logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 08:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2023, 11:32       Заглавие:  Re: SIG P320 - проблеми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
.38 Super написа:
Не мисля, че полицейските кобури имат нещо което да закачи спусъка при вкарване, по-скоро някой от бутоните на мъртвеца ако все още ползват такива...
Имам чувството, че май само аз от пишещите в темата съм прочел материала от първия постинг на Янк PDT_Armataz_01_30

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2023, 18:07       Заглавие:  Re: SIG P320 - проблеми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Пищов, предобрен със спортни или откровено кретенски тунинги - е някак си разбираемо да ти гръмне, без да му се натиска спусъка. Случвало ми се е с едно "Шадоу" - говорим си лице в лице с човека (пищова с патрон в цевта след едно мое стреляне, пръстът видимо отвън) - чукът изпусна от само себе си (действието се развива на сантиметри от лицето на другия човек), и пищова гръмна! Нямаше пострадали и/ или материални щети единствено благдорение на стриктното спазване на мерките за безопасност.

Но стоков служебен пищов и/ или такъв за ежедневно носене, не е нормално да прави така:




Така че и тук - истината е някъде там. Дано впоследствие да са го оправили този проблем (видеото горе е отпреди 5 години).


ако не се лъжа това е чук, който вътре има стоманени съчми, и ако е такъв = доста сериозен удар нанася без да отскача .. предавайки цялата маса/енергия - https://www.autodoc.bg/yato/13761868
може и да е обикновен - тенекеджийски чук :)

спортно ЧЗ без пин блок .. вероятно и то ще гръмне, при такъв удар - иглата не е ограничена да се движи напред, при предно положение на спусъка
определено всеки пистолет БЕЗ пин блок е опасно оръжие за пренасяне заредно, или за изтърване .. за някой спортове е ок, но опасен за други и за служебно ползване


ако приемем, че този ЗИГ е DAO .. т.е. че иглата е винаги в предно положение, а не натегната при SA, или както при Глок в полунатегната позиция ..
това означава, че вероятно от сътресение иглата по някакъв начин от собствената си маса или придадено ускорение удря и възпламенява капсула
пин блока - може да се е износил, и да не спира добре иглата

така излиза че .. при Глок е наистина най-сигурната система
иглата не е нито в предно положение DAO, нито запъната в задно SA .. ами е хваната в средно безопасно положение
нито може да се откачи, нито да изтърве иглата

това са мои линейни логични анализи, без да съм виждал наживо P320, нито сам го проучвал как работи механизма му :)


но определено, е интересен казус, как DAO пистолет ще запали капса както си стои в кобура

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2023, 18:42       Заглавие:  Re: SIG P320 - проблеми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
JDredd написа:
Имам чувството, че май само аз от пишещите в темата съм прочел материала от първия постинг на Янк PDT_Armataz_01_30
И аз го четох ужким целият материал. Не виждам какво съм пропуснал. Всъщност ако съпоставиш материала от линка на Янки и казаното в клипа от снощи,
става ясно, че проблема е в много малкият тоеранс на захапване м-у сиъра и конектора и в слабата пружина,
все неща които са мерени от оръжейниците участвали в събирането на информацията за клипа преди 2 години.
Това е поправима "грешка", най-вероятно за това и Зиг цакат обещетението и отиват на доброволният ъпгрейд.
Ето част от адвокатският текст, говорят именно за изстрел в кобура, клипа разглежда именно този сценарии.
Цитат:
“We have clients who have had their weapons in their holster, without their hands on the holster and it fired.
We’ve had individuals who have had their guns in their holster and touched the back of the gun either to retrieve the weapon, or to put back in the holster, and it fired.”

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2023, 18:53       Заглавие:  Re: SIG P320 - проблеми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Ivo III написа:
ако не се лъжа това е чук, който вътре има стоманени съчми,
Иво, това е чукче със сменяеми глави, на резба са.
От друга страна, удар отзад както е показан, ако не е директно в-у петле, което го няма тука, разбиаемо,
създава ускорение на пистолета напред но движещите се по тази ос части остават назад.
Импулса от удара с чука не може да бутне ударника в-у капсата а само да го "дръпне", остави, назад.
Възможно е в резултата на това да се освободи някой от предпазните с-ми и тогава ударника да удари капсула,
но само с удар отзад не ми се струва възможно импулса да се пренесе в-у ударника. Аз също говоря по принцип,
не съм запознат изобщо с устройството на тоя Зиг. Може би трябва да се погледне за схема на слайда за да стане ясно.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2023, 22:36       Заглавие:  Re: SIG P320 - проблеми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
Ivo III написа:
ако не се лъжа това е чук, който вътре има стоманени съчми,
Иво, това е чукче със сменяеми глави, на резба са.
От друга страна, удар отзад както е показан, ако не е директно в-у петле, което го няма тука, разбиаемо,
създава ускорение на пистолета напред но движещите се по тази ос части остават назад.
Импулса от удара с чука не може да бутне ударника в-у капсата а само да го "дръпне", остави, назад.
Възможно е в резултата на това да се освободи някой от предпазните с-ми и тогава ударника да удари капсула,
но само с удар отзад не ми се струва възможно импулса да се пренесе в-у ударника. Аз също говоря по принцип,
не съм запознат изобщо с устройството на тоя Зиг. Може би трябва да се погледне за схема на слайда за да стане ясно.


страйкъра/иглата .. имат пружина точно отзад
удара премества затвора напред, а иглата остава назад и нагъва пружината и тя засилва иглата
може би зависи от масата на иглата

тук трябва да има пин блок, за да спре иглата когато спусъка не е в задно положение
има и друга опция .. лоста на спъсъка да е много тежък, гледах на някой зигове е олекотен
има обяснения .. за това, някакси технически

но да гръмне сам DAO пистолет в кобур - ми е сложно да си го представя :confused:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2023, 04:02       Заглавие:  Re: SIG P320 - проблеми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Ivo III написа:
има обяснения .. за това, някакси технически
но да гръмне сам DAO пистолет в кобур - ми е сложно да си го представя
Така е но изгледай клипа дето го пуснах снощи,
поне на мене ми стана малко по-ясно защо именно в кобура гърмят. А в кобура пищова не е задължително в покой.
Оръжейника добре го е обяснил.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2023, 18:14       Заглавие:  Re: SIG P320 - проблеми
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
https://www.youtube.com/@SIGMECHANICS

За мен това е най-образователния и легитимен канал за П320, на който съм попадал.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Май 2023, 21:11       Заглавие:  Re: SIG P320 - проблеми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Така е но изгледай клипа дето го пуснах снощи,
поне на мене ми стана малко по-ясно защо именно в кобура гърмят. А в кобура пищова не е задължително в покой.
Оръжейника добре го е обяснил.

Съвсем леко натискане на спусъка назад, и сейфтито на пин блока се деактивира. И ако го удариш пищова при това положение силно в задната му част - е нормално да гръмне. Но как ще гръмне сам в твърд кобур (а не платнена мекица) - нещо не успях да схвана. Ценното инфо за мен от това видео е, че въпросният проблем при П365 е остранен.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2023, 18:20       Заглавие:  Re: SIG P320 - проблеми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Но как ще гръмне сам в твърд кобур (а не платнена мекица) - нещо не успях да схвана.
Мисля, случаите на гърмене са в кобура, но има някакво сътресение, или от движението на простреляният, или когато посягат към пистолета.
Както си забелязал, захапването е много малко и несигурно а в кобура имаш доста сътресение когато ходиш.
Аз мога само да гадая, но за мене проблема е там някъде.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2023, 18:25       Заглавие:  Re: SIG P320 - проблеми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
boreto написа:
https://www.youtube.com/@SIGMECHANICS
За мен това е най-образователния и легитимен канал за П320, на който съм попадал.
Много добре направени и обяснени клипове, благодаря за информацията !


_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2023, 01:16       Заглавие:  Re: SIG P320 - проблеми
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
Modular написа:
При съвременните (US Made) Sig правилото е никога да не купуваш модела когато излезне, изчаваш поне 1 година да изчистят детските болести. Не се сещам за техен модел който да нямаше проблеми в първите генерации - P320, P365, Cross, MCX.


Айде и новия Spear LT в "достойната" група от лимони. Честно незнам как успяват да усерът абсолютно всичко което пуснат на пазара :DD









флекси

И късите цеви не са пощадени.

По форумите се появиха и скрееншотс на комуникация със Сиг относно проблема в който твърдят че такъв няма, и че това е така заради хендгарда (очевидно не е), и че даже и да имало малко флекс това било нормално :punch:

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2023, 16:41       Заглавие:  Re: SIG P320 - проблеми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Modular написа:
Айде и новия Spear LT в "достойната" група от лимони.

Тук вече тотално му убягна идеята, хеле пък в 7,62х39... посочват го хората в последното видео позитива на този калибър, CHEAP AMMO & CHEAP RIFLES... всичко останало на 7,62х39 е DRAWBACK в сравнение с 5,56х45 - траектория, пробивност, терминална балистика, избор на различни куршуми, заряди и т.н. и т.н.

SIG SAUER MCX SPEAR LT RIFLE - $2,876.99. Пич, ти сериозно ли?! :punch: Каква алтернатива на 7,62 "калашника" на тази цена... И ЗА ЧИЙ НАЙ ВЕЧЕ??? Освен да се точат кинти по схемите на дебелите държавни поръчки по почина на кенефите на "хеклер" като МП-5... пък дори и МП-7 (ако сравняваме цена на оръжие и АММО и това, което може да ти даде във всяко едно отношение една качествена компактна "арка" като МК-18).

От друга страна:
Цитат:
The company's flagship product is the Daniel Defense DDM4 AR-15 style rifle. The company sells the DDM4 to the U.S. Department of Defense, foreign militaries, and civilians; the rifle is sold in automatic form to military and police, and in semi-automatic form to civilians.

$1,799.99. 5.56X45MM NATO SEMI AUTO 32 ROUNDS 18 BARREL ; $1,699.99. 5.56X45MM NATO SEMI AUTO 3 ROUNDS 16 BARREL ; $1,799.99. 5.56X45MM NATO SEMI AUTO 32 ROUNDS

Над $1К отгоре на пушка за ЗиГ-а... какво повече ще ти даде от DDM4?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Баян и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer