logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 15:26




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2023, 13:58       Заглавие:  Re: Гладкоцевно ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
JDredd написа:
.38 Super написа:
Иво, аз я има от поне 10години приятелю. Ако ме поздравяваш мене де...
Amazon поздравих за покупката, но нека и твоята ти служи вярно още 10 пъти по 10 г. :tu:

Благодарско на теб и на всички, които се включиха в темата! От една такава тема може да се научи повече, отколкото след часове прекарани в гледане на клипове. Живот и здраве този уикенд ще пробвам чифтето с бренекета и ще докладвам. Да видим какви ще са впечатленията на един дългогодишен ползоветел на пушки и карабини спрямо гладкоцевното. Надявам се тия горещи 180 грейнови .308, които си зареждам за пушката да са ме поготвили за отката на 1 унция бренеке. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2023, 15:20       Заглавие:  Re: Гладкоцевно ОО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
Amazon написа:
Живот и здраве този уикенд ще пробвам чифтето с бренекета и ще докладвам.


Бих ти препоръчал да си купиш 12ga snap caps за да можеш да тренираш в и къщи. Както казаха колегите преди мен при използването на пушка тип помпа има доста стъпки при които може да се допусне грешка.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2023, 22:57       Заглавие:  Re: Гладкоцевно ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
Modular написа:
Бих ти препоръчал да си купиш 12ga snap caps за да можеш да тренираш в и къщи. Както казаха колегите преди мен при използването на пушка тип помпа има доста стъпки при които може да се допусне грешка.

Така е. Вчера си взех snap caps и добре, че то направих, защото щеше да е фиаско! Днес отидох на стрелбището, обясних на хората че гладкоцевно не съм пипал никога и те типично по американски ме хвърлиха директно в дълбоката вода. Показаха ми в каква посока да стрелям, основната стойка и ме пратиха на позициите. Като пълен новобранец дори не знаех, че трябва да имам торбичка за патроните. Един от хората дойде с мен да ми държи кутията с патроните докато се движа по позициите и за кураж.

Как са правилата при вас? Има ли някаква стандартизация? При мен беше 25 патрона. Пет позиции по 5 панички всяка 27 ярда разстояние(така пишеше). Успях да пръсна само 9 от 25. Казаха ми, че за някой който не в пипал гладкоцевно било добре. Предполагам, за да не се депресирам. Ще ходя пак. Иначе утре отивам в съседен щат да пробвам бренекета.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2023, 05:38       Заглавие:  Re: Гладкоцевно ОО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
Amazon написа:
Как са правилата при вас? Има ли някаква стандартизация?

Ние ходим в един парк където има 2 площатки с по 2 позиции всяка, няма RO, единствено park ranger-a гледа да не пиете алкохол (докато той е там :D ) и другото изискване е да се стреля birdshot. Общо взето е повече social event на който се събираме приятели.
С дървото е моята :DD

Изображение
Изображение

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2023, 13:34       Заглавие:  Re: Гладкоцевно ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5268
Местоположение: София
@Amazon: Правилно са те похвалили, наистина си се справил добре. А с практиката насочването и предваренията ще стават интуитивни и успехите ще растат. Ако ходите група начинаещи, можете да вземете един дървен макет на пушка и докато някой стреля, другите отзад само да водите...
Вместо торбичка, бих предложил колан, че да свикваш и да зареждаш от него. Дали ще е класически ловен, с вертикално разположение на патроните поединично или с кутийки/държачи, с които можеш да хващаш по 4 патрона наведнъж, вече ти ще си решиш. Най-добре е да има от всичко.

@Modular: С помпите стреляте ли double shot (когато машината изстрелва по две или повече панички или когато двете машини изстрелват заедно)? Ако да, дали няма видео?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2023, 14:58       Заглавие:  Re: Гладкоцевно ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4659
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Absolut написа:
С помпите стреляте ли double shot (когато машината изстрелва по две или повече панички или когато двете машини изстрелват заедно)? Ако да, дали няма видео?



Дълго време членувах в един Sporting Clays Social Club. Членовете му бяха на супер високо ниво и много често снобски се "оплакваха" (the targets are not challenging). Един единствен от тях стреляше с много стара помпа (нямаше дори сменяеми chokes). Беше феноменален - циклеше с скорост на полуавтомат. Надали ше видя някой успешно да стреля дублети с помпа.

Амазон - вземи си shooting vest. Многобройните джобове ще ти събират всичко - очила, тапи, гилзи, патрони дори и шише с вода :-) .

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2023, 17:10       Заглавие:  Re: Гладкоцевно ОО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
Absolut написа:
@Modular: С помпите стреляте ли double shot (когато машината изстрелва по две или повече панички или когато двете машини изстрелват заедно)? Ако да, дали няма видео?


За съжаление нямам видео, но съм го пробвал, редките случеи в които съм успявал да ги сваля и двете ги отдавам изцяло на случайност. Между другото имам и една Берета полуавтомат по вкъщи, А390 май се води - 20ga, с нея подобни упражнения са значително по-лесни. Обикновенно я давам на начинаещите или ако някой е довел деца.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2023, 21:44       Заглавие:  Re: Гладкоцевно ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
Една загадка: Днес стрелях с бренекета и едното просто отказа да влезе докрай в патронника. Пробвах всичко, но просто влиза на 3/4 и затвора не може да се затвори. Обикновени Ремингтън една унция 70мм бренекета. Вероятно и в България са популярни. На някой случвало ли му се е такова нещо?

Пулихме се и се почесвахме но видимо всичко е наред. Абсолютно същите дименсии, като останалите патрони. Изстрелях три кутии и никой от останалите нямаше проблем.

Останах много приятно изненадан от точността на гладкоцевното(поне това с 28 инча цев.) Това нещо дори няма мерник! Обаче на 25 метра правех прилични групи от 2-3 инча при това стоешком. Пробвах и на 100 метра и двата патрона влязоха в мишената. Имам снимки, ама да не разтягам темата.

Отката и той е интересен. Доста по-мощен от .308, дори с моите релоуди със 180 грейна, обаче за разлика от нарезното не е неприятен. Не е толкова рязък и рамото после не боли.

Въобще, като пълен новобранец с гладкоцевно, поне до тук само приятни изненади.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2023, 03:10       Заглавие:  Re: Гладкоцевно ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8115
Местоположение: USA, FL
Amazon написа:
Това нещо дори няма мерник!
:D Поне един bead сигурно имаш вместо мушка, равняваш по рампата и си си готов, бързо е.
Моята няма chokes, яде и плюе всичко. Колегата е прав за бъкшата и животните, но за хора се е утрепа'л.... :D
Тука бият сърните с него и няма никакъв проблем да ги свиткат на 30-50м, във Флорида ги има много,
не са малки но понеже нямаме зима явно са им тънки "дрешките".
За прасе или мечка, ако си със шатгън, само бренеке, поне аз така знам, не съм ловец но така са ми казвали.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2023, 11:30       Заглавие:  Re: Гладкоцевно ОО
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2014, 10:25
Мнения: 217
Местоположение: София
Преди доста години се сдобих с тази пушка -
https://guns.bg/bg/pompa-fabarm-sdass-p ... i-a-020330
И съм много доволен. Изключително ергономична, доста всеядан на боеприпаси и лесна за обслужванел Бая съм я носил и на лов, удобна е. Регулируемия приклад и комфортните мерни прибори са голям плюс. Силно препоръчвам FABARM

_________________
Злати Златев
CNsysRasing


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2023, 18:43       Заглавие:  Re: Гладкоцевно ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3145
zzlatev написа:
Преди доста години се сдобих с тази пушка -
https://guns.bg/bg/pompa-fabarm-sdass-p ... i-a-020330
И съм много доволен. Изключително ергономична, доста всеядан на боеприпаси и лесна за обслужванел Бая съм я носил и на лов, удобна е. Регулируемия приклад и комфортните мерни прибори са голям плюс. Силно препоръчвам FABARM


Това да не би да е оназ помпа на FABARM, която е с асистирано затваряне? Напред движението по заключването на затвора се подпомагаше от пружина?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2023, 15:42       Заглавие:  Re: Гладкоцевно ОО
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2014, 10:25
Мнения: 217
Местоположение: София
tsb написа:
zzlatev написа:
Преди доста години се сдобих с тази пушка -
https://guns.bg/bg/pompa-fabarm-sdass-p ... i-a-020330
И съм много доволен. Изключително ергономична, доста всеядан на боеприпаси и лесна за обслужванел Бая съм я носил и на лов, удобна е. Регулируемия приклад и комфортните мерни прибори са голям плюс. Силно препоръчвам FABARM


Това да не би да е оназ помпа на FABARM, която е с асистирано затваряне? Напред движението по заключването на затвора се подпомагаше от пружина?

Мисля, чи няма такова нещо, класически механизъм е

_________________
Злати Златев
CNsysRasing


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer