logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 07:27




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Дек 2023, 12:01       Заглавие:  Критики от спецчестите за пистолета на Лебедев
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
Остри критики от спецчастите за творението на концерна Калашников - пистолет Лебедев:"Калашников" так й не навчився робити пістолети: розгромний акт на пістолет Лебедева від російських спецпризначенців

Материала е в украински оръжеен форум

https://zbroya.info/uk/blog/23752_kalas ... achentsiv/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Дек 2023, 23:18       Заглавие:  Re: Критики от спецчестите за пистолета на Лебедев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1498
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Значи без да съм пристрастен ,ти ми пишеш как сините не харесвали пищова на червените и ми даваш синя пропаганда и източници където те нещо си там чули червените де не си харесват пищова ..... Що за тъпотии :D

??? Опитвам се да намеря смисъла на поста ти,,,,

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2023, 03:56       Заглавие:  Re: Критики от спецчестите за пистолета на Лебедев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
:D Ти намери смисъл в пистолет дето:
Цитат:
Separately, the report states that the safety has a very soft stroke, which allows it to be switched uncontrolled, and the gun can be assembled without it. Among the real disadvantages of operation, a large number of small parts are indicated, which increases unreliability. And for complete assembly and disassembly of the gun, not only "special skills" are needed, but "availability of a bright room and additional tools."

At the same time, according to the operating documentation, such assembly should be carried out exclusively in repair shops and after every 384 shots.
:D :D :D Тая тояга сигуро идва и с брояч на изстрелите да знаеш кога да спреш да стреляш по враговете на Путин... :tu:
Американците имат грубо казано положителни мнения за използването му, но те няма да го трашват открито, знаеш го това...
Нормалният вариант бил дълъг колкото Г34 а "късият" колкото пълноразмерен Г17... Как ще ги догонят австриците с класиката Г19 е пълна мистика... :D
Лари има късо видео за него но не съм си губил времето да го гледам. Дълъг но "manageable" рисет... ОК. :smoke:
https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... 15-pistol/
Иначе изглежда прилично, малко ми прилича на Ругърите с тая изнесена като бивъртейл назад рама но едва ли има нещо общо в карантиите.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2023, 06:24       Заглавие:  Re: Критики от спецчестите за пистолета на Лебедев
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
ken6iro написа:
Значи без да съм пристрастен ,ти ми пишеш как сините не харесвали пищова на червените и ми даваш синя пропаганда и източници където те нещо си там чули червените де не си харесват пищова ..... Що за тъпотии

??? Опитвам се да намеря смисъла на поста ти,,,,


Не случайно писах, че източника на информацията е украински. Постнах го защото цитираха руски такива. Иначе пистолета на външен вид изглежда добре и след официалното обявяване за приемането му на въоръжение, това е първия критичен материал, който ми попада.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2023, 07:45       Заглавие:  Re: Критики от спецчестите за пистолета на Лебедев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1285
.38 Super написа:
:D Ти намери смисъл в пистолет дето:
Цитат:
Separately, the report states that the safety has a very soft stroke, which allows it to be switched uncontrolled, and the gun can be assembled without it. Among the real disadvantages of operation, a large number of small parts are indicated, which increases unreliability. And for complete assembly and disassembly of the gun, not only "special skills" are needed, but "availability of a bright room and additional tools."

At the same time, according to the operating documentation, such assembly should be carried out exclusively in repair shops and after every 384 shots.

Е то по тая логика дай да засипем с л@йна всичките зигове и хеклери. Сега като се замисля, малко са пистолетите, които можеш да разглобиш напълно в тъмна стая и без инструменти, или хайде от мен да мине в сумрачна стая и една избивка. За броя на изстрелите не виждам нужда да коментираме изобщо.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2023, 09:06       Заглавие:  Re: Критики от спецчестите за пистолета на Лебедев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Че този пищов е сбъркан като концепция, сме го коментирали тук преди 10 и повече години сигурно. Манната небесна тогава беше СПОРТА, обаче 1:1 да правиш COPY-PASTE от спортно към работно оръжие - инициативата далеч невинаги излиза успешна.

Ниска осканална линия на цевта и такъв ъгъл на дръжката (уж да гаси по-добре отката)... някой ако ми покаже наложен работен пищов с такъв ПРОФИЛ в Америка и Западния свят като цяло - ще го черпим едно уиски!

2011 г. топ руснаци за първи (и най-вероятно за последен път) идваха в БГ... с "Гюрза" и 9х21 бронебойни! Извади ми един да резгледам боеприпаса - с черен връх отгоре (демек, виждал съм го лично това). Концепцията - да стреляш ефективно и "по машину". И ако аз сега имам пищов за ОСНОВНО оръжие (демек, нямам дълго под ръка)... ще се спра именно на тяхната конпцепция оттогава!

Та, фактът, че не бият тъпана публично (то така и трябва) съвсем не значи, че руснаците (визирам служби и специалци) не са в час с много, много неща! Оръжейните конструктори вече... големият проблем на много от образците КНО, вкл. и доста от новото произвдство е, че са мислени и правени от инженери, които не стрелят!

Украинците (на Зеленски) - Глок 17. Стандартна западна/ американска концепция. И въпреки че този пищов нито е най-удобен за носене, нито ти е и най-удачен вариант за стреляне (Глок 34 примерно, го бие отвсякъде) - като работна концепция с него няма как да сбъркаш.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2023, 10:19       Заглавие:  Re: Критики от спецчестите за пистолета на Лебедев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Как ги виждам аз нещата за в бъдеще като КОНЦЕПЦИИ при КНО-то за работа/ служба. Наскоро поръчахме от китайците една кеваларена яка, левъл IIIA (спира на книга до .44 Маг), за да я гръмнем и лично да видим що за стока им е мат'риала на жълтурковците. Ми, 4-5 9х19 FMJ-та, дори китайската кевларена яка ги спря!

"Меките"/ IIIA левъл жилетки вече са масови, не са и толкова скъпи, а пищовчето пред тях на преде! Требе да ходиш само на чисти хедшотове като стреляне, което си е предизвикателство дори при малко по-интензивен симулиран стрес.

Концепцията 9х21 "бронебойни" на руснаците от време оно - си влиза с 200 и в новото време!

От Западна страна, за мен лека-полека ще почне да се възражда .357 ЗиГ като калибър - боеприпас, който като че ли така и не се разбра.
Цитат:
According to the NIJ, Level IIIA body armor defeats a . 357 Sig FMJ Flat Nose (FN) weighing less than 8.1 grams or 125 grain.

Демек, IIIA спира само леките .357 ЗиГ FMJ проектили с плосък връх. Всичко останало налично - ще е забавно да се тества! Платформата вече се прави по боеприпаса - това е ясно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2023, 11:19       Заглавие:  Re: Критики от спецчестите за пистолета на Лебедев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
ubboto написа:
Как ги виждам аз нещата за в бъдеще като КОНЦЕПЦИИ при КНО-то за работа/ служба. Наскоро поръчахме от китайците една кеваларена яка, левъл IIIA (спира на книга до .44 Маг), за да я гръмнем и лично да видим що за стока им е мат'риала на жълтурковците. Ми, 4-5 9х19 FMJ-та, дори китайската кевларена яка ги спря!


Ето така се прави: пишеш, след като си тествал реално и си се убедил сам с очите си. Поздравления за този подход.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2023, 11:28       Заглавие:  Re: Критики от спецчестите за пистолета на Лебедев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
С АК-то е същото, плоча от бронежилетка (имам и снимки), 5 бр. 7,62х39 военно аммо от 7 метра ги спря. Един .223 (даже не 5,56) я издъни от 20+ метра. Е, кой нормален ще държи/ тепърва ще ходи на 7,62х39 за нещо по-различно от лов и/ или пичи масали все още сравнително на тънкана?!

.357 ЗиГ (стандартното ФМЖ) само пробива IIIA - така го дават по книга. Това ако се сетя, мога да тествам сега. Но моят фаворит от време оно, Глок 31, почва да се връща пак на сцената. От по-умните, разбира се.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2023, 17:50       Заглавие:  Re: Критики от спецчестите за пистолета на Лебедев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
slaf4u написа:
Е то по тая логика дай да засипем с л@йна всичките зигове и хеклери. Сега като се замисля, малко са пистолетите, които можеш да разглобиш напълно в тъмна стая и без инструменти, или хайде от мен да мине в сумрачна стая и една избивка. За броя на изстрелите не виждам нужда да коментираме изобщо.
Ами ако трябва да се критикува нещо по някой модел, защо да не ги засипем и Зиг и Хек... ? Няма перфектен пищов, това е ясно, но как са сметнали броя изстрели преди сървис ?
За разглобяването също е верно, но никой не прави наистина пълно разглобяване за да почисти след стрелба...
Един Глок се разглобява елементарно, кеф ти на тъмно, кеф ти на светло, сигурен съм половината форум ще го направи и без да е трениал специално. И с другите споменати марки е така. Лебеда изглежда добре но руснаците които реално го ползваат имат по-валидни точки за критика, от колкото тези дето го гледаме по клиповете.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2023, 21:47       Заглавие:  Re: Критики от спецчестите за пистолета на Лебедев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
... ще се спра именно на тяхната конпцепция оттогава!
Че то това е всеобща концепция от сума време, ти сам ни ъпдейтваш за стандарта на ФБР, който иззисква все по-дълбоко проникване.
И за .357 sig мисля си прав, патрона вече почти няма проблеми със сетбака в патронника, можеш да ползваш оръжие което
стреля и .40 смит и 9пара, прониква добре, поносим откат, плоска балистика... Мисля има доста предимства пред други калибри,
специално ако подкараш свестно направен халоупойнт.

Тоя пищов на Лебедев колко ще се наложи аз не знам... Руснаците имат свестни конструктори но им куца качеството и проблема им според мене е ,
че за да продават нещо с по-ниско качество, трябва да го маскирата като "без аналог в света" а тогава отиват или на някое
сложно решение ( като автомата с противотежести за балансиране на отката, чудесно стреля, труден за поддръжка и не задължително надежден)
или на някой нестандартен патрон и тогава се зас!ра всичко... Слагат платформата преди патрона, каруцата пред коня...

Първо доктрина - после патрон - и по него - оръжие, е нещо което е основен принцип от както хората са добили
малко опит с огнестрелно, няма как да е иначе.
7.62Х54р е бил основен патрон за дълго от сума време, сега ще намериш подобен калибър по военните теaтри,
ако говориме за по-сериозни картечни с-м, всичко друго е с междинни патрони и по напомпаните им версии.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 101 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer