logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 18:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Апр 2023, 07:40       Заглавие:  Re: Най-подходящ пистолетен калибър за самоотбрана.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1355
Колегите бъркат Пехливанов с Еди Минасян. ;)

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Апр 2023, 12:19       Заглавие:  Re: Най-подходящ пистолетен калибър за самоотбрана.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Павлин Андреев написа:
Колегите бъркат Пехливанов с Еди Минасян. ;)


Мерси, колега :tu:

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Апр 2023, 19:29       Заглавие:  Re: Най-подходящ пистолетен калибър за самоотбрана.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 29 Ное 2017, 21:10
Мнения: 389
Павлин е прав грешката е моя.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Апр 2023, 09:54       Заглавие:  Re: Най-подходящ пистолетен калибър за самоотбрана.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Шейх Омар написа:
И т.н. означава, че няма смисъл да цитирам целия член от закона, господине....


Мдааа...а колко щеше да е по-лесно ако просто бяхте написали "колега имах предвид случаи в жилище", например.
Но, НЕ, грамотност, неграмотност, ала бала, дрън дрън, бля бля.

Имайки предвид, че при общуване между хора, само част от информацията се предава вербално (а тук само така общуваме, та дори нямаме"достъп" до средствата на паравербалната комуникация), то е напълно нормално нещо да не бъде разбрано напълно и да се допуснат грешки.
Нека приемем, че това в случая съм аз.
И вместо НОРМАЛНА човешка комуникация, получаваш - "боже, колко си проЗ и функционално неграмотен". Както и Убото бе казал - само тук може да зададеш въпрос или да изкажеш мнение, при което да ти обяснят колко си тъп.

Интересно е, че през ЦЯЛОТО време се говори за УМЪРТВЕН нападател, ВИЕ ИСКАТЕ пример за това, но на желанието на колегата Иван69 да получи информация за прекратени ДП при такива случаи от практиката, изтипосвате Вашата "средна телесна повреда".
Та, толкоз и от мен за "функционалната грамотност".
Разликата между нас е, че разбирайки това горе в червеното, аз не бих си позволил да давам оценки или да намеквам за нивото на грамотност на събеседника си. Аз това го наричам възпитание.

Защо въобще започнах този разговор с Вас.

Шейх Омар написа:
Защото ако убиете човек в България, няма да приключите само с досъдебно производство в абсолютно никакъв случай, а ще Ви бъде повдигнато обвинение от прокуратурата...


Защото ТОВА не е вярно. И примерът, който дадох има за цел да подкрепи моето твърдение. Още повече, че при него има изискване за преценка на съответствие между нападение и защита, а в хипотезата на чл.12, ал. 3 (за която Вие искате пример), такова изискване няма и е налице по-голяма вероятност въобще да не се повдига обвинение.
По начина, по който сте изразили позиция, излиза, че има ИМПЕРАТИВНО изискване в закона, умъртвяването на нападател в хипотезата на НО, да води до ЗАДЪЛЖИТЕЛНО повдигане на обвинение от страна на прокуратурата, а оттам и преценката за пределите, да става ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в СЪДЕБЕН процес.
А, това, пак казвам, не е така.
Смятам, че изразих достатъчно добре позицията си по този въпрос и ако някой колега иска да ме обори, то да бъде така добър да го направи по същество и без мерене на мечове и демонстрация на его по голямо от катедрала.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Апр 2023, 10:22       Заглавие:  Re: Най-подходящ пистолетен калибър за самоотбрана.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Привет,

Понеже се дискутира какво следва след, като вие или ваши близки сте били нападнати! Част от аргументите са, че е по-добре да търпиш или поне аз така разбирам.

Нападнат ли ви, така че да трябва да се защитавате, колкото бой и унижение да отнесете. На другия ден няма да се събудите същите хора. Пак ще има адвокати, следователи, прокурори. Пак ще минат едно 5 години в които ще чуете какво ли не за вас или вашия близък.

Какво точно, ще си спестите ако не убиете нападателя? Това не ми е много ясно.

С един с бяхме станали като любовници на всеки две седмици в районното очни ставки, снемане на показния 3 години и накрая прекратиха преписката. Какво точно ще си спестите ако не се защитите?

В БЪЛГАРИЯ няма duty to retreat, напротив човек има право на активна защита, да не говорим че бездействието му в определени случаи може да се преследва.

Та като го мислите това уравнениe го мислете от всички страни а именно, че някак какво много да си спестите ако търпите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2023, 20:07       Заглавие:  Re: Най-подходящ пистолетен калибър за самоотбрана.
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
Хайде леко да освежим обстановката - тук един лудньо търси съвършенния handgun за защита от мечки:

Атрактивен е и си заслужава да бъде видян.

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2023, 06:47       Заглавие:  Re: Най-подходящ пистолетен калибър за самоотбрана.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
MolonLabe написа:
Хайде леко да освежим обстановката - тук един лудньо търси съвършенния handgun за защита от мечки:

Атрактивен е и си заслужава да бъде видян.

Скот е много симпатичен откачалник. Голяма част от клиповете му си заслужават гледането. Особено по-старите отпреди да се самовзриви с фалшивото 50BMG. Преди беше оръжеен ентусиаст, сега е повече шоумен, но и в двете амплоа го бива.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2023, 07:31       Заглавие:  Re: Най-подходящ пистолетен калибър за самоотбрана.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Когато става дума за защита от мечка, винаги се сещам за тази история:
"Това е история за самоконтрол и изкустна стрелба.
Жена оцелява след атака на мечка гризли, с добре пласиран изстрел от мижавия й пистолет кал. .25 Beretta Jetfire.
Ето и нейните думи:
“Докато катерехме в Мисула, Монтана, с приятеля ми, бяхме изненадани когато огромна мечка гризли ни нападна изневиделица.
Явно защитаваше малките си, защото бе изключително агресивна. Ако нямах с мен малкия Beretta Jetfire, днес нямаше да съм тук.
Извадих го от дамската ми чантичка и изстрелях един точен изстрел. Уцелих приятеля ми точно в коляното и мечката го хвана лесно.
Докато мечката разкъсваше сакатия нещастник, аз успях да се отдалеча спокойно. Обичам този пистолет! Между другото, търся си ново гадже...”

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2023, 04:16       Заглавие:  Re: Най-подходящ пистолетен калибър за самоотбрана.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
:D :D :D :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2023, 18:20       Заглавие:  Re: Най-подходящ пистолетен калибър за самоотбрана.
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
Ей, Тоше направо изби рибата с тази история - още не мога да спра да се хиля :happy:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer