката.

ubboto написа:
В този ред на мисли, СУБКОМПАКТ не ти е оферта за първи пищов.
Тук сме абсолютно на едно мнение.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2023, 14:01       Заглавие:  Re: SIG Sauer P365 Subcompact
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
JDredd написа:
Въпросът е как се разгръща тоя потенциал в ръце, различни от твоите.

Доста добре! Ся, ако не можеш да стреляш - няма как да надскочиш себе си, но и начинаещите се справят прилично - особено онези, които са с по-малки длани.

JDredd написа:
Малко по-късно ще отворя нарочна тема по въпроса, защото моят личен опит и наблюдения са точно обратните на всичко, което си казал. Решително не искам да отклонявам тази тема, но задължително трябва да го изследваме въпроса за грешката и прошката.

Ако въртиш/ флинчваш наляво (ако стреляш с дясна ръка), с Глока ако завъртиш 1-2 санта, с шадоуката ще са 5 и отгоре. Със Сток-2 - същата работа. Трябва да правиш всичко както трябва, за да напълниш километража.

Арка/ калашник същата работа - арката е много по-директна като система, и там не прощава.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Станислав и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer