logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 08:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2023, 22:30       Заглавие:  Re: GLOCK - история и бъдеще или вечното сравнение GLOCК vs
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
icopico написа:
"Коминче" съм правил два пъти . Първия път като нов притежател на Глок а втория с релоудван боеприпас .
Това с меката китка някой го бе коментирал , в случай , че си ранен и нямаш здрав хват. Ако до там сме я докарали значи ...

Глок 31 всячески съм се мъчил да го засека, вкл. и с "мека китка" - там възпламени ли те се капсулът, е много трудно да ти засече! Силен заряд, бутилковидна форма на гилзата... "деветките" са по-кекави в това отношение, докато .357 ЗиГ ми и фаворит във всяко едно отношение (неразбран и недооценен боеприпас в БГ по обясними причини).

Инак ако аз ще се самоохранявам/ бачкам навън пак с мое оръжие - отново ще е Глок 31! 17-та е за "дрилчета" и по-йефтинко пуцанье... че .357 ЗиГ доста тегаво се релоудва.

Другият плюс, ако нямаш/ ти свърши .357 ЗиГ... съвсм спокойно можеш да си свършиш работа и с 9 пара! Да, гилзите се раздуват яко (и после за нищУ не стават), но пищова си цикли безпроблемно - макар и непрепоръчително, тествано лично нееднократно!

Така че, много са НЮАНСИТЕ наистина... в общи линии за ПИЧИ МАСАЛИ - състезанийца, "дрилчета" и пр. - със сигурност ще изскокнат по-удачни варианти от Глок.

Виж, за СЕРИОЗНА РАБОТА с оръжие вече... критериите там идват доста по-различни... освен надеждност се гледа и ТЕРМИНАЛНАТА БАЛИСТИКА с оглед на БГ закона (забраната на "експанзивните" боеприпаси)... и още куп други неща. А да се утвърди на тази ниша нов пищов (Glock killer един вид)... много вода още ще изтече.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 03 Юли 2023, 22:33, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2023, 22:33       Заглавие:  Re: GLOCK - история и бъдеще или вечното сравнение GLOCК vs
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
ubboto написа:
Инак ако аз ще се самоохранявам/ бачкам навън пак с мое оръжие - отново ще е Глок 31


А не си ли мислил за Глок 20/ 10auto ?

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2023, 22:47       Заглавие:  Re: GLOCK - история и бъдеще или вечното сравнение GLOCК vs
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
icopico написа:
А не си ли мислил за Глок 20/ 10auto ?

Не, щото стрелянето ми вече е единствено на левъл ПИЧИ МАСАЛИ - "дрилчета", фокуси и пинизи с цел привличане вниманието на аудиторията/ клиентелета.

И да можем да държим топ левъла на мириканците все още... там с по-голям калибър от 9 пара - сложна работа!

А и от 10 години насам сигурно... навън нося най-много някоя друга сгавайка (и то не всеки път)... пищова само го пренасям от касата до полигона/ стрелбището и обратно.

С дългото като идея - положението е същото.

Ако ситуацията се сговняса/ усложни... тогава може би пак ще погледна по-сериозно на тези неща.

Конкретно за .357 ЗиГ и 10 Ауто... първият калибър го има на доста места. Докато, ха ходи 10 Ауто да търсиш по стрелбищата! Отделно, дали ще е напомпан достатъчно. От ЕКЗОТИКИ съм се научил да бягам.

И, пак, с Глок в .357 ЗиГ... ще си го налентоваш с обикновени "деветки", и пак надеждно ще ти стреля/ цикли! Докато Глок 20... не мисля, че ще може да стреля с обикновени 40-ки. Та, НЮАНСИТЕ са наистина твърде много... за еднозначен отговор!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2023, 04:22       Заглавие:  Re: GLOCK - история и бъдеще или вечното сравнение GLOCК vs
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
icopico написа:
Ще излезе ,че съм на заплата към Глок хах.
Не, аз те разбирам и не критикувам наистина Глок, просто споменавам някой факти които са известни на стрелящите и които се приемат за даденост на марката. Ако се завреш в ГТ ще видиш колко го критикуват хора които цял живот стрелят Глок професионално и много, но и не искат друг пистолет защото добрите му качества компенсират недостатъците.
По същият начин бих критикувал и друг пистолет с който имам опит... Аз мисля, че просто си разговаряме и обсъждаме а не се стремиме да се убеждаваме в нещо, поне аз съм така в темите.

За меката китка - на мене и Г17 и 22 са ми е правил и комин и засечки дяколко пъти, преимно когато отида да стрелям след яко бачкане и ръцете са ми наистина уморени.
Виж на Геле в поста какво обяснява за хвата, иска си хват, и повечето полимерни пищови са така.
За това и ъгъла на дръжката е по-близо до ъгъл на приклад, разпределя по-добре отката. Сравнено с 1911 градусите,
при пистолетите с по-голяма маса не е нужно да се притесняваш толкова специално за меки китки и тогава ъгъла може да се използва за интуитивно насочване както е била доктрината по онея години. Сега вече и стойки и ъгли, и хватове са други. И пак - Глок има заслуга в тази еволюция.

За Зига, моят е СА 226Х5, няма декокър, работи идентично на 1911. И да, съгласен съм за стрелянето на хлапето,
но това не променя резултата в мишената нали ?

Over The Beach го направих съвсем случайно, сравнено с Глок и двата бяха замръзнали от пясък, няма мърдане.
Проблема с изплакването във морската вода беше че при Глок в тригър хаузинга е много сбито и без да разглобиш пистолета не можеш да изчистиш тази част, докъто при Зиг, ако погледнеш от към чукчето, всичко вътре има просвет до леглото на възвратната пружина под дулото, няма сбити части. Зига се чисти само на затворна здръжка но Глока трябваше да му сваля блока. Не е голям проблем разбира се,
но те забавя още минута - две да стреляш ако трябва...
Имам снимки, от карантиите с пясъка са по-интересни, но съм ги пускал толкова пъти, че не ми се затлачва темата с други неща...

Изображение

Глока на другият ден го взех до стрелбището, заедно със Зига, непочистени, както бяха солени от предната вечер, в кофата дето ги плакнах в Залива, и макар и двата все още да хрущяха с пясъка вътре, Зига си циклираше ако правилно си спомням, че беше отдавна, с една задръжка само, която се отстрани лесно - Тап-рак-банг, нормално е за пистолет до снощи седял влажен и пълен с пясък, докъто Глока счупи сейфти пружинката на спусъка след сигурно два пълнителя, и беше до там...

Ясно е че спусъка му се оправя, където споменаваш, че са ти показали хората неща. На мене Паскал ми е показвал доста неща, някой други колеги от тука също, доста неща знам от ГТ по карантиите защото там участват много оръжейници и споделят като ги питаш, Джони Глок също живее на 10м от мене, виждам го редовно по шоутата а той обяснява много каквото го питат...
Аз слагах много афтърмаркет чакалъци преди, харесваше ми да пробвам това и онова. С .357 зиг цевта бях счупил пина на затворният блок... Разбрах след още няколко стреляния като го отворих да го чистя. От тогава никакви титанови шарении, колкото се може по-сток и само пилене и полиране където ми трябва, аз харесвам около 2+ кила спусък, за сравнение на Зига е кило и малко отгоре, и се тегли все едно го вадиш от някоя стегната, овлажнена кючеклийка, за мене няма по-добри спусъци от свестно събран СА но какъвто вятър ни надува хвърчилото в края на краищата... :D
Със стоковите карантии също съм имал проблеми - стоковата пружина на страйкъра и се опъват Тулските капси, със Зига имам няколко подобни засечки пак с руски патрони, единственият пистолет с който съм нямал абсолютно никакви засечки е все още много пренебрегваният Ругър СР9, който си е клон на Глок де, няма какво да се баламосваме, но е събран като танк. Чупил съм пружинката на спусъка, като неправилно, така и правилно монтирана.
Когато почнах да си полирам карантиите както аз си знам, не с памук и паста за зА'би, почнах да заглаждам щанцовките от пресата и всичко си дойде на мястото. Сега си оравям един тригър бар, ще го снимампреди и сега и ако не ме мързи ще,ти снимам например сиъра на Шилда че е подобен, да видиш колко по-качествено е полиран фабрично...

Геле е абсолютно прав за качеството, много е паднало от сигурно ген3 насам. Най-очевидно е минаването от солената баня на газова, при процеса на покриване.
После отидоха на DLC и съвсем осраха всичко. DLC е чудесно покритие, хубавото му е че не седи в-у метала а е част от него под повърхноста, точно както беше и Тенифер, но е много по-тънко и се износва по-лесно сравнено със солената баня, не е еднакво цветовото им покритие на сериите, и освен това DLC поема каквато течност му окендзаш отгоре а Тенифер намаше пробиване...
Имат и други да ги наречеме "проблеми" макар че не са нещо което да не може да си оправи сам човек който е малко в час.
Ето, да не съм голословен, това е купуван преди сигурно 3 год ген4 Г23, DLC-то му е като петниста хиена по блока, сигурно се вижда:

Изображение

Това пък е 43, погледни му блока на нов пистолет, DLC, на Шилда е Мелонит ( което е друго име за същият процес като Тенифер ) със сигурно 3 пъти повече настрел от 43кта на съседа. Няма сравнение според мене, не знам как го вижда друг.

Изображение

Пак, нищо от негативното казано от мене или който и да е друг, не трябва да се приема като някаква критика, това са просто факти.
Същите факти ги има за всеки един друг пистолет, добри и лоши страни.

За мене едно от огромните предимства на Глок е че е просто устроен, прост е за работа, лесно се разбира механиката и не е много набутана по рамта или блока, иска минимална поддръжка а в същото време можеш да си го тунинговаш абсолютно във каквато конфигурация гониш, кеф ти рейс гън, кеф ти служебна тояга, части - бол и не са като напримвр на Хеклерите майка си и баща си, а са от пиле мляко и не струват милиони.
Харесват ми големите луфтове, харесва ми надеждноста. Това което споменах за пясъка си е до конструкция но аз не съм тюлен и няма да се въргалям в прибоя по половин час, нали, нещо като нощното виждане дето колегата спомена - така е, но почти никой не влиза в такива ситуации... :D
ubboto написа:
Докато, ха ходи 10 Ауто да търсиш по стрелбищата!
Отделно, дали ще е напомпан достатъчно. От ЕКЗОТИКИ съм се научил да бягам.
....357 ЗиГ... ще си го налентоваш с обикновени "деветки", и пак надеждно ще ти стреля/ цикли!
Докато Глок 20... не мисля, че ще може да стреля с обикновени 40-ки.
100% съм съгласен, екзотиките са интересни когато не трябва да разчиташ само на тях, колекционерска работа...
А .357 зиг като калибър ми харесва много, плоска траектория, напомпан калибър но откат като .40смит, който аз понасям доста добре,
дупчи като РПГ, стреля се лесно през моднат Г22 или 32, само една цев му хвърляш, иска си по принцип други части но моят работи със сток .40 без проблем. Изобщо хубав патрон, поне за мене, на времето имаха проблеми някой фирми със потъване на куршума в гилзата, но тея неща отдавна са оправени, аз не съм имал подобен случаи никога.

И да не забравиме по тоя повод да похвалиме Г-н Глок и за тоя момент, нищо че и него не го е измислил той... :D

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2023, 13:45       Заглавие:  Re: GLOCK - история и бъдеще или вечното сравнение GLOCК vs
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
@38 - aka Mister Pistol Smith

Чета те, и разбирам не повече от 50%. Правя ти евала и е чудя, с толкова гражданско бачкане, как си успял да напреднеш толкова много в пистолетното лоби?

:tu:

Happy Independence Day - 4-th of July

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2023, 16:18       Заглавие:  Re: GLOCK - история и бъдеще или вечното сравнение GLOCК vs
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
.38 Super написа:
но и не искат друг пистолет защото добрите му качества компенсират недостатъците.
По същият начин бих критикувал и друг пистолет с който имам опит... Аз мисля, че просто си разговаряме и обсъждаме а не се стремиме да се убеждаваме в нещо, поне аз съм така в темите.
:tu:

Подкрепям с две ръце !!! :armed:

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2023, 16:27       Заглавие:  Re: GLOCK - история и бъдеще или вечното сравнение GLOCК vs
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
ubboto написа:
Та, НЮАНСИТЕ са наистина твърде много... за еднозначен отговор!


Мдаа..!?! Снощи по късно прочетох какво си написал . И мислих дълго. Събуди един мой мерак , една стара концепция .
Да имам Глок 31 и Глок 22 !
За да мога да им менкам карантиите. Както сега между 34-ка и 17-ка .
Скоро очаквайте обява за продажба хахах

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2023, 18:03       Заглавие:  Re: GLOCK - история и бъдеще или вечното сравнение GLOCК vs
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Yank написа:
как си успял да напреднеш толкова много в пистолетното лоби...
Янки, далече съм аз от всякаво лоби или познания,
всички има да учиме още много, докъто стигнеме летвите на някой познати, от тука и от американските форуми... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2023, 20:47       Заглавие:  Re: GLOCK - история и бъдеще или вечното сравнение GLOCК vs
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
icopico написа:
Мдаа..!?! Снощи по късно прочетох какво си написал . И мислих дълго. Събуди един мой мерак , една стара концепция .
Да имам Глок 31 и Глок 22 !

Реално погледното, това ти е адекватната РАБОТНА КОНЦЕПЦИЯ за БГ, където по закон за САМООТБРАНА си ограничен да ползваш само ФМЖ-та (мириканците са само на експанзивни, а там разликата с оглед на терминалната балистика е огромна).

.357 ЗиГ и .40 S&W - всичко надолу, вкл. 9 пара, са глупости!

И тук иде другият НЮАНС - лично за мен, 9 пара е макса като калибър за СУБКОМПАКТ. Другото вече ми иде на извращение, а и ако заплахата ти е реална - ти требе както мощно АММО, тъй и КОЛИЧЕСТВО. Субкомпактите са... колкото да не те бият някъде най-много.

Обикновена "деветка", безпроблемно издухана през .357 ЗиГ цев:

Изображение


Та, 31-та си иде един вид УНИВЕРСАЛЕН пищов - дори да ти свърши .357 ЗиГ аммо-то, и 9 пара от зор заман ще те извади от ситуация!

17-ки/ 19-ки/ 45-ци са колкото да се научиш да стреляш(към 34 и 17L имам особен афинитет)... и после за ПИЧИ МАСАЛИ - дрилчета, състезанийца и пр.

Глок 21, респ. .45 ACP - чисто субективно, нещо не е моЙто този калибър.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2023, 17:35       Заглавие:  Re: GLOCK - история и бъдеще или вечното сравнение GLOCК vs
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
.357 сиг лично на мен не ми допада като калибър. Защо? Много са нещата.
За 17, 19 и 45 не мога да се съглася, че стават само да се научиш да стреляш. От по горе изброените най новата ми придобивка е 45. Ако някой ми беше казал преди 2 месеца, че ще си купя нов глок, щях да се изсмея. Но една вечер, бидейки бивш собственик на 17 и 19, седях и си мислех защо махнах пистолетите. За моите ръце 17ката е най добрата ложа. 19ката е идеална за носене. Логично нещата отидоха към 45. Обаче исках да е с по дълга цев. Ок, има и удължена цев, с муфа. И какво да го правя това щръкналото отпред? Взех му компенсатор. Да, ама става баш като 34 на размер. Е ко от това, при положение, че имам и 34. Даже с един кобур, 2 пистолета.
Обобщението е лесно. Избрах 45 мос с удължена цев заради всичките възможности които предлага. Cool фактора, удобство при хвата, къса мерна линия за по бързо прицелване. Искаш да го носиш? Сваляш екстрите и газ...

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2023, 22:15       Заглавие:  Re: GLOCK - история и бъдеще или вечното сравнение GLOCК vs
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
icopico написа:
Да имам Глок 31 и Глок 22
За сега, според всичко което ми е попадало онлайн от собственици на Г които стрелят а не "инфлуенсват",
и от моят скромен опит с 2 пистолета Ген3 Г22 (еднакви), за подобни проекти Ген3 Г22 са най-добри, преди всичко заради взаимозаменяемоста на частите от Ген1-4 ( последната генерация (4) е ясно, че е малко на кантар но все пак има доста взаимозаменяеми част.) Аз лично харесвам Г45 много но познеже се баламосвам със единият от Глоковете ми и съм точно на фазата РД, избор на подходящ RSA, компенсатори и тунинг, тея неща ги рових доста и поне моят избор би бил старият Ген3.
Сток Ген3, Г22, иска само афтърмаркет цев, конверсия 40-9мм или .357сиг за да подкара двата калибъра без абсолютно никакви проблеми.
Глок препоръчват да се смени екстрактор и отражател, заедно с фолоуърс на пълнителите, за всеки от двата допълнителни калибъра,
но аз съм изстрелял един багажник и с двете конверсии и ти гарантирам, че не е нужно. Добре е ако ти се глези пищова, но не е належащо и поне в моят случай не се отразява на работата му.
Мога да ти дам точните номера на тригър хаузинга и отражатели за 9 и .40смит (.357сиг) конверсиите ако те интересуват, намират се и не са скъпи. Екстракторите - здравият разум би те посъветвал да търсиш фрезовани, но и MIM ще изкарат 10-20 хиляди преди да ти дадат някакъв проблем...
Определено е страшен кеф да можеш да си смениш още два калибъра на стрелбището и да ги опънеш...

Въпреки, че съм купувал и отражатели и фолоуърс за пълнителите, това е реално единственото което сменям на стрелбището за да духам двата екстра калибъра на .40смит.
Вторият от горе надилу е с портове, сложил съм го само за сравнение, не е мой и никога не съм го употребявал щото блока ми е нармален,
аз не обичам "модерните" отворени или портван блокове заради боклука който неминуемо се намърдва вътре.
Изображение

За мене, на Lone Wolf конверсиите са най-добре изработени от евтининте:
Изображение Изображение

Правият отражател е за .40смит, който е същият и за .357сиг, огънатият леко в дясно - за 9мм.
Изображение

Това са което препоръчват за фолоуърс на пълнителите (от ляво --> стар --> нов модел.):
Изображение Изображение

Силно бих ти препоръчал да оставиш сток ударник, сейфти пина, плънджера на екстрактора заедно със всичките пружини.
Също, бих ти препоръчал ако не събираш оръжие което да носиш за защита, да смениш слайд стопа с такъв с по-малък жлеб за зъба на цевта, под ударника.
Аз откривам малка положителна разлика в точноста , но там вече си е до човек предполагам, по принцип има смисъл
защото връща цевта в по-малък толеранс в покой, след изстрела.
Имам снимки за сравнение но не мога да ги намеря в момента, сигурен съм че ще се оправиш и сам ако стигнеш до там.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2023, 22:23       Заглавие:  Re: GLOCK - история и бъдеще или вечното сравнение GLOCК vs
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Глок 21, респ. .45 ACP - чисто субективно, нещо не е моЙто този калибър.
Мисля, ако не е +Р или +Р+, няма проникването на свестнен 9мм или на .10 ауто.
При .45аср по-скоро гониш шат плейсмънт ако говориме за среляне каквото ти правиш а не гонене на плейтове.
И това е субективно, но аз лично намирам отката на .45аср през пълноразмерна цев, за по-мек.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2023, 22:57       Заглавие:  Re: GLOCK - история и бъдеще или вечното сравнение GLOCК vs
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
.38 Super благодаря за тази информация ! Проекта е в ход и със сигурност ще имам въпроси на някакъв етап. :armed:

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] и 160 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer