logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 10:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2023, 06:30       Заглавие:  Най-проклетата ми АР15ка..
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Нямам навика да споделям процеса по сглобяването на АР15, понеже не мисля че е нещо кой знае колко интересно. В случея с въпросната АР15ка обаче имаше множество "препятствия" който ми припомниха колко богат на псувни е родния език.
Всичко започна миналото лято когато ми дойде идеята да си направя "модерна" М16, но базирана на 18' цев, м-лок хендгард и А2 газов блок/преден мерник. По-същото време един от големите онлайн магазини пуснаха тази цев на промоция, към която добавих някакви точки или купон и в крайна сметка я взех за ниски $150 което си е кражба :).
Изображение

Докато се чудех как ще успея да монтирам предния мерник/газов блок, LaRue пуснаха на промоция M-lok версията на този хендгад едновременно с промоция на техния двустепенен спусък. Излишно е да казвам че даже и не се замислих и ги отнесох от раз като се спрях на най-дългия хендгард -13'2 инча което обаче щеше да направи монтирането на А2 мерника невъзможно...голяма работа новия е проект ще е мой вариянт на МК12 SPR :DD.
След като направих Марк Лару $260 по-богат започнах да се оглеждам и за останалите части.
Миналия черен петък Ballistic Advantage (Аеро) пуснаха намаление на техния Enchanced lower - на практика Аеро М4Е1 и тъй като стана ясно че assault weаpons ban-a в нашия щат ще е реалност от 1/1/2023 купих 2..да има. Мисля че платих $120 и нещо за двата след данъци и шипинг.
Изображение

Малко след това се сдобих с BCM ъпър, газов блок и Lantac газова тръбичка, с което можех да започна да сглобявам..или поне така си мислех.
Една особеност на BCM ъпърите е че изискват термален фитинг - нагряваш ресийвъра което леко го разширява и позволява да се монтира цевта. На теория супер, на практика обаче кухненската маса и менгемето за $20 от Амазон имаха друго виждане по въпроса. Като цяло финиширах с цев "заседнала" наполовина в ресийвъра. Тук е момента да кажа че това вече става в началото на тази година и бана на АР15 е вече факт, с една особеност че и на оръжейниците им е забранено да работят по тези оръжия..сега я втасах. Сетих се обаче че имам познат с дърводелски цех и въоражен с някакво японско уиски и Бански старец от Бг магазина се запътих към него да довърша пъкления си план..В крайна сметка след бая нагряване и блъскане по цевта работата се получи.
Супер, сега остава набързо газовия блок и хендгарда, лесна работа..да ама не, първо се каза че пина който дойде с газовата тръбичка е по-голям от отвора на газовия блок, аз бъдейки не особено ЕнтелЕгентен представител на хомо сапиенс който обаче вдига щанги всеки ден реших че с повечко сила ще стане...Айде отново до дърводелския цех да махам заседнал пин. За щастие намерих някъде по вкъщи друг рол-пин който стана от първия път. Следваща стъпка монтаж на газовия блок - обръщам цевта и чак сега зебелязвам че под газовия порт хубосниците на FN не са сложили dimples с който да индексирам блока...айде купувай и dimple jig само заради това. Дойде време на хендгарда, за който установих че монтаж без четене на инструкции няма да стане. Също установих че китайския ми АР15 ключ е out of spec и няма да мога да го ползвам за монтаж на цевната гайка, която пък изисква такъв чиито зъби/пинове са по-дълги от стандартните така че и не "не-китайския" ключ го пишем безполезен. $40 и седмица и половина по-късно съм горд собственик на PRI ключ за такива гайки и което епопеята по този ъпър приключи.

Позитивното беше че този уикенд за 2 бири време успях да глобя lower-a и всичко мина по-вода...е разбира се detent пина на предния takedown pin излетя на няколко пъти, но вече съм тренирал котката да ги намира така че няма драма.
Тук по-интересното е че се спрях на BCM recoil reduction буферна тръба и тежест, което си е техния вариант на Vltor A5 - https://bravocompanyusa.com/bcm-mk2-recoil-mitigation-system-mod-1-t2/ с като тяхната Т2 тежест е горе доло еквивалент на А5Н2, за спусък както казах ползвам двусетепения на Лару, на който доста ми допада обувката, по-широка е от стандартните. Като тежест ми идва малко по тежък от 2 степения от Sionics който е правен от Schmid Tool, но пък е значително по "изчистен", може би с малко стрелба теглото ще се промени малко.
За лост за зареждана се спрях отново на Radian понеже са ми любими, а затвора е на Microbest които правят ОЕМ за Колт, BCM, Sionics, SOLGW и куп други. Тук интересното е че едни хубави хора са ги поръчали в такава конфигурация каквато аз бих направил ако трябва да заявявам някой да ми прави затвор..каква случайност PDT_Armataz_01_22
По специално - затвора разбира се е изработен от С158 и е завършен в твърд хром(най-добро покритие imo), като екстрактора е оставен на фосфат за да не парзаля.

Изображение

Пружинките са Sprico, болтовете на газовия ключ са OCKS. Същата затворна група я имам и на Sionics но фосфатен, отново с OCKS болтове и Sprinco пружини и съм супер доволен.

Изображение

Изображение

За грип разбира се сложих Ergo, приклада е B5 който е копие на любимия ми LMT SOPMOD но не струва $200. Понеже вече имам няколко АРки в FDE цвят тази ще е OD Green :DD

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2023, 06:53       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
AR-15 - Модулар - PHD dissertation. :tu:

А аз повече от 10 години се опитвам да намеря начин да сменя спусъка на Colt (circa 1992), който е с по дебели пинове.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2023, 15:18       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
Голямо приключение :-) Ако искам да сглобя AR 10 всеки лолър ли ще ми свърши работа, или са специални? Ти беше писал едно време, че да сглобяваш AR10 е по-трудно заради липсата на стандартизация…

И още един въпрос - как точно са дефинирали бана за карабини? Това в Илинойс нали? Значи скоро ще дойде и в Джърси. :(


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2023, 03:38       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Много полезна информация, благодаря за инсайта дето викат в Каспичан... :D
Все имена които са проверено добри, еваларка !
Само тоя bcg с нагара в дясно изглежда все едно го е стаквала някоя китайка правеща еърсофт реплики в
малка колибкаа край Жълтата река, но съм сигурен, щом не споменаваш нищо за него е ОК. :tu:
Нааистина, за мене поне, е удоволствие да чета такива постове защото се обяснява сбито и ясно защо именно тая или оная фирма !

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2023, 03:44       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Amazon написа:
как точно са дефинирали бана за карабини? Това в Илинойс нали? Значи скоро ще дойде и в Джърси
Ще ви посрещна с отворени ръце във Флорида, държейки в едната шише Ямазаки, в другата местно правен бабек... :D
Само си довлачете тоягите да има с какво да се баламосваме ха ха ха...
(...бъзикам Модулар с японското уиски за майстора му, иначе е ясно че има и всичо друго което предпочита човек за пиене... )

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2023, 04:37       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Yank написа:
А аз повече от 10 години се опитвам да намеря начин да сменя спусъка на Colt (circa 1992), който е с по дебели пинове.


Някакъв по специален ли търсиш? Повечето от големите марки правят такива
Geissele - на тези можеш направо да им звъннеш ако имаш въпроси, много свестни хора са, правят едни от най-добрите цеви и ъпъри за high power състезанията.

Timney - на доста добра цена сравнено с Geissele

CMC Triggers - не съм им ползвал спусъците, но имам други техни части и винаги са били с високо качество, всъщност проклетията от поста е с техен lower parts kit.

Velocity с тези също нямам опит но знам че ги ползват по състезания и цената им не е лоша.

Amazon написа:
Ако искам да сглобя AR 10 всеки лолър ли ще ми свърши работа, или са специални?


За съжаление не, ако ще я сглобяваш от голи ресейвъри, трябва да подбереш един от двата масови стандарта:
SR25/Armalite - LMT, KAC, LaRue, Centurion Arms, V7 Systems, Armalite и може би други - при тях часта в която се съединяват е под ъгъл
При DPMS стандарта - Aero, Palmeto и доста други - тази част е заоблена като на АР15

Изображение
От гледна точка на функционалност или надежност няма значение коя ще избереш, но от това ще зависи какви части в последствие ще ползваш - цев, хендгард също са уникални за всяка от платформите. Също силно препоръчително е да се мери head space когато се сглобява АР10 поради тази причина.
Amazon написа:
И още един въпрос - как точно са дефинирали бана за карабини? Това в Илинойс нали? Значи скоро ще дойде и в Джърси.


Да от началото на тази година в Илиноийс си имаме бан пред който Калифорния изглежда като Тексас. На практика всичко полу-автоматично със сваляеми пълнители е забренено, или ако има хендгард, дулно устройство и пълнител над 10ка. Реално единствените полуавтоматични нови пушки които можем да купим в момента са базовите Ругер Мини-14, РСС и 10/22 (губернатора май има акции в Ругер PDT_Armataz_01_22 ). От употребяваните СКС, М1, М1 carbine са легални. Ако това ти се струва лошо, ето и нещо още по кофти - до края на годината всички които имаме assault weapons и/или assault weapons accessories трябва да ги регистрираме в полицията, което ще рече че освен пушките трябва да регистрираме и всеки пистолетен пълнител над 15 патрона и всеки rifle над 10. За момента процента compliance мисля че беше около 0.1% :D :D
Още по веселото е че в същото време цяло Чикаго обикаля с фул ауто глокове и кринкс в багажниците и никой не му пука.

.38 Super написа:
Само тоя bcg с нагара в дясно изглежда все едно го е стаквала някоя китайка правеща еърсофт реплики в
малка колибкаа край Жълтата река, но съм сигурен, щом не споменаваш нищо за него е ОК.


Хаха да на снимките изглежда доста зле, особено сравнен с хромирания, в действителност не е чак толкова лошо положението.
.38 Super написа:
Ще ви посрещна с отворени ръце във Флорида, държейки в едната шише Ямазаки, в другата местно правен бабек...
Само си довлачете тоягите да има с какво да се баламосваме ха ха ха...
(...бъзикам Модулар с японското уиски за майстора му, иначе е ясно че има и всичо друго което предпочита човек за пиене... )


Ти недей така че ще вземем да дойдем после не можиш ни изгони, особено с идващата зима тука :DD

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2023, 14:53       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
Modular написа:
Ако това ти се струва лошо, ето и нещо още по кофти - до края на годината всички които имаме assault weapons и/или assault weapons accessories трябва да ги регистрираме в полицията, което ще рече че освен пушките трябва да регистрираме и всеки пистолетен пълнител над 15 патрона и всеки rifle над 10. За момента процента compliance мисля че беше около 0.1% :D :D

При нас преди няколко години, като баннаха пълнители над 10 патрона издадоха наредба всички пълнители над това да се предадат в полицията. Иракския ветеран базирайки са на вътрешни източници беше пуснал, че за две години са предадени 2(два) пълнителя. :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2023, 15:34       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Modular написа:
Повечето от големите марки правят такива


Timney са ми съседи и на две от моите АР-ки спусъците са са монтитано от тях. Те ме увериха, че нямат. Ще пробвам препоръчените други.

Amazon написа:
Иракския ветеран базирайки са на вътрешни източници беше пуснал, че за две години са предадени 2(два) пълнителя.


Някои air-lines когато ги возеха от Ирак изискваха да са без оръжие. TSS in Ирак?

Modular написа:
Ти недей така че ще вземем да дойдем после не можиш ни изгони, особено с идващата зима тука


Айде да му гостуваме за Нова Година - IL, NJ, AZ. Пиенето от гостите, тоягите от хазайна.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2023, 22:15       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Modular написа:
Нямам навика да споделям процеса по сглобяването на АР15, понеже не мисля че е нещо кой знае колко интересно.


много хубава тема :) само не разбрах защо и сложи такова заглавие :DD

то форумите вече станаха за ценители, е така като изискан ресторант - да седнеш, да отделиш време, да прочетеш да помислиш, да споделиш и ти мнение/опит
за разлика от бързото хранене - Фейсбук и още по бързите тик-тоук и подобни издания


общо взето, при нас в Т-Клас 90% сме с такива АРки за основно оръжие с LPVO (останалите 10% може би съжаляват, че са избрали друго :D )
вариант на 18 инча тежка цев, и т.н. както си го описал, и към нея повечето сериозни състезатели си направихме и по още една 14-ка за нощен сетъп, със супресори и РД и всякакво окабеляване

имах възможност да тествам и то многократно различни конфигурации - заедно на тира, една до друга
10.5 - карбайн, 14.5 - карбайн, 14.5 - мид, 16 - карбайн, 16 - мид, 18 - рифле .. и определно 18 - рифле, работи много меко и затвора не е толкова натоварен
докато карбайн газовите системи, натоварват сериозно затворите, особено 16 карбайн

сега успяхме да се сдобием с резервни цеви - да не ги жалим, както и с няколко вида BCG - взех си Nickel Borom BCG и за обща култура и военния фосфатен хромиран

за военнен С158 затвор (комплект BCG), пуснах преди време една статия, военен гън смит докладва - че има екземпляри на нас 12 000 изстрела - на военния колт - 14,5 карбайн, с М855 патрони, фул ауто
обаче това което съм чел, е че този тип покритие фосфатен с хромнирането иска повече подръжка - почистване, смазване, иначе е много здрав
надявам се да сме живи и здрави, да проверим дали е така :)

Black Nitride - каквито са повечето цивилни, не са мил спек, защото процеса изисква термообработка и често се случва да има отклонения и да се трошат, но са лесни за подръжка

Nickel Borom - минават мил спек изисванията, но някой специалци не ги харесват, защото са им бели :) но пък са много гладки и хлъзгави



Modular, стреля ли вече новата си пушка?
чудя се защо си избрал този тежкия буфер? за 18ка рифле
то зависи и с какви патрони ще стреляш, но от моя опит който имам 18ка, рифле .. с Т2 ми става малко мудна, освен ако няма да стреляш с някакви 77 грейна военни патрони

аз се сдобих с всякакви тежести, както и всички варианти на пружини на Спринко
стрелям основно 62грн с 900м/с .. горе долу като М855 и малко отгоре

обаче за 18ката, след безброй тестове - най-ми допадна плетената пружина на Гейзели - тя си върви с H1 буфер, но пък пружината има друга характеристика
усещам я почти като болтова пушка, няма това дрънкане и вибрации отзад и доста по добре работи с М855
Спринко и H2 .. ги използвам за супресираната 14ка, пак с М855 патрони + газов регулатор

нагласил съм да релоадвам едни Бергери 77грн, ще видим с тях дали ще имат нужда от по-тежък буфер

спусъка - Гейзели Super Dynamic 3 Gun (SD-3G) с голям и плосък спусък
това е комбинация между сингъл и ту стейдж .. надежден е като ту, но отделя много бързо и остро, и има много силна! бойна пружина в комбинация с олекотен чук
+ брутален бърз и къс ресет ..

изключително важно за нестабилна позиция по далечни цели :) .. с този спусък трудно пропускам прав от ръка - цел глава на 100м.
просто след като мозъка вземе решение за изстрел - нещата се случват много бързо
а при дълга серия от 10 и повече изстрели - таймера показва почти еднакви сплитове! което трудно би се постигнало с класически спусък

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2023, 22:52       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Modular написа:
При DPMS стандарта - Aero, Palmeto и доста други - тази част е заоблена като на АР15

Аз може и да бъркам, но ако не е Аеро, аз бих се замислил за Палмето а DPMS като части не бих пипнал, нищо, че имат стандарт.
Modular написа:
...особено с идващата зима тука...
Ще се учудиш, но ако гугнеш къде е Сарасота, на 11 ми навътре по 70то са ми замръзвали за час-два маркучи, зеленина и т.н.т. Слана имам редовно сутрин, специално Януари и Февруари. Именният ми ден е винаги един от най-студените в годината... А место има, ако не при мене, че за момента и внучката е в къщи, на ъгъла в мотела. С гостуване, ядене и пиене няма да ме уплаши никой. Флорида има най-прекрасната зима за около 4-7 месеца, от Ноември до към края на Май... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2023, 23:00       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Ivo III написа:
то форумите вече станаха за ценители, е така като изискан ресторант - да седнеш, да отделиш време, да прочетеш да помислиш, да споделиш и ти мнение/опит
за разлика от бързото хранене - Фейсбук и още по бързите тик-тоук и подобни издания
:D Много е верно :tu:
Ivo III написа:
Black Nitride - каквито са повечето цивилни, не са мил спек, защото процеса изисква термообработка и често се случва да има отклонения и да се трошат, но са лесни за подръжка
Верно е, за това отдавна повечето големи фирми (като Смит например) минаха на DLC което не променя реалният размер на цевите и не изисква такова загряване като Черният Нитрайд. Дефакто получаваш към70 рокуела покритие, което е вътре в решетката на метала, и е достатъчно "хлъзгаво" за да осигури по-добро качество на цивилните продукти. Освен това яко попива молекули на смазка ако олепаш цевта преди да стреляш, особено както ползвате тея молибденови смеси в Т-класа.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2023, 23:25       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
особено както ползвате тея молибденови смеси в Т-класа.


моли + балистол продължаваме да ползваме за части които не се нагряват - над 600 градуса молито - става си на киселина
- като слайд на пистолет, спусък на пистолет, пружини
- болта на снайпер, игла на снайпер (тук е страхотен ефекта - даже мисля, че ли подобрява времето за сработване)

за газовите АР за затвора и там където минават газовете, след поне десетина смазки се спряхма на керамичния балистол, който държи до 1000 градуса! - https://ballistol.de/shop/en/products/a ... /69/guncer
пуснах снимка в темата за супресорите - болт на АЕРО след 300 изстрела с М855 военни, на 14ка + супресор си остава смазано
освен това керамиката (предполагам че е бял фосфор) не позволява на карбона да се слепва с метала и пада с парцалче
с бял графит - златарите си мажеха молдовете навремето, сега - няма и златари, всичко поръчва от чужбина и бие печати само тук

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2023, 04:06       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Ivo III написа:
Modular, стреля ли вече новата си пушка?
чудя се защо си избрал този тежкия буфер? за 18ка рифле
то зависи и с какви патрони ще стреляш, но от моя опит който имам 18ка, рифле .. с Т2 ми става малко мудна, освен ако няма да стреляш с някакви 77 грейна военни патрони


Днеска беше сефтето, взех да тествам и 10'3 ъпъра с Crane Spec MK18 цев със 0.07 порт. На него се падна втория pre-ban lower който взех миналата година :D

Изображение

Изключително съм доволен и от двете как се получиха. СПР-а беше накичен само временно с Еотех-а за тестовете, ще дебнем някакви промота за 2.5-10 оптика другата седмица. 10.3' със carbine тежест работи много добре. За съжаление покрай шортиджа на 5.56/223 в магазина нямахме Тула или PMC Bronze който са най-кекавите патрони за да тествам с тях, но и тези от Cebelas които имах са с доста ниско налягане.
Относно Т2 тежеста, предвид че това ще е СПР пушка, гоня минимален откат който да не ми прецаква зрителната картина при стрелба на 8+ приближение, без да използвам дулни спирачки поради големия sound and flash signature. Честно казано не усетих забавено движение на затвора, екстракцията беше консистентна на 3ч, но и не съм тествал дуплети и триплети къде би се усетило повече ако има.
Като цяло обаче, да go-to патроните за всичките ми АРки са IWI Razorcore със 77SMK, идеални са за къси цеви - фрагментират надежно на около 2000fps+/-100fps, което за 10.3/11.5 са си около 250 метра. Същевременно всеки път се впечетлявам как минават вятър и групират на далече. Личното ми мнение е че има по-добри патрони за къси цеви, има и по-добри за дистанция, но ако искаш аммо от магазина което да е ефективно на всякакви дистанции, СМК-то няма равени.

Относно затворте и покритията им, C158 фосфат със хром вътре от добра фирма е най-доброто лев за лев което може да се вземе. Самото покритие задържа доста по-добре от останалите смазка, което да, задържа и карбон, но от мои (и на разни други хора) опит това не е проблем за АР плафромата. Фосфатния затвор от първия пост (Sionics/Microbest) е в такова състояние понеже не съм го чистил от миналата година.
Най-важното обаче е материалиа от които самия затвор е направен. Преди известно време някой фирми започнаха да предлагат затвори от 9310 метал като enchanced/premium и тнт. На теория този метал е по-здрав (7% ако не се лъжа) от С158 ако и двата са закалени правилно, като от последното баче идва проблема. С158 е търговска марка на Carpenter Technology и единствено те го правят, което гарантира доста повече правилни производствени процеси. 9310 е стандарт за метал, всеки които има възможноста може да го произвежда и съответно няма гаранция че са спазвани стандартите за закаляване и крайния продукт е малко котка в торба. Лично аз до сега С158 затвор (Microbest/Toolcraft/DD/LMT) счупен не съм виждал, което не означава че 9310 е зле, просто трябва да се гледа да е също от добра фирма (JP да речем), всъщност 10.3 от горната снимка е с 9310 на AO Precision които правят затворите за FN.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2023, 05:00       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Modular написа:
IWI Razorcore
... или RazorForce ? Това не е ли на Сиера Мач Кинг проектил или бъркам ?
Още едно мнение от опит, което носи много практическа информация ! :tu:
---------
Иво, благодаря за разяснението с температурите и молито.
Аз съм търсил умишлено при мене такъв Балистол но не намерих. За това и ползвам за смазка STP, авто-добавка за масло,
концентрирана керамика. Работи като песен за спусъци, релси и пружини но още не съм я пробвал в цеви.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2023, 07:06       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
.38 Super написа:
... или RazorForce ?


И аз не съм го оцелил съвсем :D ...Razor Core, но да 77gr SMK патрон ползват, общо взето най-близкото копие на Black-hills MK262.
Керамичен балистол не съм виждал и аз поне по местата от където си купивам неща за сопите.
Ползвам стандартния който като изключим че мирише странно уж върши работа поне на моя интензитет на стрелба.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 191 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer