logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 10:53




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2023, 21:59       Заглавие:  За и против бутафорните патрони/snap caps.
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2023, 01:30
Мнения: 9
Ще се радвам да споделите впечатление и опит. Какво мислите за така наречените snap caps? Имате ли си любима марка, модел? Имате ли лоши впечатления от някои?

Конкретно, моя опит е скромен. Ползвам Megaline 9х19 главно при суха стрелба. Имам към 3 000 изтрела с един пълнител от тях. Остават стружки по оръжието, което не виждам да му вреди, по какъвто и да е начин, дори и при ползването на бойни патрони след това, без почистване.

Има модели със игла под ъгъл, при които такива патрони са абсолютно препорчителни за да запазят здравината на оръжието при суха стрелба. Моя не е от тях. Въпреки ненуждата, ползвам дори и само за коствени обстоятелства като теглото на оръжието при празен пълнител. Като цяло съм доволен, но си имам едно наум за остатъчни стружки и разпад на патроните от многократната експлоатация.


Какви са вашите впечатления?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2023, 23:11       Заглавие:  Re: За и против бутафорните патрони/snap caps.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1285
Аз ползвам такива на Глок. Полимерни са и не остават стружки. Преди това ползвах италианските - червените. Имаше месингови стружки в канала на иглата а това не ми допада. Едно видео, ей така за разкош…

https://youtu.be/4SXSo8YbMkA?si=qQlT8KAiAyGIqK5D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2023, 03:28       Заглавие:  Re: За и против бутафорните патрони/snap caps.
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2023, 01:30
Мнения: 9
slaf4u написа:
Аз ползвам такива на Глок. Полимерни са и не остават стружки. Преди това ползвах италианските - червените. Имаше месингови стружки в канала на иглата а това не ми допада. Едно видео, ей така за разкош…

https://youtu.be/4SXSo8YbMkA?si=qQlT8KAiAyGIqK5D


Sent from my iPhone using Tapatalk



Мда не е добре, щом стигат до канала на иглата. И аз няма да е зле да ги сменя. Глок - бутафорни патрони от къде закупихте? Аз намирам такива само в амазон.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2023, 05:34       Заглавие:  Re: За и против бутафорните патрони/snap caps.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Аз ползвам ТЕЗИ
Алуминиеви са, не съм забелязал стружки, но покритето на определни контактни места замина, след почистване на пищова не съм забелязал отново следи от боя.

Лично мнение, ако имате пушка тип помпа и смятате да я ползвате за самоотбрана/тактическа стрелба, този тип патрони са най-добрата инвестиция която може да направите. Може да тренирате боравене и различни начини на зареждание, където обикновенно се допускат грешки при този тип оръжия.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2023, 08:29       Заглавие:  Re: За и против бутафорните патрони/snap caps.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2668
Сглабяш си като на мястото на капсата слагаш твърда гума
Работи


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2023, 19:01       Заглавие:  Re: За и против бутафорните патрони/snap caps.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1285
Tedy_Ruxpin написа:
Глок - бутафорни патрони от къде закупихте? Аз намирам такива само в амазон.

Италия. Поръчвах и други неща и реших да ги тествам.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2023, 21:41       Заглавие:  Re: За и против бутафорните патрони/snap caps.
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Апр 2017, 17:17
Мнения: 28
Имам 3 вида 9х19, два метални и 1 пластмасови.От пластмасовите ми се е чупел патрон в патронника.Други пластмасови се е налагало да ги лепя към металната задна част.Червени са, не знам как се казват.С другите никакви ядове.
Имам и два вида 223rem.Едите са метални, другите пластмасови на Magpul.Магпулските съм ги пробвал, презареждат добре.Не знам колко пазят ударника при положение, че нямат подвижна част на мястото на капсула.Другите ги получих тази седмица покрай покупка на таймер и още не съм се упражнявал с тях.
Всички са купувани от български магазини.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2023, 22:24       Заглавие:  Re: За и против бутафорните патрони/snap caps.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5286
Местоположение: София
Не помня къде (и за това не давам линк) четох, че било важно да има гилза при сухото щракане. За да държи натиснат затвора. Когато имало голяма дупка, вместо дъното на гилзата, удара на иглата постепенно натрупвал микропукнатини, които накрая избивали форма, аналогична на входа на патронника.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2023, 01:17       Заглавие:  Re: За и против бутафорните патрони/snap caps.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Аз ползвам полимерни на Magpul имам и алуминиеви. Червените (италиански) са много крехки и се чупят от нищо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 165 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer