logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 07:48




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Ное 2023, 03:07       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Ivo III написа:
За оптиките важи най много правилото

Купи веднъж - плачи веднъж!


За това две мнения няма, въпроса е кое е приоритета, аз не робувам на цени или марки, а на това въпросното нещо да ми върши работата за която съм му дал парите. Например най-близкото до оптиката която търся от "премиум" марка е Leupold MK5 2-10, но за $2000 които му искат нямаш подсветка и ретикъла е супер куц, в случея дори и да бяха на една цена пак бих предпочел РА 2-10. Говорейки за тази фирма друг пример, преди няколко месеца ми изпадна ЕЙ ТОВА за малко над $180 и честно казано не мисля че повече бих дал пари за тубуларен реддот без значение дали е Trijicon или Aimpoint, просто няма категория от важните за мен в която тази евтина китайска призма да не е по-добра. Общо взето за напред ако купувам 1х оптика ще или тази или Еотек, но той си е друга бира така или иначе.

Ivo III написа:
хвърлил съм око на тази 13,7 мид, студено кована - https://www.aeroprecisionusa.com/13pt7- ... mid-length


Има ли причина поради която си се спрял на тази дължина точно? 13.7/9 ги правят понеже e най-късата цев на която като сложиш малко по-дълго дулно устройство (pin & weld) става 16" и няма нужда се регистрира като SBR което тука отнема 6-12 месеца и струва $200. До колкото знам в Бг няма такива ограничения, аз лично бих разгледал опцийте за 12.5 има доста добра балистика като същевременно не е много по-дълга от 10.3, единствено избора на газова с-ма е малко кофти, ако е мид dwell time е доста къс и може да има проблеми с надежноста, ако е карб. може да е малко люта особено със супресор.

Amazon написа:
Ако не искаш да чупиш касичката, защо не вземеш един Leupold.


Касичката мисля да я счупя като излезне 6 инчов Колт Питон на добра цена :DD
Бях се засилил да взема athlon helos btr gen2 2-12x42mm понеже го намерих на $450 с доставката и всичко, но сега гледам че Primary Arms са дали ETA на 2-10 за Януари та ще си чакам, в тия студове и без това няма да ходя скоро да стрелям навънка :).
Иначе днеска поръчах и монтажа - Warne както и Harris двунога с пикатини монтаж.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Ное 2023, 23:01       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Modular написа:
Ivo III написа:
хвърлил съм око на тази 13,7 мид, студено кована - https://www.aeroprecisionusa.com/13pt7- ... mid-length


Има ли причина поради която си се спрял на тази дължина точно? 13.7/9 ги правят понеже e най-късата цев на която като сложиш малко по-дълго дулно устройство (pin & weld) става 16" и няма нужда се регистрира като SBR което тука отнема 6-12 месеца и струва $200. До колкото знам в Бг няма такива ограничения, аз лично бих разгледал опцийте за 12.5 има доста добра балистика като същевременно не е много по-дълга от 10.3, единствено избора на газова с-ма е малко кофти, ако е мид dwell time е доста къс и може да има проблеми с надежноста, ако е карб. може да е малко люта особено със супресор.


написа отговора ми :)
тези късите ги разглеждам само и единствено за дедикейтед супресоред assault rifle :D
а там предпочитам да е мид газова система .. все пак търсим и стрелкови качества - по меко поведение, баланс и точност

тествах стабилно 10,5 карб, но там вече си иска доста по голям супресор от тези за 14,5
съответно им пада скоростта, а се добавя още тежест на върха, което влошава баланса

14,5 с 350-450 грама супресор си става доста балансирана
тези новите труфлоу направо си стават за състезания - балансирана, малко откат, никакво блъскане и никакъв бласт

бих искал да тествам една идея по късо от 14,5 но да е пак мид газ система защото ползваме М855 или аналогичен военен фишек
защото в Т-Клас имаме минимален PF 160 и сравнително големи дистанции и от там се иска по близко до военните аммо (направо си иска военно аммо)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Ное 2023, 01:08       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Ivo III написа:
тествах стабилно 10,5 карб, но там вече си иска доста по голям супресор от тези за 14,5
съответно им пада скоростта, а се добавя още тежест на върха, което влошава баланса


Ха да има го този парадокс, че късите цеви в един момент могат да се окажат по-бавни и и не много по-къси заради по-големия суперсор. При нас не е толкова изразен понеже и суперсорите попадат под NFA акта и повечето хора нямат възможност да притежават няколко за различните пушки затова се взима един който е накъде по средата.

Ivo III написа:
14,5 с 350-450 грама супресор си става доста балансирана
тези новите труфлоу направо си стават за състезания - балансирана, малко откат, никакво блъскане и никакъв бласт


В друга тема, мисля че ти имаше някой опасения относно труфлоу и термалната им сингнатура под NOD, имате ли вече някакви впечетления по тази тема?

Ivo III написа:
бих искал да тествам една идея по късо от 14,5 но да е пак мид газ система защото ползваме М855 или аналогичен военен фишек
защото в Т-Клас имаме минимален PF 160 и сравнително големи дистанции и от там се иска по близко до военните аммо (направо си иска военно аммо)


Не искам да звуча като някой краен пропонент :D , но това което описваш ми се връзва перфектно с Mini Recce пушка - 12.5 мид. тежка мачова цев за точност и по-малък barrel whip при загряване със суперсор отпред(колкото е по-къса цевта толкова по-малко се измята, според батко Архимед. :D ). Останалта част от конфигурацията е LPVO на висок монтаж, последно време често с офсет ред-дот и IR илюминатор и разбира се въпросния суперсор.



Ако твърдо сте решили на 13.7/9 цев, ако имате възможност тествайте ги със 14.5, аз съм го правил, но без суперор и в не-състезателна среда и не усетих голяма разлика. Ако тепърва ще правите такава пушка или ще сменяте износени цеви да 13.5 има логика, но ако вече имате 14.5, личното ми мнение е че само ще си дадете парите.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Ное 2023, 12:37       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Modular написа:
Ако твърдо сте решили на 13.7/9 цев, ако имате възможност тествайте ги със 14.5, аз съм го правил, но без суперор и в не-състезателна среда и не усетих голяма разлика. Ако тепърва ще правите такава пушка или ще сменяте износени цеви да 13.5 има логика, но ако вече имате 14.5, личното ми мнение е че само ще си дадете парите.


нищо не е решено твърдо .. особено за 13.7
при всяка възможност - тестаме различни конфигураци, най-малкото в интерес на познанието
за сега 14,5 МИД е оптималното .. когато търсим PF 160 и стрелкови качества със супресор


маса на куршума 62grn
при температура +5 градуса

790м/с - през цев 10,5 инча [PF=160,70]
880м/с - цев 14,5 инча [PF=179,01]
900м/с - цев 18 инча [PF=183,08]

за измерването бе използван уред PVM21

PF = V0 fps * M grn
V0 = V m/s * 3,281 = V0 fps

най-вероятно ще поръчам и една 12,5 инча :D заедно с 13,7




всъщност
оригиналната първа къса АR още във Виетнам е 12,5

все пак зависи и колко горещи ще са патроните
разглеждах внимателно затворите на няколко карбайн системи с М855 патрони след интензивна стрелба .. еми има си следи от разтопена мед по затвора
докато при МИД и Рифле .. не съм забелязал още такова нещо

за монтажа 99% от топ състезателите ни вече преминаха на 1.93 инча монтаж за оптика и рейзър за РД и то холограмен Еотеч или Вортекса
и таймера си показва, че е по бързо и по точно за първи изстрел (както и първи изстрел след движение) :happy:


Modular написа:
В друга тема, мисля че ти имаше някой опасения относно труфлоу и термалната им сингнатура под NOD, имате ли вече някакви впечетления по тази тема?

с термо направих скоро видео от тест на два класически съпресора .. след 5ти изстрел свети вече съпресора като фенер! .. направо не е оферта, ще те видят от километри с термо
за съжаление - нямахме карта за запис когато ни донесоха преходните финландските и не записвахме .. но определено отпред си свети яко
обаче .. изглежда ще изстивават по-бързо

класическия и след 15 мин след интензирна стрелба - цял пълнител си свети в тъмното
така че .. 100% трябва - термощит (справка английската пушка, супресора им е с твърд термо щит - https://www.youtube.com/watch?v=dQslSP6D_KY)

заръчахме .. платнен термощит (това е достъпно сега лесно)
и възнамеряваме да повторим теста .. вече като тестваме преди това и карта данни дали записва :oops:
освен IR светенето, трябва да запишем и след колко време изстиват .. намаля осветлението :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2023, 06:07       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Modular написа:
...преди няколко месеца ми изпадна ЕЙ ТОВА за малко над $180 и честно казано....
Това го гледах и аз но на "дъгата" ми пушка не мисля, че ще е добре.
Мислех да събера една 14.5" цев или някоя по-къса, в-у нов апър и там да го лепна това. Мислях също да го бодна на Калашничето но понеже имам прицел на края на пикатината, почти невъзможно ми беше да намеря база през която да виждам мушката, а това е твърде високо за да го сваля коуитнес със железните мерници... Абе, калашника е тегав за такива неща, както и да е.
Към Праймери Армс ме насочха преди години Ники Пепелишев и други мочета от тима дето беше тука и аз лично с мойто леймърско стреляне на дълго съм много доволен от всичко което съм взел от тях.
Да ти кажа честно ми се струват доста по-добре събрани от другите евтини фирми като Холосън и т.н.т. Нула проблеми с батерии, периоди м-у зареждане или смяна и проблеми с точките по време на стреляне. Евтини са, ясно ми е, но на евтини тояги няма смисъл да се слага скъпа оптика мисля.
Ivo III написа:
оригиналната първа къса АR още във Виетнам е 12,5'
До колкото аз знам, най-добрите и точни цеви точно в тоя размер са на Noveske, мнение от хора които са работили доста време в джунглите на Южна Америка.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2023, 11:16       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
offtopic:
прощавайте за намесата, но темата е колкото ценна, толкова и проамериканска.
И затова използвам поводът, че тук сте се събрали предимно жители оттам, за да попитам:
- поръчката на гайзел-динамик спусък от американски сайт до американски адрес,
наистина ли изисква специална декларация ? Как си ги поръчвате онлайн тези неща ?
Кое попада под съвременните рестрикции ? /най-общо питане/
Благодаря ви и прощавайте, че ви използвам темата.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2023, 15:28       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Beer написа:
- поръчката на гайзел-динамик спусък от американски сайт до американски адрес,
наистина ли изисква специална декларация ? Как си ги поръчвате онлайн тези неща ?


От личен опит - само с кредитна карта или какъвто и да е платежен начин.

Beer написа:
Кое попада под съвременните рестрикции ? /най-общо питане/


Само the lower receiver - прехвърлят го след проверка дали ти е забранено да притежаваш оръжие (отнема около 5 минути on line).

В много щати можеш да го купиш от собственик директно без каквито и да е формалности (private sale). Федерална регистрация официално няма.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2023, 17:10       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Beer написа:
offtopic:
прощавайте за намесата, но темата е колкото ценна, толкова и проамериканска.
И затова използвам поводът, че тук сте се събрали предимно жители оттам, за да попитам:
- поръчката на гайзел-динамик спусък от американски сайт до американски адрес,
наистина ли изисква специална декларация ? Как си ги поръчвате онлайн тези неща ?
Кое попада под съвременните рестрикции ? /най-общо питане/
Благодаря ви и прощавайте, че ви използвам темата.


Ето ти го на черен петък от Европа - даже черна седмица ще стане
https://www.brownells-deutschland.de/ep ... /100007545

От както рентгеновите скенери станаха масови .. куфарната търговия излиза скъпо
а през пощата ги връщат в най-добрия случай

Като конфискуват .. точно спусък и/или шаси .. става кофти и излиза двойно по скъпо :D така да споделя от личен опит

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2023, 00:40       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
Yank написа:
Beer написа:
- поръчката на гайзел-динамик спусък от американски сайт до американски адрес,
наистина ли изисква специална декларация ? Как си ги поръчвате онлайн тези неща ?


От личен опит - само с кредитна карта или какъвто и да е платежен начин.

Beer написа:
Кое попада под съвременните рестрикции ? /най-общо питане/


Само the lower receiver - прехвърлят го след проверка дали ти е забранено да притежаваш оръжие (отнема около 5 минути on line).

В много щати можеш да го купиш от собственик директно без каквито и да е формалности (private sale). Федерална регистрация официално няма.


Отново моля за извинение, че леко кривя темата на Модулар за проклетите Арки /Модулар, моля за извинение/,
но за мечтата за този спусък на Гейзел е виновен ИвоIII. Страхотен спусък, просто щракването му е импулс...

Та, по същество - имам кредитна карта, "имам" адресна регистрация в щата Уошингтън, прочел съм законите му,
имам прекрасно заключваща се пощенска кутия, имам и пари дори, но два сайта - този на Гейзел и този на Браво,
ми отказват доставка, като в съобщението посочват, че това е "рестриктивна стока и изискват
предварително попълване на декларация". И угасвам....просто не ми дават да продължа напред.
Не, друго....ама цената му е сега е просто БОЖЕСТВЕНА: 171 долара!
Мръсни американци !! :joke:

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2023, 00:42       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
Ivo III написа:
От както рентгеновите скенери станаха масови .. куфарната търговия излиза скъпо
а през пощата ги връщат в най-добрия случай К


Ти си виновен.
Откакто ми даде да го пощракам....прав лост, импулсно освобождаване, къс ход, силен удар....

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2023, 04:27       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Beer написа:
Та, по същество - имам кредитна карта, "имам" адресна регистрация в щата Уошингтън, прочел съм законите му,...


От известно време и там имат assault weapons ban, който забранява продажбата, транферите и импорта на такива оръжия, освен за ако не си mil/le, тук идва интересната част:

Бил Гайсли е тотален гей, boot licker и подлога който си интерпретира законите така че да му е топло на карката. Преди години на един черен петък поръчах една от техните нови тогава дюти пушки, след като чаках повече от месец за някакъв ъпдейт, им звъннах за да ми кажат че не шипвали до Illinois понеже в една от общините има assault wepons ban. На сайта им разбира се нямаше нищо за това, и като ги питах кога ще ми върнат $$$$ казаха че незнаели. След още месец и половина чакане пак им звънах и им казах че ще отворя диспют с банката ако не си видя парите в следващите 24 часа, което явно подейства и ми ги върнаха, но от тогава си казах че няма да видят и един лев от мен. Сиг Сауер са още по зле те пък отказаха да ми пратят няколко кутии 380 ACP патрони понеже съм жиевеел в restricted area което е абсолютно невярно, почти винаги купувам аммо онлайн.

Браво пък имат политика която горе доло е: ако цивилен не може да си купи наши неща няма да продаваме и на mil/le.
Бих те посъветвал да търсиш от някой по-малки магазини, те или не знаят или не им пука, reddit.com/gundeals е твой приятел.

.38 Super написа:
Това го гледах и аз но на "дъгата" ми пушка не мисля, че ще е добре.


Аз съм го сложил на една от евтините ми (и май единствената дето съм купил цяла :D ) пушки, като интересното е че работи добре и с magnifier, като разбира това не означава че обичайните недостатъци на такъв сетъп липсват. В при конкретната карабина замисъла е 16ка лека цев за дистанции до 300 метра с m193 & m855 патрони. Тази както се вижда е карабинна газова с-ма и наистина си е малко овъргасната, но не съм забелязвал парчета месинг в ресйвъра след стрелба, разбира се това без суперсор.
Изображение

Изображение

Не съм сигурен че ще можеш да използваш механични мерници през него обаче, заради ретикъла мерната картина става натоварена, а и призми и lpvo-та, че даже и някой ред-доти (Трижи МРО) винаги имат някакво малко приближение, което обаче не мисля че е чак такъв проблем понеже при този тип оптики дори и да умре батерията ретикъла си напълно използваем.
Незнам до колко е Ок да пускам линкове към магазини тука, но ако искаш мога да ти пратя от къде го взех, мисля че все още го имат на промо, а и вече го имат в черно :DD

За Primary Arms като цяло аз съм много доволен от тях, освен тази призма и приближителя имам и техен ред-дот който се вижда на 10.3то. На него особено имам доста настрел и сме слагали такива на бая АР15ки и АК47 без да е имало каквито и да е проблеми. Отзивите за по-скъпите им серии PLX & GLX също са доста добри, а и ретикълите са много добре замислени.

.38 Super написа:
До колкото аз знам, най-добрите и точни цеви точно в тоя размер са на Noveske, мнение от хора които са работили доста време в джунглите на Южна Америка.

Те бяха едни от пионерите, в момента има много цеви в тази дължина които са супер точни и същевременно здрави, аз ако трябва да правя 12.5 или 13.7 в момента бих се спрял на Criterion Core или Centurion Arms в комбинация с техния газов блок.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2023, 06:50       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
Beer написа:
offtopic:
прощавайте за намесата, но темата е колкото ценна, толкова и проамериканска.
И затова използвам поводът, че тук сте се събрали предимно жители оттам, за да попитам:
- поръчката на гайзел-динамик спусък от американски сайт до американски адрес,
наистина ли изисква специална декларация ? Как си ги поръчвате онлайн тези неща ?
Кое попада под съвременните рестрикции ? /най-общо питане/
Благодаря ви и прощавайте, че ви използвам темата.

Опита ли https://www.cheaperthandirt.com/ ? Те доставят до всеки щат, който го разрешава. Ако те откажат доставка, значи Вашингтон изисква да имаш идентификационна карта за закупуване на муниции, или нещо подобно. Другият вариант е да поръчаш направо от производителя, те също познават законите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2023, 10:22       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
Amazon написа:

Опитах. Нямат такъв спусък. Тегава работа.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2023, 11:02       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
напоследък все повече сайтове и форуми - американски, канадски, австралийски даже не се отварят от България .. и трябва да ползваме VPN :punch:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2023, 21:23       Заглавие:  Re: Най-проклетата ми АР15ка..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Modular написа:
Незнам до колко е Ок да пускам линкове към магазини тука...
100% съгласен с целият ти пост, няма да цапам мповече защото е интересно развитието на именно твоята пушка, намирам разговора ви с Иво за много полезен като инфо ! :tu:
За линковете нямам идея, аз винаги слагам линкове за да може да са от полза на който и да е тука или в БГ, аз поне не виждам проблем, даже бих се радвал да ги видя.
Не е нужно наистина да ми ги пращаш (10Х anyway! ), замисъла ми беше за евентуален апър за в бъдеще но не се виждам скоро да имам време за това, колкото и да ми се иска... :D

Амазон, приятелю, с Cheaper than Dirt съм имал същите проблеми както и с дугият "BUDK" сайт за оръжия - Nachez...
аз не бих ги препоръчал на никой, въпреки някой дребни, интересни неща които държат... Може би си бил късметлия с каквото си поръчвал, дано да не им видиш "интересните" страни :tu:

Beer, Sir, почти никой сайт няма да праща специализирани продукти, специално оптики, спусъкови групи и подобни извън щатите.
те си имат специална клауза при покупата по въпроса, с която ако не се съгласиш, не минаваш нататъка във формата за поръчка.
Така е сигурно от 15год насам...
Ще се опитам да поровя за подходящ саит, най-добрата ти опция според мене е да се купи каквото ти трябва в щатите и да се донесе в багаж,
по нормалните пощенски или куриерски канали е почти невъзможно защото ако не е малка част за която да излъжеш,
трябва да декларираш какво пращаш а тези неща се виждат на скенерите и изобщо е тегаво.
До сега не съм виждал проблеми със сериозни неща, купени и отишли в БГ с багажа на някой, американците не обръщат голямо внимание на тоя багаж, по мои впечатления.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 150 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer