logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:01




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2023, 00:12       Заглавие:  Re: Стрелба вечер и в тъмни пространства
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
.38 Super написа:
Цитат:
Взех TrustFire GM23 след като видях клипа на този юнак от Южна Африка.
Цялото видео е пълно с напълно погрешни концепции Паце,
както за работа с такъв тип фенер, така и самият фенер е със сбъркана конструкция.
Единствените му достойнства са че е с прилично светене (800лм) и е малък и събран пакет.
За в къщи 800лм са предостатъчни, за навънка са малко, освен това е много важно как осветява.
При мене където влажноста на въздуха е обикновенно над 60-80%, тесен лъч с изразен хотспот заслепява сериозно,
добре работят само някой рефлектори с плавна граница м-у спил и осветен център.

Ха сега. :-) Никъде не съм казал, че видеото на пича от Южна Африка е еталон за тактическа работа с фенер на пистолета. Случайно попаднах на този фен и от там научих за това фенерче. Което се оказа много по-здраво, солидно и качествено от аналозите в този размер на олайт. Имах олайт мини, който започна да ми прави мизерии след няколкостотин изстрела и пое към коша за боклук.

TrustFire GM23 е в пъти по-надежден фенер от олайт мини. Няма му нищо на конструкцията. Не знам защо говори глупости онзи пич от Южна Африка, че му били далеко бутоните на TrustFire GM23 от пръстите. Та той предпочитал по-стария модел, който свети по-слабо и на всичкото отгоре е и по-голям и по-обемист спрямо TrustFire GM23. На мен са ми малки дланите и достигам бутоните идеално без да нарушавам хвата и без да ми бяга мерната линия.

TrustFire GM23 е страхотен фенер! :armed: На открито осветява на 100 метра от цевта доста по-добре от олайт мини.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2023, 03:40       Заглавие:  Re: Стрелба вечер и в тъмни пространства
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Цитат:
Няма му нищо на конструкцията...
Абе Паце, има му... Първо, пича от видеото държи и пищова и работи с фенера като да не казвам какво...
С фенер на пистолета се работи по един начин и това е да се пуска и спира с палеца на слабата ръка.
Никакви други фантасмагории и гимнастики, щото ти объркват и техниката на стреляне и фините моторни реакци да не говориме,
че в никакъв случай не можеш да използваш тригър фингър за друго когато търсиш по кой да стреляш...
Относно колко е сбъркан фенера - най-удачните фенери работят с бутони които се включват/изключват с клик надолу, не на страни.
Когато търсиш по кой да стреляш в следващите секунди докъто осветяваш, не можеш да буташ с пръста на страни !
Първо, с кой пръст буташ ? Ако не е палеца на поддържащта ръка, хвата ти е за боклука.
Ако е палеца, той има много по-силна мускулна група която се контролира много по-прецизно надолу,
от колкото на странично бутане. С палеца не трябва да буташ на страни защото си буташ оръжието в страни от мерната линия.
Когато буташ бутона надолу, имаш 20 пъти по-добра поддържка на оръжието от ( да предположиме) правилният хват,
от колкото когато буташ на страни. Ако си насочил оръжието в целта си, дори и да имаш отклонение по вертикала,
пак ще имаш попадение, докъто отклонение на страни ти вади прицелната линия извън целта, която ако е примерно права
фигуре, е относително тясна и висока а не широка. Шанса да бутнеш оръжието на страни при странично работещи
бутони е много по-голям, съответно и да не уцелиш нападателя си.
Освен това, когато се движиш из къщи, предполагаме, че някой път ще е абсолютна тъмница, шанса да чукнеш в каса на врата,
или някъде другаде оръжието на страни е много по-голам от колкото нещо да закачи бутона от горе надолу.
Включен по погрешка бутон те издава къде си и те спипва, изненадва те и те вади те от маиндсета в който си в момента,
напълно погрешно е да се включват тея фенери на страни... Моят големият Олайт е така м-у другото и го държа единствено
защото са му много чувствителни бутоните и не ми пречи много като ги включвам.
На тоя фенер конкретно, видях два модела, дано не бъркам. Единият е с батерия, което аз го изключвам автоматично щото е малко
сложно да намериш свестни, обикновенно CR123, батерии, после те не държат дълго на седене във фенра...
От каквото съм пробвал, вградените с външно зареждане са по-издържливи ако метнеш пищова в шкафчето до главата.
Другият модел който видях беше с микро юсб или някакъв подобен порт, намира се точно където е тригър гарда,
което означава, че ако искаш да зареждаш фенера, трябва да го свалиш... Нито е съвременно, нито удачно решение.
Дават му два часа светене но не пише нищо за степдаун. Ако го няма е добре, ако го има да слезеш ор 800 лумена на
примерно 500 си е видимо намаление на светлината а и 500 предполагаеми лумена са малко,
не искам да гадая колко са реално ако има степ даун, но няма да са много. CR123 обикновенно не искат степ даун,
освен ако не прегрее нещо фенера но те не пускат толкова ток, че да се притесняваш за прегряване.
Обикновенно фенери които ги ползват са без степ даун, и ко'па докъто не замине батерията, аз лично го предпочитам тоя
вариант но няма нищо перфектно, компромиса със по-силна батерия, вградена във фенера, със степдаун, но пък с магнитно зареждане,
го намирам за по-удобно и съвременно решение, но аз както знаеш може и да бъркам.

За навънка аз виждам добре със около 1200 лумена които след 2-3 минути падат на 800 или нещо подобно. Много по-приемлив вариант.
Това за стоте метра -хубаво, ама какво ще стреляш през ноща, с фенер, с пистолет на 100м ? Нито се вижда като хората,
нито ще прилича на дефанзивна стрелба, както и да е, само си говориме, ама тея приказки за 100-200м дето светели фенерите,
са за оптики, не за невъоръжено око дето ще гледа през пистолетни прибори.

Та това е моето мнение за фенера, ако си свикнал с него - чудесно, аз съм любопитен как го включваш но просто за разговора,
не мога да давам наклон на писалката на никой...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2023, 00:08       Заглавие:  Re: Стрелба вечер и в тъмни пространства
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
Имал съм Olight PL-MINI 2. На който хич не ми харесаха как работят бутоните за включване на светлината. Бяха някак си леко ниско разположени спрямо палеца на лявата ръка с която натисках бутона. И също така усещането при контакт с бутоните на Olight PL-MINI 2 не бе тактилно и отчетливо. На всичкото отгоре същият този Olight PL-MINI 2 се повреди след няма и 400 изстрела и нещо взе да премигва. Съответно полетя към кофата за боклук.

Докато ей това фенерче TrustFire GM23 модел 2022 ми върши страхотна работа. Свети като змей и на 100 метра ясно осветява номерата на леките коли. Гледал съм с бинокъла докато светя към коли спрени на 100 метра от мен. Разстоянието съм го мерил с далекомер. Свети с бяла светлина ясно и силно. И най-важното: има изцяло метални здрави и солидни бутони с много лек и добре отчетлив тактилен натиск. Които въпреки, че се натискат настрани не изместват мерната линия на пистолета при задействането си. Защото е нужен съвсем лек и отчетлив натиск за да сработят бутоните на TrustFire GM23.

Освен това новият модел на TrustFire GM23 - 2022 има порт за зареждане отстрани на срещуположната страна на надписите. И може да се зарежда без да е нужно да се сваля от пистолета. Не е нужно специално зарядно като на Олайт мини, което ако го загубиш или се повреди оставаш без алтернатива. Докато TrustFire GM23 модел 2022 може да го заредиш с всяко зарядно за мобилен телефон и кабел usb към micro USB. Които ги има навсякъде.

Ето как седи на моят Глок 45. И как го натискам удобно и с минимално усилие с палеца на поддържащата ми ръка.

Изображение

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2023, 00:33       Заглавие:  Re: Стрелба вечер и в тъмни пространства
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Цитат:
Които въпреки, че се натискат настрани не изместват мерната линия на пистолета при задействането си.
Паце, има си принципи които трябва да се спазват ако искаш да не разбереш в каква грешка си, когато е вече късно.
Страхотен, нестрахотен, щом си свикнал с него, аз съм последният човек който ще седне да те убеждава в нещо,
вече написах аргументирано какво знам аз по въпроса но това си е само мое мнение. Мойте олайти ги бъзикам
непрекъснато и не съм забелязал нищо подобно от това което отписваш.
За стоте метра - за чий дик ти е 100м осветяване с подцевен фенер ако ще гледаш с бинокъл... Какво точно ще стреляш с пистолет,
с подцевен фенер, през ноща, на 100м, питам от чисто любопитство, не те бъзикам.

Това е което малките олайти светят на 40-50м, стената на съседа ми през ноща, снимката не е пипана.
Вижда се точката на зеленият лазер:

Изображение

Това е само лазера, на около 100тина метра, прицелен в дървото, от ръка.
Ако задържиш точката на целта и се опиташ да включиш странично бутоните с лампата,
ще те питам колко ще си в целта не на сто а на 20м... Отклонението по вертикала все пак ще те държи в силуета.

Изображение

Цитат:
Свети като змей и на 100 метра ясно осветява номерата на леките коли...
Ти виждаш номера на 100м през ноща, осветен от насочено оръжие с фенер ?
Trick question: Номерата в България не са ли рефлективни... ? ;)

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2023, 01:09       Заглавие:  Re: Стрелба вечер и в тъмни пространства
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
Не знам какви са номерата, но се виждат с бинокъла, явно фенерчето не свети като прожектор 5000 лумена за да светнат номерата като огледала и да не се виждат буквите и цифрите на тях. Питаш какво ще стрелям на 100 метра през нощта с пищов и не се бъзикаш. Ами и аз не се бъзикам мога да стрелям силует на вражески войник примерно. Все пак България не е ядрена държава като САЩ и военна сила номер едно. Която може да унищожи Китай и Русия едновременно. България е на един дик разстояние от Путинистан. Не е зад океани на хиляди километри и няма 20 самолетоносача и 30 ядрени подводници нали?

От както жужето в Кремъл пощръкля хората в Европа масово взеха да си купуват пушки и оптики. Но не е зле да имаме и фенери на пищовите. Утре, ако лайното удари вентилатора не се знае какво ще долети до България.

Колкото до местенето на мерната линия. Според теб дали не съм пробвал дали се мести или не. :-)

Усилието за натиск на бутоните на това фенерче е към 250 грама или около 9 пъти по-малко усилие от това да натиснеш спусъка на Глок 45. Че то ако се мести мерната линия от 250 грама натиск. При спускането на спусъка където е над 2 кила усилието по същата "логика" попадението трябва да е в земята на пет метра от цевта.

250 грама е нищо натиск и при правилно и стабилно държане мерната линия не се мести. Пак повтарям усилието е 9 пъти по-слабо спрямо усилието да натиснеш спусъка на Глок 45.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2023, 17:01       Заглавие:  Re: Стрелба вечер и в тъмни пространства
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Цитат:
Ами и аз не се бъзикам мога да стрелям силует на вражески войник примерно...
Или да уцелиш на някой танк в цевта и да взривиш снаряда... :D А аз се бъзикам.
Както казах - щом ти харесва фенера и си свикнал с него - чудесно. :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2023, 17:53       Заглавие:  Re: Стрелба вечер и в тъмни пространства
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
Мерси за добрите пожелания! :tu: Не просто ми харесва фенерчето, а стрелям и улучвам с него на 25 метра от цевта при изключени светлини в стрелбището. :armed:

Видео от мен в нета обаче няма да се види, защото не искам всеки да ме познава в това амплоа на оръжеен маниак. Нека се изявяват с видеа в нета хората на които това е свързано с работата им. :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer