logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 07:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2023, 23:21       Заглавие:  Springfield Armory Echelon [new pistol]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia

https://www.youtube.com/watch?v=uKBQLuqJbSM
https://youtu.be/uKBQLuqJbSM

A modular design built on an innovative new chassis system, the Springfield Armory Echelon marks a new era for polymer pistols.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2023, 15:14       Заглавие:  Re: Springfield Armory Echelon
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Изображение

интересен модерен пистолет

дали някой колега от форума вече, го е тествал :danger: :D

Изображение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2023, 04:49       Заглавие:  Re: Springfield Armory Echelon [new pistol]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Ешалона го разсикваха като излезе, мненията които аз поне съм срещал са предимно позитивни, а те общо взето поемат по пътя на Зиг - една Fire Control Group с
номера на оръжието и така избягваш да регистрираш рамата ( в Щатите) като оръжие. Също, утре като пуснат различни размери рами и блокове,
с "един" пистолет можеш да имаш варианти от суб-компакт, чак до лонг слайд ако щеш, за състезания, ако разбира се спусъка ти изнася/пасва.
Това изглежда ще е масовото бъдеще щото е удобно предвид, адно и заради глобалният натиск за ограничаване на оръжията, и е ако щеш по-бюджетен вариант,
без да се афектира много качеството.
Хората се радваха на стоковият прав спусък и имаше малко негативни коментари за ръбестият блок около ejection porta.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Ное 2023, 06:28       Заглавие:  Re: Springfield Armory Echelon [new pistol]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
.38 Super написа:
а те общо взето поемат по пътя на Зиг - една Fire Control Group с
номера на оръжието и така избягваш да регистрираш рамата ( в Щатите) като оръжие. Също, утре като пуснат различни размери рами и блокове,
с "един" пистолет можеш да имаш варианти от суб-компакт, чак до лонг слайд ако щеш, за състезания, ако разбира се спусъка ти изнася/пасва.


Аз се надявам да не поемат баш по пътя на Сиг :D , че там една конверсия от къс към дълъг слайд и пълноразмерен грип на P320 излиза кажи речи колкото нов пищов. При това положение този feature е по-скоро решение търсещо си проблем.
Ако Спрингфийд успеят да предложат конверсии на добри цени, и особено такива с различни калибри мисля че ще бъде успешен модел, но иначе поне аз не виждам причина да го предпочета пред Глок, M&P или CZ които очаквам скоро да предложат или нов/подобрен полимерен пищов.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Ное 2023, 09:07       Заглавие:  Re: Springfield Armory Echelon [new pistol]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
https://youtu.be/NlMGdeMdzfc?si=VDT8KTB86u-kdnDf

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2023, 06:03       Заглавие:  Re: Springfield Armory Echelon [new pistol]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Modular написа:
...но иначе поне аз не виждам причина да го предпочета пред Глок, M&P или CZ които очаквам скоро да предложат или нов/подобрен полимерен пищов.
Да, разбира се, че съм съгласен с написаното.
Мисля СА са по-народни пищови от Зиг, поне цените им са ОК.
Видях го тоя в местният гън шоп, малко ръбест ми седи но за всеки влак си има пътник... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2023, 10:30       Заглавие:  Re: Springfield Armory Echelon [new pistol]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
И ... Награда


Прикачени файлове:
IMG_20231114_102949_205.jpg
IMG_20231114_102949_205.jpg [ 105.25 KiB | Прегледано 3776 пъти ]

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2023, 10:38       Заглавие:  Re: Springfield Armory Echelon [new pistol]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
Modular написа:
...но иначе поне аз не виждам причина да го предпочета пред Глок, M&P или CZ които очаквам скоро да предложат или нов/подобрен полимерен пищов.
Да, разбира се, че съм съгласен с написаното.
Мисля СА са по-народни пищови от Зиг, поне цените им са ОК.
Видях го тоя в местният гън шоп, малко ръбест ми седи но за всеки влак си има пътник... :D


Загладените форми са скъпи!
Напоследък виждаме масово да се минава на остри и груби форми, уж за по добър грип, но това е защото се използва по малко машинно време, което е равно на по ниска цена, добавяме реклама .. и става по евтино изделие, да се продава по скъпо - мечта на всеки производител

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2023, 15:42       Заглавие:  Re: Springfield Armory Echelon [new pistol]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Адаш, ако платформата поддържаше лайкове, сърчица и др. подобни - щях да изпраскам поне един ред :DD

Това, което казваш, аз отдавна се опитвам да го обясня на доста хора, голяма част от които уж са вещи в материята, но без някакъв видим успех. Маркетинг специалистите на оръжейните компании (особено на Глок) са на топ ниво.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2023, 03:27       Заглавие:  Re: Springfield Armory Echelon [new pistol]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Аз не споря, верно е, а и на мене не ми харесва много ръбест пищов поради ред причини.
М-у другото мисля Guns and Ammo го направи онзи ден пищов на годината.
Както и да изглежда, не е от скъпите а и в тая държава на малко хора им
трябва реклама за да се навият да купи оръжие ха ха ха... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2023, 21:47       Заглавие:  Re: Springfield Armory Echelon [new pistol]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
Адаш, ако платформата поддържаше лайкове, сърчица и др. подобни - щях да изпраскам поне един ред :DD

Това, което казваш, аз отдавна се опитвам да го обясня на доста хора, голяма част от които уж са вещи в материята, но без някакъв видим успех. Маркетинг специалистите на оръжейните компании (особено на Глок) са на топ ниво.


че Глока е фин и красив спрямо новите пищофи, дето са толкова ръбати, че дори им се виждат следи от инструментите където са дялкали - при това на бърз ход
разгледайте някой от новите .. да не им казвам имената, че да не се задегнат родните производители :happy:

това не ги прави по-лоши пищофи ... но поне цените им трябва да отговарят на вложеното старание/дялкане

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2024, 16:54       Заглавие:  Re: Springfield Armory Echelon [new pistol]
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 18 Яну 2019, 12:54
Мнения: 127
В България някой ще го внася ли?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 166 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer