logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:26




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2023, 12:13       Заглавие:  Glock Performance Trigger 2023
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
https://gunmagwarehouse.com/blog/the-gl ... nd-review/


Прикачени файлове:
photo_2023-04-26_13-13-25.jpg
photo_2023-04-26_13-13-25.jpg [ 99.85 KiB | Прегледано 5352 пъти ]

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2023, 19:58       Заглавие:  Re: Glock Performance Trigger 2023
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
моя вече пътува....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2023, 20:21       Заглавие:  Re: Glock Performance Trigger 2023
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
колега вече щтрака доволен, утре ще тества :)

:danger: :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2023, 20:25       Заглавие:  Re: Glock Performance Trigger 2023
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ivo III написа:
колега вече щтрака доволен, утре ще тества


е, все пак моя Г5 е на 3 дена дет се вика :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2023, 06:43       Заглавие:  Re: Glock Performance Trigger 2023
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 15 Май 2018, 21:09
Мнения: 16
Като видяха успеха на timney и им стана ясно :)
Аз все пак взех оригинала


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2023, 11:33       Заглавие:  Re: Glock Performance Trigger 2023
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
rosen71 написа:
Ivo III написа:
колега вече щтрака доволен, утре ще тества


е, все пак моя Г5 е на 3 дена дет се вика :)

Ееее честито! :armed: Похвали се кой модел взе. :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2023, 12:41       Заглавие:  Re: Glock Performance Trigger 2023
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
В ревюто пише, че е 3.56 pounds = 1.61 килограма. Не е ли малко лек за пищов, който се носи ежедневно зареден с патрон в цевта? За спорт или лов ще е супер. Но за града всеки ден?

Освен това, когато леко отслабнат пружините на пинблока и иглата след около 2000 изстрела. И се позагладят триещите се метални части. Тежестта на спусъка спада с около 100 - 110 грама. И ако нов спусъка е 1.61 килограма след 2000 изстрела ще стане 1.5 килограма. Което според мен е прекалено леко за носене с патрон в цевта ежедневно.

Но ако спусъка чисто нов е 1.8 килограма и спадне до 1.7 килограма ще е перфектен според моите критерии за носене с патрон в цевта.

Бат, Росене ще съм ти много благодарен, ако измериш теглото на новия ти спусък. Преди да му навъртиш "километража". Защото искам и аз да си взема такъв, ако не е под 1.8 килограма чисто нов.

Може ли да снимаш отблизо и самият спусък където се натиска. Защото на снимки в нета новия спусък изглежда по-изправен и по-плосък от оригиналните стари спусъци на Глок, които са извити като сърп. Според мен, ако е по-изправен и плосък спусъка дава доста по добър контакт с пръста. Неслучайно всички добри спусъци за снайпери са почти напълно прави и плоски.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 00:11       Заглавие:  Re: Glock Performance Trigger 2023
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
този спусък прави Глока класически сингъл екшун, и бих казъл, че да се носи с патрон в цевта с този спусък не е много сейфти :roll:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 03:20       Заглавие:  Re: Glock Performance Trigger 2023
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Цитат:
Но ако спусъка чисто нов е 1.8 килограма и спадне до 1.7 килограма ще е перфектен според моите критерии за носене с патрон в цевта.
Паце, на снимката на Иво, часта е означена като 2 кила спусък, гледай оранжавата яаст от етикета.
Аз също не бих носил по-лек от 2-3 кила спусък но за спорт сигурно е ОК.
Това е доста интеесна тема, като гледам снимката, вече си има сиър като нормалните пищови но не ми е ясно дали
все още донатяга ударника или вече не, когато се тегли спусъка ?
Иначе Глок винаги е работил като сингъл акшън, въпреки, че спусъка върши двойна работа.
Ако имаш клик без изстрел, оръжието се оправя точно като и СА - тап, рак и нататъка бум, ако ще стреляш.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 12:03       Заглавие:  Re: Glock Performance Trigger 2023
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Най голямата разлика е в .. безопасността

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 12:33       Заглавие:  Re: Glock Performance Trigger 2023
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Фев 2020, 13:12
Мнения: 1288
Ivo III написа:
Глока класически сингъл екшун, и бих казъл, че да се носи с патрон в цевта с този спусък не е много сейфти


С Глок-а са простреляни рекордни количества тестиси, непостижими засега за дрега система пистолет.

_________________
إِنْ شَاءَ ٱللَّٰهُ‎


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 14:38       Заглавие:  Re: Glock Performance Trigger 2023
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
Носил съм ежедневно и през нощта по 14 часа всякакви пистолети - Макаров, Байкал, ЧЗ 75, Валтер, Ругер, HS-9. Но по-удобен, по-практичен и по-надежден за мен от Глок няма.

Не ме интересува кой колко пищова е видял счупени на стрелбището, защото там оръжията не се чистят и не не смазмат!!!!!!! Така както, ако на една кола не и се сменя маслото двигателя и ще се повреди. По същият начин и едно оръжие, ако не се чисти и смазва редовно ще се счупи десет пъти по-рано и по-бързо от добре поддържано оръжие.

Конкретно по темата за мен спусък с тегло на задействане над 1.7 килограма е безопасен. Стига да има поне един сантиметър празен ход преди да освободи ударника (чука, страйкъра) на оръжието. Защото съм имал няколко револвера с тегло на спусъка им при сингъл екшън около 2 килограма. Но хода на спусъка им е бил под 2 милиметра! Натискаш и без да има осезаем ход на спусъка оръжието гърми!

Хода на спусъка има огромно значение за безопасността на оръжието. Оръжия с минимален ход на спусъка са изключително опасни за носене, ако нямат предпазител!

Всеки човек има различно ниво на психомоторни рефлекси и навици. При мен Глок със спусък тежък 1.7 килограма е критичният минимум за контрол. При други хора може да е 1.5 килограма, ако са изключително опитни и стабилни с нервите. Но при повечето не толкова опитни и не толкова здрави с нервите хора тази граница може да е над 2.2 килограма усилие при спусъка на Глок.

Моето лично мнение обаче е категорично, че при оръжия с минимален ход на спусъка (под 2-3 милиметра) не трябва да се носят заредени с патрон в цевта, ако нямат предпазител.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 14:57       Заглавие:  Re: Glock Performance Trigger 2023
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
.38 Super написа:
Цитат:
Но ако спусъка чисто нов е 1.8 килограма и спадне до 1.7 килограма ще е перфектен според моите критерии за носене с патрон в цевта.

Паце, на снимката на Иво, часта е означена като 2 кила спусък, гледай оранжавата част от етикета.

Много добре видях още преди да взема участие в темата снимката и надписа, че усилието е 2 килограма. :tu: Но ти вероятно не си прочел ревюто от линка, които е дал Иван. https://gunmagwarehouse.com/blog/the-gl ... nd-review/

В това ревю пише следното:
"the Performance Trigger had an even more consistent trigger press of 3.56 pounds"

От там тръгнаха и разсъжденията ми, ако информацията от ревюто е вярна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 19:08       Заглавие:  Re: Glock Performance Trigger 2023
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Шейх Омар написа:
Ivo III написа:
Глока класически сингъл екшун, и бих казъл, че да се носи с патрон в цевта с този спусък не е много сейфти


С Глок-а са простреляни рекордни количества тестиси, непостижими засега за дрега система пистолет.


Говореше се, от соц пропагандата навремето, че американските полицаи се прострелвали масово в крака, като прибират Глока с пръст на спусъка и се опира на кобура :) и натискали

И затова Мака със соц кобура превъзхождал Глока в кайдексовия .. така казваха преди да видим Глок наживо

Във Варна този полицая дето си гръмна ташаците не беше ли с Макаров и апендиксов кобур?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 20:09       Заглавие:  Re: Glock Performance Trigger 2023
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Ivo III написа:
Най голямата разлика е в .. безопасността
Да, разбира се, не споря а и не съм добре запознат с тоя нов спусък за да имам някакво солидно мнение.
От друга страна, щом е страйкър и няма открито чукче, ако ударника вече не е пренатегнат, не мсиля, че ще има някакъв проблем.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ritter и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer