logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 07:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2024, 11:17       Заглавие:  ЧЗ-75 Compact - основно почистване при оръжейник - кога?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Фев 2017, 16:05
Мнения: 2
Здравейте,

Моля да ми отговорите на следния въпрос за моя пистолет.

Стрелям всеки месец на стрелбище примерно по 100 патрона - дотук само при мен са около 1000.

Преди това - не знам, но да приемем, че са още 1000.

След всяка стрелба го чистя и смазвам с Балистол.

Въпросът ми е настъпило ли е времето да си намеря доверен оръжейник, който да го разглоби и почисти основно.

Благодаря предварително!

С уважение:

Александър


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2024, 16:00       Заглавие:  Re: ЧЗ-75 Compact - основно почистване при оръжейник - кога?
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2022, 13:38
Мнения: 88
Здравей колега и за много години. Аз имам ЧЗ Шадоу 2 и процедирам по следния начин. До колко е правилен, не зная, но ще го споделя. Чистя цевта отвътре да речем на 500-600 изстрела с "Робла" или с "Bore tech eliminator", накисвам, протривам с четката, след това много добро почистване с "Балистол" и протриване на цевта няколко пъти, че ако остане Робла, може да тръгне корозия. След като всичко е почистено и забърсано- Слагам смазка единствено на релсите и на слайда, където се търка цевта външно. За там използвам "Bore tech friction guard xp". Нанасям тъничко, че иначе става голямо клепане, не е добре да се прекалява. И внимаваш да не попадне нещо в канала на иглата. Друго, не ми се е налагало да пипам до сега. След всичко това, някои колеги препоръчват да "пуснеш" 2- 3 изстрела през цевта. Аз стрелям само с FMJта и основното, което виждам е месинг по нарезите на цевта.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2024, 19:26       Заглавие:  Re: ЧЗ-75 Compact - основно почистване при оръжейник - кога?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
alex4real написа:
......

Въпросът ми е настъпило ли е времето да си намеря доверен оръжейник, който да го разглоби и почисти основно.

.....


Уважаеми Александър,
Не, не е настъпило времето оръжейник да разглоби и чисти Вашето ЧЗ-75 Compact.

Защото то не е "пистолета на Лебедев", дето според "руководството" да се разглабя основно и чисти след всеки "384" изстрела :DD :D :happy: .

Майтапа на страна - имал съм няколко ЧЗ-та с които прилично съм си пострелял (доста повече от посоченото от Вас) и никога не съм ги давал на оръжейник за разглобяване с цел почистване.

В трудно достъпните части на оръжието, както и УСМ може да ползвате за чистене и промиване препарати като:
https://www.amazon.com/Tetra-Gun-Action ... B004WO6H7K
и други такива.

Това би било напълно достатъчно за почистване и поддръжка на оръжието Ви, без намеса на оръжейник.

За почистване на цевта и последващото цялостно смазване на оръжието има достатъчно писано по форума.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2024, 22:04       Заглавие:  Re: ЧЗ-75 Compact - основно почистване при оръжейник - кога?
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 18 Яну 2019, 12:54
Мнения: 127
За кой град става въпрос?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2024, 10:24       Заглавие:  Re: ЧЗ-75 Compact - основно почистване при оръжейник - кога?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Фев 2017, 16:05
Мнения: 2
Здравейте,

Много благодаря за отговорите.
Горе долу и това правя, което сте описали.

В София съм.

С уважение:

Александър


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Tramp и 159 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer