logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 09:17




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2023, 06:25       Заглавие:  Re: Съдействие при стрелба с НК Р 30 9х19
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Дек 2018, 13:31
Мнения: 12
Преди година на стрелбище Герена имаха П30 :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2023, 08:43       Заглавие:  Re: Съдействие при стрелба с НК Р 30 9х19
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 23 Юли 2023, 14:53
Мнения: 6
Местоположение: София
kempa написа:
Преди година на стрелбище Герена имаха П30


Здравей, вчера отидох до там, но ...... вече е го нямат. Продължавам търсенето.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2023, 08:45       Заглавие:  Съдействие при стрелба с НК Р 30 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2668
Отваряш указателя и звънваш на софийските стрелбища


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2023, 11:23       Заглавие:  Re: Съдействие при стрелба с НК Р 30 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
Г-н Крумов , отидете във ВИП оръжейни комплекси София и обяснете , че сте потенциален купувач и искате да изстреляте десетина куршума
на прилежащото стрелбище !!!

Ако ви откажат точно в София , служителите ще затвърдят репутацията си на "задници".
Защото в никой друг ВИП в България не се държат както в софийския !
Имат прекрасна колежка , много учтива и сериозна , отговаряща за наличност и доставки (предполагам) но в магазина са намусени задници,
които с тегоба и досада ще ти обърнат внимание (как може да им разваляш спокойствието).

Въпросната дама , която би ти свършила работа се казва Радостина Николова . Ако решиш мога да дам номер .

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2023, 17:50       Заглавие:  Съдействие при стрелба с НК Р 30 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2668
Чета последния пост и явно говорим за различни магазини.
Възможно е готин клиент-готини продавачи
За продавачи задници се чудя какъв ли е клиента …….


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2023, 18:22       Заглавие:  Re: Съдействие при стрелба с НК Р 30 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
ti6kata написа:
Чета последния пост и явно говорим за различни магазини.
Възможно е готин клиент-готини продавачи
За продавачи задници се чудя какъв ли е клиента …….


Визирах себе си !
Но моето мнение го споделят поне още десетина задника ...
Продавачите (да уточня не хората в стрелбището) последния път , когато бях в Софето не знаеха какво има в магазина им !!!
Попитах ги за нещо и те ми отговориха :"това го няма при нас". Е как да го няма като го има в сайта ви с каталожен номер?!?!?
"Ааа верно..."

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2023, 06:58       Заглавие:  Re: Съдействие при стрелба с НК Р 30 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2668
Това с наличности и позиции в сайта и реалността в магазините не е по вина на продавачите.
Аз НИКОГА не съм имал проблеми с тях


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2023, 16:22       Заглавие:  Re: Съдействие при стрелба с НК Р 30 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 784
Местоположение: София
Колкото повече служителите "задници" дават на всеки с готово разрешение да тества КНО, толкова повече други клиенти/единация не искат да си купуват оръжие от ВИП-а ;) Ясно е, че за фирмата единаците клиенти са нищо и едните и другите, но все пак. Преди съм гледам общо поне 2 КНО, които дори не бяха изчистени, не мерси ;) Отделно законово да не говорим, ако стане фал, а фал винаги се случва и не се изтрият записите става сложно, е голяма фирма винаги ще се оправи....Знам един приятел дето дава съвет: е тествай във Вип-а ако може (от тези на витрината), ама вземи от друг магазин ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2023, 20:40       Заглавие:  Re: Съдействие при стрелба с НК Р 30 9х19
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 23 Юли 2023, 14:53
Мнения: 6
Местоположение: София
Здравейте колеги. Благодаря на хората, които се включиха в темата ми, тя не постигна целта си, поне до момента. Мислех да не пиша и да задълбавам в тази материя, но случайно попаднах на постове в други теми в които ме „разнасят„. Бил съм наглец и с избягала центровка. Та в тази връзка се порових в нета и ще се опитам да кача пет съдебни решение по темата (две от тях на ВКС). Ще се радвам, ако юристите във форума се включат с градивни коментари. След като се запознах с въпросните решения оставам с впечатлението, че доста трябва да се напънеш, че да нарушиш чл. 59 от ЗОБВВПИ.

http://domino.vks.bg/bcap/scc/webdata.n ... 9E004B180F
chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://legalacts.justice.bg/Search/GetActContentByActId?actId=FLZNm3PGbfI%3D
chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://www.vks.bg/dela-s-izkliuchitelna-znachimost-i-interes/20191129-ndelo-804-2019.pdf
https://www.rclom.org/2017/decV/ND/0070 ... 251817.htm
https://legalacts.justice.bg/Search/Get ... m%2BBr4%3D

На кратко, ако мога да формулирам въпроса „Е ли нарушение на чл. 59 от ЗОБВВПИ или не, ако физическо лице № 1 притежаващо законно огнестрелно оръжие, с негово съгласие и в негово присъствие, в контролирана среда, каквато е едно лицензирано стрелбище предостави това оръжие на физическо лице № 2 (пълнолетен гражданин), за да придобие Ф.Л. № 2 преки впечатления от въпросното оръжие, като произведе n – на брой изстрела.“.

Още веднъж искам да подчертая, че не искам да се заяждам с когото и да било от участниците във форума, и още по- малко искам да призовавам към нарушаване на закона. Ще се радвам на мотивирани коментари от разумни хора. Коментари от рода на „Той, КОС-аджията така каза …“ и други подобни, мисля, че няма какво да ги коментираме. В конкретните съдебни решения, които съм качил, служителите от КОС са, ако мога така да се изразя – първа инстанция. Над тях е началника на РПУ-то, прокурор, съд ( първа, втора и трета инстанция). Благодаря.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2023, 21:58       Заглавие:  Re: Съдействие при стрелба с НК Р 30 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Моите 2 ст.:

1. Отлично си формулирал въпроса.
2. Аз лично успях да отворя 5 съдебни акта, линкове към които се съдържат в постинга ти, но в нито един от тях фактическата обстановка не е идентична с тази във въпроса. Предвид това ги считам за неотносими към него.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2023, 03:26       Заглавие:  Re: Съдействие при стрелба с НК Р 30 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5286
Местоположение: София
Относно въпроса:
Макар в сега действащия закон да няма изрична разпоредба, подобна на
ЗКВВООБ написа:
Чл. 18б. Забранява се преотстъпването на други лица за
ползване или съхраняване на взривни вещества, огнестрелни оръжия и боеприпаси,
както и даването на разрешения за дейности с тях освен в случаите, посочени в
правилника за прилагане на закона.
но с аргумент от
ППЗОБВВПИ написа:
§ 20. Подзаконовите нормативни актове за прилагането на отменения Закон за контрол над взривните вещества, огнестрелните оръжия и боеприпасите се прилагат, доколкото не противоречат на този закон.
може да се позовем на:
ППЗКВВООБ написа:
Чл. 48. (2) Не се разрешава преотстъпването и предоставянето на придобитите ООБ на други лица, независимо дали последните притежават разрешение за извършване на дейности с ООБ.
Аз поне не намирам текст в сегашния закон, на който да противоречи тази разпоредба, по отношение на оръжието на физическите лица.

Прегледах само първото решение (няма да имам време за повече). Да питам: Защо ВКС се концентрира само върху чл.59, ал.(1) от ЗОБВВПИ и чл.48, ал.(1) от ППЗОБВВПИ и напълно игнорира:
ЗОБВВПИ написа:
Чл. 98. (1) Огнестрелните оръжия и боеприпасите за тях се съхраняват в метални каси, неподвижно закрепени, снабдени със секретно заключващи се устройства - за физическите лица на постоянния им адрес или настоящ адрес, за който е издадено удостоверение от съответната община. Когато огнестрелните оръжия и боеприпасите за тях се съхраняват по настоящ адрес, физическите лица подават заявление за уведомяване до съответния началник на РУ на МВР по постоянен и по настоящ адрес.
В аргументацията е споменат заключен автомобил в заключен гараж, ключовете от които се съхраняват в хотелската каса, но какви са основанията изобщо да не бъде коментирана тази норма?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2023, 12:04       Заглавие:  Re: Съдействие при стрелба с НК Р 30 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Stoian Krumov написа:
Здравейте колеги. Благодаря на хората, които се включиха в темата ми, тя не постигна целта си, поне до момента. Мислех да не пиша и да задълбавам в тази материя, но случайно попаднах на постове в други теми в които ме „разнасят„. Бил съм наглец и с избягала центровка.

Аз лично визирах/ коментирах един вид СЪБИРАТЕЛЕН образ, а и твоето тук е нищУ в сравнение с онова, с което сме се сблъсквали на терен - като ловно КНО на кръста, налентовано с холоупойнти.

Та, нищУ лично и към тебе - нито те знам, нито искам да те знам. Absolutely no hard feelings, жив и здрав, и успех с избора! :tu: Извинявай, ако се се почувствал обиден или засегнат!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2023, 17:13       Заглавие:  Re: Съдействие при стрелба с НК Р 30 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Absolut написа:
Макар в сега действащия закон да няма изрична разпоредба, подобна на чл. 18б от ЗКВВООБ: Забранява се преотстъпването...

Жорка, според мен се концентрирай над това какво е "преотстъпване".

Absolut написа:
Какви са основанията изобщо да не бъде коментирана тази норма?
Ами човекът просто не си е в тях, Жоре. И представи си - съдът обективно е възприел този факт. Хотелът не е лице по чл. 80 от закона. Къде да си остави пушката? - в полицията ли? Положил е човекът неимоверни усилия да я опази. Е, дяволът имал друг план. Дай сега да го държим виновен, че другият решил да се самоубие.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2023, 21:02       Заглавие:  Re: Съдействие при стрелба с НК Р 30 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5286
Местоположение: София
JDredd: 10х

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 170 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer